Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przeszedłem na ciemną stronę mocy 4khdrpcmr ;) sredni HDR ale ujdzie. Pytanie trochę techniczne.

Na początku po podłączeniu był drobny problem z włączeniem hdru i myślałem że to kabel HDMI co dostałem z używanym monitorem co go kupiłem do obs-a (jakiś stary Philips) ale później zaskoczyło i w windowsie hdr działa, yt wykrywa, Forza też itp. nie wiem jeszcze jak wszystko ustawić by obraz był ok ale mam inny "problem" jeszcze nie wiem czy kupować jakiś "lepszy" kabel, nie za 200zl ale jakiś "aktualny",nie wiem czy to ma jakiś wpływ na jakos obrazu/hdr-u, ten co mam ma z 1m długości.

 

Teraz mam monitor 144hz podłączony który wcześniej był cały czas używany jako główny do grania. Teraz jak chce od czasu do czasu pograć na TV to muszę za każdym razem gdzieś w opcjach zmieniać domyślny monitor tak aby gra miała możliwość ustawienia rozdzielczości 4k?

W diablo, Fifie nie byłem w stanie tego zrobić na początku, później to zmieniłem(domyślny monitor) i było ok ale to jest trochę upierdliwe i układ ikon się zmienia za każdym razem.

Jest na to jakiś sposób?

Też myślałem nad problemem ikon pulpitu ale stwierdziłem, że szkoda nad tym myśleć

I tak tylko na tv ikony są poprzestawiane, a na monitorze wszystko jest cacy. Używaj win + p na klawiaturze żeby przełączać się między ekranami. Jedynie 2 rzeczy mnie irytują, w hdr kursor ledwo widać przy 4k i trzeba w opcjach go zwiększyć i manualna zmiana urządzenia wyjścia głośników w takim sensie że Windows zamiast automatycznie je przestawiać w opcjach to się leni, a wszystko trzeba robić manualnie.

W pokoju muszę poprzestawiac tak gabaryty żebym miał monitor i tv w jednej linii, abym elegancko się mógł przełączać między nimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlatego że jest to okrojony RTX na Pascalach i starszych nie będzie działać G-SYNC na OLED https://pclab.pl/news81873.html

 

Nie będzie działać na pascalach bo się magazyny wyczyściły. Ciach i koniec nowości. Walki jak zwykle. No gsync Compatible dobrze że się załapał i magazyny były jeszcze pełne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad problemem ikon pulpitu ale stwierdziłem, że szkoda nad tym myśleć

I tak tylko na tv ikony są poprzestawiane, a na monitorze wszystko jest cacy. Używaj win + p na klawiaturze żeby przełączać się między ekranami. Jedynie 2 rzeczy mnie irytują, w hdr kursor ledwo widać przy 4k i trzeba w opcjach go zwiększyć i manualna zmiana urządzenia wyjścia głośników w takim sensie że Windows zamiast automatycznie je przestawiać w opcjach to się leni, a wszystko trzeba robić manualnie.

W pokoju muszę poprzestawiac tak gabaryty żebym miał monitor i tv w jednej linii, abym elegancko się mógł przełączać między nimi

 

win+p nic mi nie daje bo moge albo zostawic tylko monitor, albo tylko TV albo oba, ale zmienic domyslny juz nie.

Ja chce miec oba caly czas aktywne tylko ze w momencie jak chce pograc na tv to zmienic tv na domyslny tak aby gra go "wykrywala"

Jest jeszcze jedna sprawa którą chciałbym spróbować. czy jest jakaś tania/darmowa opcja podzielenia ekranu tv na 4x1080p? coś takiego:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mhm na mobilnym GPU Intela w "sam raz" do grania w 4K na dużym ekranie (pora zejść na ziemie). Dopóki nie będzie nowych konsol lub kart graficznych to niewiele zmienia.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwester445

lol, jednak tam jest hdmi 1.4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z czego można skorzystać kupując nowego OLED'a to G-SYNC pod warunkiem, że masz dobrego RTX'a na korzyści płynące z HDMI2.1 trzeba poczekać minimum do pojawienia się nowych konsol. Czuje, że z kablami też będzie „wesoło” :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,czy istnieje jakiś sposób by podłączyć jednocześnie ps4 oraz xiaomi mi box do Momentum 43"? bo przy jednym porcie hdmi,nie wiem jak by to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,czy istnieje jakiś sposób by podłączyć jednocześnie ps4 oraz xiaomi mi box do Momentum 43"? bo przy jednym porcie hdmi,nie wiem jak by to zrobić.

 

Użyj kabla USB C do HDMI, jeśli działa tylko w drugą stronę to niech mnie ktoś poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj kabla USB C do HDMI, jeśli działa tylko w drugą stronę to niech mnie ktoś poprawi.

 

Hmm...Jedyne słuszne wyjście z tej sytuacji,o ile to jakoś by zadziałało,a jak nie to kolejne okablowanie w postaci splittera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę potestowałem tego C9. Jedyna rzecz gorsza od mojego poprzedniego Soniacza XD80 to upłynniacz w filmach. Widać, że działa trochę gorzej i nie dziwię się, że Sony pod tym względem jest liderem.

 

Obraz w oledzie bajka. Świetnie działa tonemapping w hdr. Ustawienie jasności hdr w grach nie ma dzięki tej funkcji takiego znaczenia, byle tylko za nisko nie było. Tonemapping bardzo skutecznie wydobywa detale z bieli. Czytałem o tej funkcji, ale myślałem, że działa na zasadzie zmniejszania jasności maksymalnej itd. Jednak po prostu likwiduje wypalenia np wokół słońca w Horizon ZD, pokazując detale chmur w pobliżu, a samo słońce dalej świeci na max. W nowych Panasach ta funkcja podobno jest jeszcze ciut lepsza :).

 

Black crush jeśli jest to minimalny, na pewno zauważalnie mniejszy niż na poprzednim VA Sony, gdzie detale w ciemności widziałem dopiero jak patrzyłem pod kątem :E. Na planszach testowych black clipping (np.

) wszystkie odcienie od 17 bardzo dobrze widoczne w sdr jak i hdr. Oczywiście w nocy przy zgaszonym świetle ;p.

 

Kolejna rzecz w porównaniu z poprzednim moim TV to input lag. Zejście z 33 ms na 13 jest bardzo odczuwalne i mówię tu o grze na padzie. Responsywność w Sekiro sporo lepsza. Obraz w szybkim ruchu kamerą nie rozmazuje się tak jak na VA, ma to drobną wadę. Gry w 30 fps wydają się chodzić nieco "mniej płynnie" niż na XD80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kolejna rzecz w porównaniu z poprzednim moim TV to input lag. Zejście z 33 ms na 13 jest bardzo odczuwalne i mówię tu o grze na padzie. Responsywność w Sekiro sporo lepsza. Obraz w szybkim ruchu kamerą nie rozmazuje się tak jak na VA, ma to drobną wadę. Gry w 30 fps wydają się chodzić nieco "mniej płynnie" niż na XD80.

To nie wina input laga, a matrycy OLED.

Na padzie 33 ms czy 13 nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny? Da się to wyczuć przy szybkich krótkich ruchach gałką. W czasie kręcenia się postacią w kółko (szybkie okręgi gałką) różnica spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sony ma najgorszy upłynniacz i nie da się tego nawet oglądać.

Bo? Jakieś uzasadnienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań co do użytkowania :)

Czy włączacie HDR w windowsie i tak już zostawiacie cały czas? Czy zależnie od tego co robicie włączacie/wyłączacie?

Jak gram w coś co ma HDR to wiadomo że jest włączony ale jak przestaje i zaczynam przeglądać tylko net to wtedy ten obraz nie jest do końca ok, wyłączenie HDR-u i ustawienie monitora na tryb Monitor poprawia ogólne użytkowanie, jak gram w coś co nie ma hdr-u to wtedy tryb gry (jak HDR mam włączony to też HDR Game)

Tyle że to jest zawsze grzebanie w windowsie+ustawienia TV i chciałem zapytać czy też tak za każdym razem się bawicie czy gracie na jakimś jednym "uniwersalnym" ustawieniu.

Przydało by mi się do tego na pilocie zapisać profile i zamiast wchodzić w opcje po prostu wybrać na pilocie powiedzmy 1 i mam hdr gra, 2 bez hdr-u monitor itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań co do użytkowania :)

Czy włączacie HDR w windowsie i tak już zostawiacie cały czas? Czy zależnie od tego co robicie włączacie/wyłączacie?

Jak gram w coś co ma HDR to wiadomo że jest włączony ale jak przestaje i zaczynam przeglądać tylko net to wtedy ten obraz nie jest do końca ok, wyłączenie HDR-u i ustawienie monitora na tryb Monitor poprawia ogólne użytkowanie, jak gram w coś co nie ma hdr-u to wtedy tryb gry (jak HDR mam włączony to też HDR Game)

Tyle że to jest zawsze grzebanie w windowsie+ustawienia TV i chciałem zapytać czy też tak za każdym razem się bawicie czy gracie na jakimś jednym "uniwersalnym" ustawieniu.

Przydało by mi się do tego na pilocie zapisać profile i zamiast wchodzić w opcje po prostu wybrać na pilocie powiedzmy 1 i mam hdr gra, 2 bez hdr-u monitor itd.

 

HDR w windows włącza się tylko do użycia treści HDR, bo "psuje" wszystko inne.

Niektóre gry potrafią ustawić się automatycznie, ale chyba jest ich niedużo? Konsole są tutaj bardzo wygodne i nie rozumiem jak wielki Microshit nie potrafi dodać automatyki z np. Xbox.

W TV dajesz opcje HDR na automat, a jeśli masz inne opcje które ruszasz to stwórz 1 profil tylko do HDR.

 

Radzę wszystkim wpisać w google lub youtube zapytania, bo jest to szeroko znany problem, a pojawia się tutaj co ~4 strony.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Chcialem sie poradzic w kwestii wyswietlacza do PC/ps4 może ktoś ma podobne problemy i coś doradzi?

Otoz mam taki problem, ze jestem wrazliwy na PWM w wyswietlaczach i prawdopodobnie na blur/niebieskie swiatlo na konsolach. Miałem TV sony full hd 43wd750 i na nim nie miałem żadnych problemów ani na PC ani na PS4. W ogóle do tej pory (tzn. do tego TV) nigdy nie miałem problemów na żadnym ekranie w życiu.

Sprzedałem go bo chciałem większy TV no i 4k. I zaczeły się problemy... Miałem kilka telewizorów m.in. np. Panasonic ex700 jednak gdy tylko grałem na nim przez 30min-1h oczy lzawiły, bolały + bół głowy (na PS4) itd Pozwracałem kilka telewizorów. W końcu kupiłem xe9005 SONY, który wd rtings przy wył. local dimming i backlight >8 nie migocze wcale. I mogę na nim grać na PC bez żadnych problemów pół dnia czy więcej, nie czuję żadnego dyskomfortu oczu/głowy. Niestety przy PS4 jest problem, oczy już nie łzawią ale gdzieś od 1h zaczyna się ból głowy między oczami lub wyżej. Jak ktoś wyskoczy z okulistą to byłem - wszystko jak najbardziej ok.

 

Na monitorach nigdy nie miałem problemów tzn. jak podłącze PS4 do mojego EIZO fs2434 to mogę siedzieć cały dzień i nic (ten eizo jest flicker free). Być może to jeszcze jakiś problem z odwzorowaniem ruchu na TV 4k - nie wiem , mam oczywiście tryb gry i wszystkie "motion na off".

 

I teraz zastanawiam się nad spróbowaniem monitora 43 myślałem o LG 43ud79 lub 436M6VBPAB/00 - czy osoby je posiadające mogą zrobić test ufo i dać mi znać jak to jest w ich przypadku? Producenci piszą o flicker safe/free ale wg wielu opinii w internecie jest migotanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tv to w sumie wybieram gotowy profil, hdr gra, gra lub monitor nie mam auto.

Jedynie nowy nfs mial w opcjach hdr off lub auto i po wybraniu auto monitor odpalil sie w trybie dolby vision a nie hdr

W sumie to pewnie nawet nie miejsce na to ale zapytam.

Tak jeszcze oglądając czasami coś na YT z HDR-em, to zauważyłem że na operze (firefox nie odtwarza filmów z hdr) obraz jest o wiele lepszy niż na chrome i nie wiem w sumie z czego to wynika.

Tutaj przykład: https://photos.app.goo.gl/gRnpMvibJBJ1gxa28

Też tak macie?

Edytowane przez Dominix1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Media Markt jest nowa promocja można wyrwać taniej OLED C9

 

ritRVvn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystawiłem swoje pudło na OLX. Też tak macie, że na dzień dobry w ten sam dzień wszyscy proponują o 1/3 ceny mniej?

 

To jakaś ustawka czy co? Skupują taniej i sprzedają drożej? Czy serio życia nie mają i siedzą na portalach polując na swój upragniony ekran? Nie dam więcej choćbym miał skisnac na OLX ? Tylko to mają zakodowane?

 

WTF jest z tym portalem. Nawet treści nie czytają i zadają pytania na które w treści mają odpowiedź.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka 55" odpada. Monitor na bank pójdzie na allegro. Bo ma pancerne pudło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorne giercownie w Darksiders 3 na moim 43" 4k - ten TV ma fajne kolory i ogólnie podświetlenie jak na IPS - Direct LED jednak robi robotę.

Próbowałem chwilę pograć na 27" 1440p - nie da się :P

Za 1.5k solidny wyświetlacz do gier :thumbup:

 

6c51002454a97fe4.jpg

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...