Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

HDMI regulacja opóźnienia i głośności. 

Optyk regulacja opóźnienia bez regulacji głośności. 

BT regulacja Glośnosci bez regulacji opóźnienia z gwarancją ok 200ms laga w głosie. 

 

Dodatkowo, BT w TV to zabytki z zabytkowymi kodekami. LDAC itp nie ma szans znaleźć.

Optyk wprowadza ograniczenia przepustowości, 2 kanały i nieco przycięty bitrate.

eARC w HDMI 2.1 daje pełnię możliwości z Atmosem wlacznie. ARC w starszych HDMI 1.4+ obcina przepustowość do starszych formatów przestrzennych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz sobie kupić coś takiego jak AIYIMA D03, AMP + DAC z USB, pilocki, toslink, coax, BT 5.0 APTX. Fajny, nie drogi sprzęcik, dużo mocy, nawet mam drugi, nowy egzemplarz na sprzedaż :P.

Edytowane przez RENMEi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.12.2021 o 17:03, lukibossss napisał:

Panowie  mam  pytanie,  bo na wcześniejszym C1 tego nie było. Teraz podczas gier występuje efekt piszczenia cewek (tzn nie wiem co tam piszczy w tym TV, ale jest to identyczne jak piszczenie cewek na grafice). To normalne? Wcześniej tak nie miałem... W grach strasznie to wkurza, bo ja nie gram na słuchawkach. Może  jeszcze to się wygrzeje? 

Nie wiem czy TV się musiał wygrzać czy co, ale teraz już tego problemu nie ma, nic nie słychać :) Także jak ktoś będzie miał podobne objawy to mogą one same ustąpić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że napisałeś "może" ucichnąć, ale z czasem może być tylko gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Minciu napisał:

HDMI regulacja opóźnienia i głośności. 

Optyk regulacja opóźnienia bez regulacji głośności. 

BT regulacja Glośnosci bez regulacji opóźnienia z gwarancją ok 200ms laga w głosie. 

 

Dodatkowo, BT w TV to zabytki z zabytkowymi kodekami. LDAC itp nie ma szans znaleźć.

Optyk wprowadza ograniczenia przepustowości, 2 kanały i nieco przycięty bitrate.

eARC w HDMI 2.1 daje pełnię możliwości z Atmosem wlacznie. ARC w starszych HDMI 1.4+ obcina przepustowość do starszych formatów przestrzennych. 

Optyk też umożliwia regulację głośności, wszystko kwestią urządzenia.

2 kanały? Jeżeli będzie obsługa enkoderów DD i DTS to bez problemu 5.1 da się obsłużyć, inna sprawia że nawet SMSL ma z wyjść liniowych only stereo, więc w sumie po co mu obsługa pełnego eARC.

Coś z serii FiiO było by akurat zauważalnie lepsze pod kątem jakości dźwięku i dostarczanej dynamiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się jeszcze, aby po optyku działała regulacja głośności. 

Co do stereo masz rację, przesadziłem trochę. Ale po optyku przepustowość jest mocno przycięta. I moim zdaniem sensownie jest na stereo poprzestać.

hdmiarcguide-5l.jpg

 

Tak ja potrzebuję stero z Volume Control XD

Czy FIIO byłoby lepsze od SMSL to ciężko powiedzieć, bo nie mają chyba nic podobnego. Musiałbym zostać z BT ale tu jak wspominałem wchodzi spore opóźnienie bez możliwości dopasowania w TV obrazu do dźwięku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Minciu napisał:

Nie spotkałem się jeszcze, aby po optyku działała regulacja głośności. 

Co do stereo masz rację, przesadziłem trochę. Ale po optyku przepustowość jest mocno przycięta. I moim zdaniem sensownie jest na stereo poprzestać.

Tak ja potrzebuję stero z Volume Control XD

Czy FIIO byłoby lepsze od SMSL to ciężko powiedzieć, bo nie mają chyba nic podobnego. Musiałbym zostać z BT ale tu jak wspominałem wchodzi spore opóźnienie bez możliwości dopasowania w TV obrazu do dźwięku. 

Nie wiem o jaką dokładnie regulację Ci chodzi, bo w menu wielu telewizorów jest pasek od dostrojenia głośności dla SPDIF, jeżeli mówisz o tej głośności z pilota to pewnie że nie zmienisz, ale tutaj na HDMI jest ten sam problem, jedyna różnica jest taka że HDMI za pomocą CEC może przesyłać sterowanie i przyciszając TV tak naprawdę przyciszasz urządzenie końcowe tj. np. Amplituner, DAC etc. FiiO ma modele DAC'ów z regulacją głośności, ale jeżeli chodzi o pilot to szczerze wątpię, chociaż może się mylę. ?

Cóż na kompresji rzeczywiście jest dość spora różnica między SPDIF, a HDMI, ale trzeba by realnie ocenić też straty na poziomie DAC'a np. w SMSL który no szału nie robi. - Nie mam pojęcia czemu Sony i Philips porzucili dalszą implementację, SPDIF'a, światłowód i niemalże nieograniczone możliwości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie te SPDIF to genialny wynalazek ludzkości i jednocześnie największą wtopa praktycznie nieograniczonych możliwości które porzucili chyba w takiej wersji jak była w latach 80tych. 

Na HDMI powinno działać sterowanie głośnością w TV. Z pilota TV w samym TV. Bez przesyłania dalej info o głośności. Chyba, że przesyła i tym standardem CEC.. nie wiem.. na BT miałem w ogóle podwójna regulację głośności. 64 kroki w DACu. Plus ta skala z TV. I na koniec jeszcze pokrętła na wzmacniaczu. Oczywiście używałem tylko te z TV.

 

Wiem, że to nie jest idealne bo powinno się sterować na końcowym urządzeniu analogowo. Wzmacniacz albo przed wzmacniacz. Tak żeby nie obcinać bitów sygnału (dynamika się pogarsza). Ale dobry sprzęt i mierne ucho daje radę. Przynajmniej przy BT było spoko.

Jestem w trakcie podmiany smsl'a na kolejnego. Dojdzie to dam znać czy i jak działa. Gorzej jak nie zadziała, bo nie znalazłem sensownej alternatywy.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Minciu napisał:

Właśnie te SPDIF to genialny wynalazek ludzkości i jednocześnie największą wtopa praktycznie nieograniczonych możliwości które porzucili chyba w takiej wersji jak była w latach 80tych. 

Na HDMI powinno działać sterowanie głośnością w TV. Z pilota TV w samym TV. Bez przesyłania dalej info o głośności. Chyba, że przesyła i tym standardem CEC.. nie wiem.. na BT miałem w ogóle podwójna regulację głośności. 64 kroki w DACu. Plus ta skala z TV. I na koniec jeszcze pokrętła na wzmacniaczu. Oczywiście używałem tylko te z TV.

 

Wiem, że to nie jest idealne bo powinno się sterować na końcowym urządzeniu analogowo. Wzmacniacz albo przed wzmacniacz. Tak żeby nie obcinać bitów sygnału (dynamika się pogarsza). Ale dobry sprzęt i mierne ucho daje radę. Przynajmniej przy BT było spoko.

Jestem w trakcie podmiany smsl'a na kolejnego. Dojdzie to dam znać czy i jak działa. Gorzej jak nie zadziała, bo nie znalazłem sensownej alternatywy.

HDMI gdyby porzucili na pierwszej wersji 1.0, to było by gorszym dziadostwem od DVI. Każdy interfejs wymaga rozbudowy z czasem. Gdyby to zrobiono z SPDIF/Toslink to dzisiaj pchał bez problemu by Atmosa/DTS:X

Nie, przy transmisji przez ARC/eARC TV nie steruje własną głośnością, bo niby jak, skoro sygnał wędrujący przez HDMI jest w pełni cyfrowy, podobnie jak w SPDIF, na tym etapie nawet nie ma jeszcze podziału na ilość kanałów, to dopiero czyni dekoder w urządzeniu końcowym przetwarzającym to na słyszalny analog. U mnie w przypadku obydwu zestawów kina domowego sterowanie głośnością w TV owszem występuje pojawia się normalnie pasek na ekranie, ale w rzeczywistości jest to sterowanie głośnością amplitunerów przez CEC.
Raczej jedyną opcją na sterowanie głośnością dla HDMI/SPDIF to właściwie sterowanie kompresją dynamiki co jest możliwe w zaawansowanych ustawieniach dźwięku TV. No mógł by też być mikser głośności w końcu komputer steruje głośnością nawet na cyfrowych interfejsach.

Oj tak regulacja głośności zawsze powinna następować po stronie przedwzmacniacza, cyfrowe źródła powinny być ustawione na zakres 90-100%.

A PS. przypomniało mi się że w przypadku SPDIF da się podnieść przepustowość za pomocą enkoderów DD Live i DTS Connect, ten pierwszy daje 640 kb/s ten drugi nawet do 1.5 mb/s, realnie bliżej 1 mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co mają w sobie optyki HDMI2.1 ale obstawiam że jedna nitka dla wszystko, więc SPDIF atmosa z obrazem pewnie by ogarniał jakby go nie zlali. 

Przy BT miałem sterowanie głośnością w TV. Osobno na pokrętle DACa. Plus na koniec we wzmacniaczu analogowo. Ale nie wiem czy DAC z Sabre nie miał czegoś w sobie wbudowanego Ala analogowa głośność.  Wiem, że BT daje dwie możliwości, steruje głośnością w DACu albo osobno niezależnie od DACa plus jeszcze w DACu..  

Mi tam to stykało bo na TV max głośność miałem taką pod muzykę hakami na wzmacniaczu ustawiona. A pierdzielenia głupot z YT ciszej. Jak im nawet dynamikę na YT obcinali to i tak było milion razy lepiej niż to co TV oferuje XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.12.2021 o 00:40, Gronek31 napisał:

Czy ktoś mógłby polecić porządny/prawdziwy kabel HDMI 2.1. Pytam, ponieważ jest pełno ofert. Czytałem opinie ludzi co kupowali nawet droższe kable już nie jakieś no name i nie działy tak jak powinny. Jeszcze jakiś krótki kabel 1-1,5m może łatwiej znaleźć porządny i kupić tylko, że ja bym potrzebował 3 a najlepiej 4 metrowy. Chyba, że jeszcze jak to HDMI 2.1 i TV z HDMI 2.1 wchodziły dopiero to może były jakieś buble sprzedawane a teraz już się kupi normalny w rozsądnej cenie.

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B08TV27NL3/ref=ppx_yo_dt_b_search_asin_title?ie=UTF8&psc=1

Ja mam ten 5m, certyfikowany i dziala swietnie od 6mc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludki z c9 cx c1

Możecie sprawdzić czy będzie wam migotać ten kolorek ?

Tutaj plik z kolorkiem

https://mega.nz/file/VZ4QDDjR#XWr4xmoWP64Hr5fkqLUiZiUIuJqG5MiZo0AmvZ4vSn0

Proszę tak ustawić.. najlepiej z otwartym oknem occt ..tak jak na zdjęciu

wpyNLYS.png

U mnie migocze ta "barwa w takim układzie" Pomaga wyłączenie gsync w sterowniku lub w opcji oleda.

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft dla C1/G1

(03.21.05)

Poprawa drobnych problemów związanych z oprogramowaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, azgan napisał:

Będzie nowy format HDR dla monitorów oraz TV 

HDR+ Gaming – nowy format HDR pojawi się w monitorach i telewizorach Samsunga już w przyszłym roku https://www.purepc.pl/hdr-gaming-nowy-format-hdr-pojawi-sie-w-monitorach-i-telewizorach-samsunga-juz-w-przyszlym-roku

I niby czym to się będzie róznic od takeigo HLG? :E byle tylko wrzucić coś "nowego" z nazwy i zeby ludzie chyba częściej wymieniali swoje telewizory..

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dawidoxx napisał:

I niby czym to się będzie róznic od takeigo HLG? :E byle tylko wrzucić coś "nowego" z nazwy i zeby ludzie chyba częściej wymieniali swoje telewizory..

Marketingiem a skończy pewnie jak HDR10+ w walce z DOLBY VISION ?

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.12.2021 o 11:40, Sheeneek napisał:

Dzięki. Choć z Amazona to bym raczej nie kupował bo oni tam dają co chcą, z resztą komentarze są ludzi co kupili i sprawdzili czy faktycznie jest to 2.1 i nie było. Ludzie co piszą, że działa to chyba nawet rzetelnie nie sprawdzili co i jak. A jakby ktoś chciał to ja kupiłem ten, nawet tańszy, choć najdłuższy to 4m -> https://www.dmtrade.pl/p18956,certyfikowany-kabel-hdmi-2-1-8k-spacetronik-sh-spr040-4m.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z tymi kablami nawet z certyfikatem to jeden kij i tak wszystko to podobna chińszczyzna.

I po prostu czasami trafiają się wadliwe sztuki. W fabach nikt każdego kabla nie magluję przez godzinę czy dwie bo jest to nie opłacalne. A może tak być, że kabel będzie np. raz na godzinę tracił sygnał na kilka sekund.

Ważne, aby wybrać dobry sklep, wtedy nie ma problemu w razie co z zwrotem. Amazon jest tutaj świetny, jak się kupuję z ich magazynów bo robią bardzo szybkie zwroty i wymianki. Tyle, że obecnie z amazona.uk to tak średnio kupować jak już nie są w EU, lepiej polski, niemiecki, fr. etc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Gronek31 napisał:

Dzięki. Choć z Amazona to bym raczej nie kupował bo oni tam dają co chcą, z resztą komentarze są ludzi co kupili i sprawdzili czy faktycznie jest to 2.1 i nie było. Ludzie co piszą, że działa to chyba nawet rzetelnie nie sprawdzili co i jak. A jakby ktoś chciał to ja kupiłem ten, nawet tańszy, choć najdłuższy to 4m -> https://www.dmtrade.pl/p18956,certyfikowany-kabel-hdmi-2-1-8k-spacetronik-sh-spr040-4m.html

Ja mam 5m i jest 2.1, 4k 120hz 4:4:4 bezproblemowo.

Przerzucilem kabli sporo i ten jakosciowo bije wszystkie inne na glowe, jest bardzo sztywny w porownaniu do innych i lekko grubszy.

Zgadza sie co lukadd napisal, jak jestes w pl to lepiej z uk nie kupowac. Z tego co pamietam ten sam kabel byl tez na niemieckim amazonie, na pl nie patrzylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lukadd napisał:

Amazon jest tutaj świetny

+1 do amazon ..jeszcze czytać komentarze o danym modelu  na amazon i wtedy wybrać. Zwrot bezproblemowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.12.2021 o 21:56, Minciu napisał:

Daj linka do DACa z obsługą pilota i z konkretną specyfikacja, ale tak bez atakowania 2-5k pln+. Zauważ że ten extractor SMSL w teorii nie jest wcale zły. Śmiem twierdzić że jest nawet więcej niż spoko 

Bo w takiejej sytuacji to lepiej kupić Yamaha R-N803D. Parę Wat mniej ale funkcjonalność mocno do przodu. 

Optyczny kabel nie ma regulacji głośności z pilota TV. Więc pilot TV trzeba przyuczyć do obsługi zewnętrznego wzmaka po IR.

 

 

Ps. SMSL doszedł. Chyba jest uwalony bo ani Samsung ani LG nie chcą się z nim dogadać. 

FUCK. 2TV. 3 kable HDMI w tym jeden 2.1.. a wszystkie kable dość konkretne. Nawet te 2.0 grube są jak pierun i krótkie do 2m chyba. 

już bym wolał kupić Creative BlasterX G6, bywa za 300zł na oficjalnej stronie Creative

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

49 minut temu, akslow napisał:

już bym wolał kupić Creative BlasterX G6, bywa za 300zł na oficjalnej stronie Creative

Nie ma pilota. Nie ma HDMI. Jakby nie spełnia żadnej funkcjonalności o której pisaliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55" X4 sztuki to 110".. ale to ciągle 4 sztuki XD

A zastosowanie to raczej targi dla LG NA TEN MOMENT. Później inni może je łykną na pokazówki. Dalej sklepy na jakieś prezentacje. Do domu to nie ma sensu i daleka droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...