Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

LG CX 48-inch 4K OLED TV Review: The best TV for gamers!

Sony XH90 4K HDR TV Review | Surprising!

 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung Q90T 4k QLED Overview 2020

TV Comparison: Samsung Q80T vs Q90T Series QLED

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poznajcie jedną z nowości tego roku - Dolby Vision IQ 

 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, azgan napisał:

Poznajcie jedną z nowości tego roku - Dolby Vision IQ 

 

 

Zawsze mi się podobają te porównania. Generic HDR wygląda jakby to był YT 720P nagrany kamerą, a w rzeczywistości pewnie będzie analiza 20cm od ekranu co się zmieniło...

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bartekkx napisał:

Zawsze mi się podobają te porównania. Generic HDR wygląda jakby to był YT 720P nagrany kamerą, a w rzeczywistości pewnie będzie analiza 20cm od ekranu co się zmieniło...

Dokładnie - wygląda gorzej jak na najtńszej TNce, i jeszcze te głos lektora który idealnie pasuje do tej ściemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ta nazwa IQ... :szczerbaty: No juz naprawde mogli sie bardziej wysilic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, azgan napisał:

LG CX 48-inch 4K OLED TV Review: The best TV for gamers!

Gdyby nie to, że taki duży i drogi to pewnie by wylądował na miejscu obecnego monitora.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza cena jak będzie i GPU to wyląduje na miejscu monitora.

Biurko metr głębokości nie może się zmarnować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1m to siedziałem przy 32' 140PPI, przy 48' to już byłby jak dla mnie masochizm, a przy 92PPI to już rozczarowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kris194 napisał:

Gdyby nie to, że taki duży i drogi to pewnie by wylądował na miejscu obecnego monitora.

48 cali nie jest aż tak duże w końcu to ma być Big Screen Monitor

8 godzin temu, Minciu napisał:

Lepsza cena jak będzie i GPU to wyląduje na miejscu monitora.

Biurko metr głębokości nie może się zmarnować.

Tutaj gościu bardzo dokładnie opisuje wrażenia z użytkowania 48 calowego OLED'a LG CX w roli monitora do PC - polecam posłuchać co mówi (może Ci się przydać)

The Ultimate Small TV, Big Gaming Monitor | LG CX 48-Inch 4K OLED

 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Wu70 napisał:

I ta nazwa IQ... :szczerbaty: No juz naprawde mogli sie bardziej wysilic

Tutaj odp. Samsunga na Dolby Vision IQ

Poznajcie Adaptive Picture które trafi do nowych modeli z linii na 2020 rok jako jedna z nowości w ich QLED'ach

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.ceneo.pl/92747388

 

Czy ja wiem. Na ten moment to popyt raczej nie jest zaspokojony i nie zanosi się, aby do listopada został zaspokojony. Bardziej kulawej premiery nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tam jest w tym upośledzonym linku?

Klikam łodzie, samochody, jestem człowiekiem a ta weryfikacja ciągle zawieszona siedzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi link dziala.

https://videocardz.com/press-release/asus-rog-announces-worlds-first-hdmi-2-1-certified-4k-120hz-gaming-monitor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Minciu napisał:

https://www.ceneo.pl/92747388

 

Czy ja wiem. Na ten moment to popyt raczej nie jest zaspokojony i nie zanosi się, aby do listopada został zaspokojony. Bardziej kulawej premiery nie pamiętam.

Kulawa bo? Premiera to była ale 3 miesiące temu, ja trochę odczekałem i kupiłem nieco taniej niż na premierę 

https://hdtvpolska.com/lg-znamy-polskie-ceny-telewizorow-oled-i-nanocell-2020-nowe-modele-pojawiaja-sie-w-sklepach/

Nowe modele schodzą na bieżąco nie ma problemów z ich dostaniem i pierwsze promocje też już zaczynają się pojawiać  

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48cali oferuja w cenie poprzedniej gen gdzie kupiles za tyle 55cali oleda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C9 w 55 calach rok temu kosztowało nawet więcej, sprawdź sobie ceny premierowe 

https://hdtvpolska.com/znamy-polskie-ceny-lg-oled-2019/

Na przestrzeni kolejnych miesięcy cena stopniowo malała i trafiały się różne okazje.

Nowości zawsze kosztują więcej.

Matryca 48 cali jest dostępna dopiero od tego roku więc nie ma nawet czego porównywać można się odnieść tylko do cen 55 cali na start nowej serii.

Modele z poprzedniego roku są zawsze bardziej atrakcyjne cenowo. Jak ktoś chcę tanio i dobrze to bierze LG OLED B9 za 4300 zł (ostatnio było za tyle 55 cali) i nie musi czekać na przeceny.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, azgan napisał:

Kulawa bo? Premiera to była ale 3 miesiące temu, ja trochę odczekałem i kupiłem nieco taniej niż na premierę 

https://hdtvpolska.com/lg-znamy-polskie-ceny-telewizorow-oled-i-nanocell-2020-nowe-modele-pojawiaja-sie-w-sklepach/

Nowe modele schodzą na bieżąco nie ma problemów z ich dostaniem i pierwsze promocje też już zaczynają się pojawiać  

 

Premiera 48" w Polsce jest kulawa. Nie pamiętam aby coś z OLEDów miało taką premierę jak te 48". Jakiś czas temu były chyba dwie firmy z preorderami i do tej pory nic więcej. A tamte oferty też poznikały. Idę do sklepu, mówię LG OLED CX 48" a obsługa patrzy się na mnie jak na UFO chyba ? 

1 godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Telefonem wszedłem normalnie. Z kompa nie mogłem. Nie wiem o co chodzi z tą weryfikacją człowieczeństwa. 

One more step

Please complete the security check to access videocardz.com

Why do I have to complete a CAPTCHA?

Completing the CAPTCHA proves you are a human and gives you temporary access to the web property.

What can I do to prevent this in the future?

If you are on a personal connection, like at home, you can run an anti-virus scan on your device to make sure it is not infected with malware.

If you are at an office or shared network, you can ask the network administrator to run a scan across the network looking for misconfigured or infected devices.

Another way to prevent getting this page in the future is to use Privacy Pass. You may need to download version 2.0 now from the Chrome Web Store.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Doamdor napisał:

1m to siedziałem przy 32' 140PPI, przy 48' to już byłby jak dla mnie masochizm, a przy 92PPI to już rozczarowanie.

Poczytaj sobie

eY4gZdt.jpg

https://hdtvpolska.com/jaki-rozmiar-telewizora-kupic-kalkulator-odleglosci-dla-telewizorow-8k-i-4k-juz-dostepny/

Mam 55 calowy "monitor" i z odległości 1,5m jest bajka. Wyśmienicie mi się gra na takim ekranie i nie wyobrażam sobie przesiadki na coś mniejszego w 4K.

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkość też robi wrażenie tylko trzeba mieć do tego odpowiednie warunki (dobrze zagospodarowane stanowisko) w końcu jesteśmy w temacie

"BIG FORMAT GAMING DISPLAYS"

W dniu 2.08.2020 o 19:35, Minciu napisał:

 

Jak już kiedyś pisałem, nie ma za dużych monitorów. Są tylko za małe biurka. 

Otóż to ?

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48" będzie idealny na metrową odległość. 55" jest o drobinę za duży. 43" też bym fajnie sobie wkomponowal, ale nie wypuścili takich oledow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, azgan napisał:

Poczytaj sobie

 

https://hdtvpolska.com/jaki-rozmiar-telewizora-kupic-kalkulator-odleglosci-dla-telewizorow-8k-i-4k-juz-dostepny/

Mam 55 calowy "monitor" i z odległości 1,5m jest bajka. Wyśmienicie mi się gra na takim ekranie i nie wyobrażam sobie przesiadki na coś mniejszego w 4K.

 

Poruczyłem kwestie monitora, nie telewizora.

Nie każdy ma biurko głębokie na 1,5m, nie każdy chce siedzieć tak daleko od ekranu, nie każdy jest masochistą, żeby siedzieć przez wiele godz w nocy przed takim ekranem, szczególnie podczas czytania tekstu na białym tle.  :szczerbaty: W dodatku, jak człowiek chce się nacieszyć jakością obrazu w grze, to widzi mizerie, z powodu niskiego PPI. Więc wybacz, 55' 4k jako monitor do PC na biurku, to dla mnie nieporozumienie.

Monitor 31,5' 4k z 140 PPI, robi dużą różnicę w odbiorze tego co widzimy na ekranie monitora podczas grania, lecz 140PPI to nie jest jeszcze na tyle dużo, żeby uzyskać idealną jakość obrazu.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 31,5" 4K z 140 PPI nie jest jeszcze na tyle duży, aby uzyskać idealną wielkość obrazu na biurku o głębokości metra.

Za to biurko 60-70cm nie jest na tyle głębokie, aby uzyskać idealną wygodę przed monitorem. Musi być 80+. A jak ktoś kto ma 60cm zagląda do tego tematu, to niestety ale pomylił działy i kolejność. I nie zrozumie o czym piszę, jeżeli sam nie miał okazji siedzieć chociaż na ~75cm.

 

Idąc dalej, 4K 48" z 100.1 PPI po zwiększeniu odległości do ekranu, czyli po zakupie wygodnego biurka wystarczy w zupełności, abyś nie widział mizerii na ekranie z powodu niskiego PPI :) 

 

 

A jeszcze inaczej, przy przeliczniku 2,03cm/1" daje nam takie optymalne odległości:

55" - 111,6cm

48" - 97,5cm

32" - 65cm

 

 

Wiec jeśli teraz przy 32" siedzisz w odległości 65cm, to ja siedząc przy 48" w odległości 97,5cm będę miał identyczną, straszną mizerię jak Ty u siebie :)

 

I tak, 8K to jeszcze nie jest aby pokaleczyć nam oczy, ale i tak jest wystarczająco dobrze, aby cieszyć się grami z bardzo dużą ilością detali.

 

Edytowane przez Minciu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Kiedy premiera ? Kupię na pewno super gierka
    • https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-04-18/do-tusk-najblizsze-tygodnie-moga-rozstrzygnac-o-losach-wojny-w-ukrainie-sytuacja-jest-krytyczna/ https://www.money.pl/gospodarka/cudzoziemcy-w-policji-ruszyla-analiza-7018246868503488a.html Jak do policji przyjmą Białorusinów z wrogiego nam państwa pod butem Rosji to policjant będzie zatrzymywał policjanta ? Ukraina upada ? Przecież Rosja miała upaść w 3 dni ? To jak to z tym jest ?
    • https://rozrywka.dorzeczy.pl/show-biznes/575775/kubicka-wsciekla-na-lekarza-z-ukrainy-nie-mowil-po-polsku.html Ostatecznie Kubicka w zaawansowanej ciąży, sprowadziła swoją mamę do prywatnego warszawskiego szpitala, gdzie lekarze nie kryli zdumienia tym, że nie wykonano jej odpowiednich badań. Tam właśnie zamierza kontynuować leczenie. czyli standard , gdzie są zwolennicy publicznej "służby zdrowia" ? @kanon7  https://polin.pl/pl/aktualnosci/2016/07/05/prezydent-andrzej-duda-w-kielcach
    • allegro lepsze i drozsze ale wiesz czemu bo jak kupisz nawet od prywatnego to na 99% dostaniesz item, i to nie chodzi o to ze cie oszukaja, kupilem 3 plyty glowne, jeden odrzucił zakup bo juz nieaktualne, dwoch pozostalych nie zaakceptowalo i 24h x2 nie mialem srodkow, do tego musisz czekac te 24/7 bo nawet jak zwroca srodki to tracisz caly jeden dzien bo przeciez nie kupisz 5 roznych rzeczy bo potem tego nie zwrocisz  
    • Siemka, Mam takie pytanie, co w obecnej sytuacji bardziej opłaca się kupić, LG C3 42 czy AW2725DF   LG C3 obsługuje 4k i można go kupić już za 3600zl  AW2725DF obsługuje 1440p i jest droższy , kosztuje 4000zl.   Obecnie mam komputer który nie jest gotowy do grania w 4k, ale też trochę bez sensu płacić więcej za monitor który teoretycznie jest gorszy, bo obsługuje mniejsza rozdzielczość. A z tego co słyszałem LG C3 radzi sobie ze skalowaniem obrazu do 1440p bardzo dobrze. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...