Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ustawienia i kalibracja Panasa

 

Panasonic FZ800/FZ950 4K UHD OLED TV picture settings and tips

 

https://www.youtube.com/watch?v=hUP2ovGOqdQ

 

Tutaj sobie posłuchaj o 65 calach czy warto i co potrafiły Panasy nawet z 2017 roku :cool:

 

Panasonic TX65-EZ1000 - Najlepszy OLED na Rynku?

 

https://www.youtube.com/watch?v=uWcls5vT4No

 

Dla mnie się nie da. Odkąd posmakowałem g-sync, to nie ma powrotu sprawdza się świetnie i w 4k 40-60fps i 60hz+

 

Grasz teraz na PS4PRO bez żadnego VRR tylko z zwykłym V-SYNC i żyjesz a wciągasz wszystkie EX'y jedną dziurką. Pragnę zauważyć że VRR na PS5 nigdzie nie zostało oficjalnie potwierdzone przez SONY to są dalej domysły (może być ale nie musi). Na ten moment tylko XOX ma FreeSync i pewnie odziedziczy to po nim XSX. Ty grasz na PC a ODIN tylko konsola. Ja mając nawet B9 i C9 nie mam pewności co z tego "G-SYNC" na konsolach wyniknie a Ty już wiesz że to będzie must have ;). Obyś miał racje w przeciwnym razie będziemy mieli potężne TV ale tylko na "papierze" i oby się nie okazało jak wyjdą te nowe GPU że jednak z HDMI2.1 to lipa bo znowu nam zapomnieli o czymś powiedzieć i będą przepraszać zachęcając do zakupu nowszych "super wszystko mających" modeli :E.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Grasz teraz na PS4PRO bez VRR tylko z zwykłym V-SYNC i żyjesz a wciągasz wszystkie EX'y jedną dziurką. Pragnę zauważyć że VRR na PS5 nigdzie nie zostało oficjalnie potwierdzone przez SONY to są dalej domysły (może być ale nie musi). Na ten moment tylko XOX ma FreeSync i pewnie odziedziczy to po nim XSX. Ty grasz na PC a ODIN tylko konsola. Ja mając nawet B9 i C9 nie mam pewności co z tego "G-SYNC" na konsolach wyniknie a Ty już wiesz że to będzie must have ;)

 

Na konsoli tej generacji gram głównie w 30fps bo jestem do tego zmuszony :E. Uwolniony fps bez VRR/g-sync to bida.

 

PS5 ma mieć wsparcie dla HDMI 2.1 do 120Hz, 4k itd. Gdyby nie dali VRR to strzał w stopę bo konkurencja da na 100%, zresztą do wprowadzenia VRR w konsoli z HDMI 2.1, nie potrzeba żadnej magii bo VRR jest standardem HDMI 2.1

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na konsoli gram głównie w 30fps bo jestem do tego zmuszony :E. Uwolniony fps bez VRR/g-sync to bida.

 

Znowu nadinterpretacja i trochę podkręcone oczekiwania z tym VRR. Nigdzie nikt nie obwieścił, że odblokowane klateczki skaczące sobie luzem od 40 do 60 to będzie standard. Ile jest takich gier jak God of War z dodatkowym trybem wydajność? Już pomijam, że synchronizacja obrazu V-SYNC w God of War działa nawet w tych 40-45 fps'ch i nie ma rozdzierania obrazu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=0HlwTz5x_18

 

To co byśmy chcieli i oczekujemy to jedno a to co możemy dostać to drugie. Oczekiwania vs. rzeczywistość :P. God of War z zachwytem kończyłeś jeszcze na starym Szajsungu i "działo się" bez tych wszystkich nowoczesnych bajerów i nawet "bieda HDR" robił WOW na krawędziowym LCD'ku ;).

 

Nie nakręcajmy się tak na to HDMI2.1 i VRR, bo może być zderzenie ze ścianą. Poczekajmy na pierwsze testy z budowaniem tego "hajpu".

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Azgan, sam zmieniałeś świetnego Panasa na B9 właśnie z racji HDMI 2.1, kupowanie teraz Tv pod gry bez tego to błąd, jeśli zamierzamy głównie używać TV do grania. Wchodzi nowy standard do konsol w tym roku więc sytuacja jest diametralnie inna niż w czasie zakupu TV pod stare konsole. TV tak łatwo się nie zmienia jak karty graficzne, to kawał sprzętu, który większość kupuje na kilka lat.

Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, uległem "hajpowi" bo kto nie lubi mieć sprzętu na wypasie i testować nowości? Nie oznacza to jednak, że każdy "Kowalski" wyrzuci swojego OLED'a czy topowego FALD'a tylko dla tego, że nie ma HDMI2.1 na tą chwilę nawet nie możemy ocenić, jak wypada to wsparcie. Dopłata jest do komfortu psychicznego, że mamy coś co może się nam kiedyś przydać nie wiedząc nawet czy działa i jak działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Znowu nadinterpretacja i trochę podkręcone oczekiwania z tym VRR. Nigdzie nikt nie obwieścił, że odblokowane klateczki skaczące sobie luzem od 40 do 60 to będzie standard. Ile jest takich gier jak God of War z dodatkowym trybem wydajność? Już pomijam, że synchronizacja obrazu V-SYNC w God of War działa nawet w tych 40-45 fps'ch i nie ma rozdzierania obrazu.

 

[media]

 

To co byśmy chcieli i oczekujemy to jedno a to co możemy dostać to drugie. Oczekiwania vs. rzeczywistość :P. God of War z zachwytem kończyłeś jeszcze na starym Szajsungu i "działo się" ;).

 

Rozdzierania obrazu nie ma w God w uwolnionym fps, ale jest judder i usłyszysz o tym właśnie w tym materiale od DF co zalinkowałeś. Mocno mnie drażnił uwolniony fps w god, właśnie przez brak synchronizacji klatek z wyświetlaczem.

 

A gier z uwolnionym fps już jest sporo na obecnej generacji, a wraz ze wzrostem mocy na next genie będzie ich tylko przybywać. Więc nawet na konsoli nie trzeba będzie już tak często ograniczać się do 30fpsów :D

 

Zresztą, co tu gadać HDMI 2.0 to już przeszłość dla gracza, trzeba przestać żyć przeszłością i przestawić się na nowe lepsze.

 

Sam zresztą przesiadłeś się z Panasa HDMI 2.0 na LG z 2.1 aby być w pełni gotowym na nowe konsole.

 

 

Jak ktoś już ma od roku czy dwóch lat OLEDa z HDMI 2.0 to nie musi go na gwałt zmieniać, grać się też będzie dało, zmienić można za rok jak już konsole dobrze się zadomowią na rynku i będzie więcej gier się pojawiało.

Ale jak ktoś nie ma i kupuję go dzisiaj z myślą o konsolach nowej generacji to nie ma co się zastanawiać HDMI 2.1 only.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gier z uwolnionym fps już jest sporo na obecnej generacji, a wraz ze wzrostem mocy na next genie będzie ich tylko przybywać. Więc nawet na konsoli nie trzeba będzie już tak często ograniczać się do 30fpsów :D

 

Wymuskane EX'y zwłaszcza te z Next-Genową grafiką i RT nadal będą w 30k/s nie mam co do tego wątpliwości.

 

Sam zresztą przesiadłeś się z Panasa HDMI 2.0 na LG z 2.1 aby być w pełni gotowym na nowe konsole.

 

I tylko dlatego bo z całej reszty byłem zadowolony no O.K jeszcze dla G-SYNC :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azgan tak, nikt nie każe wyrzucać oleda czy falda Kowalskiemu, ale gadamy o Odinie, który chce kupić teraz TV pod gry, to zupełnie bez sensu brać teraz coś z HDMI 2.0 tym bardziej, że Odin też jest do g-sync przyzwyczajony i na pewno doceni dobra idące z HDMI 2.1 i możliwościami nowych konsol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.K ODIN no to sorry możesz już "złomować" swojego krawędziowego SAMSUNG'a w salonie bo też nie ma HDMI2.1 = "szmelc", nie pograsz sobie na PS5 ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Up no przecież w pewnym sensie "złomuje" pod nową generację konsol właśnie wybiera nowy TV.

 

Wymuskane EX'y zwłaszcza te z Next-Genową grafiką i RT nadal będą w 30k/s nie mam co do tego wątpliwości.

 

Nie ma wątpliwości też że będą się pojawiać tryby z uwolnionym fps. VRR działa w zakresie od 40hz. I nawet takie 40fps+ z synchronizacją już widocznie poprawia komfort płynności gry względem sztywnego 30fps.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ustalone, ODIN musisz dozbierać do 65 cali C9 z innym w sygnaturce nie pokazuj się na forum :E. Zejście na 55 cali będzie niegodne grania na nowej konsoli ;). Teraz to już nie masz wyjścia "decyzja" zapadła ("problem" z głowy) :lol2:.

 

 

Nie ma wątpliwości też że będą się pojawiać tryby z uwolnionym fps. VRR działa w zakresie od 40hz. I nawet takie 40fps+ z synchronizacją już widocznie poprawia komfort płynności gry względem sztywnego 30fps.

 

Zapytajmy hennepina w ilu grach już skorzystał z FreeSync na XBOX ONE X i jak wrażenia :D ?

 

Najpierw to niech SONY faktycznie potwierdzi że VRR będzie też na PS5. HGIG dodali na PS4PRO a o VRR cisza. Microsoft Update wydał już dawno temu.

 

https://pclab.pl/news77712.html

 

https://pclab.pl/news77271.html

 

Będzie "wesoło" jak w PS5 nie zobaczymy stosownej opcji

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sprawdzałem VRR w Wieśku 3, Forzie Horizon 4 i FFXV, działa to kapitalnie, w nowych konsolach uwolnione fpsy będą standardem nie wyjątkiem z racji właśnie możliwości sprzętu.

Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Digital foundry już teraz ogólnie zadowolone jak działa VRR i mówi o tym w jaki sposób wpłynie to na jakość grania na nowych konsolach.

 

 

 

Taa widziałem to podobnie jak zamieszanie że FreeSync nie działa na OLED LG i XOX.

 

https://www.youtube.com/watch?v=RxjmdqjC6wk

 

Sprawdzałem VRR w Wieśku 3 i Forzie Horizon 4 i działa to kapitalnie, w nowych konsolach uwolnione fpsy będą standardem nie wyjątkiem z racji właśnie możliwości sprzętu.

 

Mówisz że jest "ogień" :thumbup:. To teraz niech SONY jeszcze oficialnie potwierdzi że u nich też będzie bo ODIN chcę PS5 nie nowego X'a ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Masz na myśli VRR i kompatybilność z HDMI 2,0, bo to w taki sposób działa na xbox one x właśnie przez HDMI 2.0. Tak były z tym problemy, LG dopiero po jakimś czasie wypuściło update firmware.

 

Podobnie nvidia zrobiła z g-sync, wydali stery i LG update do telewizorów, aby przepuścić to na HDMI 2.0

 

Inni się nie kwapią, ogólnie na dzień dzisiejszy patrząc na to jak LG nad tym pracuje i z kim współpracuje dobrze o nich świadczy, będą gotowi na nowe technologie bo już je wprowadzają i testują.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Masz na myśli VRR i kompatybilność z HDMI 2,0, bo to w taki sposób działa na xbox one x właśnie przez HDMI 2.0. Tak były z tym problemy, LG dopiero po jakimś czasie wypuściło update firmware.

 

Możliwe gubię się już w tym, bo co chwilę wypuszczają jakiś Update FirmWare a że czasami jedno poprawią a 2 inne rzeczy zepsują to też fakt ogólnie znany ;)

 

Kupie Panasa a w sygnie wpisze Lg C9 65 i wrzucę tu zdjęcie pudła z neta. Ok?

 

Jak dasz fotę w nocy to i tak nikt różnicy nie zobaczy to OLED i to OLED a w sygu "wszystko będzie się zgadzać" +2 punkty za posiadanie elitarnego HDMI2.1 :lol2:

 

Gorzej jak faktycznie na PS5 zrobi to różnicę w grach i zaczniesz marudzić na to na co my się nie będziemy skarżyć :E

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Azgan nie linkuj QUANTUM TV :E Ludzie niezłą bekę kręcą z typa po forach.

 

Kupie Panasa a w sygnie wpisze Lg C9 65 i wrzucę tu zdjęcie pudła z neta. Ok?

Odin to ty będziesz na tym grał :E Nie ja. Ty wydasz na to pieniądze. Wszyscy topowi producenci w modelach 2020 odchodzą od HDMI 2.0 i dają 2.1. LG dało już w modelach na 2019.

 

A może czekać na pokaz Ps5 :hmm:

 

Możesz spokojnie czekać jak nie chcesz się pobawić już dziś oledem. Już od black friday będą coraz ciekawsze promocje na modele Oledów 2020 z HDMI 2.1.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Azgan nie linkuj QUANTUM TV :E Ludzie niezłą bekę kręcą z typa po forach.

 

 

A Ty myślisz że po co ja to dałem :Up_to_s: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azgan tak, nikt nie każe wyrzucać oleda czy falda Kowalskiemu, ale gadamy o Odinie, który chce kupić teraz TV pod gry, to zupełnie bez sensu brać teraz coś z HDMI 2.0 tym bardziej, że Odin też jest do g-sync przyzwyczajony i na pewno doceni dobra idące z HDMI 2.1 i możliwościami nowych konsol.

 

Popieram. 2.1 musi być. Jak nie będzie to będzie płacz że nie ma szybciej niż możne sie wydawać. Już maj leci. Pół roku raptem pewnie zostało do premier konsol i GPU? Zakładam że w nowym rdzeniu AMD również doda HDMI 2.1. Bo skoro konsole mają mieć HDMI 2.1 to czemu mieliby zapomnieć o kartach do PC? A jak będzie w konsolach i kartach AMD, to czemu miałoby zabraknąć w nowych RTXach, gdzie Nvidia nawiązała wyraźną współpracę z LG.

 

Ma ktoś wątpliwości czy potrzeba nam HDMI 2.1 ? :E

 

tak tak bez gsynca/freesynca ludzie żyją, grają sobie i są szczęśliwi. Ale nikt świadomy nie powie ze 100Hz+ i Sync jest zbędny i nic nie daje.

 

Mam kumpla co przesiadł się ze 120Hz bez synca na 200Hz również bez. Później na 60Hz 4K z sync. Później na 4k 60Hz, bez sync. I teraz kupił 4K 144Hz z sync. Ponownie cieszy się jak dziecko z masełka.

 

A czemu takie dziwne zmiany? Bo matryca TN, bo VA się mazało, bo TV jednak tańszy był i lepszy od monitorów. Generalnie rynek monitorów był tak niedorobiony, że nie mógł się w nim odnaleźć. Co ciekawe miał 27" -> 35" -> 27" -> 43" -> 27". Ostatni powrót do małego ekranu zrobił, bo kupił sobie ciasne i płytkie biurko i szukał znowu jednak małego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Odin to ty będziesz na tym grał :E Nie ja. Ty wydasz na to pieniądze. Wszyscy topowi producenci w modelach 2020 odchodzą od HDMI 2.0 i dają 2.1. LG dało już w modelach na 2019.

 

 

Lipa bo modele OLED LG na 2020 są "oszukane" i poprzycinali je

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Up z modeli na 2020 nie musi brać LG, aczkolwiek brak 12bit kolor na 10bit matrycy, przy braku takich materiałów to nie jest realny problem.

 

A Ty myślisz że po co ja to dałem :Up_to_s: ?

To mogłeś dać chociaż w spoilerze, zamiast full media, bo kliknie jakiś świeżak i na ogląda się tych głupot co są na tym kanale lansowane.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Popieram. 2.1 musi być. Jak nie będzie to będzie płacz

 

Sam widzisz ODIN nie ma opcji ten Panas za 5700PLN nie przejdzie :(. Już wiesz co masz brać ;).

 

PS> Wesoło będzie jak zobaczę kolejnego SONY XF9005 polecanego do konsoli :lol2:

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SONY XF9005 - to to jest jakiś ewenement. Nie wiem czemu polecają to bardziej niż Q70r/Q80r. Szczególnie do konsoli gdzie Q70r i q80r wysiada przy OLED B9 55: za 4500zl.

 

Ale jak już wcześniej ustaliliśmy, wyznacznikiem jakości w TV dla większości to wielkość. A tutaj OLED ma 10" mniej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To mogłeś dać chociaż w spoilerze, zamiast full media, bo kliknie jakiś świeżak i na ogląda się tych głupot co są na tym kanale lansowane.

 

Eee no musiałem przecież OLED to zło a jak się szybko wypala ooo Panie nawet Faktów na TVN nie zdążysz obejrzeć i takie "materiały" są "potrzebne" żeby ludzi "uświadamiać" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azgan mam pomysł. Sprzedaj swojego C9 65" co masz w salonie Odinowi, a sobie kup Panasa do salonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...