Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Z HDR moja wina. Źle ustawiłem. Teraz działa OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Minciu napisał:

https://hdtvpolska.com/flagowy-telewizor-120hz-4k-lg-nano913-test-dobra-cena-duze-mozliwosci-dla-konsol-i-pc-z-hdmi-2-1/

Nano86 49".. 4k 120hz HDMI 2.1... m9ze na tym czekać na OLEDa? Będzie test rozmiaru.

Co Ty chcesz się "przesiadać" z QLED'a Q80R na IPS ? Szalony pomysł ?. Od LG warto brać tylko OLED. Jak masz dobre VA z powłoką to oczy będą krwawić.

W dniu 26.08.2020 o 18:56, Minciu napisał:

 

W szaraka? Bez powłoki poprawiającej kąty widzenia?

Sam sobie odp. ? Wiesz jak jest z tymi LCD a IPS nie ma dobrego kotrastu, chcesz siedzieć cały czas przy zapalonym świetle i grać tylko w dzień jak jest widno ??

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ODIN85 napisał:

No możesz nam przetestować?

14 dni i na zwrot ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam 34" Philips z bez powłoki z kontrastem 1700:1 Jak dobrze pamiętam. 

Czarny będzie z dupy albo dziwny bo tam jest krawedziowe strefowe podświetlanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

Aktualnie mam 34" Philips z bez powłoki z kontrastem 1700:1 Jak dobrze pamiętam. 

Czarny będzie z dupy albo dziwny bo tam jest krawedziowe strefowe podświetlanie.

Zmiana dla samej zmiany nie ma sensu. Jak masz dobrego QLED'a i wiesz co potrafi LCD w najlepszym wydaniu to jak już zmieniać to tylko na coś lepszego czyli OLED. Jak masz wydać hajs na byle co to lepiej zostań już na tym Philipsie. Takie jest moje zdanie. Zawsze możesz zrobić ponowną przymiarkę w nowym mieszkaniu do 55 cali (ekran powieś, biurko trochę odsuń i zobacz jak będzie). Nie pakuj się w tego LG na IPS bo później będziesz żałować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ten 86 4.9" z tego roku ma jakąś chyba cenę z tyłka :D Myślałem że koło 2000-2500zl wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000-2500zl za 86" ?

No jak na jakości ci nie zależy byle był winkszy :E

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy są może monitory IPS podobne do Dell S3220DGF. Rozdzielczość, odświeżanie, HDR , nie wyglądające odpustowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wompierz napisał:

Czy są może monitory IPS podobne do Dell S3220DGF. Rozdzielczość, odświeżanie, HDR , nie wyglądające odpustowo.

Nie kupisz ekranu IPS za sensowne pieniądze  z dobrym HDR. Generalnie na IPS efekt HDR będzie słaby z powodu niskiego kontrastu. Bez FALD matryca będzie świecić w nocy na szaro.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

Nie kupisz ekranu IPS za sensowne pieniądze  z dobrym HDR. Generalnie na IPS efekt HDR będzie słaby z powodu niskiego kontrastu. Bez FALD matryca będzie świecić w nocy na szaro.

Ja nie wiem czemu nie weźmie tego Della tylko kombinuje - gram teraz w Forze 3 i jest suuuper, kontrast jak się wbija do lasu przy 300km/h miażdży, HDR też widoczny dzięki kontrastowi, nie wiem ile u mnie jest bo nie zmierzone ale na tym Dellu osiąga nawet 4000:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojedynek na szczycie - QLED Samsung Q90T vs OLED LG CX

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, azgan napisał:

Nie kupisz ekranu IPS za sensowne pieniądze  z dobrym HDR. Generalnie na IPS efekt HDR będzie słaby z powodu niskiego kontrastu. Bez FALD matryca będzie świecić w nocy na szaro.

To prawda, szkoda kasy i oczekiwań wobec HDR na ekranie IPS, o ile to nie jest FALD. Dla testu jak ktoś ma obecnie monitor na IPS, odpalcie sobie maksymalne podświetlenie i sprawdźcie co się dzieje z czernią, a tutaj będzie jeszcze gorzej, bo zapewne to ekran jaśniejszy byłby niż te co obecnie macie tradycyjne SDR IPS.

Ja czerń w IPSie monitorze toleruję w SDR z racji kalibracji pod 120 cd/m2, ale jakby chcieć iść w gorę z podświetleniem to robi się szaro-fioletowa miazga zamiast czerni.

Edytowane przez Fjubens
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, azgan napisał:

Nie kupisz ekranu IPS za sensowne pieniądze  z dobrym HDR. Generalnie na IPS efekt HDR będzie słaby z powodu niskiego kontrastu. Bez FALD matryca będzie świecić w nocy na szaro.

Przeglądałem i faktycznie chyba nic takiego nie ma z FALD. Jeszcze ten philips został do przetestowania. Zamówię i zobaczę. Dell chyba zostanie i tak bo philips 4k 42 cale a do tego trzeba już porządną grafikę.
Nie jest przesadnie drogi bo 2200zł ale w recenzjach narzekają na migotanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wompierz napisał:

Przeglądałem i faktycznie chyba nic takiego nie ma z FALD. Jeszcze ten philips został do przetestowania. Zamówię i zobaczę. Dell chyba zostanie i tak bo philips 4k 42 cale a do tego trzeba już porządną grafikę.
Nie jest przesadnie drogi bo 2200zł ale w recenzjach narzekają na migotanie.

HDR, kontrast i kolory będziesz miał lepsze na QLED'zie Philipsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
36 minut temu, azgan napisał:

HDR, kontrast i kolory będziesz miał lepsze na QLED'zie Philipsa.

Ta czytałem recenzje na rtings. Philips nadaje się do HDR, dell ma gówniane hdr nie ze względu na luminancje a kolory. Ma za mała paletę do prawdziwego hdr i wygląda to no nie za fajnie.
W far cry 5 jest opcja protezy hdr srgb i wygląda to ok.  Pewnie w niektórych grach będzie nawet zablokowana opcja HDR. W forzy 4 jest tylko prawdziwe HDR i wygląda tak sobie.

Plus jest taki, że można grać nawet w fullHD i obraz nie jest tragiczny i działa gsync.

https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/s3220dgf

https://www.rtings.com/monitor/reviews/philips/momentum-436m6vbpab

Odyssey G7 32 cale. Cena jest dwa razy wyższa choć akceptowalna.

Philips ma dużo rewizji.
Oled nie można stosować zamiast monitora ale LG 48 CX wydaje się w miarę ok. Nie licząc wypalania i chyba przesunięcia pixela.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, wompierz napisał:

 

Oled nie można stosować zamiast monitora 

To jest jakaś bzdura wymyślana chyba tylko przez ludzi którzy widzieli OLED na wystawie w sklepie. Gdyby nie można było tego stosować jako monitor to producenci nie robiliby dedykowanych monitorów w tej technologii a robią ba nawet do notebooków zaczyna to trafiać. Gdyby CX się nie nadawał na monitor do PC to LG też nie zachęcałoby graczy dodając NVIDIA G-Sync z którego mogą zrobić użytek tylko posiadacze GeForce RTX. Przecież to jest logiczne. Sam korzystam z ekranu OLED jako monitora do PC już parę lat i nic złego się nie dzieje więc pozwole się z tym nie zgodzić że "nie można stosować zamiast monitora".

Żeby nie być gołosłownym:

monitor ASUS'a z matrycą OLED

monitor DELL'a z matrycą OLED

laptop DELL'a z matrycą OLED

NVIDIA zachęca do grania na LG OLED CX  

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.08.2020 o 18:13, lukadd napisał:

No jestem bardzo zadowolony. Jest nawet lepiej niż się spodziewałem, bo szykowałem się na większe problemy z np. black crush, ale w tej wersji co mam (C9) nie było czego się obawiać jest bardzo dobrze

A co do tych transparent TV to taka zabawka przynajmniej dla mnie to tylko do wystroju wnętrza w dużym i ciekawym pomieszczeniu. Bo kto by to chciał to powiesić na ścianie czy postawić zaraz przed nią :E

Jak widać nie tylko zabawka i nie tylko do wystroju wnętrza w dużym pomieszczeniu

 Screenshot-20200829-092449-Samsung-Inter

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ODIN85 napisał:

Raczej parę miesięcy.

Lat. Przed LG miałem jeszcze Panasa

Sam go chciałeś późnej kupować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że pchają się w 55" tam TV rządzi - myślałem że będzie następca momentuma 43" z 120hz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czytałem o samsungach odyssey G7 i G9 i chyba są to takie monitory testowe przed następną wersją. Sporo niedoróbek.

Samsung poszedł też w większą krzywiznę niż standardowe 1800R. Ich monitory mają 1000R. Przy G9  21:9 i 49 calach to dobrze ale 27 i 32 cale 16:9 jakoś średnio pasuje.

1000R i 1800R opisują wycinek koła jakie można by stworzyć z monitorów. 1000R to wycinek koła o promieniu 1mertra a 1800R to wycinek koła o promieniu 1,8metra.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...