Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Też chciałbym taką sztukę tylko nie wiem czy mi się chcę bawić kolejny raz w sprzedawanie, odsyłanie i szukanie tej idealnej przy gabarytach jakie ma ten monitor z ogromnym pudłem i wagą 30kg.

 

Art385 jak mogę Cię prosić i dasz radę to cyknij jeszcze fotkę jak na czarnym tle przy zgaszonym świetle wygląda to na czarnym tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz clouding wygląda jak logo batmana jest widoczny ale zupełnie nie przeszkadza. Powiedz jeszcze na jakich ustawieniach chcesz, czy 50/50 jak wyżej obleci?

 

Edit: Całkowicie ciemno i ustawienia 50/50, ale generalnie czy jest 20 czy 100 jasność to ten cloudnig wygląda podobnie. Natomiast delikatne blb masz w prawym dolny rogu ale też zupełnie nie przeszkadza... na szczęście to nie IPS :E a cudowne, zajedwabiste MVA :P

 

BpNlvISl.jpg

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

BpNlvISl.jpg

 

Sprzedaj jako edycję limitowaną z wbudowanym wygaszaczem batmana :E .

 

Zmierzy mi ktoś wysokość od biurka do dolnej krawędzi monitora?

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art385 powiem Ci tak na białym masz lepiej ale za to na czarnym jest już gorzej :E. Zostaje jednak przy tym co mam bo nie wiadomo co wylosuje przy kolejnym podejściu. Dzięki za fotki ;).

 

Sprzedaj jako edycję limitowaną z wbudowanym wygaszaczem batmana :E .

 

No ma Batmana ale ja też miałem na pierwszej i drugiej teraz jest lepiej. Ciekawe jak wypadają te sztuki co ma Hero586 i halflife2004 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przejrzałem cały content na temat tego monitora i powiem tak, że wszystkie wyglądają podobnie :E Nie ma tak, żeby była przepaść. IMO szkoda zachodu to nie IPS, że u jednego małe BLB a u drugiego drugi wietnam za matrycą i to w ramach tego samego modelu. Ja daje temu sprzętowi 5/5 jest dokładnie tym czego oczekiwałem wszystko działa lepiej niż mógłbym przypuszczać. Póki nie ma u nas na rynku monitorów od Visio to jest to produkt bezkonkurencyjny zaznaczający wszystkie kwadraciki. Niski input lag i to naprawdę jest lepiej niż na moim 32 calowym IPS :lol2: czas reakcji matrycy... również :o elegancko działający freesync, przyzwoity scaler, Display Port, zaskakująco kozackie głośniki, których nie używam. No i elegancko działający dynamiczny kontrast w trybach PC i który nie masakruje input laga. Ten monitor to srogi wypas i szczerze polecam każdemu, bo duży jak TV ale bez minusów przy współpracy z PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie na rynku nie ma NIC podobnego. Tylko krzywy Samsung, ale on chyba nie ma stref.

LG 32UD99-W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG 32UD99-W

 

Ale ten LG to IPS a nie VA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG 32UD99-W

Ten LG to IPS z kontrastem ~1600, HDR w błysku ~400, a normalnie 330 nitów, brak nawet symbolicznych stref z Philipsa, kolory DCIP3 na poziomie 83.3%.

Rzeczywiście tak podobny, że już lepiej kupić benq 277hdr, jeśli komuś starczy 27 cali fullhd :E .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten LG to IPS z kontrastem ~1600, HDR w błysku ~400, a normalnie 330 nitów, brak nawet symbolicznych stref z Philipsa, kolory DCIP3 na poziomie 83.3%.

Rzeczywiście tak podobny, że już lepiej kupić benq 277hdr, jeśli komuś starczy 27 cali fullhd :E .

Na rtings ma prawie najwyzsze noty wsrod monitorow 4k, za hdr troche oberwal ale ma usb-c w powerem do 60w i raczej bije jakoscia obrazu tego philipsa

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rtings ma prawie najwyzsze noty wsrod monitorow 4k, za hdr troche oberwal ale ma usb-c w powerem do 60w i raczej bije jakoscia obrazu tego philipsa

Rtings nie testuje Philipsa, bo nie ma go na ich rynku. Wskaż mi w którym miejscu bije tego Philipsa, skoro z testu wynikają gorsze kolory, kontrast, HDR szczytowe 400, a ~1000 nitów to nie troszkę :E .

IPS można ewentualnie kupić jeśli ma dużo stref.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rtings nie testuje Philipsa, bo nie ma go na ich rynku. Wskaż mi w którym miejscu bije tego Philipsa, skoro z testu wynikają gorsze kolory, kontrast, HDR szczytowe 400, a ~1000 nitów to nie troszkę :E .

IPS można ewentualnie kupić jeśli ma dużo stref.

Wedlug sondy maja go testowac w nastepnej kolejnosci wiec zobaczymy jak wypadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug sondy maja go testowac w nastepnej kolejnosci wiec zobaczymy jak wypadnie.

 

Pod głosowaniem na test monitora jak byk pisze, że musi to być model z USA, a Philips chyba nie wydał tego monitora tam, wiec testu się nie doczekamy.

Rzetelny test tego philipsa masz na pcmonitors.

Na Rtings nie patrz na ocenę skrótową, bo ~30% oceny stanowią kąty widzenia, odbicia i ergonomia. W monitorze z montażem VESA wszystko można sobie zniwelować roletami i uchwytem.

W ocenie multimedia dla monitorów tak wygląda procentowy udział liczących się dla mnie parametrów:

Gray Uniformity 6%

Black Uniformity 5%

Motion Blur 4%

SDR Color Gamut 4%

SDR Color Volume 4%

Gradient 3%

Contrast 2%

HDR Peak Brightness 2%

HDR Color Gamut 2%

HDR Color Volume 2%

Local Dimming 1%

Pre Calibration 1%

 

W wyżej wymieniony cechach LG może być trochę lepszy w równomierności szarości... i na opartego w ustawienia przed kalibracją, ale tutaj nie mam porównania, ale w obydwu wszystko zależy od sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od sztuki.

 

Może za jakiś czas spróbuje jeszcze raz szczęścia w losowaniu ale idealnie byłoby gdyby Philips faktycznie sam z siebie poprawił tą równomierność podświetlania bo to w zasadzie największa wada tego monitora. Nie mam pojęcia czemu producent nie dał normalnego krawędziowego podświetlania tylko od spodu, co chcieli tym osiągnąć? Może chodziło o to żeby środek ekranu w błysku wykazał te 1000 nitów do certyfikatu? Jeśli mam być szczery to wolałbym 600-700 nitów ale równo świecących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby równo świecił to nie kosztowałby 2,7k :E Widziałeś jakie mają wybornie równomierne podświetlanie TV po 4k zł? No właśnie. A czego nie dali krawędziówki? bo pewnie efekt był niezadowalający nawet dla księgowego tnącego koszty za wszelką cenę i musieli dać aż 32 strefy, bo mniej się nie dało :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby równo świecił to nie kosztowałby 2,7k :E

 

Tylko że ja dwa poprzednie egzemplarze kupowałem za 3500 zł (tyle kosztowały pierwotnie) a co do TV to bez problemu znajdę Ci w tym przedziale (do 4000 zł) modele na VA które świecą bardziej równomiernie i mają nawet więcej cali pierwszy lepszy przykład masz Samsunga UE55NU8042 gdzie jest dużo lepiej pod tym względem co nie znaczy że idealnie.

 

Skoro się da na 82 calach to i na 43 calowym monitorze też może tak być:

 

YCxtDIJ.jpg

 

na odpowiednikach 49, 55 i 65 cali które są tańsze wygląda to podobnie może nawet lepiej

 

Niska cena nie tłumaczy fuszerki, zobacz sobie ile kosztuje BenQ EW277HDR

 

VYPpugj.jpg

 

który jest idealnym przykładem na to że jakość może iść w parze z przystępną ceną.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no ja właśnie odesłałem tego Samsunga :E i ten monitor jest generalnie pod każdym względem lepszy. Fakt, że na jasnym tle zaczyna naprawdę równo świecić dopiero od tak 65% na jasności (standardowy nastaw to bodaj 70%), a to już w ciemnym pomieszczeniu wypala oczy ale jednak da się ogarnąć. Przyczepić się można do cloudingu ale ten jest widoczny wyraźnie tylko jak damy ciemne tło, wyłączymy smartcontrast i zgasimy wszystkie źródła światła, tak nie stanowi żadnego problemu.

Aczkolwiek jakbym na jasnym tle miał niedoświetlone plamy to pewnie aż tak zadowolony bym nie był :E bo jasne tyło widzimy tak z 1000x częściej niż całkowicie czarne :P Ot cóż można powiedzieć loteria panelowa + dodatkowo ma znaczenie kto był na zmianie w fabryce :lol2:

No a jeśli idzie o benq to poczekaj, to że jedna partia jest wypas nie znaczy, że następna taka będzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że na jasnym tle zaczyna naprawdę równo świecić dopiero od tak 65% na jasności (standardowy nastaw to bodaj 70%), a to już w ciemnym pomieszczeniu wypala oczy

 

70% czyli 490 cd/m2 po prostu "komfortowe" warunki do korzystania na co dzień z monitora w SDR :E. Wiesz czemu dopiero przy 65% jest jakoś? Bo podświetlanie jest od spodu a nie na krawędziach przez co oświetlenie musi być naprawdę jasne żeby rozświetlić matrycę inaczej będą niedoświetlenia bo światło nie dochodzi do górnych partii matrycy. Co do TV Samsunga odniosłem się konkretnie do równomierności podświetlania a nie całokształtu i tutaj gołym okiem widać co wypada lepiej. Momentum 436M6VBPAB ma świetną jakość obrazu ale nie przekonuj sam siebie że nie ma wad bo te niedoświetlenie to jest kpina. Wiesz gdzie się stosuje podświetlanie od spodu? W budżetowych Notebookach. Philips dał po prostu ciała bo przy tak silnych LEDach jakie zastosował spokojnie mógł rozmieścić je na krawędziach a nie upychać wszystko od spodu żeby zasilić nimi dodatkowo Ambiglow.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodza w tym roku jakies monitory 16:9 32 cale wzwyz z usb-c i 4k warte uwagi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod głosowaniem na test monitora jak byk pisze, że musi to być model z USA, a Philips chyba nie wydał tego monitora tam, wiec testu się nie doczekamy.

 

Jak byk jest napisane ze sugestie beda usuwane jesli nie spelnione zostana wymogi a philips nie dosc ze zostal przyjety na liste to jest na 1 miejscu glosowania. Z tego co widze to ten model jest dostepny do kupienia w usa https://www.usa.philips.com/c-p/436M6VBPAB_27/momentum-4k-hdr-display-with-ambiglow

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byk jest napisane ze sugestie beda usuwane jesli nie spelnione zostana wymogi a philips nie dosc ze zostal przyjety na liste to jest na 1 miejscu glosowania. Z tego co widze to ten model jest dostepny do kupienia w usa https://www.usa.philips.com/c-p/436M6VBPAB_27/momentum-4k-hdr-display-with-ambiglow

 

To zwracam honor, za słabo szukałem. Jak tak to również czekam na test, bo wtedy łatwiej będzie porównać do ich telewizorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70% czyli 490 cd/m2 po prostu "komfortowe" warunki do korzystania na co dzień z monitora w SDR :E. Wiesz czemu dopiero przy 65% jest jakoś? Bo podświetlanie jest od spodu a nie na krawędziach przez co oświetlenie musi być naprawdę jasne żeby rozświetlić matrycę inaczej będą niedoświetlenia bo światło nie dochodzi do górnych partii matrycy. Co do TV Samsunga odniosłem się konkretnie do równomierności podświetlania a nie całokształtu i tutaj gołym okiem widać co wypada lepiej. Momentum 436M6VBPAB ma świetną jakość obrazu ale nie przekonuj sam siebie że nie ma wad bo te niedoświetlenie to jest kpina. Wiesz gdzie się stosuje podświetlanie od spodu? W budżetowych Notebookach. Philips dał po prostu ciała bo przy tak silnych LEDach jakie zastosował spokojnie mógł rozmieścić je na krawędziach a nie upychać wszystko od spodu żeby zasilić nimi dodatkowo Ambiglow.

Tośmy się nie zrozumieli ja nie mówię, że on nie ma wad :E Gdzie się stosuje ten typ podświetlania to wiem, przez około 2 lata zawodowo testowałem laptopy :P Wad ten monitor to ma całą całkiem sporo już za samą podstawkę bym kogoś zabił, ale na ambiglow to nie psiocz bo bez niego przy wyłączonym świetle bym oślepł a tak ustawiasz na zielony lub akwamarynę i jest cacy. Mi bardziej chodzi o całokształt, że bije na łeb na szyje "doświadczenie" podczas grania jakie daje TV. Powiem tak nie całe 2 lata temu trzeba było dać około 2k zł za monitory 32 cale na IPS o niezbyt fantastycznych parametrach w których rozjazd jakościowy był masakryczny. Tak więc kpina, kpiną ale i tak jest nieźle mój monitor z sygnatury jakościowo nawet nie stał przy tym philipsie więc obiektywnie stwierdzam, że jest to bardzo dobry produkt i jako ekran multimedialny sprawdza się elegancko. BTW udało mi już się zglitchować podświetlanie :lol2: Przy szybkim przełączaniu gra, pulpit, gra można zawiesić leda w trybie wyłączonym (oczywiście na smartcontraście) Tak więc skatowałem już ten sprzęt od góry do dołu i teraz oceniam, że najlepiej działa w trybie HDR off i podświetlanku na 62 %. Ogólnie zapytam cię jeszcze czy wyłączyłeś DPS w menu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zapytam cię jeszcze czy wyłączyłeś DPS w menu?

 

Nie bo nie wiedziałem do czego jest ten DPS (zostawiłem tak jak było)

 

Co robi ten DPS?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dynamiczne oszczędzanie energii to badziewie steruje ledami niezależnie od twoich ustawień w celu oszczędzania energii, co w przypadku panelu tej wielkości jest raczej niepożądanym zjawiskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej sztuki jestem zadowolony w 100%.

Przez 2 miesiące nie znalazłem niczego do czego mógłbym się przyczepić podczas użytkowania.

Jak wrócę z pracy to porównam moją sztukę z Waszymi i podrzucę fotki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...