Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Tutaj przebłyskuje się info że kończy sie dostępność: OLED55C9PLA

https://www.mediaexpert.pl/,telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-oled-55c9-uhd-4k-a9-gen-2-thinqai-hdr-pro-pilot-magic-tv

 

 

Tutaj też: 65B97LA

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-oled-65b97la-uhd-4k-a7-thinqai-hdr-pro-pilot-magic-tv

 

 

Tutaj mam info że w tym momencie 6 osób go ogląda, ale ten i tak nie ma promocji:

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-oled-65b9sla

 

 

Na komputerze pojawia się taka chmurka i znika :)

 

 

Jak się namyślisz to radzę nie czekać na cud. W innych sklepach pewnie też za wiele tego nie ma, szczególnie jak już ludzie znają cenę serii EX.Jak wyzerują magazyn, to wpadnie komunikat że dostępność tylko w sklepach, brak opcji przez internet. A w sklepach może stać w pudle albo na półce. A może też nie stać wcale zanim podjedziesz go zobaczyć. No i na kończące się sztuki nie bardzo robią kolejne promocje. Te co zostają w sklepach sprzedawcy promują a nie strony ;D

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja się czaiłem kupę czasu na 65C9 i tak sobie mówiłem 'aaa będzie taniej, będzie taniej' i tak czekałem, aż wszystkie wyszły w sensownych cenach. Teraz to albo powystawowe, albo w chorych cenach (8,5k+).Tak więc skorzystałem z promocji w ojro (do 6600 zniżki przy zakupie 2 art.) i wziąłem 65B9SLA, kolega łyknął klawkę Corsaira, do tego cashback i wyszedł mnie 6 318 sam TVik - tak więc cena spoko.W poniedziałek dostawa, tak więc będzie ciekawie ;-)Te B9tki też już ponoć na wyjściu, ale ile w tym prawdy to nie wiadomo...

 

Edytowane przez daro200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo B9 się kończą. C9 wymiotło. B9 zbierają już dopiski o ograniczonym zapasie. Jeszcze 2-3 dni temu tego nie widziałem. Do końca przyszłego tygodnia pewnie tylko smród po nich zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, mam znajomego w ojro i mówi że lada moment i nie będzie dało rady ich kupić, zostaną same BX i CX które są pod pewnymi względami krokiem w tył.Jak ktoś chce kupić, to teraz, bo potem będzie problem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się czaiłem kupę czasu na 65C9 i tak sobie mówiłem 'aaa będzie taniej, będzie taniej' i tak czekałem, aż wszystkie wyszły w sensownych cenach. Teraz to albo powystawowe, albo w chorych cenach (8,5k+).Tak więc skorzystałem z promocji w ojro (do 6600 zniżki przy zakupie 2 art.) i wziąłem 65B9SLA, kolega łyknął klawkę Corsaira, do tego cashback i wyszedł mnie 6 318 sam TVik - tak więc cena spoko.W poniedziałek dostawa, tak więc będzie ciekawie ;-)Te B9tki też już ponoć na wyjściu, ale ile w tym prawdy to nie wiadomo...

 

Daj znać jak nowy sprzęcik i czy jesteś z niego zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Który oled ma wejścia po prawej?

 

Wszystkie mają po lewej

 

 

LG OLED CX | Dark Room Testing - Gameplay & Picture Settings | 4K HD

 

https://www.youtube.com/watch?v=6lbh0k2Kp9s

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A innych firm?

 

Innych też przynajmniej tych które się liczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj przebłyskuje się info że kończy sie dostępność: OLED55C9PLA

https://www.mediaexpert.pl/,telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-oled-55c9-uhd-4k-a9-gen-2-thinqai-hdr-pro-pilot-magic-tv

 

 

Tutaj też: 65B97LA

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-oled-65b97la-uhd-4k-a7-thinqai-hdr-pro-pilot-magic-tv

 

 

Tutaj mam info że w tym momencie 6 osób go ogląda, ale ten i tak nie ma promocji:

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-oled-65b9sla

 

 

Na komputerze pojawia się taka chmurka i znika :)

 

 

Jak się namyślisz to radzę nie czekać na cud. W innych sklepach pewnie też za wiele tego nie ma, szczególnie jak już ludzie znają cenę serii EX.Jak wyzerują magazyn, to wpadnie komunikat że dostępność tylko w sklepach, brak opcji przez internet. A w sklepach może stać w pudle albo na półce. A może też nie stać wcale zanim podjedziesz go zobaczyć. No i na kończące się sztuki nie bardzo robią kolejne promocje. Te co zostają w sklepach sprzedawcy promują a nie strony ;D

Widocznie w Polsce sprzedawcy słabo się zaopatrzyli. W Niemczech jeszcze na chwilę obecną w przynajmniej kilkunastu sklepach pełna dostępność C9 od 1-3 dni dostawa do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

lukadd i jak tam wypalił Ci się już :lol2: ? Znaczek z napisem "Persona 5" jest już na stałe :E ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Azgan, nic się nie wypaliło ale dopiero z ~30h na oledzie przegrane w tą grę. Persona 5 ma masę statycznych elementów, ale one co jakiś czas na chwilę znikają/zmieniają się podczas różnych zdarzeń więc nie mam obaw, zresztą ja się tym nie przejmuję. Nigdzie nie wyłączam HUDów, jak się kiedyś wypali to jest gwarancja :E

 

Lukkad dostał kasę od rządu a henep od lokatorów. Inni żyją w strachu.

Odnin nie przypominam sobie, że obcięli ci godziny, abyś musiał żyć w strachu.

Dotacja to tylko dodatek do #stayhome. Poza tym bez rewelacji jak księgowa zaczęła przeliczać.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na amazonie też są.

Już ponownie są - bo przez spory czas tak samo były braki magazynowe. Wiem, bo śledziłem temat 65B9/65C9 i w pewnym momencie nawet na Amazonie ich zbrakło :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pilotem LG da się jakoś włączyć te informacje o jakości streamingu/video? Jeśli dobrze widzę chodzi o przycisk info który jest tylko w apce (tel) i starym/zwykłym pilocie :E

 

Tak. Pod 9 chyba masz taki przycisk z kreska sleszen i czymś jeszcze. Raz wciskasz i po prawej wyskakuje menu i tam jest opcja informacje.

 

Edit. Chodzi o te 3 kropki pod klawiszem 9

Edytowane przez pastol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Kup dla siebie nie dla nich.

 

Mi byłoby szkoda 2k dopłacać jakbym miał warunki aby sobie po prostu siedzieć te 1,5metra przed ekranem.

 

Zadowolony będziesz z każdego wyboru. Jak kupisz 55" to będziesz żałował, że nie 65". Kupisz 65" to będziesz żałował, że nie 75" chociażby Q60 lub Q70.

Kupisz B9 to będziesz żałował, że nie masz C9 ( HDR o krok lepszy ). Kupisz C9 to będziesz żałował że nie E9 ( lepszy dźwięk ). Kupisz E9 to będziesz żałował że nie serria X na 2020, nawet GX.

 

Zawsze coś ;P

 

Coś w tym jest co "mówisz" ;)

 

Ja bym to rozpatrywał jako 2k dopłaty z 55" do 65" B9 :)

 

Co oznacza że B9 55" jest aktualnie najlepszą ofertą.

 

Ale 65 cali zawsze kusi :D

 

 

EDIT:

 

LG OLED C9 – Najlepszy telewizor do gamingu?!

 

https://www.youtube.com/watch?v=tASVZC0ylEA

 

The Best GAMING TV in the World! (4K120, OLED, HDR, G-SYNC) | The Tech Chap

 

https://www.youtube.com/watch?v=QKroUqBjF8g

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak. Pod 9 chyba masz taki przycisk z kreska sleszen i czymś jeszcze. Raz wciskasz i po prawej wyskakuje menu i tam jest opcja informacje.

 

Edit. Chodzi o te 3 kropki pod klawiszem 9

Tak na LG te kropeczki, na ps4 pro wystarczy nacisnąć przycisk options, aby wyświetlić bitrate. Miejmy nadzieję, że netflix nie przyzwyczai się do tego okrojonego bitrate :E Już wcześniej było słabo teraz z okazji koronawirusa całkiem polecieli po bandzie.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Dotacja to tylko dodatek do #stayhome. Poza tym bez rewelacji jak księgowa zaczęła przeliczać.

 

Też już dostałem, szału nie ma ale na nowy Soundbar będzie :E

 

Teraz już tylko PS5 + XSX i przerwa bo na suchary będę musiał się przerzucić ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie w Polsce sprzedawcy słabo się zaopatrzyli. W Niemczech jeszcze na chwilę obecną w przynajmniej kilkunastu sklepach pełna dostępność C9 od 1-3 dni dostawa do domu.

 

Możliwe ale widzę że na HDTVPolska też o tym wspominają więc można uznać że Minciu i daro200 słusznie zwrócili na to uwagę

 

W cenie nieco powyżej 4700 zł, ciężko obecnie znaleźć na rynku 55 calowy telewizor, który posiada wszystkie powyższe parametry na takim poziomie oraz wsparcie dla tylu technologii. LG w październiku 2019 stworzyło model, który obecnie (maj 2020) rozdaje karty w swojej półce cenowej. I pewnie jego dostępność za moment się skończy. Więc jeżeli planujecie nie wydać fortuny a chcecie posiadać telewizor w pełni gotowy na konsole nowej generacji, śmiało możecie atakować serię B9. Nie rozczarujecie się.

 

Źródło: hdtvpolska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ciekawych rzeczy się dowiedziałem

 

LG OLED55B9PLA jest na rok 2019 i ma 2 x 10 W + 2 x 10 W

 

LG OLED55B9SLA przedłużyli produkcję na rok 2020 i ma głośniki  2 x 10 W bez głośników niskotonowych.

 

Ciekawe czy w C9 z przedłużonym wsparciem i produkowane w 2020 też są takie różnice?

 

Jeśli to prawda to gorszy dźwięk w nowszych rewizjach to spory minus i warto mieć to na uwadze.

 

EDIT:

 

I komu wierzyć?

 

Pisałem do LG i otrzymałem odpowiedź, że oba modele posiadają identyczną specyfikację techniczną...

 

A tutaj jeszcze takie coś :E

 

Y7Y84gS.png

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie używa i tak tych głośników z tv.

Jak to nie? hennepin nawet do tego dopłacił żeby mieć jeszcze lepszy dźwięk z wbudowanego systemu Audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam i te w E9 grają jak porządny soundbar.

Artykuł Forbsa, rozpływają się nad dźwiękiem E9 i piszą, że nie spotkali się z lepszym system audio w TV, który brzmi lepiej od drogich dedykowanych soundbarów.

 

https://www.forbes.com/sites/johnarcher/2019/11/29/lg-oled65e9-4k-oled-tv-review-super-sonics/#28d2119836ff

 

LG OLED65E9 OLED TV Review: Super Sonics

 

After the raw terror associated with building last year’s stunning but fragile-looking LG E8s, it’s a relief to find the OLED65E9 much easier to put together than its predecessor. This time I didn’t find myself constantly expecting the whole process to turn into an explosion of shattering glass.

 

I was disappointed with the sound system of last year’s E8 OLED TVs. LG’s decision to replace the large built-in ‘soundbar’ that had proved so effective on previous E series generations with a much thinner speaker resulted in a much less powerful, dynamic sound. Not ideal when the main point of the E series is its supposedly superior sound system.

 

Based on that E8 experience, I was concerned to see a similarly slim forward-firing speaker bar tucked between the screen and the glass bottom edge on the OLED65E9. Surely such a small bar can’t really deliver a powerful, well-rounded audio performance? And surely a 60W, 4.2-channel speaker arrangement like this can’t really do a convincing job with the Dolby Atmos object-based sound system the OLED65E9 professes to support?

 

Actually, it can. Presumably stung by criticisms of the E8, LG’s TV audio division has completely revamped things for the E9s, in both hardware and software terms. And the results are outstanding. Provided, at least, that you use LG’s excellent AI Sound system.

 

This essentially draws on LG’s unique understanding of the strengths and weakness of the OLED65E9’s own speaker system to get the absolute most out of it. And it works so well that it not only leaves the sound performance of LG’s E8 series and step-down 2019 C9 series for dead, but also outguns all other integrated TV sound systems I’ve heard.

Bass levels, for instance, are very impressive in AI Sound mode, in terms of both the depths they reach and their tightness and timing. There’s no bagginess, no low-end dominance, and no serious distortion or speaker phutting even when a film seriously piles the bass on.

There’s much more openness and dynamism in the mid-range on the E9 than there was on the E8, too. This is spectacularly evident during Max’s growling opening monologue in Mad Max: Fury Road. His deep, growing tone sounds fully rounded, believable and forceful. It’s propelled forward into the room properly too, rather than sounding wishy washy and vague as it often does on lesser TVs.

 

The extra power and dynamism available to its mid range also enables the OLED65E9 to ebb and flow much more convincingly during movie soundtracks. So as action scenes kick in you can clearly feel the TV’s sound escalate and swell. Yet in AI Sound mode the speakers are also sensitive enough to deliver low-level details during quiet moments with striking precision and clarity.

The scale of the OLED65E9’s sound is very strong, too. As you would hope with a TV boasting built-in Dolby Atmos decoding, the sound spreads far to the left, right and even up - despite the TV not carrying any actual upfiring speakers of the sort you get in Panasonic’s GZ2000 OLED TV models.

 

Inevitably the overhead channels in Atmos mixes are presented in terms of relative heights in a ‘wall’ of sound rather than actual sounds coming from directly above your head. But hearing, say, gunfire coming from high and to the left or right while playing a Dolby Atmos game such as Gears is impressive. You can even hear different height levels at times, Especially when you suddenly remember that so much of the sound you’re hearing is coming from just a slender strip of speaker at the bottom of the screen.

 

The OLED65E9 also gets much more value out of the forward-firing nature of this speaker than the E8 did. The sound spreads forward into your room just as you’d hope it would, making the audio action feel more immediate, more impactful and more immersive. You don’t feel like the soundstage only exists behind the screen, as can happen with TVs that only carry rear-mounted speakers (which, actually, most do these days).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawych rzeczy się dowiedziałem

 

 

 

Ciekawe czy w C9 z przedłużonym wsparciem i produkowane w 2020 też są takie różnice?

 

Jeśli to prawda to gorszy dźwięk w nowszych rewizjach to spory minus i warto mieć to na uwadze.

 

EDIT:

 

I komu wierzyć?

 

 

 

A tutaj jeszcze takie coś :E

 

https://i.imgur.com/Y7Y84gS.png

B9 w ogóle się nie interesowałem, ale z tego co wygląda te modele B9 SLA i PLA są po prostu na różne rynki i jeden i drugi według strony LG działa w systemie 2.2 40W.

 

C9 też są różne modele np. PLA idzie np. na UK, Polskę i ma opis 40W (WF:20W, 10W per Channel) 2.2 ch

 

C9 7LA idzie na rynek np. Niemiecki i w opisie ma 2.2-Soundsystem / 40 Watt

 

Ale ogólnie te modele się mieszają bo sklepy zamawiają i inne wersje na inne rynki ja mam 7LA

 

 

Ogólnie nie ma co sobie tym zawracać głowy bo tutaj i tak jakość dźwięku jest taka sobie, dopiero w E9 jest przyzwoicie bo ten ma więcej mocy i działa w systemie 4.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja mam ten TV i wiem jak grają, już w KS9500 świetnie grały, że postanowiłem zrezygnować z dedykowanego sprzętu, a tu jest o półkę wyżej i zacytowałem Ci z Forbsa artykuł, gdzie napisali cały osobny dedykowany właśnie jakości dźwięku w E9, przeanalizowali w różnych materiałach warunkach i ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jaki Soundbar dokupić pod config z B9? Budżet 2000 zł i wolałbym nie przekraczać tej kwoty. Bardziej zależy mi na DOLBY DTS, DTS:X niż ATMOS.

 

Pod LG C9 mam aktualnie LG SK9Y coś lepszego w tym budżecie można wyrwać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byście wybrali?

 

 

Podstawowe pytanie - w jakim budżecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja używam i te w E9 grają jak porządny soundbar.

Artykuł Forbsa, rozpływają się nad dźwiękiem E9 i piszą, że nie spotkali się z lepszym system audio w TV, który brzmi lepiej od drogich dedykowanych soundbarów.

 

https://www.forbes.com/sites/johnarcher/2019/11/29/lg-oled65e9-4k-oled-tv-review-super-sonics/#28d2119836ff

 

Ta co niektórzy się rozpływają. Jedni "testerzy"(whathifi) nawet napisali, że aby odczuć sporą różnicę to trzeba by wydać ponad 500£ na soundbar.

Tyle, że realnie użytkownicy for jak np. avsforums ich wyprostowali. E9 w porównaniu do budżetowych sounbarów(takich 200-300£) niczym się nie wyróżnia.

 

Ogólnie jeśli chodzi o systemy wbudowane w TV to np. Sony AG9 lepiej gra od E9.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Chyba Godzillę junior - trochę mała. Ta "losowość" jest świetna w tej grze. Walczyłem ze smokiem i zaraz podleciał gryf i nawzajem się naparzali. Oczywiście wykorzystałem sytuację i pojąłem walkę z dwoma przeciwnikami. Albo jechałem bryczką i gryf wleciał w nią i rozwalił na strzępy czy cyklop, który wpadł do miasta. Dużo takich podobnych akcji jest w tej grze. Nawet jeśli są to tylko skrypty, to nie widziałem czegoś podobnego w innych grach.   Dialogi jeszcze by przeszły, ale nazwy przedmiotów i umiejętności wolałbym mieć oryginalne.
    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
    • "Ale to tylko teoria spiskowa szurów!!!!"  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...