Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś myśli że 49 cali jest za duże na biurku to chyba nigdy nie miał dwóch monitorów.
Dwa monitory 1080p 24 calowe, maja podobną szerokość do tego OLEDa, a jak patrzę na swoje ustawienie to przydałby się monitor nad tymi dwoma.
Dwa razy większy calarz ma takie same PPI w 4k, jak mniejsze FullHD.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj panowie. No dobra nie chce się z wami kłócić bo za bardzo was lubię :)

@ODIN85 szanuj swoje pieniądze, tylko tyle ci napisze jeśli chodzi o dokupowanie gwarancji ;) 

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem proces produkcyjny poprawia się z czasem. Tak jak zabezpieczenia oledow. Przecież rok w rok nie zmieniają tylko obudowy albo raczej stopy.

W testach OLEDow też widać różnice między c9 A starszym C8 już przy image retention. Wcześniej była. Teraz nie ma.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, kadajo napisał:

 

Ale tak na poważnie, jestem za OLED'em jak mur. Nawet jak mi się wypali czy tam zdechnie kupie następny bo obraz jest po prostu fenomenalny. 

A widzisz i sam otwarcie przyznajesz że nie ma nic lepszego od OLED'a ?

W sklepie oglądałem też QLED'a Samsunga i u mnie wygrał kolejny raz OLED i z nim już zostaje do czasu aż nie pojawi się coś lepszego (MicroLED?)

Sporo osób czeka na MicroLED a przecież tam też będzie marudzenie i obawy że może się coś wypalić i moduł do wymiany ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak pisałem :) Ale to nie oznacza że się nie może wypalić. :)
Pisanie ze to urban legend itd. jest nieodpowiednie i może kogoś wprowadzić w błąd.

13 minut temu, Minciu napisał:

Moim zdaniem proces produkcyjny poprawia się z czasem. Tak jak zabezpieczenia oledow. Przecież rok w rok nie zmieniają tylko obudowy albo raczej stopy.

W testach OLEDow też widać różnice między c9 A starszym C8 już przy image retention. Wcześniej była. Teraz nie ma.

 

No własnie niestety nie. W tym sęk. Nie ma żadnego potwierdzenia ze cos się poprawiło od czasu 2017 roku. Zobacz że rtings przeprowadził dwa testy z modelami 2016 i 2017 i nagle cisza... jak myślisz dlaczego.

Dopiero jak LGD zmieni całkowicie proces produkcyjny może się cos zmienić.

13 minut temu, azgan napisał:

W sklepie oglądałem też QLED'a Samsunga i u mnie wygrał kolejny raz OLED i z nim już zostaje do czasu aż nie pojawi się coś lepszego (MicroLED?)

Sporo osób czeka na MicroLED a przecież tam też będzie marudzenie i obawy że może się coś wypalić i moduł do wymiany ?

MicroLED jeśli budowa będzie modułowa na bank będzie miał z tym problemy.

Ale zgadzam się jeśli chodzi o jakość obrazu nie ma nic lepszego niż OLED i jeszcze tak długo zostanie. Nawet jak MicroLED zacznie się pojawiać na stracie będzie pewnie zaporowo drogi a OLED nadal bardziej przystępny. Wtedy nadal wybiorę OLED'a. Osobiście uważam że jeśli MicroLED wejdzie do "normalnej" sprzedaży to trzeba będzie sobie doliczyć do tego plus 5 lat zanim ceny będą akceptowalne (Jeśli). Czyli to oznacza ze od dziś MicroLED mnie zainteresuje jako zakup może nawet za 10 lat. Do tego czasu "Only OLED".

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bocieque, Fjubens, Wu70, ODIN, lukadd, hennepin... i kto tam jeszcze? To ile macie już wypaleń na swoich OLED'ach? Po tylu ogranych tytułach w HDR już dawno powinien być płacz w temacie a coś cicho na ten temat ? 

Coś nie widać tej zbiorowej histerii. Nikt nie twierdzi że to się nie przytrafia tylko jaka jest skala tego problemu?

Do niedawna w tym samym temacie można było wyczytać teksty w stylu "bierz VA bo LCD nie może się wypalić" a teraz "ups... ale nie przeszkadza mi to tak bardzo" ?

Skoro ryzyko jest tu i tu to po co się pchać w LCD skoro tam też może się to przytrafić? 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgan ja wiem że my PCMR i mamy myślenie 01 ale no wiesz... :E

Ostatnie lata mojego życia nauczyły mnie aby się nie przejmować pierdołami ;)

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kadajo napisał:

@azgan ja wiem że my PCMR i mamy myślenie 01 ale no wiesz... :E

Nie wiem rozwiń temat lubię sobie podyskutować z ciekawymi osobami. Chętnie poszerzę swój światopogląd. Mi też się to przytrafiło raz, czemu od tamtej pory nie mam z tym problemu? Lipna sztuka, mam szczęście w loterii?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o pisanie że już się OLED nie wypala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz oszczędzam prąd i OLEDA odpinał z sieci jak nie używasz to w końcu go zajdziesz. Tak samo jak z premedytacją będziesz wyświetlał 24h na dobę statyczny obraz.  

Co więcej jak pizniesz w niego cegła to też to uwalisz. Wystarczy nie psuć bezmyślnie z premedytacją A ryzyko wypalenia będzie niewielkie. Ostatnio częściej problemem chyba pixele. Ale o tym nikt nie mówi, bo przecież ciężko pluć na OLEDowe pixele jak w LCD też to pada. Tam dodatkowo pada podświetlanie. 

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kadajo napisał:

Chodzi o pisanie że już się OLED nie wypala ;)

Wypala a czy ktoś twierdzi inaczej? Może się przytrafić i przytrafia ale jak zauważył Minciu jaka jest skala tego problemu? Daleko nie szukając obadaj znajomych z OLED'ami ? 

Jaki to jest % w skali świata a LG klepie matryce OLED dla aż 19 producentów i jest 2 gigantem TV obok Samsunga

https://hdtvpolska.com/lg-nowa-fabryka-paneli-oled-wreszcie-pracuje-pelna-para-ruszyla-produkcja-matryc-dla-19-producentow/

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Minciu napisał:

Jak będziesz oszczędzam prąd i OLEDA odpisał z sieci jak nie używasz to w końcu go znajdziesz. Tak samo jak z premedytacją będziesz wyświetlał 24h na dobę statyczny obraz.  

Co więcej jak pizniesz w niego cegła to też to uwalisz. Wystarczy nie psuć bezmyślnie z premedytacją A ryzyko wypalenia będzie niewielkie. Ostatnio częściej problemem chyba pixele. Ale o tym nikt nie mówi, bo przecież ciężko pluć na OLEDowe pixele jak w LCD też to pada. Tam dodatkowo pada podświetlanie. 

To ty napisałeś że wypalenie to Urban Legend nie ja ;)

1 minutę temu, azgan napisał:

Wypala a czy ktoś twierdzi inaczej. Może się przytrafić i przytrafia ale jak zauważył Minciu jak jest skala tego problemu. Daleko nie szukając obadaj znajomych z OLED'ami ? 

Tylko ja mam :E

Z klientów z którymi mam kontakt tylko 3 miało na razie problemy z tym (6 i i 2x7 seria) ale nie bylem u nich ostatnio i nie testowałem tego sam a uwierz mi ludzie zauważą ten problem dopiero jak im wyskoczy 100% czerwonego lub cyanu na ekranie i wtedy będzie WTF ;)
Zwróćcie uwagę na tych lamentujących klientów co wrzucają zdjęcia do sieci, to nie as jakieś drobne wypalenia tylko ekrany są już mocna załatwione, ten proces postępował długo i dopiero jak był na bardzo wysokim poziomie rzuciło im się to w oczy. Na Avsfroum coraz więcej widzę zdjęć z wypalonymi "7" na przykład. Ci co podają ilość godzin piszą ze TV przegrały miedzy 4,5 a 7 tys godzin.

Ale zawsze popieram podejście "nie szukajmy problemu na sile". Poważnie pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kadajo napisał:

To ty napisałeś że wypalenie to Urban Legend nie ja ;)

Bo wysokie ryzyko wypalenia, czytając dalej pewniak to Urban legend. Bo zdecydowanie od C9 nastąpił progres, i że świeczka szukając w Google nie można znaleźć żadnego przykładu.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

Bo wysokie ryzyko wypalenia, czytając dalej pewniak to Urban legend. Bo zdecydowanie od C9 nastąpił progres, i że świeczka szukając w Google nie można znaleźć żadnego przykładu.  

Jak telewizor na rynku jest dopiero rok to co się dziwisz...

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kadajo napisał:

 

Tylko ja mam :E

 

To po znajomych na forum patrz. Ilu się skarżyło na to w tym temacie? Wu70 wzywał serwis do wymiany matrycy z powodu pixów nie wypaleń co też przytrafia się na LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam wiem co wy macie. Może nie piszecie bo się wstydzicie że się coś wypaliło :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kadajo napisał:

A ja tam wiem co wy macie. Może nie piszecie bo się wstydzicie że się coś wypaliło :E

To by musiała być zaplanowana zbiorowa akcja milczenia u różnych osób z forum ?

Jak chcesz to mogę zrobić foty z B9 na planszach kontrolnych. Będę u ojca to mogę cyknąć. Jak mi coś nie pasuje nawet po czasie to się z tym nie kryję - sam widziałeś na przykładzie Momentum.

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgan luz, na prawdę nie trzeba mi nic udowadniać. Traktuj takie teksty z przymrużeniem oka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, kadajo napisał:

@azgan

Ostatnie lata mojego życia nauczyły mnie aby się nie przejmować pierdołami ;)

I słusznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ODIN85

#metoo :E

Apropo Amoledow Samsunga, to akurat tutaj znajomych ma trochę i każdego praktycznie jest cos wypalone, ale nigdy im nic nie mówiłem bo po co.
Niech się cieszą jak nie widza/nie przeszkadza im to.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam pokładam na dzieje w C9 na podstawie ImageRetention. Może to głupie, ale moim zdaniem jedno z drugim jest powiązane. I w C9 pozbyli się problemu. 

Znajomy kupił w zeszłym roku (listopad/grudzień) LG OLEDa. Ale nie pytali mnie o radę.. cóż, sam kupił z teściem i popsuli matryce w miesiąc-dwa. W miesiąc-dwa ją wyjarali. Ale kupili B7. A załatwili ją radiem internetowym. Matryce im wymienili, pewnie na tą z 9gen i na razie drugi raz jej nie rozwalili ;-D

Tak więc moim zdaniem, nie potrzeba 5 lat czekania, aby wypalić coś z OLEDów jeżeli mają tendencję do wypalania. No chyba że nie mają. Wtedy nawet po ponad roku nie można nic wyszperać w sieci z przykładów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IR na OLEDAch nigdy nie był problemem, a jeśli już się pojawia to jest on bezpośrednio powiązany z temperatura jaka sie w tym miejscu panelu generuje. W nowszych oledach z tego co wiem poprawili własnie chłodzenie matryc co faktycznie może powodować ze IR pojawia się jeszcze rzadziej. Tutaj najbardziej pojechał Panasonic bo jego Oledy chyba maja wiatraczki jak kiedyś plazmy. Co do mojej B7 nigdy na niej nie wdziałem IR a jedynie chwilowe "plamy" na szarym tle w miejscach gdzie wcześniej chwile dłużej był bardzo jaskrawy element zapewne matryca w tym miejscu nagrzała przez piksele świecące na jasno, oczywiscie przy większych jasnościach a same plamy znikały dosłownie w maks kilkanaście sekund. Łatwo sprawdzić to na każdym oledzie, wystarczy odpalić YT i ustawić go na wygląd szary i włączyć jakieś miniaturki podbić jasność i chwile poczekać, potem szybko odpalić jakąś szara plansze 10% i powinny być ślady po jasnych miniaturkach i innych elementach przez chwile.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro nie ma wypalonych b9/c9, za to jest z jakąś linią co tutaj chyba hennepin miał przez moment :D

 

Mój C7 dotrwał do końca gwarancji, nie dbałem o niego jak o oczko w głowie, korzystałem tak jak lubiłem czyli jasność zawsze 100% i głównie HDR, trochę gier konsola/PC - jedynie tu były statyczne treści bo klasycznej TV nie oglądam.

Jedyne co padło to kilka pikseli, nawet nie wie jak dawno bo z daleka nie do wychwycenia, nowa matryca i kolejne 2 lata gwarancji. Dla mnie same korzyści i zero strachu a jakość 10/10

PS. Nawet folii nie ściągnąłem z tyłu i serwisant powiedział że tego nie widział :D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Wu70 napisał:

Na allegro nie ma wypalonych b9/c9, za to jest z jakąś linią co tutaj chyba hennepin miał przez moment :D

 

Mój C7 dotrwał do końca gwarancji, nie dbałem o niego jak o oczko w głowie, korzystałem tak jak lubiłem czyli jasność zawsze 100% i głównie HDR, trochę gier konsola/PC - jedynie tu były statyczne treści bo klasycznej TV nie oglądam.

Jedyne co padło to kilka pikseli, nawet nie wie jak dawno bo z daleka nie do wychwycenia, nowa matryca i kolejne 2 lata gwarancji. Dla mnie same korzyści i zero strachu a jakość 10/10

PS. Nawet folii nie ściągnąłem z tyłu i serwisant powiedział że tego nie widział :D 

Folia z tylu ekranu powinna być ściągnięta bo może powodować przegrzewanie panelu na całej powierzchni jej przyklejenia. Niby tam są takie wycięte kółeczka ale i tak.
Kiedyś tych kółeczek nie było i domyślałem się jaki był powód że je zrobili ;)

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wu70 i jeszcze link do ogłoszenia: https://allegrolokalnie.pl/oferta/lg-oled-55-c7-c9-gwarancja-lg

Zgaduję że to Twój  ? :)


Co jak co ale serwis gwarancyjny LG jest na 5+. Nowy panel. Przedłużona gwarancja. Szybka obsługa. Brak problemów. Może dla tego, że tak na prawdę panel kosztuje jakąś 1/10 ceny pudła. A reszta do marża :D 

 

1 minutę temu, kadajo napisał:

Folia z tylu ekranu powinna być ściągnięta bo może powodować przegrzewanie panelu na całej powieszchni jej przykeljenia. Niby tam sa takie wyciete koleczka ale i tak. Kidys tych kuleczek nie bylo ;)

Wu chyba go już nie ogląda, dla tego folię zostawił do wysyłki ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...