Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam nie zauważyłem, że pytałeś.

 

Co do pracy to ogólnie zazwyczaj ze 2 odpalone pulpity zdalne przez teamviewer, jakiś notepad++ z kawałkiem kodu i ewnetualnie okienko ze skaczącym wykresem.

I żeby sprecyzować ja nie chciałem kupować OLEDa do czytania książek tylko zastanawiałem się czy da radę jako monitor do wszystkie. Aktualnie skaczę sobie po większych miastach w Polsce i zastanawiam się gdzie za jakieś 2 lata kupię sobie mieszkanie.

Wynajmuje więc zazwyczaj kawalerki i nie mam miejsca na osobne stanowiska do pracy, grania i oglądania filmów.

 

Pomijając to wszystko zdecydowałem się, że kupuje coś w 55 calach. Wszyscy piszą o LG C/B9 czy to jedyna słuszna opcja? Nie patrzeć w ogóle na philipsy itd? Na dźwięk w ogóle nie patrzę, bo i tak będzie podłączony pod ampituner.

Kiedy mniej więcej będzie premiera serii XC/B?

 

Przy obecnych cenach lepszą ofertę ma LG.

Philips ma Androida i może zamulac LG jest na WebOS (linux) i jest szybszy, bardziej responsywny. LG wymienia też matrycę na gwarancji nie wiem jak to wygląda u Philipsa. Do grania lepszy będzie LG, Philips wspiera za to Dolby Vision oraz HDR10+. W obu jest matryca LG ale elektronika inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie trochę czasami testy na HDTV dziwią. Sami sobie potrafią w jednym teście zaprzeczać.

 

Np. na temat jasności HDR gdzie jest bardzo wyraźna różnica pomiędzy B9 a C9 bo to 40-50% więcej nit na korzyść C9. Duża, wręcz bardzo duża różnica.

 

Raz piszą, że strata jest zauważalna i porównują ją z oledami z przed kilku lat no i tak jest bo tak wynika z ich testów.

Wyniki LG OLED B9 są porównywalne z wyświetlaczami OLED z przed kilku lat, co oznacza zauważalną stratę w stosunku do ekranów droższych – np. C9. Różnica w jaskrawości treści HDR jest główną różnicą pomiędzy tymi modelami.

 

A następnym razem w podsumowaniu piszą

Trochę niższa jasność w HDR

 

Gdzie nie jest to trochę, 40-50% to nie jest trochę, tylko tak jak napisali w teście strata jest jak najbardziej zauważalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

azgan kupiłeś gówniany tv.

Skun masz najlepszego qleda.

 

OLEDy wysiadają nie ma efektu WOW.

 

500zl różnicy w cenie między 2500 a 3000 to takie same 500 jak między 4500 a 5000.

 

500 to 500.

 

Ja nawet QLEDA nie mam, tylko zwykłego NU8000, dla mnie 500zł to mało między tym jak wygląda B9 vs C9 i nie ważne czy to 2000-2500, nie kupuje TV co 3 miesiące, tylko na dłużej. A żebym zmieniał już dzisiaj swój na B9, to B9 musiałby wywołać u mnie efekt wow, a nie wywołał, pisałem, że nie zmieniam ekranów co roku, tylko co dwa lata i taką mam zasadę której się trzymam, przeczytaj wszystkie posty, nie ostatni ;) HDMI 2,1 gdzie i tak nie wykorzystam 4K 120Hz, ewentualnie G-Sync, to wole sobie kupić C9 za rok, nie dość, że w niższej cenie, to wtedy już będzie PS5 na półce, ale skłaniam się ku CX 65". C9 byłbym skłonny kupić już dzisiaj, ale sumienie mi nie pozwala, a dla samej czerni nie będę po roku wymieniał ekranu, reszty nie wykorzystam, oprócz G-Synca, więc "przemęczę" się jeszcze ten rok.

 

Mnie trochę czasami testy na HDTV dziwią. Sami sobie potrafią w jednym teście zaprzeczać.

 

Np. na temat jasności HDR gdzie jest bardzo wyraźna różnica pomiędzy B9 a C9 bo to 40-50% więcej nit na korzyść C9. Duża, wręcz bardzo duża różnica.

 

Raz piszą, że strata jest zauważalna i porównują ją z oledami z przed kilku lat no i tak jest bo tak wynika z ich testów.

 

 

A następnym razem w podsumowaniu piszą

 

 

Gdzie nie jest to trochę, 40-50% to nie jest trochę, tylko tak jak napisali w teście strata jest jak najbardziej zauważalna.

No właśnie, dlatego się zastanawiam, czy azgan ma C9 i B9 faktycznie w domu, bo cytuje wygodne dla niego zdania po 20 razy, chyba, że dla niego 40-50% to niewiele, albo może oczy już nie te od grania po ciemku.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

azgan kupiłeś gówniany tv.

Skun masz najlepszego qleda.

 

OLEDy wysiadają nie ma efektu WOW.

 

500zl różnicy w cenie między 2500 a 3000 to takie same 500 jak między 4500 a 5000.

 

500 to 500.

Wiem, wiem nie zwracam już uwagi na to co wypisuje jak przeczytałem że na krawędziowym LED HDR wygląda lepiej ;). No i NU8 to nie jest QLED nie ma tam Quantum dot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem nie zwracam już uwagi na to co wypisuje jak przeczytałem że na krawędziowym LED HDR wygląda lepiej ;). No i NU8 to nie jest QLED nie ma tam Quantum dot.

Jesteś w tym momencie żałosny, nigdy w życiu nie napisałem, że wygląda lepiej, tylko, że nie powoduje u mnie efektu który spowodowałby to, żeby po roku wymienić ekran. Jesteś teraz tym bardziej żałosny, bo najpierw piszesz, że szanujesz, to , że wymieniam ekrany co dwa lata, a później kłamiesz bezczelnie, że ja coś takiego powiedziałem, ale manipulowanie to u Ciebie częsta praktyka jak widać, już nie raz robiłeś to w dziale gry, wklejając nie swoje screeny z internetu wmawiając nam, że to Twój screen z gry porównując FHd do 4K :lol2:

 

Z niczym się nie zapędziłem, i nigdy nie pisałem, że LCD>OLED. Po prostu widziałem na własne oczy B9 i to co oferuje i musiałbym mieć źle w głowie żeby wymieniać z powodu HDR NU8000 na B9, czerń to dla mnie nie wszystko. I całe szczęście, że mam taką możliwość, że przed zakupem mogę zobaczyć coś na własne oczy, bo gdybym tak słuchał wszystkiego co tutaj jest napisane, to bym się po prostu mocno rozczarował i pluł sobie w brodę z powodu sprzedaży i wymiany. Kupie sobie za rok jakiegoś OLEDA do filmów, pewnie CX, tak żebym czuł efekt wow jeśli chodzi o HDR po wymianie, a NU8000 i tak zostawię jako monitor, bo w zupełności mi wystarcza, tyle z mojej strony.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skoro sam oszczędziłes nie kupując nawet Qleda z lepszym pokryciem kolorów, to czemu plujesz na B9.

 

B9 rozpierdala system w porównaniu do NU8000 mojego Q67 a jak ktoś nie ma prześwietlonego pokoju to i Q90 jest zwykłym gównem.

 

Pisanie, że jest inaczej to zwykła bzdura. Na monitor B9 jest więcej niż zadowalający. Na TV C9 65" może mieć nieco większy sens ale i tutaj dopłatą jest spora a nie symboliczną. Wrzuty że ktoś niedoplacil zachowajcie dla siebie, szczególnie jak ktoś nawet do Qleda żałował dołożyć :D

 

 

Może jak ktoś ma niewielką wadę wzroku jak Stępień z 13go posterunku to może nie widzieć różnicy.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w tym momencie żałosny, nigdy w życiu nie napisałem, że wygląda lepiej

 

Skończyłem z tobą dyskusje w tym momencie

 

Serio, ale chyba jednak masz coś nie tak z oczami, bo HDR wygląda lepiej nawet w takim średniaku NU

 

szkoda mi nawet tego komentować

 

To skoro sam oszczędziłes nie kupując nawet Qleda z lepszym pokryciem kolorów, to czemu plujesz na B9.

 

B9 rozpierdala system w porównaniu do NU8000 mojego Q67 a jak ktoś nie ma prześwietlonego pokoju to i Q90 jest zwykłym gównem.

 

Pisanie, że jest inaczej to zwykła bzdura. Na monitor B9 jest więcej niż zadowalający. Na TV C9 65" może mieć nieco większy sens ale i tutaj dopłatą jest spora a nie symboliczną. Wrzuty że ktoś niedoplacil zachowajcie dla siebie, szczególnie jak ktoś nawet do Qleda żałował dołożyć :D

 

Może jak ktoś ma niewielką wadę wzroku jak Stępień z 13go posterunku to może nie widzieć różnicy.

 

O tym też pisał

 

Ja wybierałem między większym, a gorszym NU8000, a lepszym a mniejszym Sony XF90, mimo przewagi XF90 wybrałem 65", bo po prostu przekątna robiła na mnie większe wrażenia w grach i filmach, niż więcej nitów.

 

Wybrał większy (65 cali) z krawędziowym podświetlaniem zamiast mniejszego (55 cali) z lepszym HDR (więcej nitów) i DirectLED z Full Array Local Dimming.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stosunku do B9 dla mnie wygląda tak samo albo lepiej, w stosunku do C9 jest przepaść, dlatego jakbym miał kupować dzisiaj B9 to bym za cholerę nie wymienił, ale C9 już tak, ale sumienie mi nie pozwala, co pisałem chyba już 4 razy :E Pokomentuj sobie najlepiej swoje cytaty, bo każdy w tym temacie ma zdanie wyrobione i nie zapomnij przepisać z pudełka do sygnaturki długości kabla zasilającego. Minciu przeczytaj kilka ostatnich stron, nie nazwałbym tego pluciem, chodzi mi o naginanie rzeczywistości przez azgana, i podkreślanie na każdym kroku, że B9 a C9 to mała różnica, chodziło mi oto, o czym pisze lukadd

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stosunku do B9 dla mnie wygląda tak samo albo lepiej, w stosunku do C9 jest przepaść

 

I ty coś mówisz o naginaniu rzeczywistości? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stosunku do B9 dla mnie wygląda tak samo albo lepiej, w stosunku do C9 jest przepaść, dlatego jakbym miał kupować dzisiaj B9 to bym za cholerę nie wymienił, ale C9 już tak, ale sumienie mi nie pozwala, co pisałem chyba już 4 razy :E Pokomentuj sobie najlepiej swoje cytaty, bo każdy w tym temacie ma zdanie wyrobione i nie zapomnij przepisać z pudełka do sygnaturki długości kabla zasilającego. Minciu przeczytaj kilka ostatnich stron, nie nazwałbym tego pluciem, chodzi mi o naginanie rzeczywistości przez azgana, i podkreślanie na każdym kroku, że B9 a C9 to mała różnica, chodziło mi oto, o czym pisze lukadd

 

Opowiadasz takie same głupoty jak z tym że na krawędziowy LCD (NU8) HDR wygląda lepiej od OLED'a (B9 uściślając) do czego już się odniosłem na poprzedniej stronie (wypierałeś się że tak nigdy nie napisałeś). Wiele razy pisałem że różnica w HDR między B9 a C9 jest spora i to zanim pojawił się ten test na HDTVPolska

 

 

wieksza wersja OLED C9 ma jeszcze lepszego HDR'a :cool:.

 

W C9 warto dopłacić do lepszych efektów HDR bo 200 nitów więcej to już sporo zwłaszcza jak na OLED i tutaj jest tak naprawdę największą różnica między tymi dwoma modelami.

 

 

C9 nadaje się lepiej do jasnego salonu bo jaśniej świeci w SDR i ma nieco lepszy HDR

 

Warto dopłacić do C9 ale nie dla filmów w ujowej jakość których i tak nie będziesz oglądać na takim ekranie tylko np. dla lepszego efektu HDR a tutaj zawsze im więcej nitów tym lepiej w grach ma to już znaczenie i widać różnicę.

 

Twierdziłeś też że sprawdzałeś w sklepie i nie było widać różnicy podobnie jak to że czerń na VA jest super jak się nie siedzi w jaskini przy zgaszonym świetle na co też dostałeś odp. bo sam Maciej Koper napisał że różnica widać nawet w sklepie z mocnym oświetleniem. Na fotce w jasnym salonie za dnia gdzie jest krawędziowy LED obok OLED też widać różnice w trybie HDR.

 

Tyle w tym temacie.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla niego wygląda lepiej.

Rozumiesz różnicę?

 

Ramka ekranu czy stopa monitora? Bo obraz nie qleda vs oled to nie ma porównania, trzeba mieć nierówno pod sufitem, aby nawet wspomnieć w sklepie kiwając głową " A MOŻE JEDNAK TEN? "...

 

Każy kto kupił Qleda zamiast OLEDA zachwalająć swój wspaniały TV, pierwsze co mówi to OLED jest ciemniejszy i się wypala. OLED to, OLED tamto.. leczenie kompleksów :D

 

 

Ale żeby ktoś kupił zwykłe VA i zachwalał to ponad OLEDA. Pierwszy raz w życiu się z tym spotykam.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ty coś mówisz o naginaniu rzeczywistości? :E

 

Dlatego ja już zostawiam dalszą z nim dyskusję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dla mnie wygląda tak samo i na pewno nie wymieniłbym swojego NU8000 na B9 patrząc tylko i wyłącznie na kwestie HDR, bo reszta jest oczywista jeśli chodzi o przewagę B9. Natomiast C9 jest extra i chętnie bym kupił nawet dzisiaj, ale jak pisałem sumienie mi nie pozwala po roku i kupię jak już w pełni go wykorzystam mając PS5 na półce, a nie rok na zapas, bo dla mnie to głupota.

 

Głupoty to Ty wypisywałeś azgan jeszcze kilka miesięcy temu wychwalając w niebiosa swojego Quantum jako TOPOWY, (bo przecież zawsze musisz to podkreślić 20 razy jak coś kupisz) ekran do gier. Niestety Twoje perfekcyjne (jak sam pisałeś) oko nie wychwyciło jego wad i wpadłeś na forum mieszając go z błotem na lewo i prawo, tylko dlatego, że o tym przeczytałeś i dopiero lukadd sprowadzał Cie na ziemię. Dla tego dla mnie żaden z Ciebie expert, bazujesz tylko i wyłącznie na tym co my, czyli internetach (ja warunkach sklepowych stwierdzam to co stwierdzam), a robisz z siebie takiego TylkoTaka który wszystko wie najlepiej i wszędzie był dwa razy i tyle w temacie.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stosunku do B9 dla mnie wygląda tak samo albo lepiej, w stosunku do C9 jest przepaść, dlatego jakbym miał kupować dzisiaj B9 to bym za cholerę nie wymienił, ale C9 już tak, ale sumienie mi nie pozwala, co pisałem chyba już 4 razy :E Pokomentuj sobie najlepiej swoje cytaty, bo każdy w tym temacie ma zdanie wyrobione i nie zapomnij przepisać z pudełka do sygnaturki długości kabla zasilającego. Minciu przeczytaj kilka ostatnich stron, nie nazwałbym tego pluciem, chodzi mi o naginanie rzeczywistości przez azgana, i podkreślanie na każdym kroku, że B9 a C9 to mała różnica, chodziło mi oto, o czym pisze lukadd

 

Ale ja mam QLEDA Q67 55". U rodziców naoglądałem się Q70 55" i Q90 65". U znajomych OLEDA C9. W sklepach sztuka przy sztuce każdy z nich. Odpalałem na nich swoje pierdoły z sieci na nich. Pudła oglądałem z żoną i razem stwierdzamy jednogłośnie OLED jest LEPSZY. I tu nie ma żadnej dyskusji. Nawet B8 jest lepszy a takie też stoją jeszcze w sklepach.

 

Najlepsze jest to, że do puki nie staniemy twarzą centralnie przed QLEDem to nie możemy rozpocząć porównania z OLEDem stojącym obok pod kątem. Stając przed OLEDem jesteśmy w stanie namierzyć jedynie pozostałe OLEDy na pułkach.

 

Mi bardziej odpowiadał obraz na xe9005 niż na b7.

 

Efekt zlagowanego wygaszania strefowego z halo bonusem też?

 

Dokładnie, dla mnie wygląda tak samo i na pewno nie wymieniłbym swojego NU8000 na B9 patrząc tylko i wyłącznie na kwestie HDR,...

 

Nie ma takiej OPCJI. Po prostu nie i już :D Ty serio nie widzisz ciągle zmieniającego się podświetlania matrycy? To jest patologia a nie HDR.

 

A tak kupiłem miesiąc temu QLEDA i stwierdzam że jest spoko. W sam raz do wiadomości i bajek SDR. Ale on nie ma podejścia do OLEDów w kwestii HDR. Nawet najmniejszego to jest zupełnie inny świat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minciu bardzo Cie proszę, ja nie zaprzeczam "oczywistej oczywistości" OLED > cała reszta, bo pod każdym względem zostawia w tyle resztę. Ja tylko i wyłącznie pisałem, że B9 nie robi na mnie aż wrażenia pod względem HDRu, żebym wymieniał swojego zwykłego NU8000, o czerni nie mówię, bo tu każdy OLED nawet ten pierwszy jest lepszy. Kupię OLEDA za rok, wtedy miną równe dwa lata od zakupu mojego zwykłego krawędziaka, gdybym miał TV dłużej, to dzisiaj bez zastanowienia kupiłbym C9, ale swojego NU mam dopiero rok, a pisałem kilka razy, że mam taką zasadę i już. Po prostu dziwiłem się dlaczego taki entuzjasta jak azgan nie dołożył do C9, ale już mi to wytłumaczył. Napisał nawet, że rozumie i szanuje to, że nie wymieniam ekranów częściej niż dwa lata i tyle, dlatego nie wiem, czego nie Ty rozumiesz, i co chcesz mi udowodnić. Gdybym był takim maniakiem i oglądał filmy codziennie to pewnie bym wymienił już dziś, ale do mojego grania na PC nie widzę sensu, bo zauważyłem, że proporcje granie vs filmy mocno poszły w kierunku grania, dużo więcej czasu spędzam na graniu niż oglądaniu filmów i seriali, a tam OLED robi największą robotę. Dlatego "przemęczę" się rok na moim NU jako monitor, który w porównaniu z monitorami to jak OLED vs IPS, a OLED i tak wyląduje w salonie zamiast drugiego NU, bo jeden u mnie służy do grania, a drugi do oglądania, a jak ja gram to nikt już by nie mógł nic oglądnąć.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramka ekranu czy stopa monitora? Bo obraz nie qleda vs oled to nie ma porównania, trzeba mieć nierówno pod sufitem, aby nawet wspomnieć w sklepie kiwając głową " A MOŻE JEDNAK TEN? "...

 

Każy kto kupił Qleda zamiast OLEDA zachwalająć swój wspaniały TV, pierwsze co mówi to OLED jest ciemniejszy i się wypala. OLED to, OLED tamto.. leczenie kompleksów :D

 

 

Ale żeby ktoś kupił zwykłe VA i zachwalał to ponad OLEDA. Pierwszy raz w życiu się z tym spotykam.

 

Zwróć jeszcze uwagę na jedną rzecz on nawet twierdził że gołe VA bez żadnego wygaszania krawędziowego nie świeci na szaro

 

I tak te wszystkie wygaszania lokalne są o kant dupy rozbić :D zmienna jasność całości ćwiartki 1/8 czy mniejszego fragmentu nic nie zmienia. Jasność zmienia się tam gdzie nie powinna, czyli poza jasnym jasnym elementem.

 

Gówno tylko rozprasza :)

 

a jak napisałem w podpowiedzi pod Twoim postem że

 

Innego sposobu na LCD nie ma żeby poprawić czerń (kontrast) musi być wygaszany lokalnie albo syrefowe żeby to zrealizować. Sama matryca typu VA będzie bez tego świecić na szaro przy zgaszonym świetle i wysokiej jasności. To jest limit tej technologii dlatego starają się o 2 x więcej stref w LEDach (MiniLED) i inwestują w FALD.

 

to czego się dowiedziałem?

 

Nie opowiadaj głupot, bo bo nawet goła matryca VA w najtańszych monitorach nie świeci na szaro, nie mówiąc już o średniakach w TV, chyba Ci się z IPS pomyliło.

 

Jaki błąd zrobiłem kupując OLED trzeba było brać Samsunga i to bez nawet wygaszania krawędziowego ile bym zaoszczędził :E

 

Szkoda tylko że później jak wkleiłem jak wygląda HDR na VA z krawędziowym wygaszaniem i to w dzień w widnym salonie to ta wersja uległa zmianie

 

W dodatku to Twoje zdjęcie i ten ekran po lewej to chyba jakieś shit za 1000zł, bo nawet mój krawędziak wygląda przy tym jak OLED :E

 

Im więcej nitów na krawędziowym podświetlaniu tym większe mleko bo nawet VA nie jest w stanie wyhamować przebić światła bez żądnego wygaszania a w trybie HDR ekran świeci zawsze na 100% jasności wiec logiczne jest to że światło nie może dawać czarni.

 

bocieque też zresztą już pisał jak się powinno oglądać HDR

 

W SDR oglądam na jasności max 140 nitów, a materiały w hdr są robione z myślą o oglądaniu w ciemności (ale tv samsunga mają wyraźnie podbity EOTF, więc są zbyt jasne).

 

i w takich warunkach te rozbłyski światła potrafią oślepiać a nie w centrum handlowym gdzie oświetlenie jest bardzo mocne

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem z tobą dyskusje w tym momencie

Dlatego ja już zostawiam dalszą z nim dyskusję :D

Przynajmniej bądź słowny i nie rób z gęby :zadek::rotfl:

 

A cytowanie w kółko tego samego, wygląda poważnie jak jakieś zaburzenie, kojarzy mi się z takim kumplem którego jedynym życiem było forum :E

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te efekty HDR na NU czy mimo Qledzie to jakiś żart. Po pół godziny filmu gdzie tylko pojawiały się ciemniejsze sceny żona nie wytrzymała i zaczęła mnie męczyć czemu ten durny telewizor ciągle się zaciemnia i rozjaśnia. Kazała mi to wyłączyć wpizdu bo to jest zrabane.

 

Tak kazała mi to zrobić żona, która nie odróżnia TN od VA od IPSa od OLEDa. Potrafi pokazać palcem co jej się podoba i powiedzieć dla czego, ale to wszystko. Totalny amator technologiczny kazał wywalić HDR bo nie da się oglądać filmu tak to rozprasza.

 

Jeśli VA byłby czarny a nie szary to pewnie by tego tak łatwo nie zauważyła. Albo jakby te reakcję jasności były jakieś bardziej żwawe a nie zamulone ja diesle sprzed 30 lat.

 

Tak więc nie ma takie opcji, aby efekt HDR nawet był zbliżony do tego co daje OLED. Jezeli ktoś gra w zaciemnieniu z niską jasnością OLEDa, to złego słowa nie powie o HDR jak mu kilkaset niutow zapali zamiast niecałej setki. Jak będziemy grać/ogladac w jasnym na jasnym, to z HDR niewiele zostanie i wtedy QLED Q90 okaże się lepszy. Ja tak nie lubię. Mój tata jak ogląda TV to mnie on aż razi w oczy taka jasność nastawia.

 

Ale w jasnym na jasnym to NU i Q60 są też za ciemne do efektu jakiegokolwiek, nie mówiąc o wow.

 

Czyli podobny HDR na B9 i tanich VA nie wiem kiedy można zaobserwować? Chyba tylko jak się używa maksymalne podświetlanie w bardzo jasnym pomieszczeniu i idealnie na wprost VA.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej odpowiadał obraz na xe9005 niż na b7.

 

W widziałeś oba gdzie? Bo z tego co wiem nie byłeś w posiadaniu żadnego? Jakiś czas temu tweierdziłeś że SONY ma najgorszym upłynniacz do filmów i oglądać się tego nie da.

 

Dla mnie sony ma najgorszy upłynniacz i nie da się tego nawet oglądać.

 

A powszechnie wiadomo że akurat upłynniacz to mają najlepszy i za to własnie SONY dostaje nagrody

 

Motion: Sony AG9 (4.15 points); Panasonic GZ2000 (4.12 points)

 

Ale te efekty HDR na NU czy mimo Qledzie to jakiś żart. Po pół godziny filmu gdzie tylko pojawiały się ciemniejsze sceny żona nie wytrzymała i zaczęła mnie męczyć czemu ten durny telewizor ciągle się zaciemnia i rozjaśnia. Kazała mi to wyłączyć wpizdu bo to jest zrabane.

 

Tak kazała mi to zrobić żona, która nie odróżnia TN od VA od IPSa od OLEDa. Potrafi pokazać palcem co jej się podoba i powiedzieć dla czego, ale to wszystko. Totalny amator technologiczny kazał wywalić HDR bo nie da się oglądać filmu tak to rozprasza.

 

Jeśli VA byłby czarny a nie szary to pewnie by tego tak łatwo nie zauważyła. Albo jakby te reakcję jasności były jakieś bardziej żwawe a nie zamulone ja diesle sprzed 30 lat.

 

Tak więc nie ma takie opcji, aby efekt HDR nawet był zbliżony do tego co daje OLED. Jezeli ktoś gra w zaciemnieniu z niską jasnością OLEDa, to złego słowa nie powie o HDR jak mu kilkaset niutow zapali zamiast niecałej setki. Jak będziemy grać/ogladac w jasnym na jasnym, to z HDR niewiele zostanie i wtedy QLED Q90 okaże się lepszy. Ja tak nie lubię. Mój tata jak ogląda TV to mnie on aż razi w oczy taka jasność nastawia.

 

Dokładnie i cieszy mnie to że są osóby które to rozumieją. Bardzo dobrze to odpisałeś.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sami widzieliście że przed zakupem interesowałem się innymi, dostałem nawet filmik z działaniem Sony i HDR, szybko się wyleczyłem. Wiedziałem co z tego będzie bo podobne działanie miałem dynamicznego podświetlania w starszym LG. HDR nie miał ale potrafił coś tam symulować. Jak tylko to odpalałem na testy to jeszcze tego samego dnia musiałem to wyłączyć. Na IPSie efekt regulacji podświetlania był jeszcze bardziej paskudny i wkurzający.

 

 

Kupiłem Qleda bo jest w miarę spoko do SDR. A HDR wiedziałem jak się skończy.

 

Ale w życiu nie przyszłoby mi do głowy, aby wypowiadać się pozytywnie na temat HDR w tanich pudłach. To jest gorsze od SDR. Pomecze jeszcze na q90 HDR aby wyrobić sobie lepsza opinie. Chociaż już się domyślam co z tego wyjdzie.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisanie, że jest inaczej to zwykła bzdura. Na monitor B9 jest więcej niż zadowalający.

I tak też jest, jestem więcej niż zadowolony z takiego Big Screen Monitora. Wszystkie gry jakie na nim odpalam wyglądają świetnie.

 

Ale ja mam QLEDA Q67 55". U rodziców naoglądałem się Q70 55" i Q90 65". U znajomych OLEDA C9. W sklepach sztuka przy sztuce każdy z nich. Odpalałem na nich swoje pierdoły z sieci na nich. Pudła oglądałem z żoną i razem stwierdzamy jednogłośnie OLED jest LEPSZY. I tu nie ma żadnej dyskusji. Nawet B8 jest lepszy a takie też stoją jeszcze w sklepach.

 

Tutaj nie ma zaskoczenia na HDTVPolska przy wszystkich testach o tym wspominają ale oczywiście można udawać że jest inaczej ;).

 

Ale to ma aż 6 zabezpieczeń i nie ma szans że się wypali.

 

Przeczytaj sobie jeszcze co napisał Baadm o OLED w roli monitora a ma i to starszy model B7

 

Ja mam budżetowego LG B7 i już ten model posiada szereg zabezpieczeń, m.in. co jakiś czas przesuwa obraz o pixele dalej. Jest jeszcze funkcja "regeneracji matrycy" po wyłączeniu. Żadnych wypaleń i przebarwień, a używam ponad rok.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem sporo w tym racji, ale nie do końca. B7 miał lepszą jaskrawość efektów HDR (zakres od 430 nitów do 685) https://hdtvpolska.com/lg-b7-oled55b7v-test-modelu-2017-ultra-hd-hdr/?showfull=1 za to wypadał gorzej praktycznie pod każdym względem w roli monitora do gier większy black crush czyli ucinanie detali w cieniach i czerniach, trochę wyższy input lag (choć różnica akurat pomijalna w tym przypadku), brak wsparcia dla VRR z którego już teraz korzysta np. XOX, brak wsparcia dla G-SYNC do grania na PC, brak HDMI2.1 pod nowe konsole, brak możliwości odpalenia 4K w 60k/s przy pełnym HDR w 10bit bez stosowania kompresji kolorów. W filmach miałeś za to większe szumy i brak funkcji łagodnej gradacji, która w istotny sposób wpływa na poprawę jakości słabego lub mocno skompresowanego materiału. Z pozostałych mniej istotnych rzeczy wato też wziąć pod uwagę brak AI oraz wyszukiwania głosowego no i cena 15 tys. vs 4500 PLN to jednak spora różnica. Jakościowo sama marca w B9 jest też lepsza nowsza generacja panelu (lepsza równomierność). Naturalną cechą wynikająca z ewolucji też lepszy system zabezpieczeń przed wypaleniami który LG rozwija od lat a to ma jednak znaczenie w zastosowaniach na monitor.

Żadne z tych rzeczy, które wymieniłeś nie mają dla mnie znaczenia. Black crush itd. jest tak samo pomijalny jak input lag Tzn. Poza planszami nie widać różnicy. HDR jednak będzie widoczny. Równomierność zależy od konkretnej sztuki. Pewnie dalej jest rozstrzał. Mnie i tak nie interesuje nic poniżej 85" jako zamiennik obecnego TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GamersGen od nas z forum też dawna przesiadł się na PC OLED Monitor i jak sam napisał

 

 

Z racji ze siedze juz 2 lata na monitorach pc oledowych to sie wypowiem 

 

 

Oled na monitor PC?? TYLKO. Najlepszy mozliwy tech jaki mozesz podlaczyc sobie do PC. Po prawie 2 latach na boskiej B7, przesiadlem sie na kosmicznego C9, ktory to osiaga totalny peak jako najlepszy monitor do PC. Udalo mi sie kupic go za 4000zl bo ma 1 martwy pixel praktycznie niewidoczny, a B7 uplynilem za 2500(swoja droga 2500 za TV roku 2017 ktory w zasadzie wciaz jest jednym z top TV na swiecie?)))))) wyszedl mi nowiutki C9 za 1500zl. Wiec tak robimy deale panowie.

 

Od razu poczulem roznice. Jest dedykowany tryb PC(nie mowie o zmienianiu typu lacza hdmi na tryb pc - nigdy tego nie robie bo to jest po prosty chu**wa opcja ktora wyszarza ci kilka dobrych opcji obrazu) 1440p 120hz 6ms. Powtorze 1440p 120hz 6ms  to sa wartosci jakie maja wszystkie te wypasione 20 calowe monitory ips ktorych to wciaz kurczowo sie gracze pctowi trzymaja i chca isc na wojne z telewizorami 4k w obrone ich. To juz przeszlosc tych monitorow nie ma nie zyja  C9 to przyszlosc juz dzis, zaraz za chwile dostaje update na G-Synca ma jakies tam HDMI 2,1 i kilka innych super bajerow, procz tego to jest olett najepszy mozliwy obraz w grach/filmach kontrast najlepszy HDR. Jesli potrzebujesz jeszcze jakis argumentow to lepiej juz sie tym nie przejmuj 

 

1 minus wypalenia - trzeba sie zabezpieczyc bo na 100% beda i nie wierzcie tym co mowia ze nie beda bo beda ja mialem lekkie juz poswiaty na B7:) Trzeba zastosowac pare klasykow oledowych 1min wygaszacz czarne tło, autohide taskbary czarny pulpit, przegladarke firefoxa na fullscreena kilka modow trzeba zrobic zebyu nie byla taka surowa zalozylem na reddicie w temacie oled kilka fajnych trikow. 

 

PS>

 

Mnie i tak nie interesuje nic poniżej 85" jako zamiennik obecnego TV.

 

Z tego co wiem to większych OLED'ów niż 77 cali nie robią

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GamersGen od nas z forum też dawna przesiadł się na PC OLED Monitor i jak sam napisał

 

 

 

PS>

 

 

 

Z tego co wiem to większych OLED'ów niż 77 cali nie robią

Robią, ale kosztują fortunę. Poczekamy na tańsze wersję :D

"88-calowy LG OLED Z9 niedawno wkroczył do sprzedaży w Polsce. Jak się okazuje jego cena 130 000 zł nie stanowiła bariery. Właśnie w naszym kraju znalazł się śmiałek, który jako pierwszy w Europie zakupił ten telewizor.

Źródło: https://hdtvpolska.com/lg-oled-8k-znalazl-sie-pierwszy-nabywca-w-polsce/"

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...