Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

A GX tez swieci jak B9? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam HDR powiewa. OLED świeci tak zajebiście ze jasność na poziomie 200 nitow przy SDR już robi fenomenalna robotę przy Bluray czy grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Wu70 napisał:

A GX tez swieci jak B9? ?

Nie wiem jak świeci B9, osobiście z zakupu jestem bardzo zadowolony.

Edytowane przez Dziku1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno ;) Ale ciekawe czy globalnie obnizyli jasnosc czy np od GX jest to co bylo od C9 w gore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, kadajo napisał:

Mnie tam HDR powiewa. OLED świeci tak zajebiście ze jasność na poziomie 200 nitow przy SDR już robi fenomenalna robotę przy Bluray czy grach.

No akurat w SDR to 120 nitów wystarczy jeśli to nie jest pokój dzienny.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Wu70 napisał:

To na pewno ;) Ale ciekawe czy globalnie obnizyli jasnosc czy np od GX jest to co bylo od C9 w gore

Z tego co wiem nie ma różnicy w obrazie między g/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Fjubens napisał:

No akurat w SDR to 120 nitów wystarczy jeśli to nie jest pokój dzienny.

Dla mnie to za mało. Wiem ze to referencja ale jednak zbyt ciemny obraz. Wole cos miedzy 160-180.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.07.2020 o 21:05, kadajo napisał:

OLED świeci tak zajebiście ze jasność na poziomie 200 nitow przy SDR już robi fenomenalna robotę przy Bluray czy grach.

Też jestem mega zadowolony i cały czas obraz cieszy moje oczy ale w HDR wygląda to jeszcze lepiej zwłaszcza Dolby Vision z Netflixa

W dniu 10.07.2020 o 17:39, Dziku1 napisał:

 

Ogólnie cieszę się, że przesiadłem się z badziewnego ips i efekt wow pozwala nie myśleć o kastracji względem serii 9.

 

Widziałem w Media Markt już nowego CX'a (jest na wystawie w Galerii Dominikańskiej). Nie ma dramatu nawet przy tym mocnym sklepowym oświetleniu całkiem spoko świecił na demówkach z HDR. Wszystko zależy jaka sztuka się trafi jedna będzie świecić lepiej i wykręcać więcej nitów a inna gorzej (loteria panelowa). O tych różnicach w pomiarach jasności na forum HDTVPoslka też już trwa dyskusja https://hdtvpolska.com/forum/topic/53204-lg-oled-cx-test-przełom-w-telewizorach-oled-związany-z-odwzorowaniem-ruchu-prawie-jak-realne-200hz/

Nie rzuciło mi się w oczy to ucinanie serii 10 względem 9, ale trudno też to jednoznacznie ocenić w takich warunkach.

 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.07.2020 o 20:09, Minciu napisał:

link do testów jak działa ta przejściówka byl by wskazany ?

z tego co widziałem to z hdmi  2.0->2.1 można wyciągnąć 1440p@120Hz,  standard (HDMI 2.1) teoretycznie mógłby oferować przepustowość do 48 Gbit/s, dość dziwne jest montowanie portów HDMI2.0 w sprzętach na miarę 2020, Samsung Odyssey G9 wygląda dość ułomnie na tle standardów HDMI no i przy 5K nawet 120Hz to jeden DP będzie mało albo kabel wzbogacany Uranem trzeba miec

 

w sumie to ostatnio przypatrzyłem się OLED i  NANO oraz G9 i zapewne dwa z tych trzech zakupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzili to oledow Lg z 2020 freesync premiuma. Ciekawe czy Ten freesync można również zaadoptować do serii 9??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba cala seria 9 otrzymała ten update. tzn chyba wszystkie które miały VRR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie g sync compatible powinno pójść na kartach gtx 10xx??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-SYNC Compatible,

zazwyczaj jest to najbardziej efektywne od 40 fps, do tego jeszcze coraz większe odseparowanie od potocznego pojęcia

nvidia-g-sync-monitor-stack-comparison-8

xkqx6smv.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę u siebie w czwartek. Do tej pory na gtx 1080 nie działało compatible

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FW [04.71.04] 
1. Featuring NVIDIA G-Sync Compatible.(OLED Only) 

OLED55B9PLA 
OLED65B9PLA 
OLED55B97LA 
OLED65B97LA 

 

modele z 2020 nie wszystkie maja jeszcze nowszego FW , najnowsze jakie widziałem to 05.XX.XX,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, pastol napisał:

Wprowadzili to oledow Lg z 2020 freesync premiuma. Ciekawe czy Ten freesync można również zaadoptować do serii 9??

Podobno wystarczy zrobić wpis w CRU bo gsync compatible = freesync

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gsync Compatible = DisplayPort = Pascale i młodsze

Gsync Compatible HDMI / VRR  2.1 = namiastka HDMI 2.1 = RTXy

 

Jak ktoś chce mieć synchronizację na OLEDach to albo RTX albo AMD zapewne. Pascale mają zablokowaną synchronizację przez HDMI. Ciekawe czy nowe RTXy mają odblokowaną synchronizację przez HDMI również na monitorach z FreeSync ale bez HDMI 2.1 ? 


Jak to NV tłumaczy, synchronizacja przez HDMI jest niezgodna ze standardem HDMI 2.0. FreeSync od AMD jest niezgodny ze standardem HDMI 2.0. 
Ale RTXy dostały częściowe wsparcie dla HDMI 2.1, czyli VRR który jest zgodny z nowym standardem HDMI 2.1. A że stare karty posiadają HDMI 2.1 to jakby nie patrzeć, udostępnili VRR niezgodne ze standardem 2.1

Tam po prostu tacy magicy pracują, że książki można o nich pisać. Tak samo jak brak GsyncCompatible na starszych kartach niż Pascale, bo jak wprowadzali GC to właśnie Pascale po koparkowej korbie zalegały na magazynach. Maxwele nie mają GsyncCompatible bo są nie kompatybilne z synchronizacją na kablu DP. Ale są już kompatybilne z synchronizacją z modułami Gsync. Czyli zgodne ale niezgodne. 

 

U nich wszytko jest zgodne jak jest wygodne. A że współpracują z LG to są zgodni, ale tylko z aktualną ofertą. Pascale wyprzedały się już dawno. Więc tutaj już byłoby niewygodnie.

5 godzin temu, mick.alderr napisał:

Podobno wystarczy zrobić wpis w CRU bo gsync compatible = freesync

Wcale by mnie to nie zdziwiło, jakby jednak okazało się, że jest zgodne to co niewygodne, po ręcznym grzebaniu w CRU :D

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minciu nie rozpędzaj sie, GS działał nawet na matrycach 70Hz i na kartach pokroju 9xx, cały widz polegał na tym ze nVidia przez pomyłkę nie zabezpieczyła pewnych plików co zresztą szybko naprawili a wszystkie modowane do Gsync ForFree stery nakazano zdjąć z serwerów, sam DP ma tu nie wiele do powiedzenia a bardziej tu ważniejsze będzie szerokość pasma danych, sam RTX raczej tu nie będzie lekarstwem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są problemy z produkcją paneli.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, VSS napisał:

Minciu nie rozpędzaj sie, GS działał nawet na matrycach 70Hz i na kartach pokroju 9xx, cały widz polegał na tym ze nVidia przez pomyłkę nie zabezpieczyła pewnych plików co zresztą szybko naprawili a wszystkie modowane do Gsync ForFree stery nakazano zdjąć z serwerów, sam DP ma tu nie wiele do powiedzenia a bardziej tu ważniejsze będzie szerokość pasma danych, sam RTX raczej tu nie będzie lekarstwem 

Chwilowe wpadki tylko potwierdzają przyczynę komplikacji tematu :D Siano i nic więcej :P 

 

Niestety stery nawet w pełni odblokowane dzisiaj, jutro mogą być bezużyteczne, bo będzie trzeba zrobić aktualizację po pobraniu nowej gry. Nie da się siedzieć na starych odblokowanych w nieskończoność.

 

Generalnie Nvidia wymaga DP dla GsyncCompatible. Wyjątkiem są TV LG gdzie działa VRR z RTXami, jako niby częściowe wsparcie standardu HDMI 2.1. 

Nie działa natomiast to z Pascalami, już tutaj w temacie sprawdzały chłopaki. No chyba ze z nowym updejtem coś się zmieniło? Ale nowy updejt w TV LG to dla posiadaczy kart AMD a nie dla zielonych. 

Ciekawe czy Synchronizacja działa z TV Samsunga. Tam jest HDMI 2.1 z VRR więc teoretycznie RTX musi wspierać na TV Samsungach Gsync Compatible/VRR 2.1.
 

 

Zaraz sobie poszukam :D

 

https://www.techadvisor.co.uk/review/samsung-q80t-3787036/

There are four HDMI ports, boasting many of the advanced features commonly associated with version 2.1. There’s 4K at 120fps on HDMI 4, eARC on HDMI 3, plus VRR (Variable Refresh Rate) plus ALLM (Auto Low Latency Mode), along with FreeSync support for AMD PC gamers.

There’s ongoing chatter about possible G-Sync anti-tearing tech for Nvidia coming via firmware, but no official word on that yet. 

 

https://www.rtings.com/tv/tools/table/29722

 

o prosze i tabelka nawet sie znalazła :D

Samsungi z pełnym portem HDMI 2.1 nie wspierają GsyncCompatible. Robi to jedynie Samsung Q800T QLED -  Czyli jeden z najdroższych, tegorocznych modeli. Oczywiście chodzi o kasę.

Może np Samsung musi odpalić coś NV za wsparcie VRR po HDMI z RTXami? Więc dogadali tylko jeden model - najdroższy ? 

Nie wiem jak inaczej wytłumaczyć brak wsparcia w zielonych kartach, które ponoć oficjalnie wspierają VRR z HDMI 2.1 a jednak nie wspierają VRR na innych pudłach niż LG którzy są z nimi ugadani i razem nawet się prezentują na targach? Takie to moje gdybanie, może przyczyna leży gdzieś indziej niż w kasie :rotfl:

 

CLEAR
Product
Release year
Size
Type
Resolution
VARIABLE REFRESH RATE
G-SYNC Compatible
Price
 
2019 
55" 65" 77" 
4k
 
2019 
55" 65" 
4k
 
2019 
55" 65" 77" 
4k
 
2020 
48" 55" 65" 77" 
4k
 
2019 
65" 
LED
4k
Yes
65"
 
2019 
55" 65" 75" 86" 
LED
4k
Yes
 
2020 
65" 75" 82" 
LED
8k
Yes
 
2017 
28" 32" 40" 43" 49" 
LED
No
 
2017 
43" 49" 55" 65" 
LED
4k
No
 
 
RESET
Product
Release year
Size
Type
Resolution
VARIABLE REFRESH RATE
G-SYNC Compatible
Price
 
2020 
49" 55" 65" 75" 85" 
LED
4k
No
 
2020 
43" 49" 55" 65" 75" 85" 
LED
4k
No
 
2020 
43" 50" 55" 58" 65" 75" 85" 
LED
4k
No
 
2020 
55" 65" 75" 82" 85" 
LED
4k
No
 
2020 
49" 55" 65" 75" 85" 
LED
4k
No
 
2020 
32" 43" 50" 55" 65" 75" 
LED
4k
No
 
2020 
43" 50" 55" 65" 75" 85" 
LED
4k
No
 
2020 
65" 75" 82" 
LED
8k
Yes
 
2020 
55" 65" 75" 85" 
LED
4k
No
 
2020 
43" 50" 55" 58" 65" 70" 75" 
LED
4k
No
 
2020 
49" 55" 65" 75" 
LED
4k
No
49"
55"
65"
N/A
 
2020 
48" 55" 65" 77" 
4k
 
2020 
50" 55" 65" 75" 
LED
4k
No
 
2020 
55" 65" 75" 85" 
LED
4k
No
 
2020 
55" 65" 
4k
No
 
 
Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kadajo napisał:

Są problemy z produkcją paneli.

Szkoda czyli szybko przesiadki z OLED nie zrobimy. Oby z QD-OLED też nie było jakiś problemów z produkcją paneli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś problem z softem w nowych CXach ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu, przecież można prościej i nie trzeba po omacku biegac,

 

patrz co pisze LG

Featuring NVIDIA G-Sync Compatible.(OLED Only)   i nie znalazłem żadnego Nano czy jak inaczej by sie zwal by miał oficjalne wsparcie namiastki Gsync, początkowo tez sie natknąłem na VRR i Gsync a w sumie to nie wiem dlaczego OLED tak jest faworyzowany.... w sumie mogę się domyślać ze certyfikat pewno swoje kosztuje, wygląda na to ze VRR i Gsync to wedle LG nie jest to samo,

 

przeglądam rożne modele i w Nano nie znalazłem jeszcze takiego modelu który by miał ten śmieszny certyfikat nV,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SM 9000 i 9500 maja Gsync Compatible po HDMI. Maja też normalne hdmi2.1. 

 

Właśnie dla tego nie da się prościej. Pewnie za jakiś czas nanocel LG 2020 też dostanie certyfikat. Czemu ich nie sprawdzili? Może LG wysłali tylko oledy na certyfikację bo im bardziej pasuje sprzedaż OLEDow?  

 

Cyrk na kółkach. 

Pytanie co z Samsungami.  Tutaj tylko najdroższy model dograli.  A tańsze też mają vrr i HDMI 2.1

 

Więc RTX powinien wspierać w każdym Samsung z 2020 VRR. A nie wspiera wcale w tańszych modelach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Z Kodami to się nie liczy bo to "czitowanie"   hehe Z taką promką to nie ma tematu brać GX'a i tyle.
    • Ale co w tym artykule jest złego albo nieprawdziwego? Niektórzy nie chcą walczyć i tyle. Państwo traktuje obywatela jako niewolnika jak zabiera mu w podatkach większość miesięcznej pensji, ale to nie znaczy, że na prawdę jest niewolnikiem.    Już dawno zachód poszedł by na uklad, że oddaje wschód ukrainy i wprowadza określoną liczbę wojska pod flagą międzynarodową jako gwarant bezpieczeństwa. Rosja dostaje co chce, Ukraina na zawsze zostaje biednym krajem buforowym. Tylko, że USA zależy na wykrwawianiu rosyjskiej gospodarki jak najdłużej nie patrząc na straty ukraińców. Wszyscy to wiedzą od dawna. Prędzej czy później i tak skończy się na jeden z dwóch sposobów: albo będzie zawarcie pokoju i oddaniem całego wschodu, albo kapitulacja ukrainy przez nagłe załamanie frontu, którego nie będzie się dało odratować. Przynajmniej tak to na razie wygląda. Rozstrzygnięcie po wyborach w USA - jak wygra Trump to będzie większa szansa na opcję nr1, jeśli Biden - kolejne miesiące/lata wojny i większa szansa na opcję nr 2
    • Szczerze mowiac to mi nie przeszkadza jak szumi, wazne zeby bylo dobre i w tych widelkach cenowych o ktorych napisalem.
    • To nie kwestia sztuki, zależy od tego jak dany zasilacz ma ustawioną krzywą jak jest agresywna od niskiego obciążenia to nic z tym nie zrobisz bez rozbierania i modyfikacji/wymiany wentylatora focus z 2017r w idle kręcił poniżej 450rpm jak się wyłączyło tryb pasywny  a pod obciążeniem reszta kompa go zagłuszała jak osiągnął tam okolice 900-1000 a jak ci w idle kręci dany model 700-800rpm to co innego  
    • Ale zdajesz sobie sprawę, że złamanie kości udowej, a złamanie kości w stopie, to kompletnie różne przypadki? Udowa jest prosta i duża, to się zupełnie inaczej goi niż jak masz układ wielu drobnych kości powiązanych ze sobą. Jeżeli oprócz złamania doszło też do naruszania stawów, wiązadeł itp. miękkich części, to potrafi się długo goić. Dodatkowo z twojego opisu wygląda jakbyś miał wstawioną szynę/płytkę, a nie tradycyjne unieruchomienie gipsem, gdzie pewnie byłbyś zapakowany od łydki po miednicę i nie byłoby szans na swobodne chodzenie. Niekoniecznie ktoś miał tutaj taki przypadek. Mógł nie złamać, mógł nie jeździć rowerem. Jeżeli nie masz problemów z chodzeniem, to pewnie z jazdą po równym i bez przeginania powinno być ok. No ale to zawsze jakieś ciut większe ryzyko, zwłaszcza jak to noga, którą się zwykle podpierasz. Wiem, że ciężko czasami już usiedzieć, ale szkoda z pośpiechu sobie przedłużyć sprawę. Ja mogę jedynie o zupełnie innych przypadkach. Złamanie przedramienia - 3 miesiące w gipsie, około 1,5-2 miesięcy po zdjęciu pierwsza przejażdżka na rowerze. Nabranie pełnej pewności co do wytrzymałości ręki - ponad pół roku. Pozbycie się zacinania ręki w łokciu - ponad rok. Pełny zakres skrętu nadgarstka - nigdy. Kontuzja barku - raczej bez złamania (nie było jednoznacznej diagnozy, rtg nic nie wykazało, na usg czegoś tam się dopatrzyli, fizjo stwierdził że mogło to być tylko zbicie mięśni), nie licząc powrotu po upadku (jakoś trzeba było się pozbierać do domu), to po 3-4 tygodniach, kiedy zupełnie przestałem czuć dolegliwości nie pamiętam ale trochę to jeszcze trwało. Jakby się nie poprawiało, to bym się solidnie martwił Jeżeli się zrosło, zagoiło, to jak najbardziej ruch będzie sprzyjał regeneracji. Stopa zaczyna prawidłowo się ruszać w pełnym zakresie, poprawia się ukrwienie. Grunt żeby wiedzieć z czym się jeszcze wstrzymać, a co będzie pomagać, ale to już specjalista wie najlepiej, zwłaszcza że każdy przypadek inny.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...