Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Fast Response, Fluid Motion
Upgrade your game play with the latest features. Low input lag allows real-time response to fast-paced action. Variable Refresh Rate (VRR) and Auto Low Latency Mode (ALLM) supported on the latest HDMI standard, deliver the best graphics with minimal stutter at the fastest speeds for the best gaming experience.

 

Ze standardu HDMI 2.1 ;)

A tutaj tabelka z potwierdzeniem wsparcia po testach:

https://www.rtings.com/tv/tools/table/29722

 

SM9000 i SM9500 G-SYNC Compatible - YES :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz i tu jest juz problem, bo jak naprzyklad ja kupie taki SM9000 rozpakuje i podlacze i kazuje sie ze Gsync nie bangla to mam miec pretensje do Nieogara który sklecił jakaś tabelkę na którymś tam FW lub przepisał od innego nieogara zawartosc,

 

prawda jest taka ze jak w Opisie produktu nie ma wzmianki to raczej nie ma co zgłaszać problemu,

 

tak samo jak w instrukcji pługa nie ma nic wspomniane czym można go ciągać to można być bardzo kreatywnym https://ec23.waw2.cache.orange.pl/interia/v.iplsc.com/oranie-pola-volkswagenem/0005280AMCVFETV0-V2.mp4 ale w przypadku elektroniki kreatywność kończy się na warunkach gwarancyjnych które to stawiają wymagania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszej strony niż tamtą nie znajdziesz. Oni testują TV i jak widzisz nie przepisują a podają fakty. Gsync Działa ale nie jest na liście NV jako certyfiikowany. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nadal nie widze by Gsync dzialal na tych modelach,

 

tu masz liste FW i modeli i jakie byly wprowadzone usprawnienia

 

2. Applicable model list 
55SM9800PLA 
65SM9800PLA 
55SM98007LA 
65SM98007LA 
49SM9000PLA 
75SM9000PLA 
86SM9000PLA 
55SM9010PLA 
65SM9010PLA 
55SM90107LA 
65SM90107LA 
49SM90007LA 
75SM8610PLA 
49SM8600PLA 
55SM8600PLA 
65SM8600PLA 
49SM86007LA 
55SM86007LA 
82UM7600PLB 
65SM86007LA 
49SM8500PLA 
55SM8500PLA 
65SM8500PLA 
86UM7600PLB 
82UM7650PLA 
OLED55B9PLA 
OLED65B9PLA 
OLED55B97LA 
OLED65B97LA 

3. Release History 
[03.50.90] 
1. To improve WISA audio output issue. 

[03.60.04] 
1. Amazon Alexa service ready. Need to download "Amazon Alexa" app from LG Contents Store. 
 (USA, Canada, Mexico, France, Germany, Spain, United Kingdom, Austria, Ireland, Italy, Australia, India, New Zealand, Japan) 
 (This Service will be available soon) 
2. Improving Youtube voice service 
3. Adding sound bar to Home dashboard 
4. Fixed minor bugs. 

[03.60.05] 
1. Picture Quality Update. 

[03.60.19] 
1. Apple AirPlay 2 & HomeKit service 

[03.60.35] 
1. To improve OLED motion operation issue 

[04.70.04] 
1. TV Voice assistant using mobile LG TV plus App 
2. Adding Voice assistant feature in Netflix 
3. Enhancement to Amazon Alexa service 
4. Enhancement to Home Dashboard 
5. Other bug fixes and stability improvements 

[04.71.04] 
1. Featuring NVIDIA G-Sync Compatible.(OLED Only) 
2. Apple TV App–Supported Devices. 

[04.71.25] 
1. fix CP(Youtube or Netflix, etc.) missing after s/w Update 
2. fix audio mute after s/w Update

[04.80.02]
1. Apple AirPlay improvements

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że VRR jest dobrze zaimplementowany i będzie działać. A tak wyszło im w testach i może to być od pierwszego firmware.

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sm9500

 

Native Refresh Rate 
 
 120 Hz
Variable Refresh Rate 
 
 Yes
HDMI Forum VRR 
 
 Yes
FreeSync 
 
 No
G-SYNC Compatible 
 
 Yes
VRR Supported Connectors 
 
 HDMI

 

Update 04/05/2020: We've received a report that firmware 04.71.25 disables G-SYNC on models that weren't supposed to support it. We're unable to retest it at this time, but we'll update the review as soon as we can.

Update 11/28/2019: Although not officially supported by NVIDIA, the LG SM9500 works with NVIDIA's new G-SYNC compatible mode when connected to a recent NVIDIA graphics card. Unlike officially supported TVs, like the LG C9, this must be manually enabled from the NVIDIA Control Center.

The LG SM9500 has a native refresh rate of 120Hz. The TV doesn't support FreeSync, but we confirmed that it supports HDMI Forum VRR, using our Xbox One S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie ufal aż tak bardzo, lg i nv mogą się klepać po ramionach ale za certyfikat trzeba zapłacić i wcale bym się nie zdziwił jak by faktycznie Gsync nie działał, bo go zwyczajnie nie ma na liście tego modelu, a jak nie ma a działa to znaczy ze nV może chcieć odszkodowanie ze korzystanie z praw bez licencji,

i na twoim miejscu nie zapierał bym się tak bardzo bo możesz wiele osób w błąd wprowadzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc nie wiadomo jak teraz XD

był ale ponoć się mógł zmyć :D

 

i weź to ogarnij krętacze w ciul.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego ja jak i wiele innych jestem strasznie wyczulony na powielanie niesprawdzonych treści a już naprawdę jest ciężko przekopać sie przez tematy w których nie-ogary obstają przy nieogarniętych treściach innych nieogarow,

 

TV i tak musiałem kupić córce bo jej Samsung LCD po 9 latach padła mu się matryca, w sumie to najprawdopodobniej taśma padła,  wymieniłem go na nawy ale warunek był WebOS i tak padło na LG i o dziwo działa idealnie co prawda tylko 50Hz ale daje rade,

długo myślałem miedzy Nano a OLED i z czystej ciekawości zakupiłem SM9010PLA,    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możesz sprawdzić czy Gsync zaskoczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przyjdzie nieuszkodzony to tak ale jak będzie pudło uszkodzone to będzie nie lada problem bo przez COVID19 nie jest wymagany podpis odbioru a towar może być dostarczony pod drzwi i koniec, ostatnio takie coś odebrałem ale mimo wszystko matryca bez zadraśnięcia

yk5ea48t.jpg

 

 

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem mojego oleda jak w kwietniu. Przy droższych produktach wymagają pokazania ID na odległość w celu sprawdzenia danych. A dostawa 55" pod drzwi, dwóch kurierów wnosiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to miałeś szczęście, ja ostatnio miałem dwa duże pakiety (telewizor i rower) i każdy zadzwonił i powiedział ze towar lezy przed drzwiami, oczywiście przy TV chwila zgrozy bo róg obdarty a po rozpakowaniu widzę 4 dziury na macie ochronnej i kolana zrobiły się miękkie w tym momencie ale matryca nawet ryski nie miała,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największą zaletą jamnikowych krzywizna to matryca daleko od kartonu i butów kuriera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, VSS napisał:

to miałeś szczęście, ja ostatnio miałem dwa duże pakiety (telewizor i rower) i każdy zadzwonił i powiedział ze towar lezy przed drzwiami, oczywiście przy TV chwila zgrozy bo róg obdarty a po rozpakowaniu widzę 4 dziury na macie ochronnej i kolana zrobiły się miękkie w tym momencie ale matryca nawet ryski nie miała,

Osobiście mam bardzo miłe doświadczenia z niemieckimi sklepami, jeszcze mi się nie trafiło, aby były problemy z reklamacją. A kiedyś miałem mega wpadkę dokładnie w Saturnie z odbiorem osobistym kupiłem TV za ~2k euro, który po przywiezieniu do domu i rozpakowaniu z pudła miał stłuczony róg. Pudło z zewnątrz było w idealnym stanie. Więc był mały strach w oczach po rozpakowaniu :E.  Ale obyło się bez problemów, po powrocie do sklepu i wyjaśnieniu sytuacji ~5 minut  dostałem nowy TV i jeszcze dodatkowy rabat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w niemieckich sklepach często jest jakoś inaczej niż w tych polskich. Zgłaszasz uszkodzenie fizyczne pudła to rabat Ci dodali. W Polsce raczej powiedzieliby że to Twoja wina kasując z miejsca reklamację na przyszłość. W telefonach to chyba notoryczne, telefon ma ukruszony wyświetlacz, czyli jest to winne każdej usterki w telefonie, brak ładowani, problem z WiFi, cokolwiek to wina usera bo ukruszył wyświetlacz :D

Mi udało się zwrócić na 14dni płytę MSI z pogiętymi fabrycznie pinami. Ale w sklepie gdzie odebrałem płytę, nawet po pół godziny nie chcieli jej przyjąć, bo ma pogięte piny. Musiałem odsyłać do centrali, nic nie pisać i liczyć na farta ;-) 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklepy to jedno a kurierka to drugie, jeszcze pod starym adresem kierowca od dhl byl taka wydra ze prawie każdy pakiet miał dziurę średnice palca a jak przynosił mniejsze pakiety to zawsze zadawał pytanie Cz yto najnowszy jajfon?

co do pogiętych pinów to na niemieckich forach nie ma wpisów na ten temat, w Polsce mogę się domyśleć Januszowo do potęgi, dzisiaj w sumie to czy to płyty główne czy to monitory sa tak dobrze zapakowane ze raczej nie groźny jest im imbecyl udający kuriera, co do dużych TV to mam mieszane uczucia nie wspominam już o potworach wielkości 75" i wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, VSS napisał:

to miałeś szczęście, ja ostatnio miałem dwa duże pakiety (telewizor i rower) i każdy zadzwonił i powiedział ze towar lezy przed drzwiami, oczywiście przy TV chwila zgrozy bo róg obdarty a po rozpakowaniu widzę 4 dziury na macie ochronnej i kolana zrobiły się miękkie w tym momencie ale matryca nawet ryski nie miała,

Chyba bym wolał wsiąść wolne, siedzieć na dupie w domu i czekać na kuriera, bo zawsze mam stres jak coś takiego zamawiam. Jak kupowałem swojego w zeszłym roku, czy dwa lata temu, to elegancko dwóch kurierów wniosło go do środka i przy nich całego mogłem rozpakować. Ostatnio nic nie zamawiałem, to nawet nie wiedziałem jak to wygląda z kurierami przez COVID19.

2 godziny temu, lukadd napisał:

Osobiście mam bardzo miłe doświadczenia z niemieckimi sklepami, jeszcze mi się nie trafiło, aby były problemy z reklamacją. A kiedyś miałem mega wpadkę dokładnie w Saturnie z odbiorem osobistym kupiłem TV za ~2k euro, który po przywiezieniu do domu i rozpakowaniu z pudła miał stłuczony róg. Pudło z zewnątrz było w idealnym stanie. Więc był mały strach w oczach po rozpakowaniu :E.  Ale obyło się bez problemów, po powrocie do sklepu i wyjaśnieniu sytuacji ~5 minut  dostałem nowy TV i jeszcze dodatkowy rabat.

U nas w markecie by Ci powiedzieli, a proponowaliśmy panu dodatkowe ubezpieczenie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu VRR. OLED'y LG dostaną aktualizację z  AMD FreeSync™ Premium 

https://hdtvpolska.com/lg-wprowadza-wsparcie-dla-freesync-premium-do-telewizorow-oled-2020-oferuja-teraz-najszerszy-zakres-technologii-vrr/

Oczywiście LG olało "stare" OLED'y z serii 9 i nowy FirmWare dostaną tylko modele na 2020.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

82dpz2wo.jpg

 

co prawda Gsync da się aktywować ale nie dziala to tak jak Gsync z modulu

https://youtu.be/LjqdJYFwQi4

problem występuje w momencie zmiany trybu obrazu na Game i Gsync jest Aktywny jest indykator Gsync ale  działa jak Vsync,  jeżeli ustawimy obraz w tryb Standardowy to otrzymujemy lepsza płynność szaty graficznej ale LAG jest tak ogromny ze od naciśnięcia myszki do wystrzału mijają wieki, skalowanie do 1440p@120Hz już wygląda o wiele lepiej mimo wszystko nie zaliczył bym tego do  Gsync P&P, sterownik nie rozpoznaje czy monitor jest kompatybilny czy tez nie,

2e8zcqr2.jpg

 
Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.07.2020 o 20:15, ODIN85 napisał:

Jak się dopłaci 30zł to Ci wniosą.

Mi 65 na podwórku zostawili a wniosłem potem ze starą.

Ja się ze swoim bujałem sam,  bo się bałem że stara fakturę gdzieś zobaczy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do Gsync to opcje sa dwie dla SM9

1- tv jest rozpoznawane przez sterownik ale jest od razu info w sterowniku ze wsparcie nie jest potwierdzone i jezeli to zignoruj3my to wlaczy sie redukcja imput lag

 

2- nawiazujac do 1 najprawdopodobniej doszlo do udostepnienia luki ID dla produktu Gsync z uwagi na podzial Gsync na rozne podkategorie.

 

Teraz strona technicznej analizy

 

Gsync nigdy nie dzialal na tym modelu tv ,

Gsync nie generuje blackscrenow trwajacych nawer 2 do 3 sekund podczas rozgrywki w odstepach randomowych nawet co kilka minut a czasem co kilkadziesiat sekund

ponizej 50fps juz zaczyna sie klatkowanie szaty graficznej praktycznie niegrywalny fps

 

Pamietacie laptopa Asus G751 ktory mimo braku moduly wspieral Gsync z poziomu sterownika ?

 

no wlasnie te same problemy ktory byly w lapropie przy gsync On to sa na tym TV jak wlaczy sie Gsync.

 

i teraz jest dos zasadnicze pytanie miec stare FW a  w Menu Gysync ktory nie dziala, czy robic update FW ktore wprowadza spore poprawki, tu raczej nie podlega dyskusju

mam jeszcze stare FW wiec moge kilka zeczy sprawdzic

 

e

wyłączenie opcji HDMI Ultra HD Deep color jednoznacznie znika opcja Gsync z opcji sterownika

 

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic HZ2000 OLED TV Review: Best TV of 2020?

Panasonic znowu z najlepszym OLED TV?

 https://www.ceneo.pl/95394073

 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Bo wypala ci się równomierniej ale wypala i obraz jest coraz gorszy." ?

Wypalenia masz na całym ekranie i tego nie zauważasz. Gdybys porównał obraz sprzed 4 lat i aktualny to być zobaczył różnicę. ?

Dalej juz mi sie nie chcailo nawet czytac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...