Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

eciepecie

CZy SSD poprawi wydajność w grach?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie:P

 

Czy wymiana dysku poprawi wydajność w grach, zwiększy ilość fps -ów o chociaż kilka procent?

 

Gram zawsze w rozdziałce 1080 i mam i5 -7500, w połączeniu z RTX 2060 chciałbym liczyć właśnie na to, że jak wymienię dysk HDD na SSD to będzie ciut lepiej. (16 gb Ram)

 

Gram only w single:)

 

Ja wiem że z tym prockiem kokosów nie będzie bo 4/4 ale j.w zapytam czy to cokolwiek da :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

 

Czyli lepiej zainwestować w procka który jest dużo droższy od dysku? Tak trzeba chyba zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, skróci ładowanie map itd. Ja osobiście grania bez ssd już sobie nie wyobrażam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eciepecie chociaż system masz na ssd?

 

Bo cenny ssd są naprawde ok za 150 zl masz 256gb ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie:P

 

Czy wymiana dysku poprawi wydajność w grach, zwiększy ilość fps -ów o chociaż kilka procent?

 

Gram zawsze w rozdziałce 1080 i mam i5 -7500, w połączeniu z RTX 2060 chciałbym liczyć właśnie na to, że jak wymienię dysk HDD na SSD to będzie ciut lepiej. (16 gb Ram)

 

Gram only w single:)

 

Ja wiem że z tym prockiem kokosów nie będzie bo 4/4 ale j.w zapytam czy to cokolwiek da :) ?

Nie, ale będziesz krócej czekał na załadowanie gry i w grach gdzie tekstury muszą być wczytywane w dużych porcjach. Procesor na pewno poprawi wydajność w dużej części tytułów.

 

Dysk 256GB na gry w 2019 roku i zainstalujesz tam 3 gry a potem koniec :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eciepecie chociaż system masz na ssd?

 

Bo cenny ssd są naprawde ok za 150 zl masz 256gb ,

 

 

tak system na SSD mam, niebo a ziemia w porównaniu do SSD

 

Nie, ale będziesz krócej czekał na załadowanie gry i w grach gdzie tekstury muszą być wczytywane w dużych porcjach. Procesor na pewno poprawi wydajność w dużej części tytułów.

 

Dysk 256GB na gry w 2019 roku i zainstalujesz tam 3 gry a potem koniec :E

 

 

więc wypadało by kupic 500 gb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz179

Ja osobiście grania bez ssd już sobie nie wyobrażam.

Bez przesady z tym nie wyobrazaniem jesli chodzi o gry to az takiego przeskoku nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FPS w góre +20 nie poleci ale nie będziesz np odczuwał "ścinania" podczas ładowania poziomów albo nawet w sandboxach jakieś przejścia między terenami. Np w Kingdom Come Deliverance na dysku SSD szybciej się ładują tekstury, sprawdzałem nawet u siebie bo na HDD w mieście Rataje doczytywały się tekstury na budynkach na dysku SSD problem zniknął. W poniedziałek będę miał SSD 1TB i instaluje na nim od razu KCD i wszystkie strategie jakie mam czyli HoI IV, EU IV, TOTAL WAR itp.

 

Na słabszych konfiguracjach SSD daje kopa x5 komputerowi ale na topowym sprzęcie z i7 8700/9700, 2080/2080ti większość gier fajnie chodzi z HDD. Przy dzisiejszych cenach SSD to warto kupić przynajmniej 500 gb. Nie 256 bo tyle mam na system i zostaje na 1 dużą grę i papa ale też czasem można zamulić cały windows jak gra mieli dyskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko bosko to jeszcze istnieją osobniki co nie posiadają ssd w komputerze? nie chce nikogo obrażać ale myślałem że wymarły w okolicach 2015 roku ,ja już od 2009 mam ssd w komputerze na system , gry i niepamiętam już co to jest hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie I7 7700 bo ten dysk to ci da może 2% wydajności.

Jak zapchasz wątki w procu to już nic nie pomoże.

 

O matko bosko to jeszcze istnieją osobniki co nie posiadają ssd w komputerze? nie chce nikogo obrażać ale myślałem że wymarły w okolicach 2015 roku ,ja już od 2009 mam ssd w komputerze na system , gry i niepamiętam już co to jest hdd.

Tak ja mam sshd nic lepszego mi nie potrzeba oprócz karty graficznej.

 

Jak chcesz mieć lepszą wydajnośc w grach https://allegro.pl/oferta/intel-core-i7-6700-3-4ghz-8mb-turbo-mode-4ghz-7826779746

To taki procesor sobie kup i podkręć karte graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko bosko to jeszcze istnieją osobniki co nie posiadają ssd w komputerze? nie chce nikogo obrażać ale myślałem że wymarły w okolicach 2015 roku ,ja już od 2009 mam ssd w komputerze na system , gry i niepamiętam już co to jest hdd.

 

Do większości gier fps szczególnie tych powyżej 100GB wystarczy HDD. W tamtych latach SSD było bardzo drogie, dzisiaj jak ktoś ma 256GB to już mało co wrzuci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mikroprzycięcia to SSD może je usunąć. Niektóre gry doczytują z dysku w locie i na bardzo starych HDD mogą powodować mikroprzycięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do większości gier fps szczególnie tych powyżej 100GB wystarczy HDD. W tamtych latach SSD było bardzo drogie, dzisiaj jak ktoś ma 256GB to już mało co wrzuci.

 

No aż takie drogie nie były fakt pierwszy ocz 128gb kupowałem za blisko 800zł, następnny intel 120gb na początku 2012r już za 399zł to już jest cena akceptowalna porównywnywalna do sredniej dzisiejszej ceny tylko wiadomo pojemność sie zwiększała na resztę dysków aż do dzisiejszych zawsze wydawałem ok 300 zł.

 

dziś mam trzy adata u800 , adata xpg i własnie ten najlepszy polecany mx500 łącznie 1tb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD maksymalnej ilości klatek nie podniesie, oprócz doczytywania plików może ewentualnie zmniejszyć szarpanie w razie gdyby brakło pamięci fizycznej i komputer zaczął czytać z pliku wymiany.

 

O matko bosko to jeszcze istnieją osobniki co nie posiadają ssd w komputerze? nie chce nikogo obrażać ale myślałem że wymarły w okolicach 2015 roku ,ja już od 2009 mam ssd w komputerze na system , gry i niepamiętam już co to jest hdd.

 

Oj zdziwiłbyś się, większość osób które znam nie ma nawet SSHD, twardziel im wystarcza bo mają dość pojemności i "a po co mi inwestować w ten komputer, działa to po co ruszać". Ewentualnie odkłada na coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam SSD :P ujawniłem się

 

Zeby typa dobic bardziej to ja mam hdd 120 gb za 40zl i zyje ;)Wytlumacz mu, ze kiedys kupowalo sie top kompa za 5kola z dyskie 8,4 Gb ;) Niedlugo bedzie chyba obowiazywac stwierdzenie "gimby nie znajo" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj zdziwiłbyś się, większość osób które znam nie ma nawet SSHD, twardziel im wystarcza bo mają dość pojemności i "a po co mi inwestować w ten komputer, działa to po co ruszać". Ewentualnie odkłada na coś innego.

A na są tacy ludzie co 100 zł szkoda im pakować w PC, ale parę tysięcy złotych na wędki, gitary czy motor już nie. Znam takich dwóch osobników i ciężko ich przekonać.

 

Co do SSD tak jak kolega wspomniał może zniwelować mikro przycięcia. Osobiście prócz ssd na system kupiłem dodatkowo 500gb ssd do ulubionych gier i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX500 500GB dobry i tani.

Na pamięciach TLC nie bedzie z nim problemu? bo sam chce dokupić drugi SSD, obecnie posiadam iridium pro 240gb + WD Blue 1TB, 290zl za 500GB brzmi kusząco ale TLC mnie odstrasza :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pamięciach TLC nie bedzie z nim problemu? bo sam chce dokupić drugi SSD, obecnie posiadam iridium pro 240gb + WD Blue 1TB, 290zl za 500GB brzmi kusząco ale TLC mnie odstrasza :hmm:

Kupowałem dwa jeden dla siebie z żadnym nie ma problemów. Do grania ok, do trzymania danych sam wybierasz czy należysz do jednej z grup:

1. Ci co robią kopię

2. Ci co będą robić kopię

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem dwa jeden dla siebie z żadnym nie ma problemów. Do grania ok, do trzymania danych sam wybierasz czy należysz do jednej z grup:

1. Ci co robią kopię

2. Ci co będą robić kopię

;)

Tak ten byłby do grania, ile czasu go masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black week/Friday.

 

Patrząc na trendy z dyskami QLC trzeba się sprężać żeby dostać dobre TLC.

Reguły nie ma, ADATA MLC padła po niecałych 2 miesiącach, PLEXTOR na PCIE umarł po ~roku. Loteria, a do grania co się przejmujesz, padnie wymienisz na nowy przy gwarancji 5 letniej starczy.

 

Na kopie sobie wrzucisz Toszibe i będziesz ją włączał tylko do robienia backupu i gitarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie podepne zeby nie tworzyc kolejnego tematu... ;) Piszecie, ze dyski ssd padaja (przynajmniej niektore ;) ). Da rade kupic cos 250-500gb, ale niezawodnego? Sam nosze sie z zamiare zakupu - a bedzie to jedyny dysk w kmpie - i nie wiem czy jest sens;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie podepne zeby nie tworzyc kolejnego tematu... ;) Piszecie, ze dyski ssd padaja (przynajmniej niektore ;) ). Da rade kupic cos 250-500gb, ale niezawodnego? Sam nosze sie z zamiare zakupu - a bedzie to jedyny dysk w kmpie - i nie wiem czy jest sens;)

 

Samsung EVO lub jak masz kasę to PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak cały czas na tym samym dodam że jest to przewód pięciometrowy, bardziej pytam z ciekawości bo to się dzieje tak rzadko że mi to nie przeszkadza ale gdybym znalazł fixa to bym nie narzekał  8 na 10 razy gdy zasnę coś oglądając i TV się po czasie wyłączy przykładowo i go włączam jak wstanę to jest ok  ale czasem zdarza się to co pisałem w pierwszym poście i tak jak pisałem tylko wyłączenie-włączenie, ponowne uruchomienie, wylogowanie-zalogowanie czy uśpienie-wybudzenie przywraca dźwięk. Powiem ci że z wypięciem i wpięciem przewodu to nie sprawdzałem  specjalnie będę wyłączał od teraz sam TV a PC zostawiał włączony niech to się za którymś razem stanie to sprawdzę z ciekawości 🤣
    • Dużo zależy też co oni tam kładą im bardziej rzadka i mniej lepka pasta tym bardziej z biegiem czasu będzie "uciekać" z rdzenia, ty zmieniałeś po 4-5 latach a tutaj panowie w nowej karcie pozbijali prawie 10 stopni względem świeżej fabrycznej  to jest komedia, wystarczy dać gęstą pastę o dużej lepkości dokładnie pokryś rdzeń bez prześwitów albo położyć ptma i robi się inna karta.... śmiech na sali żeby coś takiego fabrycznie robili skoro można wykrzesać znacznie lepsze wyniki na tym samym chłodzeniu.
    • Chcesz zrobić ze swojego PC "młockarnie" że zależy ci na jak najwyższym cfm zamiast po prostu zrobić odpowiedni przepływ powietrza i znaleźć przy tym złoty środek co do kultury pracy / wydajności jaki ci pasuje? mam w domu starego fractala venturi HF-14 który na max obrotach dmucha niesamowicie i w specyfikacji ma kozacki "CFM" ale co z tego jak sam jeden jest wtedy głośniejszy niż pięć innych w obudowie ustawionych z głową  
    • Fera 3 nie daje rady z tym prockiem że chcesz grzebać? nie wiem czy wiesz ale dużo nie zyskasz przy tym cpu między chłodzeniem za 100zl a jakimś wypasionym aio bo problem leży gdzie indziej (było setki razy) jeżeli nie robiłeś UV (-30) to zrób i od razu będzie 10 stopni mniej.
    • Ogrywałem ją na PS4 Pro w 4k 30fps, gdzie gra wyglądała pięknie. Jestem ciekaw co tu ulepszyli lub popsuli, że do 4k trzeba już potężnego RTX4080 🤔 Ja raczej nie kupię, bo mam ją ograną, chyba że w jakiejś promce z koszyka biedaronki 😄
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...