Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

To mamy drugi palec :D kto znajdzie trzecią VA trzymającą się w czasach reakcji jak IPS? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kozak, chciałbym zobaczyć to na żywo jak mnie otula, ale krzywizna wymusza siedzenie bardzo blisko matrycy. A bardzo blisko matrycy tak szerokiej oznacza minimapę i wszelkiej maści informacje HUD poza zakresem ostrości widzenia kątowego :)

 

Ceny nawet nie podawaj, wolę kupić dwa OLEDy do salonu i do kompa. Powinno jeszcze zostać kasy na wzmacniacz z kolumnami co najmniej do jednego pokoju.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to dokładnie za model tego jamnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CTG9

Jeszcze nie ma na rynku. Żeby się nie okazało jak z najnowszym Acerem 43”...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to będzie VA Samsunga to powinno być nie więcej niż 35ms. Ale jeśli to będzie VA to 240Hz będzie nie użyteczne. Te matryce powyżej 100Hz tylko coraz bardziej smuza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.tabletowo.pl/samsung-odyssey-zakrzywione-monitory-dla-graczy/amp/

 

QLED czyli VA.

DP1.4 do podwójnego WQHD 240Hz 10bit HDR?

 

Czy to oby nie za dużo na przepustowość kabla? Normalnie jaja jakieś sobie robią z tymi portami? Jestem pewien że to dużo za dużo na możliwości do 1.4.

 

Chociaż jak pisałem, powyżej 100Hz raczej tylko będziemy pogłębiać smuzenie.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

 

W gratisie pewnie kompresja ;). Do chwili kiedy nie zawita HDMI2.1 lub nowy DP razem z GPU które będą zdolne go obsłuży będą "alpejskie" kombinacje.

 

Asus ROG Swift PG27UQ i Acer Predator X27 kompresują kolor, aby ominąć własne ograniczenia

 

https://pclab.pl/news78206.html

 

Jak to będzie VA Samsunga to powinno być nie więcej niż 35ms. Ale jeśli to będzie VA to 240Hz będzie nie użyteczne. Te matryce powyżej 100Hz tylko coraz bardziej smuza.

Czas reakcji jak czas reakcji (50 czy 35ms to dalej spore zamulenie zwlaszcza że 60Hz Momentum ma 10ms) ale co zrobią z tymi pół pixelami w wygiętych VA SAMSUNGA?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wcześniejszej dyskusji i nowych informacji

 

Według wstępnych informacji, 48" LG OLED 4K wejdzie do sprzedaży w lipcu 2020 roku.

 

Spadek cen, szarsza oferta oledów na rynku, postęp technologiczny w temacie.

 

Same plusy ;)

 

Panel w Hisense jest od LGD i to nie najnowszej generacji. Dlatego jest tańszy zapewne.

 

Na Csie się dowiemy.

 

Powraca dobrze znany temat trwałości paneli

 

QY9bYbp.jpg

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolony z tego co mam poza tym Hisens też jest na matrycy LG.

 

A tutaj tak dla przypomnienia prywatna opinia od samego Gmeru z HDTVPolska

 

4w3jwAF.jpg

 

mgKvvPY.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 lata i to na jednym z pierwszych modeli więc jestem spokojny a w razie czego jest gwarancja. Gmeru dobrze napisał LCD też padają i też są przypadki gdzie matryca leci do wymiany czy inny kondensator.

 

Serio? Co ma opinia jakiegoś noname z neta z 2018 do dziesiejszych czasów?

 

Zobacz kto pisze testy na HDTVPolska i nie pleć bzdur to nie jest opinia jakiegoś randoma z internetu tylko redaktor naczelny https://hdtvpolska.com/author/gmeru/

 

Maciej Koper czyli szef działu testów https://hdtvpolska.com/author/maciejkoper/

też zabrał głos w tej sprawie

 

tC2Klnx.jpg

 

Ale to ma aż 6 zabezpieczeń i nie ma szans że się wypali.

A ile zabezpieczeń mają nowe OLED'y LG? To jest ich technologia te zabezpieczenia wyglądają bardzo podobnie u innych producentów.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet Panasy mają lepsze zabezpieczenia od Lg.

 

Nie zabezpieczenia tylko Panas ma lepszą obudowę która odprowadza lepiej ciepło przez co panel mniej się nagrzewa. Z tego co wiem to wszystkie OLED'y mają podobne zabezpieczenia. LG przez lata poprawia zabezpieczenia usprawniające je i dodając nowe funkcje a Gmeru wyraźnie napisał że miał jeden z pierwszych i wytrzymał 4 lata przy normalnym użytkowaniu. Hisens nie ma takiego doświadczenia z OLED'ami jak LG bo dopiero startują z ich produkcją a mimo to są pewni swego.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał fuksa bo Tobie tyle nie pociągnął.

Zgadza się. Jest to bardzo możliwe ale ja też miałem jednego z pierwszych (może felerna sztuka lub miałem pecha?) następne były już lepsze i dobrze się trzymały. DELL też wprowadził nowy OLED'owy monitor dla graczy Alienware AW5520QF i też są pewni swego a we wszystkich tych ekranach jest matryca od LG. Pakowaliby je do monitorów gdyby to miało tak padać i przynosić same straty? LG zachęcałoby do grania na PC dodając G-SYNC?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale widocznie mają tam kogoś mądrego kto zauważył że rynek monitorów to chłam.

I ja się z tym absolutnie zgadzam :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co śądzicie o SONY LED KD-49XG8396 będzie dobrym wyborem w stosunku jakość/cena? Zależy mi na płynnym oraz bardzo dobrym obrazie. Słyszałem że nie ma do niego aktualizacji androida 8.0 gdzie w innych modelach już podobno jest od dawna

Edytowane przez Smolki06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobry model. Tylko matryca 60Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy panel: M315DCM-E70

 

Wygaszanie lokalne o rozdzielczości 1920x1080 (ponad 2 mln stref) i rozdzielczość matrycy IPS 3840x2160. Efekt halo praktycznie będzie pomijalny, a kontrast na poziomie OLED. MA spełniać certyfikat HDR TrueBlack i mieć szczytową jasność 1000cd, czyli praktycznie to jest dopiero prawdziwy HDR.

 

https://www.tftcentral.co.uk/blog/innolux-latest-panel-development-plans-dec-2019/

 

An update on the 31.5″ IPS-type Panel with 4K @ 144Hz with MegaZone Backlight – now over 2 million dimming zones!

 

The most interesting panel development from our last update was a new 31.5″ sized panel in their AAS technology (IPS-type) range, the M315DCM-E70. The panel will offer a 3840 x 2160 UltraHD (“4K”) resolution along with a high refresh rate. This has, as we understand it, a 120Hz native refresh rate, and 144Hz can be supported through an overclock.

 

Adding to the interest for this particular panel option is their plans to make this a “Megazone” display, a panel with millions of dimming zones. This would be a step up from current FALD backlight, and even Mini LED options, and is designed to reduce and eliminate halos and blooming and could give an incredible level of local dimming control. From the latest update we have this is now listed as having >2 million dimming zones for “pixel level halo size” and it aims to compete with OLED technology according to the information we have. Obviously it isn’t direct pixel level dimming as for 3840 x 2160 res that would need ~8.3m zones, but it’s still a massive improvement over current FALD and even forthcoming Mini LED options which are restricted to around approximately 500 – 1150 maximum dimming zones at the moment respectively.

 

The panel is listed as being VESA DisplayHDR 1000 compliant thanks to this MegaZone backlight with a 600 cd/m2 normal brightness and 1000 cd/m2 peak brightness for HDR. There is also a (now listed) 94% DCI-P3 colour gamut and 8-bit+FRC colour depth spec. Innolux now even talk about meeting the VESA DisplayHDR True Black certification levels which is used for OLED panels and a 1 million:1 contrast ratio.

 

Innolux have also been working on improving their response times of their IPS-type panels, pushing them down from common 14ms specs to 5 – 7ms apparently. This planned panel carries a 7ms G2G response time spec.

 

The panel is under early development now and apparently Innolux were hoping to have a prototype ready earlier this year. Mass production is now listed and penciled in for Q2 2020 which is actually not too far away! It will be aimed at both professional grade screens and gaming monitors apparently.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten dwumatrycowy, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MA spełniać certyfikat HDR TrueBlack

Tylko jaki bo z tym jest podobnie jak z szczytową jasnością?

 

https://hdtvpolska.com/vesa-oglasza-standard-displayhdr-true-black-dla-monitorow-oled-i-microled/

 

Oficialna strona HDR TrueBlack 

 

https://displayhdr.org/pr/vesa-introduces-displayhdr-true-black-high-dynamic-range-standard-for-organic-light-emitting-diode-oled-and-other-emissive-displays/

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena? Większe rozmiary?

 

To monitor w cenie samochodu czy TV dla ludzi będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

 

Trochę słaby gamut raptem 94% DCI-P3 colour (BT2020 pewnie jeszcze mniej bo nic o nim nie wspominają) i nie ma pełnej 10 bitowej matrycy tylko znowu 8-bit+FRC czyli będzie dithering i cena pewnie za te 32 cale z 10K jak nie lepiej skoro 27 calowy IPS z FALD (DirectLED z 384 niezależnie sterowanymi strefami) wycenili na tyle.

 

To ten dwumatrycowy, tak?

Raczej aktywna matryca z MiniLED.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy panelik, niech robią, udoskonalają i jak najszybciej wypuszczają na rynek, czegoś takiego właśnie nam potrzeba w monitorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...