Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

4 899 zł

* kod obowiązuje do 20.12.2019 do godz. 6:00. Kod nie łączy się z innymi kodami rabatowymi Regulamin

 

zarąbiście, jak ktoś wstał o 2:00 w nocy jak ja ma szansę się załapać. Tylko miało być 4500 :E

 

I w RTV gwarancja/ubezpieczenie to +1000/1750zl do ceny.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-SYNC na LG B9 w roli monitora do PC

 

https://www.youtube.com/watch?v=PwyYYFKWEAg

 

Linus zakochany w nowym ekranie do gier :zakochany: i ja go doskonale rozumiem bo też tak mam :cool:.

 

I to jest konkretny Big Screen Monitor :thumbup:. Czy może być coś lepszego? No może i odpowiedź jest tylko jedna - C9 :P.

 

Sztuczna inteligencja i lepsza jakość obrazu w LG OLED C9

 

https://www.youtube.com/watch?v=tSyerqJCAso

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgan jasność masz na 70? U mnie na 60 jest szarość jak na lcd zamiast czerni, na 70 nawet nie wiem jak to może wyglądać ;p. 51 i już widzę, że nie mam idealnej czerni.

 

No i wyjaśniło się czemu musiałem tak podbić jasność i co zrobiłem źle a raczej czego nie wiedziałem (co należy przestawić w TV żeby nie było black crusha w grach)

 

Typowe ustawienie dla PC jako monitora to

 

3K8rRTm.jpg

 

więc tutaj było wszystko ustawione prawidłowo ale w TV jest jeszcze jedna opcja którą trzeba przestawić żeby było dobrze przy takiej konfiguracji

 

UicEYa2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy teścik B9 od AVForums z 19 grudnia 2019

 

LG B9 OLED TV Review | An OLED Bargain or are you better going with the C9?

 

https://www.youtube.com/watch?v=0OITj1RirAY

 

a tutaj dla porównania starsza C9

 

LG C9 OLED TV Review | The Best TV of 2019?

 

https://www.youtube.com/watch?v=fsFFPs1nu3g

 

W TV najlepiej wybrać odpowiedni profil koloru i więcej nie dłubać przy barwach, bo masz kilka ustawień tego samego z trzech koloru, a jeszcze dochodzi gamma.

 

Te tryby isf Expert są dla profesionalnych kalibratorów z odpowiednimi uprawnieniami, wiedzą i sprzętem bez tego nie ma co tam gmerać na ślepo ;)

 

Tryby Eksperckie pozwalają na dokładnie to, co gwarantuje certyfikacja przez firmę ISF.

 

Mianowicie: Certyfikat ISF gwarantuje, że telewizor posiada dwa banki pamięci (jeden do ustawień dziennych, drugi do nocnych), na których można przeprowadzić kalibrację oddzielnie dla każdego złącza. Po przeprowadzeniu profesjonalnej kalibracji, technik (lista certyfikowanych kalibratorów w Polsce) może zablokować te tryby specjalnym pinem

 

Źródło: hdtvpolska

 

Profesjonalna kalibracja (750 zł za wszystkie 3 tryby sdr, hdr, dolby vision) i masz kolory lepsze jak w Panasonic, chyba że ten też jest po kalibracji, to wtedy różnice między nimi będą nie do odróżnienia dla ludzkiego oka.

 

Zastanawiam się nad tym ale to wpływa już istotnie na cenę całościową - TV 4000 PLN, dodatkowa gwarancja na wypalenia 550 + 750 profesionalna kalibracja i już "tanio" nie jest :E. Raczej jak będę brać 65 cali C9 do salonu i filmów to zamówię taką usługę a monitor do gier zostawie tak jak jest. Ewentualnie sam poprawię w miarę możliwości to co się da.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również, jednak 65" to 65", w przyszłym roku, lub za dwa lata wezmę pewnie 75", na pewno nie mniej niż 65", bo już po kilku dniach nie robi już takiego wrażenia

 

Poniżej podglądowy filmik jak się prezentuje 65" jako monitor na biurku, bo znajomi i niektórzy forumowicze mocno się dziwią, jak można używać 65" a nawet 55" jako monitora. Ogólnie polecam wszystkim granie i używanie TV 55"-65" jako monitora, wrażenia z gier są naprawdę bezcenne. Ceny przyzwoitych TV nie są już wygórowane jak kilka lat temu, a jakość takiego TV, już pomijając OLEDY, nawet wysokiej klasy LCD to jest przepaść w jakości w stosunku do tego co oferują monitory, a dobry LCD nie odbiega wiele od OLEDa jeśli ktoś dalej ma obawy. Aż się przykro robi ile ludzi kupuje, lub zastanawia się nad zakupem tych wszystkich pseudo gamingowych monitorów, które kosztują prawie tyle ile topowy TV 55". Siedzą na topowych GPU i tabletowych monitorach 27"-34", gdzie w tej cenie gdyby podpięli swoje GPU pod taki TV, to człowiek ma wrażenie, że to inny wymiar grania, ta jakość, detale, czerń, czasem HDR robi taką robotę na dużej przekątnej ekranu, że w zależności od gry mamy szczękę na podłodze, żaden mały monitor choćby nie wiem jaki nie był tego nie odda.

 

Wracając jeszcze do wcześniejszej dyskusji na temat wielkości monitora to muszę przyznać że i ja dosyć szybko przyzwyczaiłem się do tych 55 cali i do grania taka wielkość wydaje mi się teraz odpowiednia. Poczatkowo wszystko wydawała się za wielkie a teraz nie wrociłbym już do grania na 43 calowym Momentum.

 

Co do 65 cali to zainstaluje sobie taki ekran w salonie chociażby z powodu że wieksza wersja OLED C9 ma jeszcze lepszego HDR'a :cool:.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jejku, tak czytając ten wątek człowiek tak ma ochotę sobie OLEDa kupić, że łojeju :D. Ale na biurko 55cali za duże bo praca itp. a do salonu za mały. Teraz mam w salonie Philipsa 70PUS7304 i powiem szczerze, jestem nim miło zaskoczony. Takiego kontrastu to na żadnym monumentum nie widziałem. Do grania świetnie się nadaje, niski input lag, 70" samo przez siebie robi robotę. Dodatkowo ten TV świetnie obrabia w locie kupa-materiały, które na nim wyglądają nieprawdopodobnie dobrze! A no i sam Ambilight, nie jest to może feature must-have, ale nie wiem czy chciał bym teraz TV bez takiego bajeru :D.

Ale czekam, aż OLEDy ok 75" będą w granicach 5k i będę kombinował :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to 4k/120hz to ten LG C9 obsłuży dopiero po premierze PS5 :hmm: , bo rozumiem że teraz żadna karta graficzna nie prześle tego sygnału bo nie ma HDMI 2.1 czy jak to z tym jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to 4k/120hz to ten LG C9 obsłuży dopiero po premierze PS5 :hmm: , bo rozumiem że teraz żadna karta graficzna nie prześle tego sygnału bo nie ma HDMI 2.1 czy jak to z tym jest?

 

Tak, HDMI 2.1 w OLED C9 oraz B9 są przyszłościowym rozwiązaniem

 

2019 LG C9 OLED 4K TV Full Review

 

https://www.youtube.com/watch?v=vkSOqbbuA28

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest konwerter dp1.4 do hdmi2.1.

Na początku przyszłego roku powinny pojawić się teraz GPU. Możliwe że Intel puści integre z HDMI 2.1 to też będzie można korzystać z tego na spokojnie jak w laptopach z dedyka i integry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do wcześniejszej dyskusji na temat wielkości monitora to muszę przyznać że i ja dosyć szybko przyzwyczaiłem się do tych 55 cali i do grania taka wielkość wydaje mi się teraz odpowiednia. Poczatkowo wszystko wydawała się za wielkie a teraz nie wrociłbym już do grania na 43 calowym Momentum.

 

I jaki dzisiaj bralbys do FPSow z metra do półtorej metra.?

 

43"

48"

55"

65"

?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jaki dzisiaj bralbys do FPSow z metra do półtorej metra.?

 

43"

48"

55"

65"

?

 

43 cale od 1m

48 cali od 1.2m

55 cali od 1.5m

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie większy niż 55, ale z pól metra to już 43 będzie za duży. Nie ogarniesz wzrokiem całego ekranu a w FPS dynamicznym to dostaniesz oczopląsu po 2 min.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie biurko ma metr glejokosci., Więc nie ma nawet mowy o pół metra :P

 

OLED 48" ciągle najlepszy się wydaje... Tylko nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w przyszłym roku, chodzą plotki ze LGD ma uruchomić produkcje paneli 49 i 43 calowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie biurko ma metr glejokosci., Więc nie ma nawet mowy o pół metra :P

 

OLED 48" ciągle najlepszy się wydaje... Tylko nie ma.

 

No 48 cali OLED to byłaby najlepsza opcja sam chciałem taki brać tylko że nie robią więc 55 to konieczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy końcówkę roku więc dobry moment na podsumowanie.

 

Jakie "Big Screen Monitor" w 2019 zasługują Waszym zdaniem na wyróżnienie?

 

Społeczność PCLab wybiera najlepsze duże ekrany.

 

Moja prywatna lista faworytów:

 

Asus ROG Strix XG438Q - najlepsz monitor LCD do gier w 4K 120k/s, HDR i G-SYNC Compatible

 

Philips Momentum 436M6 - najlepszy budżetowy monitor LCD Premium do gier z HDR i G-SYNC Compatible

 

LG C9 - najlepszy i najbardziej opłacalny TV OLED

 

LG B9 - najlepszy budżetowy OLED Premium

 

Samsung Q90R - najlepszy TV LCD

 

Samsung Q80R - najlepszy budżetowy LCD Premium

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung RU8000 / RU8002 najtańszy 120hz VA 4k.

Samsung Q6xR najtańszy quantum dot.

 

Q70 i Q80 są nie za bardzo budżetowe. Q70 w promocji potrafi jeszcze być budżetowy.. ale Q80 cenowo stoi jak OLED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minciu niestety ale Power Conaumption w Philips Momentum 436M6 też wypada tragicznie w testach tutaj były nawet osoby które z tego powodu nie chciały go kupować.

 

Co do wyceny QLED Szajsunga to nic nie poradzę że jedyne sensowne modele mogące podjemować walke z OLED kosztują od nich więcej i są mniej opłacalne.

 

RU8000 to jest odpowiednik bardzo słabej serii NU7000 z tamtego roku a Q60R to nawet przegrywa z ubiegłorocznymi krawedziakami NU8000 więc litości takiej padliny nawet brać pod uwagę w zestawieniu nie wypada. Q70R to jest pierwszy podstawowy model będący w ofercie Samsunga odpowiednikiem NU8000 z 2018 roku to jeszcze ma jakiś sens w zestawieniu ale jest sporo gorszy od Q80R. To właśnie Q80R jest "tanią" alternatywą dla Q90R.

 

W kategori Najgorzej wyceniony

W tej kategorii to są praktycznie wszystkie sensowne monitory dla graczy - co powiesz o 27 calach ACER Predator X27 za 10K PLN https://pclab.pl/news78172.html a to tylko IPS z FALD?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 cali to nie Big screen.

Ale monitor dla graczy. Pokaż mi który Big Screen Monitor z dostepnych obecnie rozwiązań (monitorów) ma możliwość grania w 4K z 120Hz matrycą + do tego HDR oraz VRR i jest doborze wyceniony (opłacalny)? Jak chcesz dyskutować to najpierw upewnij się czy masz rację ;)

 

PS> LG C9 zgrania w tym roku nagrodę pełnej referencji od HDTVPolska.

 

Jak napisał sam Maciej Koper

 

Dla mnie osobiście jest to najbardziej kompletny obecnie telewizor pod względem jakości obrazu oraz walorów multimedialnych. Dlatego przyznaję mu pierwszą referencję w tym roku.
Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q60 jest równy, szybki, z niskim lagiem i dobrymi kolorami. Do tego w cenie 3200-3300zl. No i jest, w przeciwieństwie do nu którego nie ma, a to też ma dość istotne znaczenie :E

 

HDR ukrywającego tyłek tutaj nikt nie uświadczy i szukać raczej go nie powinien. Q70 w promocji od biedy ujdzie, ale bez promocji ociera się o ceny OLEDow w promocjach.

 

Q80 to już cena OLEDa. Dla mnie lipa, jak już chcemy LCD w cenie OLEDa to śmiało można Q90 brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Właśnie sprawdziłem i widzę, że mam fabrycznie ustawione sharpness 5 w skali na 10. Jak zjadę do zera, czcionki miękną, ale na tym fabrycznym ustawieniu wyglądają bdb. A efektów halo i obwódek nie widzę, więc na razie tak zostawiam. @PiPoLiNiO@sniperwolfJak FO32 ma ustawioną ostrość domyślnie?
    • Od jakiegoś czasu mam problemy z tym że przy włączeniu komputera nie wszystkie urządzenia USB są wykrywane. Głównie to dotyczyło dongla do klawiatury USB albo odbiornika BT. Ale ostatnio problem zaczął dotyczyć myszki.   I dzisiaj też tak się stało - po włączeniu myszka nie działa, nic się na niej nie świeci. Nie chciało mi schylać więc wyłączyłem komputer przyciskiem, tak normalnie jednym krótkim naciśnięciem a nie awaryjnym przytrzymaniem przez 4s. No i jak wyłączyłem komputer to już nie udało się go włączyć. 0 reakcji na przycisk, nic nie reaguje. Szybkie odłączenie kabli, komputer na biurko. Wyjąłem kartę graficzną i spróbowałem odpalić - startuje. Wkładam z powrotem kartę graficzną i ponownie startuje bez problemów.   Jako że już miałem komputer na biurku to skorzystałem z okazji i dołożyłem kartę wifi na pcie. Wszystko poskładałem, komputer pod biurko, włączam i odpala jak gdyby nigdy nic.   Załadował się Windows i chciałem odpalić menedżer urządzeń by sprawdzić czy karta się poprawnie zainstalowała. Zanim się przeklikalem to komputer się cały wyłączył bez ostrzeżenia. To było w samym Windowsie bez praktycznie żadnego ostrzeżenia. Po uruchomieniu ponownie wszystko wskazuje na to że działa jak należy.   Dodam że jak na razie nie było żadnych podobnych problemów także pod obciążeniem. Az do dzisiaj nie było też nigdy problemów z uruchomieniem czy nagłymi wyłączeniami.   Teraz sprawdziłem i mobo było kupowane w 2019r czyli swoje lata już ma. Nie zauważają żadnych uszkodzeń na płycie jak teraz rozkręcalem skrzynkę.   Czy jest jakiś sposób na diagnozę umiejącej płyty głównej oprócz metody eliminacji przez podłączenie innych sprawnych komponentów i patrzenie czy coś się zmieniło?
    • Coś tu mocno jest nie tak, na pierwszy rzut to na ich miejscu wyłączyłbym E-Cores. W momencie w którym gra leci na jednym wątku to nawet czary nie pomogą.
    • @kalderon Jeśli mowa o lotach wojskowych to nie wystarczy. Ostrzały będą znacznie częstsze, nawet codzienne. Nadal pojedyncza rakieta czy nawet kilka, nie narobi szkód na tyle, by wyłączyć lotnisko wojskowe. Pojedyncze pasy na dzień czy kilka, może, ale nic więcej.
    • Już oficjalnie    Lepsza jakość Pokazali też trochę więcej 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...