Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

  

1 minutę temu, kadajo napisał:

Folia z tylu ekranu powinna być ściągnięta bo może powodować przegrzewanie panelu na całej powieszchni jej przykeljenia. Niby tam sa takie wyciete koleczka ale i tak. Kidys tych kuleczek nie bylo ;)

 

No dokładnie ale była tak dobrze naklejona że zapomniałem o niej :D

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kadajo napisał:

 

@ODIN85 szanuj swoje pieniądze, tylko tyle ci napisze jeśli chodzi o dokupowanie gwarancji ;) 

Ojciec bardzo się ucieszył jak mu powiedziałem ile jest jeszcze gwarancji i że nie musi się martwić oglądając bo jest ubezpieczenie. Nawet jak z tego nie skorzysta to będzie spać spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ubezpieczony ?

Klienci nie zdają sobie spawy ze gwarancje bardzo często można przedłużyć bezpośrednio u producenta. Jest to tańsze i pewniejsze. Wiem na pewno ze w Sony jest taka możliwość.

Jeśli chodzi o inne "ubezpieczenia" w Hestii, TWG czy Europa to jakby nie daj boże cos się stało przeczytajcie najpierw bardzo dokładnie umowę tego ubezpieczenia zanim do nich zadzwonicie.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

2 minuty temu, Minciu napisał:

@Wu70 i jeszcze link do ogłoszenia: https://allegrolokalnie.pl/oferta/lg-oled-55-c7-c9-gwarancja-lg

Zgaduję że to Twój  ? :)

Tak ale sytuacja się zmieniła bo sprzedałem C8 65" (też wisiało jakiś czas ogłoszenie z wysoką ceną) więc jednak 55" mi został a ogłoszenie wisi na wypadek gdyby się ktoś trafił dobrze zapłacić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Wu70 napisał:

Na allegro nie ma wypalonych b9/c9, za to jest z jakąś linią co tutaj chyba hennepin miał przez moment :D

U hennepina sam się naprawił jak "usłyszał" że dzwoni do serwisu. Od tamtej pory nic o tej linii już nie pisał a w razie czego ma jeszcze TV na gwarancji.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kadajo napisał:

A gdzie ubezpieczony ?

 

La Parisienne Assurances S.A.

1 godzinę temu, kadajo napisał:

 

MicroLED jeśli budowa będzie modułowa na bank będzie miał z tym problemy.

Ale zgadzam się jeśli chodzi o jakość obrazu nie ma nic lepszego niż OLED i jeszcze tak długo zostanie. Nawet jak MicroLED zacznie się pojawiać na stracie będzie pewnie zaporowo drogi a OLED nadal bardziej przystępny. Wtedy nadal wybiorę OLED'a. Osobiście uważam że jeśli MicroLED wejdzie do "normalnej" sprzedaży to trzeba będzie sobie doliczyć do tego plus 5 lat zanim ceny będą akceptowalne (Jeśli). Czyli to oznacza ze od dziś MicroLED mnie zainteresuje jako zakup może nawet za 10 lat. Do tego czasu "Only OLED".

No to po co czekać na MicroLED skoro będą podobne problemy co w OLED? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego podobne ? Przecież OLED nie ma modułowej budowy. Raczej chodzi o to ze żadna technologia nie jest idealna i MicroLED też nie będzie.

Nie będzie się zapewne mógł wypalić bo to nie będą diody organiczne tylko zwyczajne które maja bardzo długą żywotność ale budowa modułowa stwarza inne problemu. Tak że idealny ekran zapewne nie powstanie nigdy, nawet to nie na rękę producentom.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kadajo napisał:

Dlaczego podobne ? Przecież OLED nie ma modułowej budowy. Raczej chodzi o to ze żadna technologia nie jest idealna i MicroLED też nie będzie.

 

 

Tu i tu mogą się pojawić wypalenia. W OLED wymieniają całe matryce a w MicroLED  tylko jej fragment (moduł). Jaka z tego korzyść dla konsumenta biorąc pod uwagę że MicroLED będzie jeszcze droższy od OLED'a?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że w moim QLEDzie nawet nie myśle o wypaleniach, zawsze to jakiś plus:D

Swoją drogą ładnie pojechaliście... 4 strony, fanatycy:D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, SPYCHCIO napisał:

Dobrze, że w moim QLEDzie nawet nie myśle o wypaleniach, zawsze to jakiś plus:D

Swoją drogą ładnie pojechaliście... 4 strony, fanatycy:D?

Na poprzednich stronach kadajo dał właśnie przykład jak to VA się nie wypala. Jak myślisz czemu Samsung zrezygnował z oklejanie TV reklamami że dają 10 lat gwaracji że się QLED nie wypali? Sam na własne oczy widziałem w sklepie wypalone logo Samsunga w miejsciu od demka które cały czas leciało zapętlone. Wyglądało to podobnie jak u kadajo tylko zamiast śladów po ikonkach menu Win10 było logo producenta. Na poprzednich stronach Ozio też dał foty z QLED'a Philipsa jakie te LCD są niezawodne że już po pół roku matryca do wymiany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, ODIN85 napisał:

Obudowa luzów nie ma?

 Wszystko gra i oby tak było bo TV ma już 39 miesięcy, wiec już po gwarancji :D?

@azgan to mam podwójny fart w takim razie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, azgan napisał:

Na poprzednich stronach kadajo dał właśnie przykład jak to VA się nie wypala. Jak myślisz czemu Samsung zrezygnował z oklejanie TV reklamami że dają 10 lat gwaracji że się QLED nie wypali? Sam na własne oczy widziałem w sklepie wypalone logo Samsunga w miejsciu od demka które cały czas leciało zapętlone. Wyglądało to podobnie jak u kadajo tylko zamiast śladów po ikonkach menu Win10 było logo producenta. Na poprzednich stronach Ozio też dał foty z QLED'a Philipsa jakie te LCD są niezawodne że już po pół roku matryca do wymiany ?

Ale jakby nie patrzeć OLEDy są dużo bardziej wrażliwe na wypalenia. Na LCD patrzyłbym ze względu na inne mankamenty.

Wystarczy spojrzeć o ile częściej pojawiają się tematy o wypaleniach OLEDów na necie, a dopiero w 2019 roku OLEDy wbiły na poziom kilku % udziału w sprzedaży TV, reszta to LCD. A z perspektywy 7 lat to oledy mają udział w rynku pewnie poniżej 0.5% z tego wszystkiego co trafiło do konsumenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie MiniLED od TLC na 2020 już przetestowany.

TCL Launch 2020 6-Series (R635) Mini-LED TV: 120Hz, QLED, VRR, Dolby Vision

 

kadajo nasz ulubieniec Vincetn dobrze ogarnia temat i sprawdzał już nie raz jak to jest z tym wypalaniem na OLED'ach 

OLED Burn-In Test: No Screen Burn After 6 Months of Use, 20 Hours A Day

 6 miesięcy po 20 godzin katowania ekranu to mało? No i nic się nie wypalilo na OLED seria 8

Nawet jakbyś ciupał 24h w Fortnite to powodzenia ?

How Game Mode Affects Picture Quality + 24-Hour OLED Burn-In Test with Fortnite

24 godziny w grze Fortnite gdzie nie barakuje statycznych elementów i gdzie są te wypalenia na OLED seria 9?

Zmyśla, ma fart czy nie potrafi testować i się nie zna??

Czemu jak katowałem Wolcen: Lords of Mayhem to mi się GUI na pół ekranu nie wypaliło? "Rypałem" dzień w dzień po kilka godzin, lvl, farmienie itemów itp.

LTiImxP

Nie oszczedzałem B9 i korzystałem z niego jak z normalnego ekranu. "Żyje" i ma się dobrze do dnia dzisiejszego. Dobra sztuka czy mam fart?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Wu70 napisał:

Mój C7 dotrwał do końca gwarancji, nie dbałem o niego jak o oczko w głowie, korzystałem tak jak lubiłem czyli jasność zawsze 100% i głównie HDR, trochę gier konsola/PC - jedynie tu były statyczne treści bo klasycznej TV nie oglądam.

Jedyne co padło to kilka pikseli, nawet nie wie jak dawno bo z daleka nie do wychwycenia, nowa matryca i kolejne 2 lata gwarancji. Dla mnie same korzyści i zero strachu a jakość 10/10

 

Te obawy o wypalenia są chyba większym problemem od samej możliwości wypalenia, te pewnie kiedyś się pojawią ale po jakim czasie? Teraz już nie robią sprzętów na 10 lat i jest dobrze jak pobangla jeszcze jakiś czas po gwarancji. 

19 minut temu, ODIN85 napisał:

Ja mam podświetlenie na 100?

Już pomijając że tak nie powinno się robić to zaskakujące jest to że obleciałeś na nim już trochę gier i nawet w Twoich rękach nadal "żyje".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się uparłeś że grasz tylko w EX'y SONY i AAA to co poradzić. Będzie Mafia Remake to będzie znowu w co grać. Kupiłeś go tylko do gier ale Netflixa też możesz na nim spokojnie oglądać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, ODIN85 napisał:

Ja mam podświetlenie na 100?

Oczywiście mówimy o SDR. Ja do tej pory nie wyjechałem poza 65 i to tylko chwilowo w nasłoneczniony dzień.

A i tak prawie zawsze jak siadam do OLEDa na dłuższą sesję to wolę sobie nawet w dzień przysłonić częściowo żaluzje i nie prześwietlać materiałów które są tworzone w SDR w zakresie 0-100 CD/m2.

TV kalibruje się pod oświetlenie w pomieszczeniu tak, aby oddały jak najlepiej kontrast i wyświetlany materiał i najczęściej są to nastawy po kalibracji w zakresie ~100-120cd.

A co do samego wypalania to matryce szczególnie od 2018 roku i soft odpowiadający za minimalizację wypaleń w oledach został znacznie dopracowany, w starszych oledach np. 2017 soft został też z czasem zaktualizowany i zmniejszył ryzyko wypaleń. W większości przypadków w perspektywie nawet bardzo intensywnego użytkowania TV dla gracza przez ~2-3 lata nie ma co się obawiać, no chyba, że sporadycznie trafi się jakiś pechowy kawał ekranu bardziej podatny na wypalenia, ale tutaj  poleci na gwarancję.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to ze coś jest masterowane do 120cd/m2 nie znaczy ze nie można tego wyświetlić w 180cd/m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wyświetlić, ale jasność TV ustawia się odpowiednio pod warunki oświetleniowe w pomieszczeniu. Masz jaśniejsze pomieszczenie, głównie przy takim świetle oglądasz to ustawiasz 180 cd czy więcej.

Ja wolę preferuję odpowiednio oświetlone pomieszczenie i ~120cd.

Przy oledach i treści SDR 100% podświetlenie ustawione w TV totalnie mija się z celem bo oled jest w stanie wydusić wtedy ~450cd/m2, ale przez systemy ograniczające zużycie matrycy czyli mam na myśli ABL mamy przyciemnianie ekranu przy jasnych scenach najbardziej widoczne i drażniące w materiale SDR, ale na HDR też wpływa np. różnice pomiędzy C9 a najnowszym CX, który został kapkę przycięty względem poprzedniej serii .

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na 100% to chyba bym oślepł jakbym miał tak oglądać w normalnych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Odin o tym pisał, że tak ogląda.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, lukadd napisał:

Oczywiście mówimy o SDR. Ja do tej pory nie wyjechałem poza 65 i to tylko chwilowo w nasłoneczniony dzień.

A i tak prawie zawsze jak siadam do OLEDa na dłuższą sesję to wolę sobie nawet w dzień przysłonić częściowo żaluzje i nie prześwietlać materiałów które są tworzone w SDR w zakresie 0-100 CD/m2.

TV kalibruje się pod oświetlenie w pomieszczeniu tak, aby oddały jak najlepiej kontrast i wyświetlany materiał i najczęściej są to nastawy po kalibracji w zakresie ~100-120cd.

 

Szczerze? Nie wiem czy doborze ani mądrze robię ale w CX zostawiłem jasność OLED dobieraną za pomocą algorytmów AI i z automatu koryguje do warunków oświetleniowych. Standardowo jest na 80% więc raczej nigdy nie wbija 100% w SDR. W HDR z Dolby Vision IQ też AI i automat.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, ODIN85 napisał:

Wieczorami i tak net 4k nie ogarnia.

Jak będzie światłowód to wtedy.

To se kup bluraya lub ściągnij z neta. Filmy na oledzie nabierają nowego wymiaru, szczególnie w Dolby.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

Szczerze? Nie wiem czy doborze ani mądrze robię ale w CX zostawiłem jasność OLED dobieraną za pomocą algorytmów AI i z automatu koryguje do warunków oświetleniowych. Standardowo jest na 80% więc raczej nigdy nie wbija 100% w SDR.

Na, żadnym TV nie korzystałem na dłuższą metę z automatu, nie ma opcji aby automat dostosował jasność do moich preferencji. Kilka sekund i ręczne ustawienie jasności do warunków oświetleniowych najlepiej się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, lukadd napisał:

Przy oledach i treści SDR 100% podświetlenie ustawione w TV totalnie mija się z celem bo oled jest w stanie wydusić wtedy ~450cd/m2, ale przez systemy ograniczające zużycie matrycy czyli mam na myśli ABL mamy przyciemnianie ekranu przy jasnych scenach najbardziej widoczne i drażniące w materiale SDR, ale na HDR też wpływa np. różnice pomiędzy C9 a najnowszym CX, który został kapkę przycięty względem poprzedniej serii .

 

Z tym przycinaniem to bym polemizował jak to dobrze posprawdzasz wychodzi że tylko na HDTVTest odlecieli tak z pomiarami 

Zerknijmy jak to wygląda u innych:

LG OLED C9 2019 AV FORUMS

Flg11La

LG OLED CX 2020 AV FORUMS

E2OilhW

LG OLED C9 65 cali 2019 HDTVTest

cyEkt3H

LG OLED CX 55 cali 2020 HDTVTest

6YHVnfo

nawet na Rtings tak nie odlecieli 

Us-RVxsl-d

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...