Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm, ale Q95T to jeszcze wyższy model od Q90T :hmm: Według rozpiski tak właśnie jest.

 

Sam HDR musi robić robotę... OLED 800 a tutaj 1700 :) dlatego mógłbym przeboleć gorszą czerń, która już w moim TV mnie zamiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ale Q95T to jeszcze wyższy model od Q90T :hmm: Według rozpiski tak właśnie jest.

 

 

Tak było rok temu teraz podobno tylko oznaczenie (nazwa) się zmieniła poczytaj co Minciu pisał właśnie na ten temat. Różnica w nitach to pewnie loteria paneli i kwestia lepszej sztuki. Chyba że na wszystkich jest też taki koszmarny efekt brudnego ekranu jakby ktoś przetarł środek ścierą od podłogi w co wątpię.

 

Ja nie wiem czy jest sens przesiadać się z tego KS9500 i czy to nie będzie zamiana siekierki na kijek.

 

Czekaj na QD-OLED albo MicroLED. Zmiana TOP'owego QLEDA na innego z FALD zbyt wiele Ci nie da zyskasz lepsze kąty, HDMI2.1 i trochę lepszy HDR teraz masz nieco ponad 1200 nitów to dla niecałych 300 więcej szkoda robić rabanu a nowych konsol jeszcze nie ma ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak było rok temu teraz podobno tylko oznaczenie (nazwa) się zmieniła poczytaj co Minciu pisał właśnie na ten temat. Różnica w nitach to pewnie loteria paneli i kwestia lepszej sztuki. Chyba że na wszystkich jest też taki koszmarny efekt brudnego ekranu jakby ktoś przetarł środek ścierą od podłogi w co wątpię.

 

Ja nie wiem czy jest sens przesiadać się z tego KS9500 i czy to nie będzie zamiana siekierki na kijek.

 

Czekaj na QD-OLED albo MicroLED. Zmiana TOP'owego QLEDA na innego z FALD zbyt wiele Ci nie da zyskasz lepsze kąty, HDMI2.1 i trochę lepszy HDR teraz masz nieco ponad 1200 nitów to dla niecałych 300 więcej szkoda robić rabanu a nowych konsol jeszcze nie ma ;)

 

Ze zmianą masz rację, nie mam na to ciśnienia... chociaż uwielbiam tematykę High End TV :P dlatego zawsze chętnie poczytam, obejrzę co tam w nowościach :D

Najchętniej wymieniłbym na wspomniane przez ciebie nowości tj.QD-OLED albo MicroLED. Jeśli TV mi nie siądzie to tak pewnie będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zmianą masz rację, nie mam na to ciśnienia... chociaż uwielbiam tematykę High End TV :P dlatego zawsze chętnie poczytam, obejrzę co tam w nowościach :D

Najchętniej wymieniłbym na wspomniane przez ciebie nowości tj.QD-OLED albo MicroLED. Jeśli TV mi nie siądzie to tak pewnie będzie :)

 

WOW jak lubisz wysoką jasność to będziesz miał dopiero na OLED'ach z kropkami SAMSUNGA bo tam ma być te 1200-1300 nitów a dopiero później jak sporo czasu upłynie pierwsze MicroLED'y. Obecnie OLED Panasa na matrycy LG to nieco ponad 900 nitów i to jest max ale masz za to wszystkie zalety OLED czyli szybkość matrycy (VA rozmywa obraz), lepszy kontrast i czerń bez efektów halo itp. Coś za coś a jak chcesz mieć wszystko to trzeba czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q90T = Q95T Różnią się jedynie ceną i BOXem - ta skrzynka pod kable jak dekoder z Nki ;)

 

Q90 ma tyle stref co Q85R (około 98?). Czyli w filmach da podobny efekt. Moi rodzice mają Q85R ja mam Q80R i widać różnicę, ale nie jest ona warta dopłaty 1000-1500pln głównie tylko po to, aby napisy koncowe lepiej się prezentowały ;)

 

Q95R ma 480stref i niestety nie miałem okazji na żywo po ciemku go oglądać.

 

Trzeba jeszcze dodać że Q80R mimo niewielkiej ilości stref w nocy przy jakimkolwiek świetle w pomieszczeniu ma bardzo dobrą czerń. Nie widać prześwietleń ze stref. Dopiero w idealnej ciemności szczególnie na napisach końcowych jest wkurzający efekt.

 

 

Q90T/Q95T to przede wszystkim poprawiony tryb gry i HDMI 2.1

Jeżeli nie chcemy grać to znacznie taniej kupimy Q85R identycznej jakości HDR. A nieco słabszą jakość HDR dostaniemy w Q80 ale za to za 65" zapłacimy nawet ok 5000zl.

 

 

MÓJ SAMSUNG Q80R + Q67R + rodziców Q85R NIE POSIADA ANI GRAMA DSE. Nie wiem co oni za CRAP losują lub czy serio taka tragedia się zrobiła z tymi nowymi matrycami. Ponoć zrobili tam podwójne podświetlanie led w barwie cieplejszej i chłodniejszej, może to ich przerosło i DSE + ciemne krawędzie i fioletowe zafarby to będzie standard? Jak tak to lipa totalna.

 

Powłoka do kątów widzenia w każdym wymienionym ekranie (oprócz Q67R) pomaga rozmywać odbicia, jak walniemy żarówą w ekran to tęcza się zrobi, ale ogólnie jest znacznie lepiej i mniej odbić niż w Q67R.

 

Wszystkie inne modele z tego i zeszłego roku nie wymienione w tym poście nie mają powłok. Q80 w 2019 miał powłokę, ale w 2020 roku już jej nie ma. A ta powłoka to jest mistrzostwo jeśli chodzi o technologię LCD.

 

 

Czy jest sens kupować Q90T/Q95T ? 9000zl to za drogo. Odpowiednik Q85R kosztuje 7300zl a na prawdę niewiele słabszy Q80R to nieraz nawet 5000zl. W takiej perspektywie nie ma sensu, trzeba czekać. Albo kupić LG C9 w cenie tego Q90T.

 

Warto dodać jeszcze, że Q85R i Q90R ma BOX. Wcześniej dwa lata temu BOXa miał nawet Q70 48" ( rodzice mają go w sypialni ). Teraz Boxa dają dopiero do Q95T za 11tys zl. Tą durną skrzynkę wycenili na 2000zl - :hmm::E

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q95T ma za 120stref a wypada podobno lepiej od Q90R.

 

W tym roku jeśli chodzi o QLEDy to najbardziej rozsądnym wyborem będzie Samsung QLED Q80T, nawet Vincent z HDTVtest przyznał mu rekomendację HIGHLY RECOMMENDED. Podobno ma lepszy kontrast od Q90T/95T bo nie ma tych dodatkowych powłok zwiększających kąty widzenia - które wpływają na zmniejszenie kontrastu.

 

Dodam, że jego premierowa cena w Xkomie wynosiła 10999zł za 75", więc za 10 miesięcy (przed wyjściem następcy), może być bo 7999zł a to już byłaby spoko opcja :P

Edytowane przez SPYCHCIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q95T ma za 120stref a wypada podobno lepiej od Q90R.

 

 

W trybie gra na pewno

 

8ftEz55.jpg

 

z wyjątkiem tragicznego ghostingu

 

b1PyCdf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu masakra z tym ghostingiem :thumbdown: Chciałbym być czasem typowym Januszem co idzie do sklepu, kupi 55" za 2000zł i się cieszy :E Ja patrzę na TV 65-75" po 10-15tys i widzę same wady :E Wiecie o co mi chodzi :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś widziałem w media expert Oleda Philipsa 55" -

 

PHILIPS OLED 55OLED854/12

 

Ładnie wygląda, jeszcze ta łapa stalowa - drogi ale mamy Oled + ambilight, z 4k by brał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpięcie 32 calowego CRT, przez wejście component liczy się jako BIG FORMAT GAMING DISPLAYS? Objętościowo jest raczej większy od 65 cali :E
Naprawdę da radę na nim przyjemnie w coś zagrać, o ile interfejs i tekst nie jest za mały by być wyraźnym.  Trailer HZD 2 wygląda na nim całkiem dobrze.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vincent sprawdził jak wypada OLED vs. QLED w modelach na 2020 rok

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ODIN85 napisał:

I jak podsumował?

Generalnie niewiele się zmieniło od ubiegłego roku - mówi że OLED jest nadal lepszym wyborem do ciemnego pieszczenia lub grania przy zgaszonym świetle  a QLED lepiej sprawdzi się w widnym pomieszczeniu z oknami

WT8QLpn.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez zmian. A jak ktoś chce 55"  to do gier LG zamiata dywan oferta serii9.  

Samsungi dopiero w T dostały HDMI 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar podłonczyć monitor 75hz  do laptopa czy będzie mi to zabierać FPS a w laptopie będę miał wylonczony ekran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kupiłam właśnie nowy Dynamic AMOLED od SAMSUNGA i jestem zdumiony że nie robią jeszcze swoich TV w tej technologii. To już któreś wcielenie OLED'ów od Szajsunga i jestem pod wrażeniem tych wyświetlaczy, niczym to nie ustępuje OLED'm od LG. Jestem piekielnie ciekaw czy nowe matryce OLED (QD-OLED) z kropkami kwantowymi to będzie faktycznie wielka rewolucja i efekt WOW? Na mnie to co już jest teraz jest świetne. Jedyne do czego mogę się przyczepić w Dynamic AMOLED od SAMSUNGA to, to że pod sporym  kątem obraz lubi robić się lekko różowy a tak to bajka - kolory, kontrast, czerń, balans bieli, HDR - rewelacja. Czekam niecierpliwie na odp. SAMSUNGA w dużych wyświetlaczach (może być ciekawie).

Dla mnie full wypas i szkoda że nie robią takich dużych do TV lub monitorów. Jak dla mnie to SAMSUNG już jest gotowy i nie muszą wcale czekać na QD-OLED.

Pierwszy duży OLED od SAMSUNGA ma zadebiutować wraz z nową linią TV na 2021 rok.

LG może mieć spory problem w przyszłym roku jak nie chowają w rękawie jakiegoś asa.

Nie wiem jak Wy ale ja czekam.

 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, azgan napisał:

Kupiłam właśnie nowy Dynamic AMOLED od SAMSUNGA i jestem zdumiony że nie robią jeszcze swoich TV w tej technologii. To już któreś wcielenie OLED'ów od Szajsunga i jestem pod wrażeniem tych wyświetlaczy, niczym to nie ustępuje OLED'm od LG. Jestem piekielnie ciekaw czy nowe matryce OLED (QD-OLED) z kropkami kwantowymi to będzie faktycznie wielka rewolucja i efekt WOW? Na mnie to co już jest teraz jest świetne. Jedyne do czego mogę się przyczepić w Dynamic AMOLED od SAMSUNGA to, to że pod sporym  kątem obraz lubi robić się lekko różowy a tak to bajka - kolory, kontrast, czerń, balans bieli, HDR - rewelacja. Czekam niecierpliwie na odp. SAMSUNGA w dużych wyświetlaczach (może być ciekawie).

Jak ktoś nie wie co to jest Dynamic AMOLED to tutaj może sobie poczytać https://spidersweb.pl/2019/07/dynamic-amoled-samsung.html

Dla mnie full wypas i szkoda że nie robią takich dużych do TV lub monitorów. Jak dla mnie to SAMSUNG już jest gotowy i nie muszą wcale czekać na QD-OLED.

Pierwszy duży OLED od SAMSUNGA ma zadebiutować wraz z nową linią TV na 2021 rok.

LG może mieć spory problem w przyszłym roku jak nie chowają w rękawie jakiegoś asa.

Nie wiem jak Wy ale ja czekam.

Znowu nie zwracasz uwagi że porównujesz malutki ekranik do dużo dużo większego formatu dla TV. Samsung wie że jego AMOLED'y do TV się nie nadają (nawet do monitorów które z reguły są mniejsze) dlatego kombinuje z hybrydą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 minut temu, ODIN85 napisał:

Nie ma 120hz więc lipa.

 

 O.K no to dwa minusy ale nie jest to nic czego nie mogliby poprawić w dużych ekranach 

11 minut temu, kadajo napisał:

Znowu nie zwracasz uwagi że porównujesz malutki ekranik do dużo dużo większego formatu dla TV. Samsung wie że jego AMOLED'y do TV się nie nadają (nawet do monitorów które z reguły są mniejsze) dlatego kombinuje z hybrydą.

Mały w porównaniu do stacjonarnych rozwiązań ale gigant jak na przenośny wyświetlacz. Dynamic AMOLED od Szajsunga już teraz wykręca 1200 nitów to więcej od LG C9 i Panasa HZ2000. Myślę że SAMSUNG może ładnie namieszać na rynku tymi nowymi matrycami QD-OLED.

Edytowane przez azgan
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale rozumiesz ze 1200 nitow na takiej małej powierzchni to żaden wyczyn ?
Jak ty możesz porównywać kilku calowy ekranik do 55-65 cali ?

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kadajo napisał:

Ale rozumiesz ze 1200 nitow na takiej małej powierzchni to żaden wyczyn ?

Dlatego czekamy z konieczności na QD-OLED ale staram sobie wyobrazić jak świetnie musi to wyglądać w przeniesieniu na duży ekran. Mówisz że Dynamic AMOLED  nie wyrobiłby na takich 55-65 calach? To jest jednak coś lepszego niż to co SAMSUNG pakował do swoich TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co to za marketingowa papka Dynamic AMOLED

To są matryce OLED RGB w przeciwieństwie do matryc LGD które są WRGB

Reszta to wymysły marketingu Samsunga który jak wszyscy wiemy jest agresywny.

I nie ma co porównywać QD-OLED do AMOLED bo to jednak będą dwie rożne technologie i w tej chwili nikt nie wie jak świeci QD-OLED

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, ODIN85 napisał:

Jak u nich w tv już jest 4000 nitów.

Którym? To że TV potrafi dekodować obraz do 4000 nitów nie oznacza że robi 4000 nitów. Q950T nie świeci 4000 nitów tylko kończy się na 1700 nitów (pomiary masz np. u Vincenta). SONY ma 3600 na flagowcu który był warty 20 000 zł. Druga sprawa to bez sensu porównanie organika z 1200 nitów to żarówek LED.

6 minut temu, kadajo napisał:

Co to za marketingowa papka Dynamic AMOLED

To są matryce OLED RGB w przeciwieństwie do matryc LGD które są WRGB

Reszta to wymysły marketingu Samsunga który jak wszyscy wiemy jest agresywny.

I nie ma co porównywać QD-OLED do AMOLED bo to jednak będą dwie rożne technologie i w tej chwili nikt nie wie jak świeci QD-OLED

Podrasowany AMOLED, tak jak QD-OLED też będzie podrasowanym OLED'm.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy podrasowany OLED ? Tego już oczywiscie od Samsunga się dowiedzieć nie można prócz marketingowego bełkotu.

I nie QD-OLED to nie podrasowany OLED tylko Hybyrda LCD z OLED. To całkowicie nowy ekran i nikt tego wcześniej nie miał. Równie dobrze możesz napisać że QD-OLED to podrasowany LCD... no proszę cie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze choć kibicuje akurat w tym przypadku Samsungowi aby QD-OLED się udał bo to oznacza potencjalna konkurencje dla LG to mam obawy co do cen tych ekranów.

Największą zaleta ekranów LGD jest ich prosta budowa a wiec potencjalnie niskie koszta produkcji, podejrzewam tez ze to własnie ten aspekt zadecydował że OLED'y LG tak szybko spadły z cenami do tego co mamy teraz i LG tak chetnie wymienia panele z problemami.

QD-OLED do hybryda a wiec bardziej skomplikowana w produkcji konstrukcja a wiec będzie droższa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenowej walki po Samsungu się nie spodziewam, ale jeśli zaoferują lepszą jakość bez przesadzenia z cenami to czemu nie. JEŚLI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To ciekawe czy wyżej by poszło jakby kombinować dalej z fclk bo u mnie wstawał i na 106, ale mnożnik już nie wchodził wyżej jak x36. Ja już się nie pobawię bo wczoraj proce podmienione i x3d rano wrzucony do one boxa.   Jakiś przyrost w fpsach jest dzieki tym prawie 200 MHz?
    • 8k za używkę gdzie dostępna na stronie nvidia nowa za 7750? 
    • Może czas panowie się nauczyć języka angielskiego, pisze do tych, którzy MUSZĄ czytać napisy.
    • Koszt pracodawcy w Polsce zawsze trzeba brać pod uwagę, bo jest sporo ofert B2B i to właśnie koszt pracodawcy jest porównywany z kwotą netto na faktura (+ ew. brak płatnego urlopu, chorobowego itp.). Najmniej przydatną informacją o zarobkach przy UoP jest kwota brutto, bo nie mówi pracownikowi jaki dostanie przelew, pracodawcy ile będzie go kosztować zatrudnienie pracownika, ani nie jest podstawą opodatkowania. Ta wartość nie ma żadnego znaczenia i nie mam pojęcia po co się ją stosuje. W Polsce studia są bezpłatne bez względu na wyniki, a wszystkie publiczne uczelnie, z politechnikami włącznie, walczą o studentów łatwością zdobycia tytułu, a nie prestiżem. Ameby matematyczne bez najmniejszego problemu zdobywają tytuł inżyniera. Ogólnie to studia w Polsce coraz mniej znaczą. Ogólnie uznaje się, że kto ich nie ma jest plebsem znacznie gorszym niż kiedyś osoba bez zdanej matury czy po zawodówce. Z drugiej strony wiele branż gdzie wykształcenie nie jest prawnie wymagane zatrudnia ludzi po zarządzaniu itp. na stanowiska techniczne, bo i tak za dużo te studia nie dają. Z jednej strony uczelnie chwalą się współpracą z firmami w regionie, a z drugiej strony ta współpraca faktycznie nie ma miejsca. Zapewne chodzi o dodacje. A student na uczelni to rzecz święta, bo uczelnia ma płacone od pogłowia, a nie efektów nauczania. Wykładowcy i adiunkci, którzy starają się trzymać poziom są terroryzowani przez dziekanaty i najczęściej szybko przepuszczają osoby z zerową wiedzą. Praca na uczelni najczęściej opłaca się wyłącznie po to, aby zdobywać granty na badania potrzebne w prywatnym biznesie. Yo.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...