Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Czwarty fail to kupienie LCD w cenie droższej niż OLED który daje bezdyskusyjnie znacznie lepsza jakość obrazu.

Piąty fail to niezrozumienie że najważniejszym aspektem obrazu jest kontrast natywny a nie płynność.

Ostateczny mega fail to nierozumienie faktu że zadaniem każdego ekranu jest generowanie obrazu wiec logicznym powinno być kupienie tego który robi to najlepiej.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak można pominąć tak ważny aspekt jak stabilne odświeżanie obrazu, o InpuLagu nawet sie nie wypowiem bo trzba mieć pustostan w głowie by zdecydować sie na cos co generuje więcej jak 5ms i pykać w CSa BFa czy inne tam wynalazki, oczywiście nie trzeba mieć pustostanu wystarczy ze dla takiego użytkownika liczy się rewelacyjny Kontrast który przysłoni ważne aspekty wymagane dla gier Akcji, no ale tu nie jest mowa o detalach które mówią za siebie

 

@kadajo, czy nie sadzisz ze dyskusja jest jałowa z twojej strony??, myślę ze jak byl by to temat o TV nie do gier to fakt mial bys racje ale ze tu TV jako sprzęt dla gracza to raczej musisz brać pod uwagę właśnie te Aspekty które dyskwalfikuja taki OLED czy LCD do Grania względem monitora  uszytego na miarę max wydajności zachowując niekiedy bardzo dobre parametry obrazu

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było takie pitu pitu. 

Zanim kupimy cokolwiek zawsze powinniśmy zacząć od 2 pytań. Do czego to będzie służyło i co dla "użytkownika" danego sprzętu jest najważniejsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, VSS napisał:

może i wyjdzie taniej, ale 4k@120Hz i VRR to już nie uciągnie, na adapterze DP-HDMI2.1 nie działa  Gsync, pomijam już sam fakt ze Gsync Kompatybilny a Gsync jako Fizyczny moduł to dwa różne Światy jeżeli Karty graficzne nie przyspiesza o 100% to w wielu konstelacja TOP jakość detali będzie działać poniżej wymagań Gsync Compatible a to juz lekka porazka, o VRR sie nie wypowiem bo to namiastka Gsync compatible

We wrześniu nowe GeForce RTX z HDMI 2.1 i będziesz miał wszystko 4K, HDR, 120Hz i G-Sync a pod koniec roku nowe konsole też z wsparciem VRR. Niczego nie trzeba poświęcać, takich ekranów nie kupuje się na 3 tygodnie.

Godzinę temu, VSS napisał:

jak Asus dal rade na matrycy 65 przykleic DP i G-Sync Ultimate to kwestia tylko czasu kiedy pojawia sie oferty innych producentow

 

Kupowanie LCD'ka drożej od TOP'owego OLED tylko żeby przez 3 tygodnie nacieszyć się przewagą DP nad HDMI2.0b to głupota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgan

działa u ciebie poprawnie Gsync ??,  producent zastrzega ze przy VRR i Gsync może TV sobie mrugnąć to pochwal sie jak często ci mruga matryca na czarno :thumb:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle co on siedzi od tego Asusa 65" 4k to się siedzi od 43" 4k - przecież plamka na 65" z tej odległości jest okrutna, powinien se kupić 65" 8k a nie udawać że jest fajnie ?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to akurat to drugorzędny problem, sa gorsze wady tego monitora,

 

ja postawiłem celem próby 55" w takiej samej odległości i nie da się tego ogarnąć, jestem przekonany ze 43" tez będzie za duże na odległość mniejsza jak 80cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, VSS napisał:

 

 

ja postawiłem celem próby 55" w takiej samej odległości i nie da się tego ogarnąć, jestem przekonany ze 43" tez będzie za duże na odległość mniejsza jak 80cm

To jest więcej niż pewne i z miejsca mogę Ci powiedzieć że tak właśnie będzie. Na 43 calowe Momentum z mniej niż 1m nie da się patrzeć obraz wygląda źle a im dalej od oczu tym lepiej. Nawet OLED z takiego bliska nie będzie dobrze wyglądać. PPI nie oszukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście gram zawsze z g-sync na C9. Masełko. Nic nie migocze. Na starych firmware/sterach coś tam się czytało po netach, że czasami ludziom potrafiło coś mignąć.

Sam przy 43" na biurku siedzę ~1.2m. Do 55" to jest fotelowe stanowisko ~1.5m.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukadd, pytalem azgan bo jestem niemal ze przekonany ze u niego przeważa TV jak Gry akcji wiec pewnych kwestii nie jest w stanie ogarnąć,

ale jak już odpowiedziałeś to domyślam sie by zachować odpowiedni detal lecisz na 1440p, bo w 4K i max detalu raczej będziesz miał pasy i to w większości tytułów bo będą dropy poniżej minimum wymaganego do GSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te migotania mogą tez być powodowane przez problemy z kablem HDMI, a nawet samego Windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, VSS napisał:

@lukadd, pytalem azgan bo jestem niemal ze przekonany ze u niego przeważa TV jak Gry akcji wiec pewnych kwestii nie jest w stanie ogarnąć,

 

Jak sprawdzałem na lapku podpiętym do TV to było masełko tak jak pisze lukadd ale dużo tak nie grałem więc nie powiem że mam 100% pewności. CX jeszcze nie testowałem pod tym kątem więc też nie powiem czy jest lepiej. Będą Next-Geny i nowe RTX'y to się wypowiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh dobrze że już stary jestem i toleruje proste 60 fps ze zwykłym Fast Sync :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to juz jest jak Stary i zmęczony codziennym życiem chce człowiekowi Akcji wyjaśnić ze rwanie obrazu i ImpuLag na równi z horyzontem to sa te pozytywne aspekty gaimingowego sprzętu 2020 roku, większej  :kupa: chyba nie da sie wsadzić w Stary/60FPS/FS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, VSS napisał:

@lukadd, pytalem azgan bo jestem niemal ze przekonany ze u niego przeważa TV jak Gry akcji wiec pewnych kwestii nie jest w stanie ogarnąć,

ale jak już odpowiedziałeś to domyślam sie by zachować odpowiedni detal lecisz na 1440p, bo w 4K i max detalu raczej będziesz miał pasy i to w większości tytułów bo będą dropy poniżej minimum wymaganego do GSC

Nie gram na ultra, przeważnie jakiś mix high-ultra z wyłączonymi ubijaczami gpu. Ponad 90% gier w które najczęściej grywam na co dzień nie mają problemu z ~60fps w 4k. Np. Forze, Formula 1etc.

Gry ubijacze jak RDR2 nawet w bardzo dobrze zoptymalizowanych detalach miewają problemy z utrzymaniem zakresu 40-60 w 4k, ale w tutaj często grywam w UltraWide 3840x1600 i nie muszę ciąć detali poniżej moich preferencji.

Ogólnie preferuje większe rozdzielczości od 1440p, ale sporo gierek potestowałem, najczęściej samochodówki w trybie 120hz g-sync i jestem zadowolony z działania g-sync w maksymalnym zakresie. Zakres 40-60 też nie sprawia problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, lukadd napisał:

Osobiście gram zawsze z g-sync na C9. Masełko. Nic nie migocze. Na starych firmware/sterach coś tam się czytało po netach, że czasami ludziom potrafiło coś mignąć.

Sam przy 43" na biurku siedzę ~1.2m. Do 55" to jest fotelowe stanowisko ~1.5m.

Na CX muszą jeszcze dopracować FirmWare z tego co widzę idealnie jeszcze nie jest 

 

No chyba że to po części też wina sterów NVIDII i w kolejnych wersjach poprawią wsparcie dla nowych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O CX to ci niewiele powiem, bo nie mam i nawet specjalnie nie obserwuję tego tematu co oni tam mieszają w firmware. Wydawanie nowego TV co roku to jest masakra, bo jeszcze przez kilka miesięcy po premierze dopracowują firmware i łatają bugi, aby następnie znowu zacząć się koncentrować na nowym modelu na kolejny rok :E

Ale ten gostek z tego filmiku wyżej sam mówi w pewnym momencie materiału, że on jest nowy w temacie g-sync. Opinie na necie odnośnie działania g-sync na CX tylko pobieżnie przeglądałem i są różne.

Na c9 sporo grywam, ostatnio kupiłem sobie kółko F1 do mojej kierownicy i sporo czasu spędziłem grając z g-sync, w tego typu grach na kierownicy zawsze koncentracja na 100% i nie ma co się czepiać. 100% płynności z g-sync. Aż chce się jeździć :D

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież widać ze w GTA Gsync nie działa tak jak powinien  a raczej działa to jak na moim Nano SM9 czyli jest ON ale to nie to, wystarczy popatrzyć sie ns budynki podczas jazdy jak wyrywane sa klatki co generuje skoki animacji,  w Forza to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie ufam nikomu, komentuje tylko to co ktoś wkleja i nie wie co wkleja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmiku szczególnie, że gościo go tworzący podkreśla, że to są jego pierwsze doświadczenia z g-sync to nie ma co się wzorować.

U mnie na C9 w GTA V na pewno jest masełko tą grę mam zawsze zainstalowaną i od czasu do czasu robię sobie jakiś przelot dla funu :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypatrz się  jak przebiega animacja podczas szybkiej zmiany pola widzenia, bardzo dobrze to widać na słupach latarniach Budynkach, czy nawet pasach na jezdni, a czasem cale drzewa potrafią być w  połowie przesunięte, jak wyłączę Gsync to tak właśnie mam co kilkanaście sekund jest rwanie ambiente podczas szybkiej animacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VSS ogarnij się. Na filmie jest CX z tego roku który wymaga jeszcze poprawek w oprogramowaniu (o czym sam wspomniałem zamieszczając ten klip) a lukadd pisze o C9 z tamtego roku. I kto tutaj nie wie co zamieszcza w swoich postach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jednym sie zgodzę ze widzi to co chce zobaczyć, a to czy moze zobaczyc wiecej jest uwarunkowana Umownie ,

 

Ludzkie oko ma bardzo duza zdolnosc adaptacyjna, mozna tak wyostrzyc zdolnosc oka ze bedzie sie widziec wiecej jak zwykły człowiek, głównie się rozchodzi o koncentracja nad błędami szaty graficznej bo tak jest najprościej i najszybciej zdefiniować błędy, jezeli ktos czesto wylapac potrafi niedociagniecia przy generowaniu szaty graficznej to pozniej widzie bledy bez nadmiernej koncentracji czy wytezania wzroku, glowny aspekt poznac problem a reszta przyjdzie sama

 

azgan, jest mi to obojetne czy C9 czy CX co do C9 opisalem jak to sie ma wczesniej, co do CX to sugerujesz FW? czy moze Ryzen, czy moze Kierownik nieogar??, jak wlaczam G sync to jak jest ON to ma działać Prawda !!!!! a nie wyswietlac ze jest ON a tak naprawde to nie dziala, czyli niezgodnosc towaru z umowa,

i może byś się ogarną i sprawdził to na swoim egzemplarzu

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, lukadd napisał:

Na tym filmiku szczególnie, że gościo go tworzący podkreśla, że to są jego pierwsze doświadczenia z g-sync to nie ma co się wzorować.

U mnie na C9 w GTA V na pewno jest masełko tą grę mam zawsze zainstalowaną i od czasu do czasu robię sobie jakiś przelot dla funu :D 

Na C9 też były babole ale TV starszy i FirmWare lepiej dopracowany. W tamtym roku Fjubens pisał w tym temacie że na jego C9 można było odpalić G-Sync na GTX 1080Ti a okazało się że to tylko błąd w softcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, VSS napisał:

przypatrz się  jak przebiega animacja podczas szybkiej zmiany pola widzenia, bardzo dobrze to widać na słupach latarniach Budynkach, czy nawet pasach na jezdni, a czasem cale drzewa potrafią być w  połowie przesunięte, jak wyłączę Gsync to tak właśnie mam co kilkanaście sekund jest rwanie ambiente podczas szybkiej animacji

Ale na co tu patrzeć jak nie masz sprzętu w rękach. Jakiś gostek, który otwarcie przyznaje, że to jego pierwsze doświadczenie z g-sync demonstruje ci nagrany materiał w 60fps i z mega kompresją youtube.

Sam jak pisałem nie mam CX'a i osobiście się nie wypowiem jak to działa, ale na C9 jest miodzik, Oledy mają bardzo krótki czas reakcji pixela i oraz w ruchu jest jest bardzo wyraźny. Jest miodzik w 120hz jak poruszasz kamerą lewo prawo, wszystkie drzewka, listki są wyraźne jak przystało na 120hz.  Do tego dochodzi znacznie lepsza jakość obrazu w porównaniu do IPS czy VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...