Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

LG pokazało swoje stanowisko pod OLED CX 48 cali w roli monitora do PC

award

a tutaj jeden z graczy pochwalił się własnym projektem 

maxresdefault

i jeszcze stanowisko gracza od DELL'a dla ich aż 55 calowego OLED'owego monitora ALIENWARE 

03-O6p10-Gik-W5-V1-Pgw-SRm-PIN-1-v-1569891549

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG na sam widok boli mnie już głowa... mogli zaraz dać 65".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma się siedzieć od 48" w takiej odległości jak na pierwszym zdjęciu, to jednak widzę sens 8K. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żebyś wiedział, że powinno być 8K

Sprawdziłem ppi tego 48" TV/Monitora LG i uwaga.... wynosi ... 92ppi:szczerbaty:? Dokładnie tyle co 1080p na 24". Mega padaczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Minciu napisał:

 

W sam raz ale trzeba na ścianie zawiesić ;)

Tutaj jeden z graczy pokazał projekt swojego "wiszącego" stanowiska 

1a2b8c4b9027e0796216370acf6ef40a

Można? Można 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, SPYCHCIO napisał:

Odnośnie 34" UWQHD to dla mnie totalna bieda jeśli chodzi o rozdzielczość przy tylu calach... tylko 110ppi.

To to samo co 27" WQHD ;) Tu i tu możesz mieć 4k, czyli 5120x2160 w 34" ale zanim dostaniemy >100Hz w tej rozdzielczości.. Ultrawide zawsze jest opóźnione :D

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, SPYCHCIO napisał:

Żebyś wiedział, że powinno być 8K

Sprawdziłem ppi tego 48" TV/Monitora LG i uwaga.... wynosi ... 92ppi:szczerbaty:? Dokładnie tyle co 1080p na 24". Mega padaczka.

Można jeszcze grać na ekranie smartfona tam to dopiero masz ppi na "kolosalnym" ekranie w WQHD+ nawet pixów z nosem w ekranie nie widać. 

Miałem 4K na 32 calach i w życiu bym nie wrócił. Dla mnie minimum to 40-43 cale do grania w 4K.

8K jest świetne ale dopóki nie będzie sprzętu który to ogranie 2160p musi wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Wu70 napisał:

To to samo co 27" WQHD ;) Tu i tu możesz mieć 4k, czyli 5120x2160 w 34" ale zanim dostaniem >100Hz w tej rozdzielczości.. Ultrawide zawsze jest opóźnione :D

Wiem, wiem bo widziałem ten monitor LG "5K2K", ale to tylko 60Hz bez G-Sync itp. Gdyby miał wszystko to przyznaje, że brałbym go pod uwage ;)

Podziwiam twój wzrok i głowę azgan, ja miałbym odlot:D

Nie pisz o smartfonie bo to już inna liga ppi(500), ale w monitorze widać zaraz różnice jesli mamy 90ppi vs 160ppi.

Edytowane przez SPYCHCIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, SPYCHCIO napisał:

Wiem, wiem bo widziałem ten monitor LG "5K2K", ale to tylko 60Hz bez G-Sync itp. Gdyby miał wszystko to przyznaje, że brałbym go pod uwage ;)

Podziwiam twój wzrok i głowę azgan, ja miałbym odlot:D

Nie pisz o smartfonie bo to już inna liga ppi(500), ale w monitorze widać zaraz różnice jesli mamy 90ppi vs 160ppi.

W jakiej odległości siedzisz w salonie od 65 cali na których grałeś na konsoli PS4PRO w 1440p lub 1800p z szachownicą ?

Ja od ekranu 55 cali siedzę 1,5 metra czyli dokładnie tyle ile powinien wynosić dystans i gram w natywnym 4K. Mówi Ci to coś??

Na tych 27 calach w 4K to dopiero trzeba mieć sokoli wzrok żeby wyłapać drobne detale przy odległości 80 cm więc to raczej ja Tobie zazdroszczę ?

Screenshot-20200810-203802-Samsung-Internet

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gaming room i tam mam 2,8m od TV i była lipa właśnie przez te 1440p.

Dostałbym krwawicy oczu gdybym miał grać w FPSa na 55" z 1,5m, ale jeśli Tobie to odpowiada to spoko. Pisałem już "co kto woli" i daj już spokój bo robi się off-top albo pisz na priv bo zaśmiecamy temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SPYCHCIO napisał:

Mam gaming room i tam mam 2,8m od TV i była lipa właśnie przez te 1440p.

Dostałbym krwawicy oczu gdybym miał grać w FPSa na 55" z 1,5m, ale jeśli Tobie to odpowiada to spoko. Pisałem już "co kto woli" i daj już spokój bo robi się off-top albo pisz na priv bo zaśmiecamy temat.

Ale chyba jest różnica między skalowanym 1440p na 65 calach a natywnym 2160p na 55 czy nie? W filmach też różnicy nie widzisz między 4K a WQHD?? No zgadzam się że kto co lubi tak sobie gadamy bez spiny jak kolega z kolegą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dalej nie pisze. Ty wolisz 55" a ja 27". Tyle w temacie nie chce mi się już tego dalej ciągnąć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Fjubens napisał:

Jeśli ma się siedzieć od 48" w takiej odległości jak na pierwszym zdjęciu, to jednak widzę sens 8K. :D

8K ma sens tak samo jak 4K problemem jest tylko zapewnienie odpowiedniej wydajności w grach. Obstawiam że szybciej zobaczymy jednak filmy na BR. 

Próby grania w 8K już były - sam możesz sprawdzić z jakim efektem 

 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, azgan napisał:

8K ma sens tak samo jak 4K problemem jest tylko zapewnienie odpowiedniej wydajności w grach. Obstawiam że szybciej zobaczymy jednak filmy na BR. 

Ewentualnie można po prostu się pokusić o inne ustawienie / głębsze biurko, z tym 8K to tak trochę żartobliwie w sumie, po prostu nigdy nie byłem w stanie zrozumieć sytuacji jak na owym zdjęciu gdzie ewidentnie widać, że odległość od ekranu jest tak mała, że patrząc na ekran, trzeba ruszać głową żeby zobaczyć co jest po bokach. To samo w sobie już wyklucza ergonomię i komfort korzystania, a rozdzielczość swoją drogą, tutaj jest za blisko do 4K nawet idąc kalkulatorem. Powinniśmy wzrokiem być w stanie objąć całość ekranu bez ruszania głową na boki aby zobaczyć co jest w każdym zakamarku ekranu.

Także 48" na biurko? Spoko (Chociaż 43" to chyba max), ale niech ta odległość faktycznie będzie większa.
award.jpg

Jeśli zdjęcie nie przekłamuje, to facet nie jest w stanie zobaczyć co jest po lewej i prawej stronie / w rogach ekranu itd. bez ruszania głową, a więc zarazem karkiem.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8K to ja nie widzę na PC, większość graczy będzie się trzymała 1080p do 2050 roku:szczerbaty:

Masakra jak to się zmienia, kiedyś konsolowiec przychodził do PCtowca zobaczyć mega rozdzielczości, np 1024x768. A teraz większość na PC'tach siedzi na 1080p i idą do konsolowców oglądać 4K:D (będzie tak po wejściu PS5/XSX).

Irytuje mnie, że rynek dostał takiego zastoju.

 

Edit.

Fjubens trafiłeś w sedno z tym ruszaniem głową, to jest totalna porażka.

Edytowane przez SPYCHCIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PS5 i XSX na to bym nie liczył ale na PC?

Jak się ma hajs na takiego PC'ta to i na odpowiedni BFGD też powinno wystarczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Fjubens napisał:

E

Jeśli zdjęcie nie przekłamuje, to facet nie jest w stanie zobaczyć co jest po lewej i prawej stronie / w rogach ekranu itd. bez ruszania głową, a więc zarazem karkiem.

To jakaś pokazówka, na biuku 60cm z podcięciem. Łapy wiszą mu powietrzu. Taka ściema zwykła ?

Ale i tak nie trzeba widzieć co jest w rogu ekranu, bo i po co. Jak zasówasz po mieście to z klapkami na oczach? Bo nie widzisz i tak co masz na bocznym widzeniu?

95100_600x315.jpg

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na teraz to patrzmy na 4K/144Hz bo to będzie wyzwanie nawet dla RTX3080Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jeszcze inaczej...

Co myślicie o tym stanowisku?

Gościu ma akurat 48 calowego CX w roli monitora na tym samym biurku co PC i PS4 

Jak się komuś nie chcę oglądać to tutaj fota

Screenshot-20200810-212428-Samsung-Internet

I jak?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I popatrz w 5:24 gdzie on jest jak gra? Ja mam głowę na równi z blatem biurka. Gdyby on tak zrobił to dostałby oczopląsu.

Dla nie niego 40" byłyby totalnie maksymalne. Wtedy siedziałby jak człowiek przy biurku.

Przy 55" odjechałby pewnie jeszcze o metr na tym krześle, gdzie tu sens? Niech idzie kupić konsole i gra normalnie na TV siedząc dalej na kanapie. Będzie lepiej i wygodniej?

professional-gamer-playing-firstperson-s

Tu jest normalna pozycja przy biurku w trakcie gry a nie metr od niego.

Edytowane przez SPYCHCIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, SPYCHCIO napisał:

I popatrz w 5:24 gdzie on jest jak gra? Ja mam głowę na równi z blatem biurka. Gdyby on tak zrobił to dostałby oczopląsu.

Dla nie niego 40" byłyby totalnie maksymalne. Wtedy siedziałby jak człowiek przy biurku.

Przy 55" odjechałby pewnie jeszcze o metr na tym krześle, gdzie tu sens? Niech idzie kupić konsole i gra normalnie na TV siedząc dalej na kanapie. Będzie lepiej i wygodniej?

Może gra tak jak ja czyli większość czasu na padzie?. Na PC to też żaden problem - podpinasz do portu USB i śmigasz. U mnie M+K jest tylko w niektórych grach wykorzystywana.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet z padem gram w takiej pozycji jak dałem na obrazku.

Wyjaśniliśmy sprawę dlaczego ktoś kupuje monitory 48" - 55", grają na padzie i siedzą sporo dalej a nie w typowych dla gracza PC 60cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SPYCHCIO napisał:

Ja nawet z padem gram w takiej pozycji jak dałem na obrazku.

Wyjaśniliśmy sprawę dlaczego ktoś kupuje monitory 48" - 55", grają na padzie i siedzą sporo dalej a nie w typowych dla gracza PC 60cm.

No nie, przy 60cm to absolutnie odpada takie rozwiązanie. Musi być większa odległość i tak jak mówię u mnie głowa jest 1,5m od ekranu więc wszystko dobrze widzę. Do siedzenia z nosem w ekranie czyli z bliska są standardowe monitory.

40 calowych monitorów też nie robią minimum to 43 a z OLED'owych matryc minimum to 48 cali od tego roku ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, SPYCHCIO napisał:

I popatrz w 5:24 gdzie on jest jak gra? Ja mam głowę na równi z blatem biurka. Gdyby on tak zrobił to dostałby oczopląsu.

Dla nie niego 40" byłyby totalnie maksymalne. Wtedy siedziałby jak człowiek przy biurku.

Przy 55" odjechałby pewnie jeszcze o metr na tym krześle, gdzie tu sens? Niech idzie kupić konsole i gra normalnie na TV siedząc dalej na kanapie. Będzie lepiej i wygodniej?

professional-gamer-playing-firstperson-s

Tu jest normalna pozycja przy biurku w trakcie gry a nie metr od niego.

przecież on sie garbi do ekranu na tym krótkim biureczku 70cm i trzyma wzrok z 50cm od ekranu bo inaczej nic by nie widział. A garbi się bo nie widzi :D

7 minut temu, SPYCHCIO napisał:

Ja nawet z padem gram w takiej pozycji jak dałem na obrazku.

Wyjaśniliśmy sprawę dlaczego ktoś kupuje monitory 48" - 55", grają na padzie i siedzą sporo dalej a nie w typowych dla gracza PC 60cm.

Jakich typowych 60cm? Tutaj był ziomek co siedzi przy typowych 35cm i jak kupił 32" to sie załamał, bo pixele wielkie i nie ogarnia monitora.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto się nie garbi przy biurku ;)

teknos-associates-gamers-make-money-imag

 

Minciu im też daj znać, że nie wiedzą na jakich ekranach się najlepiej gra aby wszystko ogarniać wzrokiem i szybko reagować, daj im 55" z metra?

Edytowane przez SPYCHCIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...