Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, azgan napisał:

A serwis D2D? A gwarancja? To nie jest dystrybucja na nasz rynek. Niemcy mają My nie. 

Kupić, kupisz i co dalej?

Jak ci Amazon sprzeda ten TV do polski to również będziesz miał support.

Tylko na razie tych modeli 48" nie ma na Amazonie. Ogólnie tylko w nielicznych sklepach jest na stanie, a tak to czas oczekiwania 3-4 tygodnie na kolejne dostawy.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, lukadd napisał:

Jak ci Amazon sprzeda ten TV do polski to również będziesz miał support.

Tylko na razie tych modeli 48" nie ma na Amazonie. Ogólnie tylko w nielicznych sklepach jest na stanie, a tak to czas oczekiwania 3-4 tygodnie na kolejne dostawy.

A u Ciebie w Niemczech w sklepach typu MM są normalnie dostępne na stanie czy też lipa?

Widzę że COMPUTER BILD już przetestował więc zastanawia mnie dostępność tego modelu w landach 

LG OLED 48CX im Test: der erste OLED-TV im 48-Zoll-Format | deutsch

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MM czy Saturnie były, ale ostatnio się wyprzedały i teraz następne dostawy 2-4tygodni, śrenio ~3 tygodnie.

Aktualnie na chwilę obecną tylko w dwóch mniejszych marketach mają jeszcze na stanie.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, ODIN85 napisał:

Ciekawe czemu:hmm:

Może tam gdzie jest schodzą na pniu a mają małe dostawy tych 48"

2 minuty temu, lukadd napisał:

W MM czy Saturnie były, ale ostatnio się wyprzedały i teraz następne dostawy 2-4tygodni, śrenio ~3 tygodnie.

Aktualnie na chwilę obecną tylko w dwóch mniejszych marketach mają jeszcze na stanie.

Jesteś w stanie sprawdzić ile mają sztuk?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym sklepie mają podobno 9 sztuk

https://www.electronic4you.de/lg-oled48cx9lb-4k-oled-tv-186943.html?utm_source=IDEALO.NET&utm_medium=Preisvergleich&utm_content=lg oled48cx9lb 4k oled tv+186943+HG10+SO105+GR1053&idealoid=2008211143300600432

Ale to jest relatywnie mało popularny sklep.

W popularnych Saturnach czy Media najlepiej kupić nawet jak nie mają na stanie i czekać na dostawę.

Ogólnie to wszystko wygląda na to, że LG nie nadąża z ich produkcją tak, aby zapełnić rynki, dla jeszcze nie ma w Polsce.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lukadd napisał:

 

Ogólnie to wszystko wygląda na to, że LG nie nadąża z ich produkcją tak, aby zapełnić rynki, dla jeszcze nie ma w Polsce.

Ogólnie to jak czytam o tych zawirowaniach to cieszę się że już kupiłem i że mam to cacko w domu. Nowy sprzęcik daje mi wiele radości i z każdym kolejnym update FirmWare jestem coraz bardziej zadowolony ?

Nowy procek a9 Gen3 daje kilka fajnych bajerów więc jest czym się bawić i co testować do czasu premiery PS5.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ODIN85 napisał:

55 pełno jest.

Pełno a u mnie w mieście na stanie sklepy nie mają albo pojedyńcze sztuki lub ekspozycja (wszystko schodzi na pniu)?. Towar na zamówienie 

Screenshot-20200821-152842-Samsung-Internet

W MM jak swój kupowałem po dostawie to raptem 4 sztuki na cały sklep wliczając w to moją.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co jakiś czas temu czytałem to wersje 48" nie są składane w europie.

Do tego pewnie dochodzi mała wydajność linii tłukąca matryce w tym formacie i jest lipa z dostępnością. Nie wiadomo jak i kiedy LG to ogarnie, ale do kiedy nie przeniosą montażu do europy i nie zwiększą ilości tłuczonych matryc to będzie bida z dostępnością i cenami.

A z CX 55+ też wcale nie jest tak kolorowo, mimo, że te są na pewno montowane w EU to w dużych marketach w Niemczech jak Saturn czy MM też ich zaczyna brakować.

Ten rok pewnie pobije rekordy sprzedaży oledów :E
Zresztą 2019 też był bardzo dobry w tej kwestii, a ludzie coraz bardziej przekonują się do tej technologii wyświetlaczy.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem :E Możesz sobie zamienić na klepana/klepane jak ci bardziej pasuje.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, lukadd napisał:

 

A z CX 55+ też wcale nie jest tak kolorowo, mimo, że te są na pewno montowane w EU to w dużych marketach w Niemczech jak Saturn czy MM też ich zaczyna brakować.

 

U mnie w mieście wygląda to podobnie ale gdzie Polska a gdzie Niemcy. Tutaj mnie zaskoczyłaś 

40 minut temu, lukadd napisał:

 

Ten rok pewnie pobije rekordy sprzedaży oledów :E
Zresztą 2019 też był bardzo dobry w tej kwestii, a ludzie coraz bardziej przekonują się do tej technologii wyświetlaczy.

No jest BOOM w tym roku na OLED'y ale jak oglądam takie materiały 

Telewizory LG ze studyjną jakością obrazu - co to jest 3D LUT?

to widać że już w 2018 zaczynało się dziać 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gdańsku może tak ja pisałem o swoim mieście i jak widać we Wrocławiu ludzie kupują tego sporo i są braki.

lukadd też napisał jak to wygląda u niego w landach 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, azgan napisał:

U mnie w mieście wygląda to podobnie ale gdzie Polska a gdzie Niemcy. Tutaj mnie zaskoczyłaś

Może znowu mają koronawirusa i produkcja spada, a TV z montowni w Polsce idą na całą Europę, nie tylko na okolice.

Swojego czasu już mieli.
https://gazetawroclawska.pl/koronawirus-w-fabryce-lg-zamknieto-jeden-z-budynkow/ar/c1-14998783

6 minut temu, azgan napisał:

W Gdańsku może tak ja pisałem o swoim mieście i jak widać we Wrocławiu ludzie kupują tego sporo i są braki.

lukadd też napisał jak to wygląda u niego w landach 

Kupują, po forach w całej EU widzę jaka faza jest na nowe "monitory" LG i pod konsole i pod PCty. Do tego dochodzi też kwestia, że na C9 z poprzedniego roku nie ma już promocji i zostały raczej tylko resztki magazynowe dla kolekcjonerów w wysokiej cenie jak na model 2019 w porównaniu z CX 2020.

Edytowane przez lukadd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, lukadd napisał:

Kupują, po forach w całej EU widzę jaka faza jest na nowe "monitory" LG i pod konsole i pod PCty. Do tego dochodzi też kwestia, że na C9 z poprzedniego roku nie ma już promocji i zostały raczej tylko resztki magazynowe dla kolekcjonerów w wysokiej cenie jak na model 2019 w porównaniu z CX 2020.

No proszę, ciekawych rzeczy się tutaj od Ciebie dowiedziałem (dobrze że wróciłeś z urlopu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, azgan napisał:

Faby LG pracują pełną parą powodem może być ogromne zapotrzebowanie na matryce typu OLED. Aż 19 producentów kupuje technologię  od LGD https://hdtvpolska.com/lg-nowa-fabryka-paneli-oled-wreszcie-pracuje-pelna-para-ruszyla-produkcja-matryc-dla-19-producentow/ 

 

Wiadomość z przed ~3 tygodni, czyli teraz tylko czekać, aż dopłyną te panele do montowni i docelowo trafią do nas gotowe TVki.

14 minut temu, azgan napisał:

No proszę, ciekawych rzeczy się tutaj od Ciebie dowiedziałem (dobrze że wróciłeś z urlopu).

Nie ma co się dziwić, LG przed premierą PS5/xbox inwestując w G-sync i VRR zrobiło bardzo dobry deal. Niesamowita jakość obrazu i wszelkie technologie wymagane dla graczy są zintegrowane z ich telewizorami C9/CX. LG ugryzło kawałek rynku i zainteresowało graczy swoimi produktami

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie kiyzys realnie dotyka w jakimś stopniu może kila% społeczeństwa i poszczególne segmenty gospodarek różnych krajów, ale jak to się rozwinie globalnie po jesieni to może być lipa.

Więc lepiej zakupy zrobić przed jesienią/zimą :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, ODIN85 napisał:

No nie każdy jak Ty dostał grube euro na oleda od państwa?

ejj to i ja tak chce :) mowic co i jak?

Swoja droga jak juz ps5 wjedzie to pewnie bede chcial swojego wymienic, tyle ze dla mnie obecny 65" jest juz maly, wiec bedzie drogo. Mysle ze jakos do przyszlego roku poczekam zeby obadac co i jak z ps5 bedzie fajnie gralo. 

Moze mnie sony zaskoczy i VRR bedzie dzialal z konsola na moim obecnym sprzecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up. Nic nie trzeba zamykać, reszta niżej. Tylko, że tak to w Niemczech robią.

37 minut temu, ODIN85 napisał:

No nie każdy jak Ty dostał grube euro na oleda od państwa?

Mówisz o tym bidnym dodatku, który docelowo nawet nie wyrównał poniesionych strat mojej działalności z powodu Covid :E

Przez tego covida i dofinansowanie tylko musiałem później łupać po 7h przez pięć dni w tygodniu, aby wyrównać straty. Dopiero teraz mój tydzień pracy wraca do normy czyli poniżej 30h. A na jesieni znowu powtórka się szykuję :kwasny: może chociaż jakiś RTX osuszy łzy :E

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kuźwa z tych nudów to nie było innej opcji. Planowałem czekać na CXy, ale corona zmieniła plany :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, ODIN85 napisał:

Musisz mieć swoją firma i ją zamknąć jak będzie kolejny lockdown.?

 

A co masz teraz?

65nu8000, juz prawie 3 lata ma "dziadek"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ODIN85 napisał:

I tak co roku teraz będziesz brał nowego?

Jak za rok będzie taki OLED i też 8000 PLN na premię to się zastanowię ?

Narazie jestem zadowolony z CX'a i nie planuję go zmieniać 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, lukadd napisał:

No kuźwa z tych nudów to nie było innej opcji. Planowałem czekać na CXy, ale corona zmieniła plany :E

Ale chyba nie żałujesz?

21 minut temu, ODIN85 napisał:

U mnie to samo?

Opowiesz nam teraz jak z wyśmiewcy OLED'ów zostałeś fanem tej technologii ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jestem bardzo zadowolony. Jest nawet lepiej niż się spodziewałem, bo szykowałem się na większe problemy z np. black crush, ale w tej wersji co mam (C9) nie było czego się obawiać jest bardzo dobrze

A co do tych transparent TV to taka zabawka przynajmniej dla mnie to tylko do wystroju wnętrza w dużym i ciekawym pomieszczeniu. Bo kto by to chciał to powiesić na ścianie czy postawić zaraz przed nią :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zapoznałem zone z moim nowym monitorem. Nie była szczęśliwa bo jeszcze schody mamy do zrobienia. Ale do końca roku chyba wszystko się wylatuje w chacie. Po stanie deweloperskim nie będzie śladu i trzeba będzie zacząć działać. 

Wymiana GPU już jest zatwierdzona. Ale oczywiście bez szalenstwa, rtx2070 mnie zaspokoi jak dostanie HDMI2.1

 

Nie wiem co jest z tymi oledami, Ale idziesz wzdłuż alejki i z 99% precyzja wskazuje oledy. I to w Aga jasnym pomieszczeniu. 

Jedynie q80r/q90t można pomylić przypadkiem, albo mieć niewielkie wątpliwości.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...