Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

 

No u niego to czwarty monitor w jaskini :E. Tego 77" jako, że to materiał sponsorowany przez LG to dostał pewnie za free, znaczy za reklamy(też praca).

 

Ogólnie jak ktoś ma wystarczająco dużą gamningową norę i nie szkoda mu kasy to nie ma przeszkód, można mieć i kilka monitorów + projektor.

Angry ogólnie to powinien zmienić jaskinię na większą, bo już mu się ledwo to wszystko tam mieści :lol2:

 

Żeby mi ktoś tak chciał dać lub zrobić jakiś kosmiczny rabat na 77 cali do jaskini :(. Angry mówi że wydał cały hajs na tego potwora ;)

 

Słaby HDR, słaba czerń/kontrast i większość 4k ma tylko na pudełku z tych tanich.

 

 

Ale ODIN i tak kupi bo wielkie, tanie i Żona "pozwoli" bez gderania :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja ogólnie jestem zwolennikiem grania tak jak gra była stworzona czyli jak w SDR to SDR. Więc tylko chwilę testowałem ten polepszacz. Ogólnie z automatu mocno i nienaturalnie podkręca kolory, podbija ostrość etc. Ale ogarniając suwaczkami i poprawiając szczególnie te kolory w tym trybie, myślę, że części graczy może się podobać takie ulepszenie z fake HDR.

 

Lepsze od ReShade z fake HDR no i działa na konsoli a tam ReShade nie odpalimy.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Lepsze od ReShade z fake HDR no i działa na konsoli a tam ReShade nie odpalimy.

To dwie różne sztuczki, reshade robi to w trybie SDR, LG w trybie HDR. Do mnie nie trafia, ani jedno, ani drugie, bo za bardzo zniekształca oryginalny obraz. Ale niektórym podobają się takie cukierki.

 

Żeby mi ktoś tak chciał dać lub zrobić jakiś kosmiczny rabat na 77 cali do jaskini :(. Angry mówi że wydał cały hajs na tego potwora ;)

Na początku mówi, że materiał sponsorowany, połowa filmu to reklamy LG, a w pewnym momencie faktycznie mówi, że sam za niego zapłacił.

Nie wątpię, że sam zapłacił, ale kasę dostał od LG za wyświetlanie reklam. Tak działa ten biznes :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Na początku mówi, że materiał sponsorowany, połowa filmu to reklamy LG, a w pewnym momencie faktycznie mówi, że sam za niego zapłacił.

Nie wątpię, że sam zapłacił, ale kasę dostał od LG za wyświetlanie reklam. Tak działa ten biznes :E

 

A Linus? Też zaszalał 77 cali C9 jako jego Ultimate Monitor (jak sam mówi)

 

https://www.youtube.com/watch?v=S6M85rboYy0

 

a wcześniej się bawił w 65 cali B9 w roli monitora (tak dla przypomnienia)

 

https://www.youtube.com/watch?v=PwyYYFKWEAg

 

Tutaj jest adnotacja na początku z informacją ale przy pierwszym nic nie ma

 

Oba mu "dali"? Jak tak to ja też tak chcę i zaraz idę montować jakiegoś YouTuba ;). Gdzie się zgłaszać po takie zabawki :E?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A co do tego trybu fake HDR(efekt HDR), to nie wiem czy zwróciłeś uwagę na jakiej zasadzie on działa. Praktycznie samemu można go zrobić w ciągu kilku-kilkunastu minut odpowiednio ustawionymi suwaczkami w trybie SDR. Dajesz podświetlenie OLED na 100%, Kontrast 100, podbijasz ostrość i kolory i kilka drobnych rzeczy do poprawki jak drobne zmiany w gammie czy temperaturze kolorów itd. i fake hdr gotowy. Na praktycznie każdym TV coś takiego można osiągnąć chwilą zabawy.

 

Sam nie mam zamiaru profanować gier czymś takim. Teraz gram w Persone 5 Royal, pięknie wygląda w SDR, podkręcanie jasności, fake hdr'y itd. tylko psuje to jak ta gra powinna wyglądać. Ale rozumiem po co zrobili taki tryb, sam znam ludzi którzy lubią aby im mocno i kolorowo świeciło po gałach.

 

A co do zarabianiu na reklamach i recenzjach.

Jak będziesz miał miliony subskrybentów i grube dziesiątki milionów widzów, to będziesz wszystko dostawał, albo w postaci cashu za reklamy, albo w postaci na prawdę konkretnych gadżetów. Nawet polscy ci "bidni" trochę lepsi youtuberzy dostają za reklamy telefony, gpu itd.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Teraz gram w Persone 5 Royal, pięknie wygląda w SDR, podkręcanie jasności, fake hdr'y itd. tylko psuje to jak ta gra powinna wyglądać.

 

Bo na OLED każda gra wygląda dobrze zarówno w SDR jak i HDR, więc nie ma potrzeby dłubać przy tym i poprawiać coś co jest i tak już dobre (to jest i tak TOP'owa jakość obrazu i nic lepszego na tą chwilę nie ma)

 

Ale rozumiem po co zrobili taki tryb, sam znam ludzi którzy lubią aby im mocno i kolorowo świeciło po gałach.

 

np. szwagier ten co ustawia Q90R tak że ma przepalony obraz i jest przekonany że tak to powinno wyglądać :E ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tygodnia na tydzień luzuje z podkręcaniem obrazu. W końcu coraz bardziej do niego dociera jak to powinno wyglądać. Teraz to już ma w miarę sensownie ustawione :E. Ale kilka miesięcy minęło.

 

PS. Są jeszcze jakieś gry oprócz BF V z Dolby Vision?

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Są jeszcze jakieś gry oprócz BF V z Dolby Vision?

 

Mass Effect: Andromeda masz nawet w opcjach gry specjalny tryb z ustawieniami dla Dolby Vision.

 

Ja teraz testuje FH4 na Twoich ustawieniach + mapowanie tonów na On.

 

nWmJ5fp.jpg

 

i ściągam tego nowego CoD pod HDR z HGIG :cool:

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sprawdź, ale z tego co tam pisali to pisali o ps4 pro, że Cod zauważalnie lepiej wygląda jak przejrzałem. Ale zobacz co będzie się działo na PC bo ja nie mam CoDa, ani na pc, ani na konsoli.

 

 

A z tym Dolby Vison pomyliło mi się wyżej to nie BF V ma dolby vision, a BF 1. Nie potrzebnie ściągałem BFa V :E

 

W Forzie być może u ciebie będzie kapkę inaczej, ja jeszcze dzisiaj się bawiłem i spoko działały zakresy 900-1100 i 15-25 z dynamicznym mapowaniem. Kwestia preferencji czy ktoś lubi jaśniej czy ciemniej.

Fajnie się testuje na wyspie trasa w nocy ta z wrzosowiskami w nazwie, piękne zorze są na niebie przy tej przejażdżce :D

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zawsze włączony tonemapping w grach jak i filmach. Testowałem tego sporo i w zdecydowanej większości scen z wł. wygląda lepiej. Przy wył. peak brightness jest zbyt często ograniczany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ludzie myślą, że każdy ma miejsce i ochotę na 43" albo 55" i więcej na biurku :lol2:, ewentualnie że ma cały salon przeznaczony na pokój komputerowy i podepnie sobie TV OLED do grania plus jakiegoś wypasionego 27-32" IPS do pracy i internetów... Oderwanie od rzeczywistości na miarę polityków, no ale jak większość stałych bywalców zarabia pewnie po kilkanaście tys. na rękę, to szaleją. Sam może bym tak robił, jakbym miał wielkie mieszkanie i hajsu po kokardę... To tak jak z twierdzeniem, że jak kupować GPU, to tylko 2080Ti, najlepiej wodowane. :E

 

Zresztą przyganiał kocił garnkowi, patrząc na twoją sygnaturkę, ODIN :E

 

 

Tutaj ludzie lubią duża. Do tego lubią jakość.

 

W świecie monitorów w zasadzie nie masz ani jednego ani drugiego.

 

 

Ja czekam na 48" w dobrej cenie jak za OLEDA. I nawet jakbym miał to kupić w cenie premierowe za 6k, to i tak jest mega zarabiscie tanio za mega zarabiają jakość, jeżeli weźmiemy za punkt odniesienia monitory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

 

To jest 6k A nie 7k czy 8k jak tutaj prognozowane. Na światową premierę sklepowa.

 

Czyli więcej niż OK.

 

To jest tegoroczna seria C a nie B.

 

65 cali na biurku to przegięcie. Nawet 55 cali z bliska wyglada po prostu źle, narożniki ekranu wyraźnie są dalej niż środek co sprawia wrażenie siedzenia przed denkiem słoika.

 

Nikt nie każe Ci kupować to już dzisiaj. Ale skoro na start jest 6k. To na koniec roku jest szansa nawet na 4k.

 

Nie linkuj pudel bez HDMI 2.1 jako zamiennika bo to żałosne, ;)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ten OLED Panasa to jest bardzo dobry TV wysokiej klasy jeśli chodzi o jakość obrazu to absolutny TOP (pełna referencja) cena też atrakcyjna jak za 65 cali

 

Referencyjny OLED TV Panasonic FZ800 TEST

 

https://www.youtube.com/watch?v=NJg_0U5CfGE

 

Jedyna wada Panasów (wliczając w to nawet tegoroczne modele) to brak pełnego wsparcia dla HDMI2.1 i rozwiązań dedykowanych dla graczy takich jak NVIDIA G-SYNC.

 

Panasonic robi bardziej ekrany dla konkretnego grona odbiorców którzy stawiają na jakość obrazu i są maniakami kina, wspierają oczywiście tryb gry i mają funkcje sprawdzające się w graniu na obecnej generacji konsol ale zdecydowanie na pierwszym miejscu ten producent stawia na kino i film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dlatego tu dałem linka bo to zacna oferta.

 

Bardzo zacna, jak ktoś szuka bezapelacyjnie najlepszej jakości obrazu, dużej przekątnej i nie chcę wydawać przy tym relatywnie dużo to za 6K nie kupi lepszego 65 calowego LCD'ka. Ten TV po wyjęciu z pudła ma lepszą jakość obrazu niż mój LG który wymaga pewnych poprawek. Świetna fabryczna kalibracja, wysoka jakość obrazu i wykonania w atrakcyjnej cenie. Jak ktoś szuka przede wszystkim TV do salonu, gdzie głównie się ogląda programy, seriale i filmy z okazjonalnym graniem na PS4PRO to petarda.

 

PS> Zapomniałem dodać że HDR ma też na wysokim poziomie lepszym nawet od mojego LG w roli monitora więc full wypas sprzęcik ;) .

 

Im więcej cali tym HDR w OLED mocniejszy nawet w tych samych modelach (65 cali będzie świecić mocniej od 55 podobnie jak 77 jest lepsze od 65)!

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dlatego tu dałem linka bo to zacna oferta.

No, ale Minciu ma rację brak HDMI 2.1, VRR wyklucza całkowicie ten TV z tego tematu gdzie dyskutujemy o monitorach do PC i pod nową generację konsoli. Do działu RTV się nadaję jak ktoś szuka do oglądania filmów.

 

 

A 6k pln za 48" na okolice premiery to wbrew pozorom bardzo dobra cena na tle dzisiejszych monitorów.

 

Za niewiele mniej czyli 5k pln możemy sobie kupić co najwyżej Acera 43" z 16 strefami na VA i też bez HDMI 2.1, więc nie nada się pod nowe konsole, jedynie pod PC i DP, ale też z ograniczeniami do 98hz bo DP więcej nie puści w 4:4:4 i 10bit :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się jako monitor pod PC i nowe konsole (PS5, XSX) lepiej sprawdzi się 48 calowy CX lub (jeśli ktoś ma warunki) 55 cali B9/C9. Ekrany LG są bardziej wszechstronne jako multimedialne kombajny. Panas to wyspecjalizowana jednostka dedykowana pod wysokiej jakości kino domowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wcale go nie wyklucza i też by się sprawdził.

I nie wszyscy patrzą tylko na nową generację która niewiadomo kiedy będzie.

 

To może ja się wypowiem bo miałem tego Panasa i mam teraz B9/C9.

 

Nadaje się do grania jak najbardziej zwłaszcza na konsolach takich jak PS4PRO czy Nintendo Switch do grania na PC też wystarcza. Różnica zaczyna się w momencie gdy oczekujemy pełnego zakresu bajerów dla graczy typu VRR czy G-SYNC jeśli ktoś chciałby wycisnąć max możliwości z nowych konsol czy GPU których jeszcze nie ma (HDMI2.1) to oczywiście lepsze będzie LG. Nie jest tak że ten Panas w grach będzie ssał bo to nadal wysokiej jakości OLED który posiada dedykowany tryb do gry i ma niskiego laga. Gry z PS5 i XSX też będą na nim działać i wyglądać pięknie nie będzie po prostu tylu bajerów i tyle albo aż tyle.

 

Nie skreśla to absolutnie tego ekranu jako dobrej propozycji do grania zwłaszcza okazjonalnego na konsoli.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie kupuje nic powyżej 150 cali 8K? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale go nie wyklucza i też by się sprawdził.

I nie wszyscy patrzą tylko na nową generację która niewiadomo kiedy będzie.

Nowe GPU już za rogiem i dzisiaj z myślą o nich kupuje się "monitory".

 

Brak HDMI 2.1 jako monitor go wyklucza całkowicie. Chociażby brak 4:4:4 10bit w 4k, do monitora PC to slaby pomysł. G-sync to też dzisiaj podstawa na PC. 120Hz to też jest fajna sprawa.

 

Do tego PPI przy 65" na biurko. Nie wielu zdecyduję się na coś takiego jako główny monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..

 

Za niewiele mniej czyli 5k pln możemy sobie kupić co najwyżej Acera 43" z 16 strefami na VA i też bez HDMI 2.1, więc nie nada się pod nowe konsole, jedynie pod PC i DP, ale też z ograniczeniami do 98hz bo DP więcej nie puści w 4:4:4 i 10bit :E

 

Zapomniałeś o smużeniu na paskudnym poziomie jak przy prawdziwnym VA przystało. Przy Oledzie i 0,1ms czasu reakcji to jest jak inna epoka. A cena za te 43" 4K i brak portu do obsługi 4K to czysta KPINA :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Up no tak oled radzi sobie w ruchu zdecydowanie lepiej od najszybszych monitorów VA, które praktycznie można policzyć chyba na palcach jednej czy dwóch rąk. Zresztą sam mam teraz dobre porównanie do momentum, który to ma jeden z najlepszych czasów reakcji w monitorach z VA i różnica jest widoczna gołym okiem.

 

Coś dla ODIN'a

 

Jak wygląda Days Gone na OLED'ach LG i jak wygląda HDR z HGIG na PS4PRO

 

 

 

No z tym HGIG jest pewien paradoks w grach oficjalnie go nie wspierającego ten sam gościo w DG nie podobało mu się HGIG, a w TLOU czy RE2 już się podoba. W Tlou jak przełącza faktycznie widać poprawę.

 

 

Sam jak testowałem w różnych grach na ps4 pro to w jednej wygląda lepiej w innej gorzej, a nieraz jest tak, że jest to zależne od sceny. Np. gram w pająka, przeciskam się przez kanały włączam HGIG obraz wygląda zdecydowanie lepiej niż dynamiczne mapowanie, ale wychodzę z kanału do jakiegoś pomieszczenia, przełączam i tutaj okazuję się, że lepiej wygląda dynamiczne mapowanie :E

 

A co to jest to hgig?

 

Zobacz sobie ten pierwszy materiał co wyżej zalinkowałem jak przełącza w TLoU na przemian HGIG, dynamiczne mapowanie i off.

A co to jest masz tutaj https://www.hgig.org/ translator sobie poradzi z tłumaczeniem.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chyba będziesz brał nowy TV na dobre kilka lat, być może na całą generację. Więc da ci np. VRR(ala g-sync), w grach z uwolnionym fps będziesz miał masełko. Dzięki HDMI 2.1 będziesz miał kolorki w pełnej chroma 4:4:4 10bit, a nie jak na HDMI 2.0 po kompresji 4:2:2. No i jak się pojawią gry wykraczające poza 60fps to będą ci działać w lepszej płynności. A jak go zamontujesz w swojej norze, albo przepuścisz kable do salonu to będziesz mógł się również cieszyć lepszą jakością na PC po zmianie GPU na nowe.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...