Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

No to coś za coś ;)

 

Ja zanim kupiłem OLED podszedłem do żony i zapytałem.

 

-Chcesz nową zmywarkę?

-???? :heartpump::D:kwasny::mad2::hmm::o:elefant: TAK

- To ja sobie kupuję nowy TV. OK?

-OK

 

Tylko, minus, że nie wiedziałem, że zmywarka będzie tak droga :E

 

Ciekawe jaki sposób ma Minciu bo też się czaji już od jakiegoś czasu. Twój jest całkiem spoko i sprawiedliwy :cool:. To ile ta zmywarka (haracz za OLED'a)?

 

Rolka w pilocie to całkiem dobry patent. Zaczynam to doceniać.

 

Upłynmiacz do filmów ustawiłeś sobie już w proporcjach 6/10? Dla mnie to jest optimum ale i tak czasem widać artefakty.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~1200euro z dostawą. Gdzie 55" CX z dostawą na teraz to ~2300euro :E.

 

Moim zdaniem dobrze zrobiłeś nie czekając i Minciu radzę też się dobrze zastanowić

 

Świeżutkie materiały

 

LG CX OLED vs. Samsung Q90R QLED | #1 HDR game mode comparison in a bright room [4K]

 

https://www.youtube.com/watch?v=unSQoCaFLWw

 

LG CX OLED vs. Samsung Q90R QLED | #2 HDR gaming in a dark room [4K]

 

https://www.youtube.com/watch?v=-EjGN57CXoc

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co może przeszkadzać w pracy to duże gabaryty czyli podobnie jak na 43 calowym Momentum (zdaniem niektórych bo ja z tym problemu nie mam).

Miałem przez długi czas 40" jako monitor i to jest faktycznie za dużo, teraz mam 32" i jest lepiej choć trochę z kolei za mało. 34-35" byłoby optymalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up ja się dość szybko przyzwyczaiłem do 43" na biurku, ale w sumie to z 3" bym go skrócił do pełni szczęścia, 32" też się trochę bawiłem to znowu za mało dla mnie. Ideał na biurko byłby dla mnie 39-40".

 

Upłynmiacz do filmów ustawiłeś sobie już w proporcjach 6/10? Dla mnie to jest optimum ale i tak czasem widać artefakty.

 

Upłynniacz ogólnie mocno zależny od preferencji. Ja jeszcze nie oglądałem za dużo filmów. Na razie mam 8/10 blur i 4/10 judder. Będę testował i inne opcje.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmywarka to pryszcz.

 

Kasa poszła na tapczany, lozko, lampki, pierdoly że nawet 77" E9 tani by był przy tym.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radki mają synchronizację po HDMI od dawna. Nie da się ich pominąć. Tylko monitory z modułami Gsync blokują freesync

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś sprawdzić czy VRR działa już na PS4PRO (był ostatnio jakiś Update) czy dalej trzeba czekać na PS5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

del.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jest moje zamówienie, które przed chwilą krytykowałeś i żebym brał dzisiaj za 10k :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre promo na E9

 

Zgadza się i to jest zamówienie hennepina. Dobrze zrobił bo różnica w cenie jest nie mała dać 8400 a 10 000PLN to spora różnica. Będzie mógł dołożyć resztę do PS5 lub nowego XSX :thumbup:

 

przed chwilą krytykowałeś i żebym brał dzisiaj za 10k :D

 

Oj ODIN, ODIN "zazdrośniku" :lol2:

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za radą greta wyszukałem jakimś cudem kilka nieświecących pikseli/subpikseli i zgłosiłem ostatnio. Myślicie, że jest szansa na CX? :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matrycę pewnie wymienią. Musiałbyś uwalić elektronikę w C7 żeby dali Ci C9 55", a takie jeszcze mają. C9 65" brakuje. CX bez szans raczej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za radą greta wyszukałem jakimś cudem kilka nieświecących pikseli/subpikseli i zgłosiłem ostatnio. Myślicie, że jest szansa na CX? :D :D :D

 

Nie. Za C7 dadzą Ci C9 bo są jeszcze osiągalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1700 zł w kieszeni i

 

 

Mi E9/EX pasowałby jako monitor, bo skoro audio jest przyzwoite, to do YT wystarczy w przeciwieństwie do tego co serwują w monitorach :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CXa też wątpię ale C9 chyba realny bo jeszcze będą, a matryca do C7? Wątpię po tym co czytałem w sieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matrycę pewnie wymienią. Musiałbyś uwalić elektronikę w C7 żeby dali Ci C9 55", a takie jeszcze mają. C9 65" brakuje. CX bez szans raczej ;)

 

U "koksa z UK" wymienili matrycę w starym B8 od ręki (też miał pixy), ale to było jeszcze przed rozkręceniem się pandemii teraz raczej daliby mu nowy TV w ramach gwarancji bez wchodzenia do czyjegoś domu

 

https://www.youtube.com/watch?v=9l6pZvrhYyY

 

Wu70 u Ciebie matryca nie jest wypalona więc w sumie to dzwoń i pytaj czy też się na to łapiesz

 

Mi E9/EX pasowałby jako monitor, bo skoro audio jest przyzwoite, to do YT wystarczy w przeciwieństwie do tego co serwują w monitorach :lol2:

 

Te głośniki w B9 i C9 to już grają jak niejeden soundbar i mają wsparcie dla Dolby Atmos. E9 to już ma naprawdę porządne nagłośnienie jak na wbudowany system audio.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz wolę oszczędzić te 1700 zł i mieć równie pewne z Euro RTV, tylko że w poniedziałek z sklepu, który mam pod nosem a nie w Łodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racje pod jakim względem, że lepiej jest wydać 10k za ten sam produkt, od 8400 w sklepie sieciowym, który ma się na miejscu zamieszkania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W RTV odbiór na pojutrze sugeruje, że mają je na stanie. Nie powinno być problemu.

 

a 1700zl piechotą nie chodzi.

 

Przy okazji, są pierwsze iXy:

 

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled55gx-tv-oled-uhd-4k.bhtml

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled55cx-tv-oled-uhd-4k.bhtml

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet powiedział in infolinii, że otrzymali teraz sporą dostawę nowych E9 i nie ma problemu z ich dostępnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy kto miał rację.

A Ty dałbyś 10K czy wolałbyś wydać 8400 i zostawić sobie 1700 zł na zakup PS5 :hmm: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...