Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.whathifi.com/amp/news/samsung-tipped-to-launch-hybrid-qledoled-tv-in-2021

 

Hybryda OLEDa i LEDA. W rozmiarach nawet od 32" pod monitory i nie wiadomo co pomiędzy do 55". Niebieski kolor to LCD. Czerwony i zielony to drukowany OLED. 

Trzeci kwartał 2021 albo 2022. Przecieki niejasne.

 

Jak coś źle skumalem to poprawcie.

 

Ale chyba dotychczas nikt nie mówił że Samsung ma w planie hybryde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie QD-OLED ma być ta hybrydą QLED i OLED. Hybryda dlatego że kolor niebieski jest uzyskiwany w technologii OLED a zielony i czerwony dają kropki kwantowe (QD) zmieniające kolor niebieski na zielony/czerwony. W QD-OLED wszystkie subpiksele mają być niebieskie, na to jest jeszcze nałożony filtr QD jak w matrycach QLED.

qdoled.jpg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej o QD-OLED od Samsunga (możecie zobaczyć jak wygląda pierwszy i jedyny TV OLED od tego producenta)

SONY zainteresowane inwestycją w QD-OLED?

 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obszerne porównanie LG OLED CX z Samsungiem QLED Q90R:

 

 

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić LG OLED CX po wyjęciu z pudła? Szybkie ustawienia konfiguracyjne na dobry start 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips Momentum 436M6VBPAB 4K-Quantum Dot na ten moment to nie ma nic lepszego do tej ceny lub nieco wyższej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Jaycob napisał:

Philips Momentum 436M6VBPAB 4K-Quantum Dot na ten moment to nie ma nic lepszego do tej ceny lub nieco wyższej? 

Cześć. Nie, nie ma nic lepszego w tym przedziale cenowym nadal brak konkurencji. Jak jesteś w stanie zaakceptować specyfikę tego modelu to za relatywnie niewielkie pieniądze zapewni Ci wysoką jakość obrazu. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, ODIN85 napisał:

Nie ma,dopiero Lg Cx 48 jest wart uwagi.

To jednak nie ta półka cenowa, aczkolwiek brałem go pod uwagę i był bym wstanie dołożyć,  ale na monitor to chyba tak średnio nie? Mam na myśli wypalanie stałych elementów typu przeglądarka. 

20 minut temu, azgan napisał:

Cześć. Nie, nie ma nic lepszego w tym przedziale cenowym nadal brak konkurencji. Jak jesteś w stanie zaakceptować specyfikę tego modelu to za relatywnie niewielkie pieniądze zapewni Ci wysoką jakość obrazu. 

 

Szkoda. Przydał by się konkurencja.  Sprawdzałem też Samsunga 49" zakrzywionego także z QD, HDR. Ma ten sam monitor tutaj jeden z moderatorów, ale jak pokazał jak wygląda HZD to jakoś to wszystko mało naturalne się wydawało.

Widziałem ten filmik i kilka innych. Monitor mi się generalnie podoba i nawet miał bym miejsce na swoim biurku (160x80cm), trochę jednak martwią mnie te białe powidoki czy jak to się to fachowa nazywa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja LG CX od VideoTesty czyli jak wypada najnowszy OLED zdaniem testera z Polski 

Telewizor do najnowszych konsol do gier - LG OLED CX

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Jaycob napisał:

 

Szkoda. Przydał by się konkurencja.  Sprawdzałem też Samsunga 49" zakrzywionego także z QD, HDR. Ma ten sam monitor tutaj jeden z moderatorów, ale jak pokazał jak wygląda HZD to jakoś to wszystko mało naturalne się wydawało.
 

Zastanów się dobrze czy chcesz się pakować w QLED'a? Ja zdecydowanie nie wspominam dobrze tego Samsunga i nie polecam.

Te 49 cali o których mówisz to jest praktycznie to co ja miałem tylko inne proporcje ekranu  (jamnik)

Jak już chcesz brać LCD'ka to lepszy będzie Philips Momentum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
40 minut temu, Jaycob napisał:

To jednak nie ta półka cenowa, aczkolwiek brałem go pod uwagę i był bym wstanie dołożyć,  ale na monitor to chyba tak średnio nie? Mam na myśli wypalanie stałych elementów typu przeglądarka. 

Szkoda. Przydał by się konkurencja.  Sprawdzałem też Samsunga 49" zakrzywionego także z QD, HDR. Ma ten sam monitor tutaj jeden z moderatorów, ale jak pokazał jak wygląda HZD to jakoś to wszystko mało naturalne się wydawało.

Widziałem ten filmik i kilka innych. Monitor mi się generalnie podoba i nawet miał bym miejsce na swoim biurku (160x80cm), trochę jednak martwią mnie te białe powidoki czy jak to się to fachowa nazywa. 

Który moderator?

Ja też szukam czegoś podobnego ale na razie sprawdzę Dell S3220DGF. Jak nie to następwy w kolejce philips.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG OLED CX 48" jest bezkonkurencyjny. Niestety brakuje nieco mniejszego rozmiaru, a nawet tego 48" tak na prawdę brakuje w naszym kraju. Ponoć w styczniu ma trafić u nas do sprzedaży. W styczniu 2021 roku będzie polska premiera TV LG OLED CX 48" z 2020 roku. Gdzie na świecie będzie już o włos pewnie od kolejnej generacji OLEDów :-D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, wompierz napisał:

Który moderator?

Ja też szukam czegoś podobnego ale na razie sprawdzę Dell S3220DGF. Jak nie to następwy w kolejce philips.

eagle 

 

8 minut temu, wompierz napisał:

Dell S3220DGF

Mam 32" 144hz i zastanawiam się nad zmianą na większy, niestety kosztem frameratu. 

7 minut temu, Minciu napisał:

LG OLED CX 48" jest bezkonkurencyjny.

Ekran faktycznie baja. Jak każdy OLED. :) Zaraz poszukam sobie testów jak wypada w roli monitora. 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypada jak ninja, wpada z znikąd i rozwala całą konkurencję na łopatki :D  Monitory wciąga jednym jedną dziurką od nosa jak sushi zawodnicy sumo. TV stawiają jakiś opór, ale i tak padają jak muchy. 

 

Przy okazji, LG ma też TV kilka nanocelli z HDMI 2.1 4K 100/120Hz  jak się nie mylę. Pewnie z palcem w oku anihilowałyby ten monitorek philipsa 43". Ale tutaj lokal dimming to krawędziaki, za to ceny fajne, w sam raz na nową generację RTXów i oczekiwanie na CX 48" :D  

4 minuty temu, wompierz napisał:

ten oled CX przy normalnym zastosowaniu do PC niestety.

 

 

Ryzyko wypaleń wysokie, Agresywne obniżanie jasności elementów statycznych. 

Masło maślane. Skreślamy jedno bo jest drugie. Na TimeLaps to widać jak ktoś robi reckę, a tak... pfffff chcecie płakać że OLED nie chce dać wam się wypalić jednocześnie płacząc że chce się wypalić? Jak baba na targu :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenowo też niszczy. 6400 to już sporo dla mnie. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Minciu napisał:

LG OLED CX 48" jest bezkonkurencyjny. Niestety brakuje nieco mniejszego rozmiaru, a nawet tego 48" tak na prawdę brakuje w naszym kraju. Ponoć w styczniu ma trafić u nas do sprzedaży. W styczniu 2021 roku będzie polska premiera TV LG OLED CX 48" z 2020 roku. Gdzie na świecie będzie już o włos pewnie od kolejnej generacji OLEDów :-D  

Ja ciągle liczę, że w 2021 lub najpóźniej 2022 wypuszczą wersję ~40". LG miało takie plany aby wypuścić 2 wersje mniejszych oledów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw Waszych reakcji ?

Nowa 32 od Samsunga "przetestowana" przez Linusa 

The First of Its Kind GAMING MONITOR! - Samsung G7 Odyssey

oraz "jamnikowe" 49 cali G9

I Stand by What I Said. Samsung G9 Non-Sponsored Review

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miało taki plan. Samsung ma też taki plan, aby od 32" wystatrtować.. dobrze, bo coś się pewnie rozkręci na rynku. 

5 minut temu, azgan napisał:

Jestem ciekaw Waszych reakcji ?

Nowa 32 od Samsunga "przetestowana" przez Linusa 

The First of Its Kind GAMING MONITOR! - Samsung G7 Odyssey

 

7:00 i wystarczy, aby już wydać szybki werdykt, ROZMAZANA VA 240Hz w tyłek moga sobie wsadzić w takim żółwiu ;)

Ale sporo osób się złapie. 

 

 

11 minut temu, Jaycob napisał:

Cenowo też niszczy. 6400 to już sporo dla mnie. :D 

Po niżej 5k PLN zejdzie. B9 55" masz po 4500.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cenami CX 48" to trochę niewiadoma na ile zejdą. Jeśli LG nie zwiększy produkcji, aby nasycić rynki to mogą trzymać cenę lepiej niż modele 55"+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jaycob Jeśli chcesz "tanio" i bardzo dobrze to możesz kupić używanego Sony XE9305. Był to flagowiec (pomijając wcześniejszego ZD9), więc szybko nie powinien paść.
Bez większego kombinowania kupiłem go za 3400 zł w idealnym stanie, tylko musiałem pojechać ~100km, ale i tak miałem coś do załatwienia.
Sony nie zrobiło lepszego LCD serii Xx9xx5 od tamtego czasu.

Edytowane przez musichunter1x
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Jaycob napisał:

Ekran faktycznie baja. Jak każdy OLED. :) Zaraz poszukam sobie testów jak wypada w roli monitora. 

Wyśmienicie, radzi sobie z tym tematem lepiej niż nie jeden monitor dla graczy i to zapewniając przy tym TOP'ową jakość obrazu. Lepszego ekranu wspierającego wszystkie nowoczesne technologie na dzień dzisiejszy nie ma. Koniec, kropka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080TI sprzedane. Teraz zakup GPU z HDMI 2.1 ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, musichunter1x napisał:

@Jaycob Jeśli chcesz "tanio" i bardzo dobrze to możesz kupić używanego Sony XE9305. Był to flagowiec (pomijając wcześniejszego ZD9), więc szybko nie powinien paść.
Bez większego kombinowania kupiłem go za 3400 zł w idealnym stanie, tylko musiałem pojechać ~100km, ale i tak miałem coś do załatwienia.
Sony nie zrobiło lepszego LCD serii Xx9xx5 od tamtego czasu.

Używasz go w roli monitora?  Faktycznie w okolicy 3400 można wyrwać powystawowe. Tylko czy na blacie 160x80cm będzie grało z tymi 55"?  E.w do ściany zyskał bym 37 cm więcej. Teraz mam mętlik w głowie, dzięki wszystkim za sugestie! ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...