Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Pi**a blada ku*** je*** mać.. :exclam: :exclam: :exclam:

 

Zamawiać z media expert czy jest szansa że jeszcze dostarczą c9 ?

 

A gdzie zamawiałeś w jakim sklepie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpierw euro. Teraz dałem przelewem media ekspert. Może do soboty ogarnąć coś w rtv.. Ale wygląda że to koniec produkcji serii 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co mi pobranie? Na przelewie przeciągnąć mogę kilka dni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce tego zwracać a kupić :D

 

TV z montażem, jak przywiozą pobity to odbioru nie podpiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to samo.

 

Steam wygląda koszmarnie, podobnie wszystkie kolory, które są "szarawe".

Po prostu monitor jest cholernie jasny nawet przy jasności ustawionej na zero a to w kombinacji z kątami widzenia VA daje katastrofalny efekt...

 

No i UWAGA - DO MONITORA NIE PASUJĄ WSZYSTKIE WTYCZKI DP. Mój Delock ma większy przycisk niż inne i wtyczka blokuje się na plastikowej obudowie, która akurat nad portem DP jest fikuśnie poszerzona! :mad2:

 

Niestety, leci na zwrot, nie da się na tym pracować - czytać, pisać cokolwiek - wieczorem, chyba, że przy bardzo jasnym świetle w pokoju, a takiego nie lubię...

 

Oczywiście grafika, obrazki, wszystko fajnie, bo czerń VA jest lepsza... Trzeba było brać tego LG w promocji za 1300 w zeszłym roku, on nie wypalał oczu...

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale oni Ci kasę jak coś nie ten teges.

 

To media expert a nie jakaś kupa. Bez przesady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel z kartonu pasuje, ale nie wiem, czy ma odłączany 20 pin, nie zaryzykuję podłączenia tego do nowego GPU.

Z tego powodu też leci na zwrot - kompatybilność z DP (a tylko po DP jest 10 bit) i jasność.

 

W niskiej cenie - poniżej 3k - zostaje i jeszcze tylko LG 32UK550-B

Też ma ten pieprzony HDR, ale może jest ciemniejszy? Ktoś się orientuje?

 

Chyba nie mam wyboru... VA fatalne kąty, ale czerń na IPS też wkurza. No i IPS-y też od 3k.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile dałeś? 7600?

7400 wychodzi. 1400zl rabat od ceny 8800.. zdecydowanie drożej niż w RTV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie LG c9 65" ma status też niedostępnego: "Produkt, który próbujesz dodać jest niedostępny."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pandemia na świecie, zapasy wyprzedane, produkcja ograniczona i skupiają się na nowej serii. Z dostawami CX też będą problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel z kartonu pasuje, ale nie wiem, czy ma odłączany 20 pin, nie zaryzykuję podłączenia tego do nowego GPU.

Z tego powodu też leci na zwrot - kompatybilność z DP (a tylko po DP jest 10 bit) i jasność.

 

W niskiej cenie - poniżej 3k - zostaje i jeszcze tylko LG 32UK550-B

Też ma ten pieprzony HDR, ale może jest ciemniejszy? Ktoś się orientuje?

 

Chyba nie mam wyboru... VA fatalne kąty, ale czerń na IPS też wkurza. No i IPS-y też od 3k.

 

Ja widziałem, że Momemntum nie jest idealny, ale żeby po nim aż tak jechać :o. Świetny monitor do pracy z tekstem, w ogóle oczu nie męczy, a sama jakość obrazu też jest super (nie licząc zmiany gammy pod kątem, ale to mi w ogóle nie przeszkadza, bo nie jest to nawet drastyczne). Ja na swoim pracuje w zakresie jasności 0-25% (zależnie od ilości światła w pokoju) to nawet mogę powiedzieć, że BLB nie mam. Gra się na nim świetnie, pracuje również, naprawdę fajny uniwersalny monitor. Nasycenie kolorów, kontrast naprawdę spoko. Ale w sumie do tej szarości w steamie, to kiedyś nawet w tym wątku pisałem, że na karcie pobierania steam, na szarym tle mam cholernie widoczne jaśniejsze pasy na szarym tle, tak miałem na jednym z egzemplarzy, więc pewnie trafiłeś ujowo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo paradoks polega na tym, że faktycznie BLB przy jasności 0-25 nie ma.

 

Tylko co z tego, skoro jednolite kolorowe plansze to istny dramat i to nawet patrząc z daleka! Prawidłowy jest tylko kolor na samym środku, im dalej od niego tym większy kolor shifting, sprawnie i szarość. :lol2:

Nie wiedziałem że kąty na VA to aż taki dramat!

 

Do tego monitor jest zdecydowanie za jasny, nie pasują do niego wtyczki DP, no i... jest dla mnie zdecydowanie za jasny :E.

 

Pasek pionowy jest jeden ledwie widoczny na jednolitym tle, także o niego mi nie chodzi.

 

Generalnie to może i fajny TV albo monitor tylko pod gry, ale pod nowe płaskie OS-y albo do internetu? Tylko do stron z jasnym tłem :E

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips 55 OLED804 w Neonet za 4800 zł jeśli ktoś się zastanawia do rana. Obecnie najniższa cena, historycznie było chyba 4500 najniżej.

Edytowane przez Dziku1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przyznam, że integer scalling robi robotę. Piękne wszystko i ostre w FHD na ekranie 4k, do tego kompletnie niewidoczne piksele.

 

Tylko chyba zostanie iść w drogie IPS-y i ich koszmarną czerń....

Choć chyba z tym nie jest teraz tak fatalnie jak w moim Dellu... Tylko te ceny...

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem TV.

 

OK, zmiany kolorów na moim Sony za 1500 zł (w promocji, to fakt) mają identyczny charakter...

 

Ale - na maksymalnym podświetleniu Sony "wali po oczach" tak, jak ta chińska abominacja na minimalnym :lol2: OK, to ciemny TV, mój ośmioletni Dell wali mocniej, ale tem Momentum to naprawdę przesada, to jest monitor... ale chyba faktycznie do konsoli, nie do PC.

 

Ale najgorsze jest to co przez tę jasność Momentum robi z kolorami przy kątach widzenia VA.

 

Zresztą - nie rozumiem co robią z kolorami matryce VA, ale nie chodzi tylko o kąty. po prostu niektóre kolory, i to patrząc idealnie na wprost - np. kolor Steama, czy obecnie ustawiony przeze mnie czekoladowy kolor pasków okien albo ciemny pasek zadań w Windows 10 są jakby całe za mgłą! Zmieniałem profil kolorów, jasność, kontrast, itp - nic to nie daje. Czerń nie jest szara, żywe kolory też nie (chociaż wiadomo, są inne niż na Dellu) - ale niektóre barwy/elementy UI na VA to jakiś dramat.

 

A PRZEZ SWOJĄ JASNOŚĆ ten Philips uwydatnia dramat x10.

 

Philips leci na zwrot, nie wiem tylko, czy spróbować tego LG - może będzie ciemniejszy - czy poddać się i dołożyć 1k do IPS...

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zas z VA nie zrobisz OLED'a ten typ matrycy już tak ma ;). Alernatywą jest IPS ale dobrze wiesz co robi z czernią :E. Żeby było lepiej musiałbyś mieć VA z specjalną warstwą a takie TV są sprzedawane w cenie OLED. Wybrałeś fatalny czas na szukanie idealnego LCD'ka.

 

 

 

ETVrh-KSXs-Ao-M4-AA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja potrzebuję większego monitora...

 

Jako się rzekło, te katy na VA to jakiś dramat, są gorsze nizbyły kiedyś w dobrych TN. Nie widać tego oczywiście na grafice, nie dostrzegałem tego w telewizji ani na filamch na swoim TV, ale internet czy programy, to jest koszmar.

 

No i jeszcze jendo - KOLORY.

Nie tylko tego Philipsa, mojego TV w sumie też, wszystkich telefonów, innych monitorow...

 

Ponoc mój stary Dell miał mieć w mairę poprawne przy 6500K. No i faktycznie biel jest białą jak kartka w dzień, a niebieskie niebo na zdjęciach z dobrym balansem bieli - niebieskie.

 

Tymczasem ten Philips, który wedle jednej strony miał mieć niezłą deltę i wymagać obniżenia o 1 niebieskiego :lol2: wyświetla i w 6500k i w 7500K niebo zielonkawe!

I jak pisałem - nie tylko on, poprawiałem i swój telefon, widziałem inne, sprawdziłem też TV - wszystkie ekrany mają koszmarny zielono-żółty tint!

 

W tym Philipsie przy 6500K uzyskałem niebieskie niebo na swoich zdjęciach zostawiając niebieski na 100 i schodząc z czerwonym i zielonym do 85!

To jest patologia.

 

Np. Steam - aplikacja Steam ma niebieski lekki gradient na samej górze. Ani na TV ani na Momentum praktycznie tego NIE WIDAĆ :lol2:

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja potrzebuję większego monitora...

 

Jako się rzekło, te katy na VA to jakiś dramat, są gorsze nizbyły kiedyś w dobrych TN. Nie widać tego oczywiście na grafice, nie dostrzegałem tego w telewizji ani na filamch na swoim TV, ale internet czy programy, to jest koszmar.

 

No i jeszcze jendo - KOLORY.

Nie tylko tego Philipsa, mojego TV w sumie też, wszystkich telefonów, innych monitorow...

 

Ponoc mój stary Dell miał mieć w mairę poprawne przy 6500K. No i faktycznie biel jest białą jak kartka w dzień, a niebieskie niebo na zdjęciach z dobrym balansem bieli - niebieskie.

 

Tymczasem ten Philips, który wedle jednej strony miał mieć niezłą deltę i wymagać obniżenia o 1 niebieskiego :lol2: wyświetla i w 6500k i w 7500K niebo zielonkawe!

I jak pisałem - nie tylko on, poprawiałem i swój telefon, widziałem inne, sprawdziłem też TV - wszystkie ekrany mają koszmarny zielono-żółty tint!

 

W tym Philipsie przy 6500K uzyskałem niebieskie niebo na swoich zdjęciach zostawiając niebieski na 100 i schodząc z czerwonym i zielonym do 85!

To jest patologia.

 

Np. Steam - aplikacja Steam ma niebieski lekki gradient na samej górze. Ani na TV ani na Momentum praktycznie tego NIE WIDAĆ :lol2:

 

Zaczynam mieć wrażenie, że patrzymy na zupełnie inne monitory :E

 

P.S. Mówisz o górnej belce która przechodzi z odcieni szarości w niebieski? To ja nie wiem, normalnie to widzę na swoim momentum :) (na 6 sztuce z kolei jak coś :E)

 

Edytowane przez RENMEi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, o tej belce, dokładnie o tej. Jest praktycznie niewidoczna, a przecież ona jest dosyć wyraźna. Teraz patrzę an screeny na jakimś gównianym TN w pracy i nawet tu jest lepiej, chociaż też nie tak dobrze jak być powinno...

 

Cholera, myślałem że wezmę tego LG, wczoraj mieli jeszcze w morele za 1600, a teraz już 2700, polskiej cebuli się skończyła widocznie poprzednia dostawa to teraz sprzedaje w cenie IPS-ów, a z Proshop nie wezmę bo zwrot do Danii :( Amazon też nie ma, choicaż kilkunastu sprzedawców tam już tak - po 350-400 ojro...

 

Są teraz jeszcze jakieś filtry na ekran coby go przyciemnić? Chyba nie, bo to nie czasy CRT...

A zmiana jasności w sterowniku powoduje oczywiście drastyczną utratę szczegółów obrazu... bo ingeruje w treść na wejściu a nie na wyjściu...

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ciekawe, ja ogólnie siedzę na 25% co daje jakieś 180 nitów i dla mnie jest optymalnie. Na 0% masz koło 80 nitów i to nadal za jasno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 0 w Philipsie to jest na oko tyle samo co 50 na moim Dellu... a siedzę na nim tak tylko w niektórych grach, albo we wszystkich w letnie poranki, do pracy/czytania na 30...

 

Philips jest OK jak dam w sterowniku nvidii jasność z 50 na 35, no ale co to robi z obrazem nie muszę tłumaczyć...

 

A HDR w Andromedzie nie działa i tak :E

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie musisz mieć mega czułe oczka na światło :E

 

Na PC w HDR się nie bawiłem z momentum, ale na PS4 daje radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, trochę mam, nie zaprzeczam.

LG wymiotło, IPS-y po 3k, ale czy te kąty warte takiej dopłaty... Cholera, a miałem brać tego LG w zeszłym roku, bo przez chwilę obawiałem się tej jasności, ale uznałem, ze to nie problem, skoro na 0 jest dobrze.... Nope, nie jest.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego to nie wiem, nie miałem okazji popatrzeć na panel 4k IPS, ale porównując 1440p IPS 32" do 4k VA 32" zdecydowanie wybieram to drugie :) I nie zwracaj sobie uwago na obsługę HDR w monitorach, bo wtedy to masz wypływ gałek gwarantowany (np. min. 450 nitów w Momentum)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie od początku na HDR nie zależało, po prostu sądziłem, że na minimum schodzi to z jasnością, skoro wszyscy piszczą, ze to udawany HDR i za ciemny. A poza tym monitor miał być dobry, w niezłej cenie, do tego dobrze wygląda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...