Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Glosniki w nowym X vs stare 9 coś się zmieniły? Soundbar dużo daje? Ciekawi mnie czy daje radę również jako zwykle źródło dźwięku. Czy jednak coś zewnętrznego wciąż dużo lepiej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, azgan napisał:

 a model z poprzedniego roku idzie do Ojca (jest jeszcze na gwarancji).

Mów mi tato ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Minciu napisał:

Glosniki w nowym X vs stare 9 coś się zmieniły? Soundbar dużo daje? Ciekawi mnie czy daje radę również jako zwykle źródło dźwięku. Czy jednak coś zewnętrznego wciąż dużo lepiej wypada.

Głośniki w CX grają lepiej w trybie AI PRO wręcz zaskakująco dobrze (jest głośniej i wyraźniej). Oczywiście jak masz solidne kolumny albo dobrej klasy soundbar to wiadomo co lepiej wypada ale jak na wbudowany system audio jest wystarczająco dobrze. Mniej wymagające osoby powiedzą że grają jak soundbar bez subwoofera (oczywiście z tych tańszych zestawów a nie zaczynających się od 2500 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Xbox One X ma VRR 2.1 i to działa na C9. Tak samo będzie na nowych konsolach.

A Freesynca można zrobić w minutę za pomocą CRU, ale sprawdzałem tylko w 1 grze.

Edytowane przez mick.alderr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, lamparcicho napisał:

Mów mi tato ?

Teraz to już szału nie robi jak nówki w promocji można wyrwać za 4300 zł więc i tak byś pewnie wolał prosto z sklepu a nie sprzęt po kimś kto korzystał z niego jak z monitora ?. Ojciec nie gra to mu taki do oglądania History channel i innych Discovery styknie w sypialni a Netflixa też odpali czasem przed snem.

14 minut temu, mick.alderr napisał:

Przecież Xbox One X ma VRR 2.1 

Nie, XOX nie ma HDMI 2.1 a dodany FreeSync Premium masz tylko w nowych OLED'ach na 2020

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest oficialna specyfikacja na stronie producenta czyli od samego Microsoftu i XBOX ONE X ma HDMI 2.0b a HDMI w wersji 2.1 to będzie dopiero w XSX (Next-Gen) https://www.xbox.com/pl-PL/consoles/xbox-one-x

Screenshot-20200803-174449-Samsung-Internet

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj można sobie zobaczyć jaka jest różnica między zwykłym FreeSync a FreeSync Premium

jwXsA9V.jpg

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co wprowadzali Freesync 2, miało nazwę za mało nośną marketingowo to zrobili tego premium.

Ja mam FS2 i też obsługuje LFC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bbandi napisał:

Tylko po co wprowadzali Freesync 2, miało nazwę za mało nośną marketingowo to zrobili tego premium.

Ja mam FS2 i też obsługuje LFC.

No nie właśnie jest teraz podział na 3 segmenty tak jak G-Sync https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce/products/g-sync-monitors/

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy jeszcze o Freesync Premium Pro :E wincyj Freesynców ... wincyj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, bbandi napisał:

Nie zapominajmy jeszcze o Freesync Premium Pro :E wincyj Freesynców ... wincyj

Nvidia chyba pierwsza zrobiła podobny podział. 

AMD na fs2 miało mieć zagwarantowane LFC. A że NV zrobiła ULTIMATE, to chyba AMD nie chciało być gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

azgan ogarnij się. Xbox One X ma HDMI 2.0 z elementami HDMI 2.1 czyli wspomniany przeze mnie VRR 2.1 (HDMI FORUM VRR dokładnie) i taki format wspiera bez problemu C9 bo ma porty HDMI2.1, więc nie ma co spekulować, że coś nie będzie działać na tym telewizorze. Nawet sam wrzuciłeś filmik gdzie gościu to odpala na CX xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, mick.alderr napisał:

azgan ogarnij się. Xbox One X ma HDMI 2.0 z elementami HDMI 2.1 czyli wspomniany przeze mnie VRR 2.1 (HDMI FORUM VRR dokładnie) i taki format wspiera bez problemu C9 bo ma porty HDMI2.1, więc nie ma co spekulować, że coś nie będzie działać na tym telewizorze. Nawet sam wrzuciłeś filmik gdzie gościu to odpala na CX xD

Odpala ale po staremu brak pełnego wsparcia bo konsola ma ograniczone wyjście do 2.0b w XSX masz mieć pełne 2.1 i zgodne z nowymi portami w TV.

I tego nikt nie wie jak będzie działać pełne HDMI2.1 ani w C9 ani w C10. Tego się dowiemy dopiero jak wyjdzie nowy XBOX.

Skoro samo LG twierdzi że mogą być odczuwalne pewne braki to coś na rzeczy może być oni przecież wiedzę więcej niż my.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie LG tak twierdzi? Przecież dali do CXa 4K 120Hz GSync, więc da się zrobić synchronizację przy tych parametrach obrazu. Jakieś teorie tworzysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście... :D Jak pojawią się nowe konsole i karty graficzne z HDMI2.1 to freesyncu/gsyncu można zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PC też jeszcze nikt nie sprawdził jak działa G-Sync z HDR w 120k/s w 4K i 10bit bo nie ma tego jak sprawdzić. Będą nowe GPU z HDMI2.1 to się dowiemy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120Hz + VRR, czyli w zasadzie juz mozna w pelni przetestowac C9, nie ma takich testow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bez VRR więc nie w pełni już Dziku1 o tym pisał na poprzednich stronach 

W dniu 9.07.2020 o 19:09, Dziku1 napisał:

Na Reditt donoszą, że udało się z LG 9/X oraz 2080RTX uzyskać 4K@120HZ@12bit/Chroma 4.4.4.

Pojawiły się jakieś przejściówki DP 1.4 > HDMI 2.1 i załatwiają sprawę. 

edit:VRR niestety nie przechodzi. 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć to jest tylko adapter. Pewnie VRR nie przejdzie bo z HDMI na DP przeskakuje a po drodze musiałby chyba pozwolić gadać monitorowi i GPU ze sobą. Ale HDR, 4K, 120Hz/100Hz,  10bit/8Bit powinno śmigać. Zależy jaką ma przepustowość realną i na ile pozwolą wasze kable HDMI 2.1.

Tutaj można komentaże przetrzepać, może ktoś coś konkretnego napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=C8Hg3eq1izM

https://www.youtube.com/watch?v=Ctdq3dbjiSI

 

I tutaj już ludzie kupili kilka i ocenili:

https://www.amazon.com/Club-3D-DisplayPort1-4-4K120Hz-CAC-1085/dp/B08BX49V5V#customerReviews

Ludziska piszą że VRR nie przechodzi niestety. No i pasmo jest chyba okrojone bo o chromie wspominają. Fajnie i niefajnie. Do tego gówno się wiesza XD. A jeden Typek dostał coś, co wygląda jakby kosztowało 3zl a nie 300zl :D

https://www.amazon.com/gp/customer-reviews/R3MMDJ2HZSQ9I7/ref=cm_cr_dp_d_rvw_ttl?ie=UTF8&ASIN=B08BX49V5V 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dalej w 100% nie do sprawdzenia bo zawsze czegoś będzie brakować i wracamy do punktu wyjścia. Bez nowych GPU i Next-Genów z natywnym wsparciem dla HDMI2.1 nie poznamy pełni możliwości tych sprzętów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego własnie na nowy standard przeskakuje się jak już wszystkie urządzenia są na rynku od co najmniej roku, dwóch. Wtedy nie ma niespodzianek że coś miało być a nie ma itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...