Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, lukadd napisał:

Ciekawe, ale ja na tą chwilę nie zawracam sobie tym głowy. Okaże się. Ale mam nadzieję, że LG nie da lipy i oficjalnie wprowadzi wsparcie, a jak nie to że będzie możliwość wymuszenia g-sync.

Jak będą kombinować to będą niezłe dymy bo jednak w 2019 roku mocno ruszyła sprzedaż oledów i baza posiadaczy np. takiego C9 jest całkiem spora.

Jakby Ci to powiedzieć??

LG Confirms 2019 OLED TVs Won’t Get Key Gaming Feature

https://www.forbes.com/sites/johnarcher/2020/08/02/lg-confirms-2019-oled-tvs-wont-get-key-gaming-feature/#14f198c75826

Miałeś tournée po polandii to mogło Ci umknąć takie tam małe info ? 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dziwna sytuacja, ale czy dla posiadacza geforce robi to jakąś różnicę? Gsync jest już teraz i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, azgan napisał:

A teraz najlepsze - słuchaj tego to się pośmiejesz:

Jak już sam wiesz jedyny TV od SONY dla graczy (tak, tak były monitory dla graczy a teraz mamy czas na TV dla graczy) oficjalnie rekomendowany do PS5 jest XH90 lub jak wolisz X900H i teraz uwaga jaki myk 

SONY mówi że ten model jako jedyny z ich stajni ma wszystko...

imageproxy-jpeg

infografika z oficialnej strony SONY 

No to gdzie jest haczyk? A no w "softcie" na papierze już jest ale fizycznie to ma dopiero być jak zrobią kiedyś (nie podają dokładnie kiedy to ma być) update FirmWare - GLEBA ?

? haha mistrzowie marketingu w akcji :szczerbaty: W takim razie odradzam każdemu zakup Sony. Zostaje nam praktycznie Samsung i LG :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SPYCHCIO napisał:

@azgan odnośnie TV to jest obecnie masakra, my jeszcze ogarniemy bo wiemy na co dokładnie zwracać uwage, ale zwykły Kowalski nie ma szans. Panuje brak standardów, każdy klepie co chce... co z tego, że jakiś TV ma HDMI 2.1 skoro brak połowy funkcji. Normalnie cyrk:szczerbaty:

Nie wiem czy "teraz" to właściwe słowo, bo w zasadzie odkąd weszły telewizory 4K to sukcesywnie jest taka masakra. Wcześniej miałeś 1080p i opcja LCD LED albo Plazma. W sumie tyle.

Później weszły 4K, ale suche, bez HDR, potem HDR i ludzie żałowali zakupu kusząc się na samą rozdzielczość wyższą. Okazało się jednak, że wiele modeli tanich ma HDR tylko na papierze i nie mają nawet szerokiej palety barw, a jasność maksymalna ogranicza się do 250 cd/m2.

I tak do dzisiaj: Ludzie kupują najtańszy odbiornik z "HDR", później odpalają Daredevila na Netflixie i piszą na forach, że obraz jest tak ciemny, że nie da się oglądać i nic nie widać i pytają jak można wyłączyć HDR (co zabawne nie da się w Netflixie wyłączyć HDR jeśli mamy najwyższy pakiet bez ingerencji jakiejś dodatkowej; może menu serwisowe?). Takie tematy na HDTVPolska nadal dość często wskakują.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ktoś bez wiedzy kupi tani TV (z napisem na kartonie HDR) a realnie ma 300-400 nitów i później mówi, że to przereklamowane. Nie widzi efektu :szczerbaty:

Niestety, ceny może spadły, nawet za duże TV, ale jak się chce mieć konkret to nadal trzeba wydać sporo kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, azgan napisał:

Jakby Ci to powiedzieć??

LG Confirms 2019 OLED TVs Won’t Get Key Gaming Feature

https://www.forbes.com/sites/johnarcher/2020/08/02/lg-confirms-2019-oled-tvs-wont-get-key-gaming-feature/#14f198c75826

Miałeś tournée po polandii to mogło Ci umknąć takie tam małe info ? 

To, że nie ma freesync i, że prawdopodobnie nie będzie miał to wiem. Ogólnie to LG powiedziało, że na ten moment nie planują wprowadzania freesync do modeli 2019, więc niby na 100% nic jeszcze nie wiadomo tylko spece twierdzą, że prawdopodobnie nie dadzą.

Ale to mi w sumie lata bo nie kupowałem tego TV z nastawieniem na freesync. GPU od AMD też nie zamierzam kupować.

C9 obsługuje VRR i g-sync w zakresie 40-120hz i to mi wystarczy do szczęścia. Oby tylko LG nie przekombinowało i nie przyszło im do głowy, aby próbować okroić te funkcje w trybie HDMI 2.1 w 4k do zakresu 60hz .

Bo w dzisiejszych czasach to już chyba niczego nie można być pewnym :E

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcieliście nowe Momentum? No to się doczekaliście 

Philips Momentum 558M1RY

Jest już nawet pierwszy Review # ⛩️

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nowy 43 calowy i 144Hz Predator wykosił konkurencję?

Zapraszam do oglądania 

 

65 calowy Big Format Gaming Display od ASUSA przetestowany w grach. Co potrafi ta kosztowna "zabawka"?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung Q90RA vs Q9FN vs LG B9 not C9

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Bartekkx napisał:

na rtings test BX dostępny bez early acces. W skrócie jasność w dół w porównaniu do B9 :(

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-b9-vs-lg-bx/915/13773?usage=11114&threshold=0.1

Ktoś doszedł do wniosku, że nie mają czym zachęcić do kupna jak w tych TV obraz to zawsze praktycznie referencja. Dlatego LCD lepszy do naganiania aby co roku ktoś zmienił TV :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę więcej o BX (opinia użytkownika). 

Short Review of the LG BX 65'in 4K HDR Smart OLED TV w/ AI ThinQ

w sumie to nic ciekawego nie powiedział ani nie pokazał.

Trzeba czekać na Vincenta z HDTVTest albo AV Forums.

Z testu na Rtings można odnieść wrażenie że B9 jest tańszy i lepszy. BX niczym szczególnym się nie wyróżnia zwłaszcza cenowo.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test 48cx pod kątem monitora do PC

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.07.2020 o 18:50, Dziku1 napisał:

coooo? eee. Dopiero zwróciłem na to uwagę :E z tego co widzę, to się dzieje tylko jak włączam przez power. Ja albo odpalam naciskając netflix/amazon prime, albo wybudzam przez stream z Youtube vanced z telefonu albo wybudzam padem od xboxa razem z konsolą. Prawie nigdy nie używam power, więc nawet tego nie zauważyłem. Poza tym nie wiedziałem, że na serii 9 było inaczej. 

ps. zaczynam myśleć nad cx48 typowo pod kompa do biuro-sypialni. Z drugiej strony zaczynam też myśleć nad wymianą ampitunera na coś z hdmi 2.1 :E

 

W dniu 31.07.2020 o 20:02, Dziku1 napisał:

Przeklikałem się jeszcze raz przez menu, ale nic nie znalazłem. Chyba nie da rady.

Jeśli kupię cx48 to pewnie też mnie to będzie drażnić, bo to już typowo monitor będzie.

Dziku1 dobra wiadomość - rozgryzłem to.

Da się to wył. 

20200814-202119

i teraz jest tak jak być powinno 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak ty przeglądasz te menusy jak to nawet zakopane nie było :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak to jest beznadziejnie oznakowane (kolejne obok Dolby Vision IQ  nieintuicyjne ustawienie). Dziku1 też szukał i nie znalazł. W OLED 2019 nie trzeba było kombinować nie kumam po co to zmienili w 2020 i w jakim celu ma to z automatu wyskakiwać za każdym razem? 

"Ekran Dom" dobre sobie ? I weź się domyśl że to ma związek z przyciskiem power na pilocie i wyskakiwania appek po starcie TV.

Jak pytałem kto wie jak się tego pozbyć? To była cisza więc teraz nie świruj że to było takie oczywiste ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja nigdy nie używam menu w języku polskim, po angielsku wszystko jest znacznie lepiej "opisane" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48 calowe matryce są produkowane przez nową fabrykę w Guangzhou ale wątpię by miało to jakieś znaczenie. Wszystkie OLED'y mają te same matryce od LG Display wliczając w to 19 producentów którzy korzystają z matryc WRGB. 

U Ciebie w B9 jest to samo 

panel

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Asus dal rade na matrycy 65 przykleic DP i G-Sync Ultimate to kwestia tylko czasu kiedy pojawia sie oferty innych producentow

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i wyjdzie taniej, ale 4k@120Hz i VRR to już nie uciągnie, na adapterze DP-HDMI2.1 nie działa  Gsync, pomijam już sam fakt ze Gsync Kompatybilny a Gsync jako Fizyczny moduł to dwa różne Światy jeżeli Karty graficzne nie przyspiesza o 100% to w wielu konstelacja TOP jakość detali będzie działać poniżej wymagań Gsync Compatible a to juz lekka porazka, o VRR sie nie wypowiem bo to namiastka Gsync compatible

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poświecić jakość obrazu kosztem Gsync... fail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perfekcyjny Obraz do szachów  to może się udać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wdaje sie w  jalowe dyskusje...  moduł Gsync robi swoja robote lepiej, to ze Gsync oferuje najlepsze odczucia płynności i jakości odświeżania nie podlega dyskusji,

 

Failem jest wmawianie sobie ze namiastka Moduly Gsync bedzie  oferowac te sama jakosc co GsyncU,

drugim Failem jest ciacie na detalach byle by uzyskac wymagany Minimum do VRR czy GSC efekt podobny jak ciecie na jakosci obrazu czyli bez roznicy jak to bedzie uciete bedzie slaby efekt,

trzeci Fail to ten gdzie użytkownik nie potrafi odróżnić płynnej animacji od pokazów slajdów, czy tez nie widzi jak mu pas przez monitor przelatuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...