Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Nie samymi grami człowiek żyje czyli odrobina czegoś dobrego dla miłośników kina ?

How to Buy a 4K TV Like a Filmmaker - New LG 65 CX OLED

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Jaycob napisał:

Używasz go w roli monitora?  Faktycznie w okolicy 3400 można wyrwać powystawowe. Tylko czy na blacie 160x80cm będzie grało z tymi 55"?  E.w do ściany zyskał bym 37 cm więcej. Teraz mam mętlik w głowie, dzięki wszystkim za sugestie! ;) 

Mówię o używanych z rynku wtórnego. Nie używam go jako monitora, no chyba że jako trzeci monitor do multimediów :E . Na jednej ścianie mam biurko z monitorami, a na przeciwległej stoi TV.
Miałem dylemat podobny do twojego, ale momentum był dla mnie za dużym kompromisem.
Przy ograniczonym miejscu rzeczywiście może być problem, ale zawsze można zrobić półkę/wieszak na ścianie i odsunąć biurko ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XE9305 i ZD9 to są moje ulubione LCD'ki. Szczególnie ZD9 którego uważam za absolutnie najlepszy ekran w technologii FALD. Bardzo dobra czerń oraz sprawnie działające algorytmy wygaszania (blisko OLED'owej), HDR i realne 3600 nitów jasności w szczycie - bajka. 

 

I tak się powinno robić dobre LCD a nie ten paździerz który teraz produkują.

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48" to max dla odległości metr oczy-ekran. 

55" to było chyba 125cm.

Na biurko najlepiej 43-48"

 

Przy 55" z odległości 80-90cm czuć jakby winietowanie obrazu. Wyraźnie dalej jest do krawędzi niż do środka. Jakby ekran był zakrzywiony to jeszcze pół biedy. A tak to niestety niecały metr i 55" odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, musichunter1x napisał:

Miałem dylemat podobny do twojego, ale momentum był dla mnie za dużym kompromisem.

W jaki sposób?  Za mały ekran, nie ta jakość? Szczerze to nie przeglądałem się jeszcze temu Sony, sprawdzałem Momentum.  

Przeczytałem ten wątek prawie cały i większość pisała i ma ten monitor (powinna być zmiana tematu :E) .  Dopiero ostatnie strony to jakieś nowe ekrany dodawaliście.  Także chyba coś słabo na rynku w temacie "big format".  

16 minut temu, musichunter1x napisał:

Na jednej ścianie mam biurko z monitorami, a na przeciwległej stoi TV.

To w sumie nie taki głupi pomysł. 2 ekrany do jednego PC? Da radę? Wtedy chyba było by można kupić OLEDA i nim odpalać tylko filmy i gry, aby zredukować wypalanie? :E 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Jaycob napisał:

Szczerze to nie przeglądałem się jeszcze temu Sony

Powodzenia w szukaniu - cena ZD9 nawet dzisiaj po tylu latach jest zaporowa a XE93 będzie już ładnie "nadpalony" i dostanie czegoś w sensownym stanie z małym przebiegiem graniczy z cudem. 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja miałem na myśli ten co podał musichunter1x, na Allegro od 3100 można dostać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jaycob napisał:

W jaki sposób?  Za mały ekran, nie ta jakość? Szczerze to nie przeglądałem się jeszcze temu Sony, sprawdzałem Momentum.  

Przeczytałem ten wątek prawie cały i większość pisała i ma ten monitor (powinna być zmiana tematu :E) .  Dopiero ostatnie strony to jakieś nowe ekrany.  Także chyba coś słabo na rynku w temacie "big format".  

Ogólnie potem zaczęły się narzekania: a to dziwna struktura pikseli, a to równomierność i zgodność barw, jakość wykonania. 
Jak sobie oszacowałem co dostanę za dodatkowe ~1200 zł, większy ekran, lepsze wykonanie, smartTV, więcej HDMI, lepszą jasność i kontrast, normalne piksele oraz lepszą kalibrację, wraz z obróbką obrazu to zdecydowałem się na kupno TV. Straciłem może na input lagu oraz chromę 4:4:4 przy 60hz, HDR oraz 10-12bit, ale to ostatnie i tak jest używane tylko w multimediach, a do tekstu wystarczy ustawić 8bit lub wyłączyć HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ODIN85 napisał:

A grasz na padzie czy jak?

W 90% gram na padzie. Pozostałe w to właściwie 1 tytuł, bo grać inaczej nie można.  No, ale przecież też postuję czy przeglądam neta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Jaycob napisał:

Ale ja miałem na myśli ten co podał musichunter1x, na Allegro od 3100 można dostać. 

Też o tych mówię. On Ci dobre TV podał jeśli chodzi o modele to są najlepsze LCD'ki od SONY ale problem w tym że kupić kupisz tylko że to nie będzie już tak świecić jak powinno. Poproś sprzedającego o zdjęcie z menu serwisowego i zobacz jaki to ma przebieg na liczniku ?  

Większą szansę masz na XF9005 w dobrym stanie ale oczywiście to też nie będzie miało startu do XE93

No i to nie są przyszłościowe konstrukcje dla graczy tylko bardziej dla konesera dobrego kina.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jaycob napisał:

Cenowo też niszczy. 6400 to już sporo dla mnie. :D 

CX faktycznie jest w zaporowych cenach i to może mocno zniechęcać. Jak chcesz "tanio" i dobrze to za niecałe 4000 zł masz B9 w promocji. Nie jest tak dopakowany jak C10 ale to nadal bardzo dobry ekran dla wymagających.  

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie przeszkadzają. :E  Nie, no to odpada. Nie doczytałem.

To jest 3 letni (?) ekran, a kosztuje tyle co ten OLED CX. 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Jaycob napisał:



To jest 3 letni (?) ekran, a kosztuje tyle co ten OLED CX. 

Tak, zgadza się to są wszystko stare modele które pamiętają jeszcze 2017 rok ?

Za dobrego ZG9 to zapłacisz nawet więcej niż za nowego CX'a i to z rabatem 43% https://hdtvpolska.com/telewizor-z-przyszlosci-sony-3600-nitow-8k-przeceniony-o-40-gdzie-i-za-ile/

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B9 55" do pada za 4k PLN jak są promocje.

Do tego rtx2070 i masz 120Hz 4k HDR 4:4:4 10bit. Czy 12bit nawet.

Starego trupa olej. 

Strony nie rzucaj na pełny ekran i z banki. W oknie będzie elegancko.

 

Obczaj w sklepie jak wygląda OLED B9, po prostu rzuca na kolana jakością. A cena rewelacja.

Edytowane przez Minciu
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Minciu napisał:

Obczaj w sklepie jak wygląda OLED B9, po prostu rzuca na kolana jakością. A cena rewelacja.

Jak byłem ostatnio u ojca to powiem Ci że nawet przesiadając się na CX'a bez bólu patrzę na B9 i obraz nadal mi się podoba. Gdybym miał rozterki związane z cenami CX'ów to bez wahania brałbym drugi raz B9.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ODIN dawał linka do promocji i wychodziło 3993 zł za 55 cali nówka sztuka na gwarancji za OLED z HDMI2.1, VRR, NVIDIA G-SYNC, HDR, Dolby Vision, Dolby Atmos więc jaki jest sens pakowania się w używki XE93 bez połowy tych bajerów?

16 minut temu, Minciu napisał:

B9 55" do pada za 4k PLN jak są promocje.

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obraz zacny, ale zdjęcie kaszana :P 

Trzeba się przejść do sklepu chociaż. Te szare LCDki będa i tak kolorowe vs monitory. Te kolorowe LCDki tanie nie będą (6.5kpln), bo albo Samsung Q80R z 2019 roku bez HDMI 2.1 (odpada brak 120Hz 4K ) albo Q90T z 2020roku i z HDMI 2.1 (4K 120Hz). A za 4k pln to LCD się nie znajdzie takiego, który miałby konkurować z OLED B9. 

 

Do tego Samsungi w trybie gra mają popsuty HDR i jakiś revers ghosting. 

 

 

1 minutę temu, azgan napisał:

ODIN dawał linka do promocji i wychodziło 3993 zł za 55 cali nówka sztuka na gwarancji za OLED z HDMI2.1, VRR, NVIDIA G-SYNC, HDR, Dolby Vision, Dolby Atmos więc jaki jest sens pakowania się w używki XE93 bez połowy tych bajerów?

.

W szaraka? Bez powłoki poprawiającej kąty widzenia? W zabytkowej wersji? Jako monitor bez Gsync/Freesync/VRR, bez 4K 120Hz?

Może lepiej zostawić sobie go w pamięci jako wypas TV :D 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Minciu napisał:

Do tego Samsungi w trybie gra mają popsuty HDR i jakiś revers ghosting. 

 

Wydać 6000 zł za TOP'owego 55 calowego QLED'a na 2020 rok i załamać ręce bo grać się odechciewa widząc takie "atrakcje" ?

Samsung Q90T ghosting

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jaycob napisał:

Podobno nie przeszkadzają. :E  Nie, no to odpada. Nie doczytałem.

To jest 3 letni (?) ekran, a kosztuje tyle co ten OLED CX. 

Wspominałeś o G9 - to monitor typowo pod kokpity, w takich grach jak Wiesiek czy HZD jest za szeroko w stosunku do postaci w środku, ogólnie Ultra Wide uważam że się do tego typu gier nie nadają najlepsze normalne 16:9. Szkoda że nie ma w normalnych cenach i w szerokim wyborze 38" 21:9 bo to mnie interesuje jedynie z ultrawide.

Taki 37.5" 21:9 3840 x 1600 to już fajny pod ścigałki i MFS bo i wysokości więcej i szerokości w porównaniu do najpopularniejszych 34" 21:9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne słyszałem zupełnie odwrotne opinie. Ultrawide to własnie jest stworzony do takich gier, gdzie jest panorama, gdzie krajobraz się ciągnie i są widoczki.  Przeszkadzać na pewno może w grach multi. 

2 godziny temu, azgan napisał:

Wydać 6000 zł za TOP'owego 55 calowego QLED'a na 2020 rok i załamać ręce bo grać się odechciewa widząc takie "atrakcje

No to już załamać się można.  Od razu bym zwrócił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim ekranem siedzi się jak w czołgu z lufcikiem. Niby wielki ale niziutki. Szeroki w opór tak żeby całe OSD wychodziło daleko poza zasięg wzroku :) 

 

40c071e3c81e12375bb2d372e0d5831b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jaycob napisał:

Dziwne słyszałem zupełnie odwrotne opinie. Ultrawide to własnie jest stworzony do takich gier, gdzie jest panorama, gdzie krajobraz się ciągnie i są widoczki.  Przeszkadzać na pewno może w grach multi. 

Fajnie panorama wygląda ... tylko jak jest wysokość monitora 27" to po jakimś czasie zaczyna przytłaczać że jest za nisko, dlatego 38" który ma wysokość 32" to już zrobi lepsze wrażenie, dodatkowo na takim G9 jak masz całą postać na środku to fajnie wygląda w miejscu, na zdjęciach - podczas gry męczy że się tyle obszaru po bokach marnuje i robi się chaos przy szybkich obrotach. Wiadomo że może komuś pasuje takie coś, mi nie. Lepiej 43" 4k kupić i tyle - jak się przesiadasz z 32" to jak kupisz monitor o wysokości 27" to może być słabo.

38GN950-B - LG 38 " Monitor UltraGear 38GN950 - Czarny - 1 ms Kompatybilny z NVIDIA G-Sync

Jedyne co sensowne jest w tym momencie na rynku 38" 21:9 to ten LG UltraGear 38GN950, tylko cena troszkę duża  9k ?

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Minciu napisał:

B9 55" do pada za 4k PLN jak są promocje.

Do tego rtx2070 i masz 120Hz 4k HDR 4:4:4 10bit. Czy 12bit nawet.

To rtx2070 ma hdmi2.1 czy b9 ma dp, bo nie czaje jakim cudem? Chyba ze cos przespalem?  czy o rtx3070 myslales?

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 godzin temu, bbandi napisał:

Wspominałeś o G9 - to monitor typowo pod kokpity, w takich grach jak Wiesiek czy HZD jest za szeroko w stosunku do postaci w środku, ogólnie Ultra Wide uważam że się do tego typu gier nie nadają najlepsze normalne 16:9. Szkoda że nie ma w normalnych cenach i w szerokim wyborze 38" 21:9 bo to mnie interesuje jedynie z ultrawide.

Taki 37.5" 21:9 3840 x 1600 to już fajny pod ścigałki i MFS bo i wysokości więcej i szerokości w porównaniu do najpopularniejszych 34" 21:9.

Tylko część gier nie wspiera takich dziwnych rozdzielczości. W grach japońskich producentów to prawie standard, że nie dają lub dają dopiero po jakimś czasie obsługę innych rozdzielczości niż 1080p,1440p,4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...