Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

krystiankrz

Rozsądne WQHD do 1000-1200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie ogarniam rynku monitorów, jest tego za dużo. Dlatego też po raz kolejny zwrócę się z prośbą do was, abyście doradzili.

Stawiam sobie takie wymagania:

  • 1440p
  • VESA
  • żywe kolory
  • fajnie jakby to było coś więcej niż 60Hz
  • 1000-1200zł (może akurat coś droższego jest na promocji?)
  • brak problemów podczas codziennego grania/przeglądania internetu
  • display port 1.2 w zestawie (zauważyłem, że nie wszystkie monitory go mają)

Jak widać, nie musi to być gamingowa bestia, bo nie gram nałogowo w FPS'y żebym tego potrzebował. Rozdzielczość jest dla mnie lekką zagadką. Chciałbym jak największą, ale jednocześnie nie chciałbym stracić na jakości obrazu. Odległość od monitora to 1-1,5 metra. Oczywiście przyjmę na siebie wszelkie propozycje, uwagi co do wymagań itd.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu również rozglądam się za monitorem o podanych przez Ciebie parametrach, w rozmiarze 27". Wcześniej rozważałem kupno Samsung C27JG50QQUX, lecz ostatnio skłaniam się bardziej ku Acer Nitro VG270UP lub Acer Nitro VG270U (pierwszy to wersja 144Hz, drugi 75Hz) z naciskiem na Acer Nitro VG270U, ponieważ nie potrzebuję aż 144Hz, a jest spora różnica cenowa między tymi modelami. Jedyne co mnie zastanawia jeśli chodzi o konfrontację Samsung C27JG50QQUX vs Acer Nitro VG270U to kontrast. Samsung ma matrycę VA, a Acer IPS, a osobiście, ze względu lepszy kontrast, wolałbym chyba VA.

 

Rożnice między modelami

C27JG50QQUX - VG270UP - VG270U

SVA - IPS - IPS

Curved - Flat - Flat

144Hz - 144Hz - 75Hz

 

Cenowo wygląda to tak:

Samsung C27JG50QQUX - 1500zł

Acer Nitro VG270UP niedostępny w Polsce, ~1700 zł

Acer Nitro VG270U - 1050zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze od siebie dodam, że posiadam AOC Q3279VWFD (tego starszego z matrycą VA, poprzednika AOC Q3279VWFD8) i jak dla mnie 32" to za dużo (używam go z monitorem 24"). Dodatkowo ma straszny ghosting, ale podobno w tej nowszej wersji z IPS już nie ma z tym problemu. Z powodu jego wielkości zamierzam przesiąść się na 27" (dodatkowo na plus większe ppi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AOC Q3279VWFD8 bezkonkurencyjny sprzęt do nawet dużo wyższej kwoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa propozycja z tym AOC Q3279VWFD8. Niestety, brakuje mi tutaj VESY.

Czy znajdzie się jakiś droższy brat tego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips 328E9FJAB/00 - matryca VA, więc lepszy kontrast od AOC w wersji IPS, jednocześnie powinien mieć mniejsze smużenie od wersji VA, szeroki gamut, VESA 100x100, wejście DisplayPort(kabel musisz dokupić).

Jeżeli wolisz IPS to masz Philipsa 328B6QJEB/00 - VESA, szeroki gamut, wejście DisplayPort, kontrast 1200:1, w sumie ta sama matryca co w tym AOC tylko z szerszym gamutem.

Jest jeszcze ViewSonic VX3276-2K-mhd oraz Acer EB321HQUAWIDP ale nie oferują nic ponad tego co Philips, a kosztują prawie tyle samo.

PPI czy ostrość na 31.5" i 1440p jest taka jak przy 23.5" i 1080p, obecnie mam taki monitor(LC24F396) i jest w miarę ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te 31.5 to matryca BOE mam ją w swoim Acerze i jest całkiem bardzo w pytę szczególnie w cenie AOC'a o ile trafisz małe blb :E Ja za swojego z 1,5 roku temu dałem 1,5k zł. Można spokojnie wyłączyć overdrive i obraz wystarczająco ostry jest bez żądnych powidoków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie opinie.

Zdecydowałem się na Samsung C27JG50QQUX, więc wariant droższy niż zakładałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...