Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Do pracy OLED też się nadaje kwestia tego co na nim robisz

 

https://www.youtube.com/watch?v=Ww8havSLa9E

 

Ekranu tego typu używam już od jakiegoś czasu w roli monitora i spokojnie mogę go polecić ale nie do czytania e-booków lub innej pracy z tekstem bo do togo są smartfony, tablety czy inne notebooki. Nawet gdyby to był LCD to 55 cali też się do tego słabo nadaje :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie TV OLED do pracy odpada, ale na CES2020 mają się pojawić laptopy, ultrabooki i ekrany miniLED 13-65 cali, które mają trafić do sprzedaży. Chyba nigdy wcześniej nie było tak podekscytowany CESem jak teraz :E

 

Od razy sprzedaje 2xDelle i dodatkowy TV Samsunga na QLED i wymieniam na miniLEDy.

 

Btw. OLEDy da się używać do pracy tak długo jak nie wyświetlasz statycznego obrazu przez 2H+ na pełnej jasności ekranu, przy niższej nie ma szans. Mój ojciec permanentnie wypalił interfejs Netflixa, bo zostawił go włączonego na cały dzień, zanim wyszedł do pracy, a wszystkie funkcje ECO i samoistnego wyłączenia po Xh bezczynności wyłączył, bo cytuje: go denerwują. TV to Panasonic GZ1000B. w TV LG jeszcze nie widziałem wypalonego ekranu, ale przy ich pixel refresh i pixel shift jest to prawie, że nie możliwe, co w sumie potwierdza rtings w aktualziacji do ich testu:

 

Real Life OLED Burn-In Test on 6 TVs

 

Update 05/31/2019: The TVs have now been running for over 9000 hours (around 5 years at 5 hours every day). Uniformity issues have developed on the TVs displaying Football and FIFA 18, and are starting to develop on the TV displaying Live NBC. Our stance remains the same, we don't expect most people who watch varied content without static areas to experience burn-in issues with an OLED TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie TV OLED do pracy odpada, ale na CES2020 mają się pojawić laptopy, ultrabooki i ekrany miniLED 13-65 cali, które mają trafić do sprzedaży. Chyba nigdy wcześniej nie było tak podekscytowany CESem jak teraz :E

 

Od razy sprzedaje 2xDelle i dodatkowy TV Samsunga na QLED i wymieniam na miniLEDy.

 

Btw. OLEDy da się używać do pracy tak długo jak nie wyświetlasz statycznego obrazu przez 2H+ na pełnej jasności ekranu, przy niższej nie ma szans. Mój ojciec permanentnie wypalił interfejs Netflixa, bo zostawił go włączonego na cały dzień, zanim wyszedł do pracy, a wszystkie funkcje ECO i samoistnego wyłączenia po Xh bezczynności wyłączył, bo cytuje: go denerwują. TV to Panasonic GZ1000B. w TV LG jeszcze nie widziałem wypalonego ekranu, ale przy ich pixel refresh i pixel shift jest to prawie, że nie możliwe, co w sumie potwierdza rtings w aktualziacji do ich testu:

 

Real Life OLED Burn-In Test on 6 TVs

W LG OLEDach nie widziałeś wypalonego obrazu? Zajrzyj na allegro :E Pełno jest w archiwum i obecnie modeli serii 7 i niżej. Czasem zdarzają się 8. To samo z Philipsami. Za to Panasoniców nie widziałem z wypaleniami.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mało kto je kupuje.

Kupują. Za 1500 55 calowe OLEDy z wypaleniami schodzą dosyć szybko.

Zresztą wolałbym OLEDa z wypaleniem niż nowego LEDa za 2k.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na CES2020 mają się pojawić laptopy, ultrabooki i ekrany miniLED 13-65 cali, które mają trafić do sprzedaży. Chyba nigdy wcześniej nie było tak podekscytowany CESem jak teraz :E

 

 

Nie ma czym się "jarać" Mini-LED to dalej LCD z ich wszystkimi ułomnościami, urośnie jedynie ilość stref dzięki którym będą mogli robić lepsze FALD'y.

 

TCL pokazał już w Polsce nowe TV Mini-LED i jest nim seria X10 która wykorzystuje nową technologię. Telewizory dostępne będą wyłącznie w rozmiarze 65 cali, a głównym atutem będzie implementacja 768 niezależnych stref podświetlenia tak więc Mini-LED bazuje na technice Full Array Local Dimming. Przy 768 strefach wygaszania, telewizor będzie łącznie wyposażony w 15 tysięcy malutkich diod LED co nadal wygląda biednie przy OLED który ma ich 8294400 niezależnie świecących. W dodatku cena nieco ponad 10 tysięcy złotych czyli sporo drożej od 65 cali OLED C9 :E.

 

Bo mało kto je kupuje.

 

Mało precyzyjnie się wyraziłeś dlatego dopytam czy chodziło Ci o OLED'y?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było o Panasonicach.Króluje Samsung Lg i Philips w Polsce.

 

Panasonic podobnie jak i SONY słabo się sprzedaje w naszym kraju i w sumie mnie to nie dziwi, bo aktualna ich oferta jest słaba (źle wyceniona). Mało tego brak im przyszłościowych rozwiązań więc lepiej już kupić LG i faktycznie dołożyć kasę do profesjonalnej kalibracji lub dodatkowej gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w całej europie panasy są strasznie drogie.

 

W LG OLEDach nie widziałeś wypalonego obrazu? Zajrzyj na allegro :E Pełno jest w archiwum i obecnie modeli serii 7 i niżej. Czasem zdarzają się 8. To samo z Philipsami. Za to Panasoniców nie widziałem z wypaleniami.

Jak wyżej Panasy są drogie, bardzo drogie i kupują je raczej tylko świadomi klienci(dbający i wiedzący jak dbać o matrycę), którzy potrafią grubo dopłacić do panasa, o sprecyzowanych oczekiwaniach, np. stricte do filmów kina domowego.

 

Na przykładzie 55"

LG C9 topowy model na 2019 w regularnej cenie to ~5.5kpln, topowy model panasa na 2019 rok czyli Panasonic GZ2000 to cena dalej ~11k pln :E i nie chce spadać.

 

Nawet patrząc na topowy model panasa z tamtego roku czyli FZ950 to cena jest dalej wyższa od modelu na ten rok od LG C9.

 

 

A samo wypalanie to ja dobrze wiem jak wygląda oglądanie TV u zwykłego kowalskiego. Ostatnio dla szwagra dobierałem TV i ze względu na wypalenia i sposób użytkowania przez niego TV poszło w Q90R, ja bym wybrał OLEDA, ale jak do niego chodzę czy nieraz do innych znajomych to widok wyświetlanych wiadomości przez kilka h non stop, czy nawet włączonego radia z przeglądarki z samymi statycznymi elementami potrafi być często widywane przez 5-6h non stop :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - Big Screen Monitor i OLED w roli monitora:

 

Chciałbym, żeby każdy monitor dla graczy miał tylko taką jakość gównianych materiałów z YouTuba które nie są nawet w 4K i to przy 55 calach z bliska ;)

 

BGoXgPp.jpg

 

Jak dla mnie jest bardzo dobrze ba powiem nawet więcej uważam że jest to lepszy monitor od gamingowego OLED'a Alienware AW5520QF którego Dell wycenił na 15 tysięcy złotych a nie ma nawet HDR i tylko HDMI 2.0 więc lipa jeśli chodzi o nowe konsole https://www.dell.com/pl-pl/shop/55-monitor-dla-graczy-oled-alienware-aw5520qf/apd/210-augq/monitory-i-akcesoria :E

 

Tak tylko mówię, bo były obawy, że na B9 bez lepszego procesora w TV (Alpha a7) to już nie da się oglądać YT w materiach z mocną kompresją :P.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest przyszłość monitorów - https://pclab.pl/news82908.html

 

U mnie TV OLED do pracy odpada, ale na CES2020 mają się pojawić laptopy, ultrabooki i ekrany miniLED 13-65 cali, które mają trafić do sprzedaży. Chyba nigdy wcześniej nie było tak podekscytowany CESem jak teraz :E

 

Od razy sprzedaje 2xDelle i dodatkowy TV Samsunga na QLED i wymieniam na miniLEDy.

 

 

MiniLed to nic niezwykłego. Te ledy są tylko 2x mniejsze od normalnych.

 

 

Jest to jakaś tam ewolucja, ale prawdziwy skok jakościowy będzie z microledami, jednak to pieśń przyszłości.

Edytowane przez bocieque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MiniLed to nic niezwykłego. Te ledy są tylko 2x mniejsze od normalnych.

 

 

No, mówiłem że OLED nadal jest lepszy i widać to gołym okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dekoder VECTRA ma wygaszacz ekranu odpalany chyba po 10 minutach słuchania radia. Radio działa a na ekranie gwiazdki zasuwają.

 

Jeżeli ktoś ma sprzęt gorszy od tego (mojego) badziewia, to polecam pomyśleć nad wymianą. Bo prawdopodobnie mamy gówno totalne zamiast dekodera/radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MiniLed to nic niezwykłego. Te ledy są tylko 2x mniejsze od normalnych.

 

 

Jest to jakaś tam ewolucja, ale prawdziwy skok jakościowy będzie z microledami, jednak to pieśń przyszłości.

Tak, ale w przypadku monitorów to i tak będzie duże usprawnienie.

Szczególnie w laptopach, gdzie nie ma VA, a najlepsze ekrany mają kontrast 1:1500 i 500 nitów jasności.

Jak zaczną masowo montować w droższych laptopach miniLED FHD 144hz z 1000 nitami HDR, 240 strefami, 100% DCI-P3 i sRGB to zdecydowana większość ludzi będzie zadowolona.

 

Patrząc na recenzję miniLEDowego ASUSa z 1100 strefami to potrafi on zrobić w HDR kontrast 570.000:1 to już jest porządna wartość.

Jakby 240 strefowy miniLEd zrobił chociaż tyle co 436M, czyli 70k:1 byłoby mega.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak macie w swoich C9 ustawiony upłynniacz do filmów? Oglądam teraz Netflixa i straszna bieda ten od LG. Do SONY czy Panasa to nawet nie ma startu. Judder na 5, Blur na 10 a artefakty takie że zastanawiam się czy go całkiem nie wył. jak radzi Tom Cruise :E.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ten wątek :)

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie oglądasz meczów to na off.

 

Ja tam korzystam wszędzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR10 vs Dolby Vision HDR | Is there a REAL WORLD Picture difference? [4K HDR]

 

https://www.youtube.com/watch?v=do6l3frfLcQ

 

Które gry wspierają Dolby Vision?

 

Z tego co sprawdziłem na szybko lepszy HDR z Dolby Vision ma np. Star Wars: Battlefront 2, Battlefield V, Anthem lub Mass Effect: Andromeda :cool:.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe OLED'y LG mają bardzo fajny bajer w postaci kompensacji rozdzielczości więc odpalasz sobie np. 1440p albo 1800p + w opcjach TV coś co nazywa się "Super Rozdzielczość" i obraz w grach ładnieje :cool::thumbup:.

 

Akurat to takie nowe nie jest, ja też to mam w moim TV z 2018, póki co nie testowałem dłużej ale podbija ostrość, mam 3 stopnie ustawienia.

Opcja poziom czerni też u mnie jest :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już nie przesadzajmy, że modele z 2018 roku są stare to są nadal nowe sprzęty :P. W 2020 pojawi się B10 i C10 to znaczy że jak ktoś kupił na końcówce 2019 roku B9 i C9 to ma stary sprzęt :E ? Zawsze będą jakieś nowsze i logiczne jest też to, że dziedziczą po swoich poprzednikach funkcje dokładając nowe. To akurat czego nie ma B8 i C8 jest związane z bonusami dla graczy HDMI2.1, VRR, G-SYNC, ALLM, niższy InputLag, w samej jakości obrazu aż tyle się nie zmieniło poprawili głównie black crush (widoczność detali w czerniach i cieniach), dodali łagodną gradjację jak w TV SONY, poprawili szumy ect. ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś się zastanawiał nad nowością jaką jest Acer Predator CG437KP (43", 144hz, 4k, HDR1000), miałem testowałem i odsyłam :thumbdown:

Monitor bdb wykonany, pilot w zestawie oraz multum kabli.

Kolory są na prawdę świetne, żywe, soczyste, a czernie głębokie. Pod względem jakości obrazu na prawdę zachwyca, podobnie rozmiar 43" jest idealny.

Niestety niską notę wystawiam za motion blur, może niektórym nie będzie to przeszkadzać, ale dla mnie jest nie do zaakceptowania, zdecydowanie jest on widoczny ponad średnią w monitorach co czyni ten sprzęt bezużytecznym do szybkich gier, zresztą prawdę mówiąc jakichkolwiek...

 

Teraz czekam na mniejsze oledy od LG, podobno mają wypuszczać 48"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety niską notę wystawiam za motion blur,

Nic nie dało się wyregulować overdrive/RTC? (często występuje pod innymi nazwami, np. SmartResponse, albo CzasOdpowiedzi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz czekam na mniejsze oledy od LG, podobno mają wypuszczać 48"

 

Nie ma co się tak bać tych 55 cali zapewniam że można się do nich szybko przyzwyczaić :cool:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dało się wyregulować overdrive/RTC? (często występuje pod innymi nazwami, np. SmartResponse, albo CzasOdpowiedzi)

 

Niestety nic a nic, próbowałem wszelkimi możliwymi kombinacjami opcji, ale praktycznie nic to nie dawało. Co gorsza przewijanie nawet na pulpicie było nie do przyjęcia przy jasnych napisach na ciemnym tle.

Rozumiem przyzwyczaić się do srebrzenia na ipsach, nie równomiernego podświetlania itp. ale tego nie dało się znieść, a na prawdę szkoda bo poza tym wszystko inne było super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że temat bardzo się rozrósł, a nigdzie nie mogę odnaleźć wątku dotyczącego ustawienia panoramy (proporcje 21:9) na monitorze momentum w wersji 43 calowej. Pamiętam że ktoś ustawiał takie proporcje nawet był screen z gry wstawiony albo zdjęcie. Sam chciałem pograć sobie w takich proporcjach w grach typu wiedźmin, ale nie mam pojęcia jak to poustawiać czy w programie CRU czy w sterownikach karty graficznych albo w menu serwisowym może da się dodać do SmartSize takie proporcje? Będę wdzięczny za jakieś instrukcje jak osiągnąć efekt proporcji 21:9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem od wczoraj posiadaczem Momentum w wersji 43 calowej i mam pytanie odnośnie oglądania filmów w HDR. Trzeba ustawić jasność na 100%? Czy na monitorze wyskakuje jakis komunikat o odtwarzaniu w HDR? Z tego co zauważyłem to tylko w playerze pojawia się HDR a oglądam w Potplayer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...