Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Żadne z tych rzeczy, które wymieniłeś nie mają dla mnie znaczenia. Black crush itd. jest tak samo pomijalny jak input lag Tzn. Poza planszami nie widać różnicy. HDR jednak będzie widoczny. Równomierność zależy od konkretnej sztuki. Pewnie dalej jest rozstrzał. Mnie i tak nie interesuje nic poniżej 85" jako zamiennik obecnego TV.

Fanatyk już wyśmiał takie podejście stronę wcześniej, jest na tyle prymitywny, że nie potrafi zrozumieć, że ktoś ma inne priorytety niz on i kupuje to co sprawia mu większą przyjemność, czyli większa przekątna vs oledowa czerń :E

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skoro sam oszczędziłes nie kupując nawet Qleda z lepszym pokryciem kolorów

 

Tego się już pewnie nie dowiemy chociaż sam stwierdził

 

nie ważne czy to 2000-2500, nie kupuje TV co 3 miesiące, tylko na dłużej.

 

mimo to wybrał co wybrał i nie był skłonny do dopłacania na QLED :E

 

Robią, ale kosztują fortunę. Poczekamy na tańsze wersję :D

"88-calowy LG OLED Z9 niedawno wkroczył do sprzedaży w Polsce. Jak się okazuje jego cena 130 000 zł nie stanowiła bariery. Właśnie w naszym kraju znalazł się śmiałek, który jako pierwszy w Europie zakupił ten telewizor.

Źródło: https://hdtvpolska.com/lg-oled-8k-znalazl-sie-pierwszy-nabywca-w-polsce/"

 

A widzisz zapomniałem o tym rodzynku :P

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie . Widze że jesteście aktywni i rozmawiacie o dużych monitorach ja szukam na forum coś o trzech monitorach i nic takiego nie znalazłem może pomożecie . Chce zakupic taki zestaw ale nie jestem pewien czy sprzet da rade i co za tym idzie to czy kupować Full HD czy 2K wielkość 27 cali . Mój PC to MSI 350B PRO Gaming , Ryzen 5 2600, RTX 2060 super Aorus 16 Mb RAM DDR 4 . Używam PC tylko do Simracingu IRacing i Asseto Corsa Competecione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080p do 27" to za mało, jeśli chcesz 27" to minimum 1440p ponieważ będzie pixeloza, zwłaszcza jak przesiadasz się z czegoś w okolicach 24" i FHd. Karta da rade zwłaszcza w grach które wymieniłeś.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie pixelozy a bardzo słaba ostrość. 24" FHD też dużo lepsze nie jest. Co z tego że Pixel mniejszy jakonitor tez, więc odruchowo bliżej będziemy się podsuwać.

 

Bierz 27" WQHD lub 34" UWQHD.

 

Z tanich masz też 4k 27" IPS LG na promocji xkom za 900zl.jezeli nie zależy Ci na Hz to bierz 4K, będziesz zachwycony.

 

Jest jeszcze AOC 32" WQHD IPS 75Hz za 900zl. Też całkiem spoko, rozdzielczość WQHD na takim rozmiarze ma Pixel jak 24" FHD ale odruchowo siądziesz nieco dalej co da spoko rozmiar i ostrość w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL LOL LOL

 

https://www.purepc.p...tory_dla_graczy

 

Z cenami mocno odjechali.

 

OLED CG552K - 55" 120hz i uwaga HDMI 2.0 za 12k xd

 

Ale tutaj jeszcze lepiej pojechali:

 

Predator X32 IPS 4k 32" - HDR1400 bez podania ilości stref, matryca 10 bit 144hz i HDMI 2.0 - 14449zł xd

 

LOL LOL LOL

 

Równo ich tam coś połechtało szczerbaty.gif

Edytowane przez RENMEi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się zgadzam do FullHD z bliska to trochę za malo, lepsze PPI będziesz miał na 27 calach przy WQHD. 1080p dobre jest do 24 cali ale w tym temacie rozmawiamy o większych ekranach tak od 32 cali i więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku już miałem złożyć zamówienie na 3 x AOC 32qG1 ale u nas chłopaki na forum przestraszyli mnie że jak to kupię to będę musiał zrobić upgrade sprzętu bo nie uciągnie wiec zszedłem do 27 cali tylko teraz ta rozdzielczość . 4K to nie ma mowy żeby mój PC udźwignął trzy takie monitory to trzeba mięć chyba sprzęt z NASA . Nie jestem też pewien do końca czy pociągnie 3x monitory w 2K . Na oku mam monitory od Gygabyta lub MSI https://www.x-kom.pl/p/520766-monitor-led-27-gigabyte-aorus-cv27q-czarny-hdr.html , https://www.x-kom.pl/p/471994-monitor-led-27-msi-optix-mag271cqr-curved-czarny.html , https://www.x-kom.pl/p/478189-monitor-led-32-i-wiekszy-aoc-cq32g1-curved.html

Edytowane przez Falco1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z cenami mocno odjechali.

 

OLED CG552K - 55" 120hz i uwaga HDMI 2.0 za 12k xd

 

Ale tutaj jeszcze lepiej pojechali:

 

Predator X32 IPS 4k 32" - HDR1400 bez podania ilości stref, matryca 10 bit 144hz i HDMI 2.0 - 14449zł xd

 

LOL LOL LOL

 

Równo ich tam coś połechtało szczerbaty.gif

 

Przy obecnych cenach i ofercie OLED'ów LG ten Acer CG552K nie ma racji bytu. Ten Predator X32 to już pewnie na wspomnianych wcześniej MiniLED'ach mówiłem że będzie drogo.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie pixelozy a bardzo słaba ostrość. 24" FHD też dużo lepsze nie jest. Co z tego że Pixel mniejszy jakonitor tez, więc odruchowo bliżej będziemy się podsuwać.

FHd 24" vs 27" FHd to bardzo duża różnica, a nie , że 24" dużo lepsze nie jest, bo różnica między przekątną 24vs27 jest za mała żeby przesuwać się w jedną, czy druga stronę żeby nie stracić w ogóle wrażenia, że zmieniło się monitor. Pamiętam jak lata temu miałem taki sam dylemat jak kolega i po przesiadce z 24" FHd na 27" FHd, ten drugi poszedł szybko do zwrotu. Oprócz słabej ostrości, nawet na pulpicie i ikonach robi się wrażenie pixelozy przez plamkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FHd 24" vs 27" FHd to bardzo duża różnica, a nie , że 24" dużo lepsze nie jest, bo różnica między przekątną 24vs27 jest za mała żeby przesuwać się w jedną, czy druga stronę żeby nie stracić w ogóle wrażenia, że zmieniło się monitor. Pamiętam jak lata temu miałem taki sam dylemat jak kolega i po przesiadce z 24" FHd na 27" FHd, ten drugi poszedł szybko do zwrotu. Oprócz słabej ostrości, nawet na pulpicie i ikonach robi się wrażenie pixelozy przez plamkę.

 

Tutaj akurat Skun dobrze napisał. Bez DSR w grach te 27 cali w natywnym 1080p będzie kaleczyć oczy a ekran za mały żeby upychać go gdzieś dalej. Jeszcze raz przypominam też że to temat Big Scree Monitor a 27 cali na to się nie łapie. Możemy za to pogadać o jakiś 32 calach + jeśli Autor pytania jest zainteresowany a nawet domyślam się co mu tutaj koledzy doradzą.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku już miałem złożyć zamówienie na 3 x AOC 32qG1 ale u nas chłopaki na forum przestraszyli mnie że jak to kupię to będę musiał zrobić upgrade sprzętu bo nie uciągnie wiec zszedłem do 27 cali tylko teraz ta rozdzielczość . 4K to nie ma mowy żeby mój PC udźwignął trzy takie monitory to trzeba mięć chyba sprzęt z NASA . Nie jestem też pewien do końca czy pociągnie 3x monitory w 2K . Na oku mam monitory od Gygabyta lub MSI https://www.x-kom.pl/p/520766-monitor-led-27-gigabyte-aorus-cv27q-czarny-hdr.html , https://www.x-kom.pl/p/471994-monitor-led-27-msi-optix-mag271cqr-curved-czarny.html , https://www.x-kom.pl/p/478189-monitor-led-32-i-wiekszy-aoc-cq32g1-curved.html

Chcesz kupić 3 monitory WQHD do rtx2060? To już lepiej kup sobie OLEDa LG 55"

 

FHd 24" vs 27" FHd to bardzo duża różnica, a nie , że 24" dużo lepsze nie jest, bo różnica między przekątną 24vs27 jest za mała żeby przesuwać się w jedną, czy druga stronę żeby nie stracić w ogóle wrażenia, że zmieniło się monitor. Pamiętam jak lata temu miałem taki sam dylemat jak kolega i po przesiadce z 24" FHd na 27" FHd, ten drugi poszedł szybko do zwrotu. Oprócz słabej ostrości, nawet na pulpicie i ikonach robi się wrażenie pixelozy przez plamkę.

 

Miałem jedne i drugie. Różnica żadna ani tu ani tam nie ma ostrości 27" WQHD lub 34" UWQHD

 

LOL LOL LOL

 

https://www.purepc.p...tory_dla_graczy

 

Z cenami mocno odjechali.

 

OLED CG552K - 55" 120hz i uwaga HDMI 2.0 za 12k xd

 

HDMI 2.0 jaja jak berety. I kto to kupi? Tylko jakiś totalny imbecyl i frajer. Powinni im kary dopierdalac za te walki. Monitor nie będzie obsługiwał pełnej specyfikacji bo nie ma portów.

 

Co drugi monitor FHD można opychać jako 85Hz co. Tego że w HD Ready? Natywnie 60hz nie brzmi marketingowo.

 

Co za gnoje mają gotowy porządny produkt i go zrabali!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem jedne i drugie. Różnica żadna ani tu ani tam nie ma ostrości 27" WQHD lub 34" UWQHD

Również miałem i dobrze wiedzieć, że dla Ciebie to żadna różnica w wielkości plamki 24"1080p vs 27"1080p, strzelasz ogólnikami wprowadzając potencjalnego nabywce w błąd, a to jest przepaść w różnicy i wizualnym odbiorze. Pomijając to, że 24" FHd nie jest perfekcyjne, nie mów mu, że to żadna różnica, bo tylko straci na przesyłce zamawiając 27" FHd, bo pomyśli, że to żadna różnica. Za długo tutaj jestem, żeby nie reagować na takie pierdoły, bo ludzie niektórych z nas biorą naprawdę za wyrocznie i nie raz spotkałem się na privie z takim, lub innym wręcz dozgonnym podziękowaniem. Może Ty masz to w dupie, ale nie opowiadaj głupot, że 24" FHd to żadna różnica w stosunku do 27" FHd, bo taki forumowicz, tym bardziej, że założył przed chwilą konto, może Cie posłuchać.

 

Jeszcze raz przypominam też że to temat Big Scree Monitor a 27 cali na to się nie łapie. Możemy za to pogadać o jakiś 32 calach + jeśli Autor pytania jest zainteresowany a nawet domyślam się co mu tutaj koledzy doradzą.

Szkoda, że tak wybiorczo podchodzisz do tematu. Pilnowałeś w dziale gry, że temat 4K ma być tylko i wyłącznie o rozdzielczości, robiąc w nim na końcu największy burdel ze wszystkich, a teraz w tym temacie, będziesz ludziom ograniczał przedziały rozdzielczości w jakiej mają się wypowiadać, ogarnij się :lol2:

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27" z około 60-70cm wygląda bardzo podobnie do 24" z 50-60cm.

 

Przy mniejszym odruchowo pchasz nos w ekran, przy drugim odruchowo wygodniej się rozsiadasz. Taka różnica.

 

Na pewno nie warto iść w 3 monitory. 100x lepiej kupić chociażby UltraWide 34" UWQHD jak mój za około 1700-2500zl i cieszyć się dodatkowo 100Hz. Albo kupić 48-55" TV i użyć to jako monitor. Potrzeba tylko głębsze biurko koło metra albo VESA, TV na ścianie i biurko odsunięte nieco od ściany.

 

 

4x FHD 24" da na powierzchnię, rozdzielczość, plamke jak TV 48" 4K.

 

4x27" będzie natomiast odpowiednikiem 55" 4K.

 

Mimo, że już na 27" ludzie często plują, to 55" już akceptują ? XD

 

Najważniejsze, to 3 monitory 24-27" nie bardzo nadają się do grania. Daje to dość cienki pasek obrazu o bardzo mocno rozciągniętej przestrzeni na boki. Pozycje elementów HUD w grach zazwyczaj są ustalane od krawędzi. Np minimapa 100 pixeli od prawego górnego rogu, pasek z itemkami przy krawędzie lewego dolnego rogu i masz klops. Bo to będzie wszystko szło tak, jakby 3 monitory były jednym. Daleko poza zasięgiem wzroku.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz zapomniałem o tym rodzynku :P

Zapomniałeś? Pewnie to Ty go kupiłeś, tylko nie chcesz się tym afiszować i ściemniasz, że 65C9 w salonie stoi :D

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tak wybiorczo podchodzisz do tematu. Pilnowałeś w dziale gry, że temat 4K ma być tylko i wyłącznie o rozdzielczości, robiąc w nim na końcu największy burdel ze wszystkich, a teraz w tym temacie, będziesz ludziom ograniczał przedziały rozdzielczości w jakiej mają się wypowiadać, ogarnij się :lol2:

Rozdzielczości? Pisałem o wielkości ekranów

 

to temat Big Scree Monitor a 27 cali na to się nie łapie. Możemy za to pogadać o jakiś 32 calach + jeśli Autor pytania jest zainteresowany

 

więc nie pleć znowu bzdur i skąńcz z tymi zaczepkami. Temat jest o większych ekranach a zaraz pod nim masz inny też przyklejony WIDESCREEN - Temat ogólny i zbiorczy

 

https://forum.pclab.pl/topic/174882-WIDESCREEN-Temat-ogólny-i-zbiorczy/

 

Chcesz kupić 3 monitory WQHD do rtx2060? To już lepiej kup sobie OLEDa LG 55"

Też bym wybrał jeden większy ekran zamiast 3 mniejszych

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku już miałem złożyć zamówienie na 3 x AOC 32qG1 ale u nas chłopaki na forum przestraszyli mnie że jak to kupię to będę musiał zrobić upgrade sprzętu bo nie uciągnie wiec zszedłem do 27 cali tylko teraz ta rozdzielczość

 

Przecież chodzi tylko o rozdzielczość a nie rozmiar więc jak ci pasuje to zostaw 32. Nie wiem jak duża ostrość jest ci potrzebna do simracingu, jeśli nie ma ciśnienia to wystarczy 27" 1080p i karta da radę.

 

A i swoją drogą ciągle tam się używa kilku monitorów i krat między ekranami? Nikt nie próbuje z monitorami 49" 32:9? Czyli 2 takie monitory 27" bez ramki na środku

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zechciałby ktoś sprawdzić, czy z Chroma 422 albo 8bit da radę puścić 4k na 75-95Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung pokazał na CES 2020 MicroLED (nie mylić z MiniLED)

 

Samsung Micro LED TVs unveiled at CES 2020

 

https://www.youtube.com/watch?v=btvg0S6tgEg

 

A co powiecie na OLED i 3000 nitów :cool: ?

 

Vizio Unveil P-Series Quantum X (3000 Nits!!) & Its 1st OLED TV (HDMI 2.1) at CES 2020

 

https://www.youtube.com/watch?v=j3DlHczWclU

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MicroLED może być odpowiedzą na niedrogie ekrany od 80 cali w zwyż. Ale kiedy ? Za 20 lat ? :E

No i gdzie ja wstawię większy TV niż 80 cali na 12 metrach kwadratowych lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikroled czyli OLED bez wad? Ceny pewnie z jednym zerem za dużo. Chociaż nie zdziwię się, jak dodadzą dwa zera.

 

MicroLED może być odpowiedzą na niedrogie ekrany od 80 cali w zwyż. Ale kiedy ? Za 20 lat ? :E

No i gdzie ja wstawię większy TV niż 80 cali na 12 metrach kwadratowych lol2.gif

 

niedrogie ekrany od 80 cali wzwyż ? Brzmi jak TANI AJFON.

 

Metr kwadratowy OLEDa to niecałe 100USD? Czyli tanio może być już teraz, a jest?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą i są wady tej technologi, najwieksza jest budowa modułowa. To nie jest jeden duży ekran tylko sklejka kilkudziesięciu lub więcej modułów, jeden nawali i już masz problem. Jeden się zsynchronizuje lub po wymianie nie będzie trzymał tych samych parametrów i już masz problem. Wystarczy zobaczyć co się dzieje z ekranami reklamowymi w miastach bo to praktycznie ta sama technologia tylko próbują ja zminiaturyzować.

 

Niedrogi ekran chodzilo mi ze kosztujący 10-15 tys a nie 50 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie, ale technologia premium to jednak cenna 2x wyższa wiec nie celuje w 5 tylko 10 kola.

Zobacz ze dziś za 5 kola nie kupisz HE a już na pewno nie w 65 calach a co dopiero coś większego.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś wątpię, aby oddali 80"+ mikroleda za 10-15k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...