Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

lukadd czy ty umiesz odroznic  brak klatki na nagrywanym matriale i brak klatki w obrebie nagrywanej matrycy ???, bo jezeli myslisz ze to kompresja YT to raczej nie dogadymy sie a nasze doswiadczenia to co kto moze zobaczyc bardzo sie roznia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie powinno się sugerować randomowymi filmikami z youtube, a szczególnie tymi gdzie ktoś otwarcie mówi, że nie ma pojęcia o danym rodzaju synchronizacji obrazu i jego ustawieniach.
Nie mam czasu na oglądanie takich amatorskich materiałów, a tym bardziej szkoda mi czasu aby je analizować :E

Oledy dzisiaj nie są drogie, więc zawsze możesz sobie wziąć na testy, ale polecam raczej C9 bo ten jest sprawdzony, a w CX dalej dłubią w firmware.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, lukadd napisał:

 

Oledy dzisiaj nie są drogie, więc zawsze możesz sobie wziąć na testy, ale polecam raczej C9 bo ten jest sprawdzony, a w CX dalej dłubią w firmware.

C9 już nie kupi może próbować z B9 ale te też już znikają. Z dłubaniem przy FirmWare racja - modele z 2019 roku są pewniejsze i bardziej dopracowane po CX sam jeszcze nie wiem czego można się spodziewać, 3 miesiące po premierze to niewiele na poprawki softu. We wrześniu będą nowe RTX'y a końcówka roku to premiera Next-Genów i wtedy będę mógł się wypowiedzieć szerzej na temat nowych modeli na 2020 rok.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak skoncze grac to wkleje wam material

 

wstawilem nowszy FW

 

p5rlbg6m.jpg

2qlpadcr.jpg

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za ograniczenia do dwoch elementow ??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo moge sie ciebie zapytac czy wiesz o czym jest rozmowa?,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ODIN może wie ale ja nie... Dyskusja o OLED seria 9 i 10 aż tu nagle LCD LG który ma być dowodem na co? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest dowodem jest tylko wyznacznikiem ze kompresja YT ma tu g do gadania jak obraz matrycy leci na strzepach,

 

nie musze brac OLED bo dokladnie wiem ze szata graficzna nie bedzie plynniej generowana jak na materiale wyzej, to sa TV a nie sprzety do gier Akcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VSS ten IPS TV ma napewno "wiele wspólnego" z tym co My widzimy na OLED'ach nawet czas reakcji zmiany pixeli jest "identyczny" ?

Słowem nie wspomniałem nic o żadnej kompresji YT i dalej nie wiem co chciałeś udowodnić tym LED'm od LG ? ? Zupełnie różne sprzęty, inna technologia, inny FirmWare ale spoko ?

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linus kiedys testowal OLLED i Nano o0d LG , prawda ze FW robi dosc spora robote ale Nano wykazal sie duzo mniejszym InputLagiem,

 

nie musisz podkreslac teggo co widzisz na OLED bo ja mialem dwie matryce obok siebie i ten sam soft demonstracyjny i szczerze gdyby nie to ze wypadaja slabiej w slonecznym pomieszczeniu i sa bardziej podatne na wypalenie to wybral bym OLLED bo roznica w cenie nie byla duza, jak dlamnie to jest za wczesnie by poswiecic sie jako tester dla telewizora

 

i raczej nie chce mi sie wierzyc ze X ma tak zrypane FW ze Gsync nie dziala,

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, VSS napisał:

linus kiedys testowal OLLED i Nano o0d LG , prawda ze FW robi dosc spora robote ale Nano wykazal sie duzo mniejszym InputLagiem,

Robi się zabawnie. Zwracasz uwagę lukadd i ODIN że nie wiedzą o czym mówią a zaczynam odnosić wrażenie że sam nie do końca wiesz o czym mówisz. Nano od LG ma niższego input laga od OLED seria 9 i 10?

Ciekawa "teoria". To teraz sprawdź jaki input lag ma C9? 13ms 

https://hdtvpolska.com/lg-oled-c9-test-nowy-telewizor-premium-na-2019-rok/?showfull=1

a ile ma NanoCell SM9000 / SM901? 14ms

https://hdtvpolska.com/telewizor-nanocell-4k-lg-sm9000-sm9010-test-najlepszy-smart/?showfull=1

 sprawdź czas reakcji wygaszania pixeli i czy jest możliwe osiągnięcie 1ms dla tego TV 

Gdzie ten dużo mniejszy input lag dla Nano? 

Nie wiem co Ty tam masz ale My też wiemy co mamy przed oczami. Jaki interes ma lukadd żeby pisać że G-Sync działa i robi to dobrze? Fjubens w tamtym roku jak kupił RTX'a też potwierdzał w tym temacie że na C9 działa idealnie. Zmowa, wymyślają czy się nie znają? 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, ODIN85 napisał:

Nvidia stery może zwalić a lg już soft nie?:E

Żeby to raz LG zepsuło coś w FirmWare zresztą nie tylko oni ?

VSS chyba nie jest świadom tego że nawet HDR w Dolby Vision był zepsuty na nowych C10 gdzie na C9 nie było z tym problemów. Jeden TV nie jest równy drugiemu nawet od tego samego producenta. Różnice w FirmWare są nawet dla B9 i C9 bo różnią się elektroniką (inne procki, różnice w RAM etc.) a co dopiero dwie różne technologie. W monitorach Minciu pisał że NVIDIA potrafi zepsuć stery pod G-Sync i podawał linki z przykładami to do TV nie mogą? 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VSS to jebak teoretyk i nawet regulaminu forum przeczytać nie umie.

Edytowane przez kadajo
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, kadajo napisał:

@VSS to jebak teoretyk i nawet regulaminu forum przeczytać nie umie.

widać  jak nie ogarniacie tematu, to co Linus wam pokazał to nawet nie jesteście w stanie dostrzec, w TB widać jak na dłoni ze matryca nie wyrabia, HW jest po prostu za wolne i wygląda to tak jak by bufor się skończył i nagle obraz zaczyna się zlewać co nie powinno mieć miejsca na matrycy która jest przeznaczona do gier  ale ta na szczęście nie jest, no ale tego laik raczej nie wyłapie bo każdy patrzy na pierwsze sekundy a co dalej, nie chce mi się wyciągać pixow z owej przypadłości, szkoda jednak czasu na jałowa dyskusje z wami,

 

azgan piszczysz cały temat o TV i bóg wie o czym jeszcze a jak przychodzi co do czego to z twoich wypowiedzi można wyciągnąć mniej wniosków jak z wypowiedzi laika, taka prawda,  przekrzykujecie się na wzajem a w sumie to ślepota was ogarnia tak ze nie widzicie nic poza skrótem do matrycy,

 

kajdo, teoria i jej zrozumienie to podstawa jakiejkolwiek konwersacji, co w twoim przypadku nie raz zostało potwierdzone ze raczej nawet i teoria jest jałowa u ciebie,

 

owszem milo i przyjemnie jest poczytać zdrowe i doświadczeniem podparte wypowiedzi, ale to co  azgan i kajdo reprezentujecie to za mało by podjąć konwersacje na poziomie godnym entuzjasty,  Lab jest tak dużym Forum ze myślałem ze na temat TV można sie wszystkiego dowiedzieć zwłaszcza jak ktoś nie śledzi dziennie nowości, a tu jednak nic bardziej mylnego tak jak duże forum jest tak w temacie o TV jest wielkie :kupa:, jest zachwyt ale tak naprawdę to nie wiadomo czym, i nie wiadomo jak to odebrać, i od jakiego pokroju odbiorcy przypisać, bo  z pewnością nie jest to temat w który przyciągnie entuzjastów

 

i jeszcze raz podkresle nie kupilem TV ddo grania tez nie dowiedzialem sie jaki TV bedzie dla mnie lepszy z tego Forum, tez nie dowiedzialem sie z tego forum wartosci dla mnie waznych typu jak dzialaja Apki i jakie apki maja problemy, w sumie przewalilem sporo stron  by niczego sie nie dowiedziec, taka jest nie stety prawda,

 

to ze kupiłem model Nano świadczy tylko o tym ze zachowałem zdrowy rozsadek, drugi Aspekt to taki ze wiele Serwisów opisało mój model jako GsyncC a Gsync nie działa na tym TV i nigdy nie działał, przewaliłem wszystkie FW i  Gsync nie dziala !!!, i tez nie dokonałem zwrotu TV z tego powodu bo sam zakup miał inne przeznaczenie i nie mam Spiny ze nie jest to OLED, spinę mam tylko o to ze Gsync nawet na OLED nie działa tak jak Gsync na module

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś to wytłumaczyć na polski?

Utną zaraz ambienta czy jak? Jakiejś jaja czy co?

 

968f298f7f881.jpg

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ambient+ mi dzadzą czy ulepszona alternatywa to link do nowej oferty pudeł samsunga? 

Co do kuja wacława jeszcze kuźwa wytną? Gdzie to kurna było napisane, ze odbiorą po czasie funkcjonalność? 

W dniu 14.08.2020 o 12:05, azgan napisał:

To co z tymi OLED'ami od Samsunga. Rynkowy GIGANT nie ma szczęścia do technologii organicznej. Niezła afera...

Screenshot-20200814-120340-Samsung-Internet

https://hdtvpolska.com/chiny-ukradly-samsungowi-technologie-oled-aresztowano-dwoch-naukowcow-straty-liczone-w-milionach/

I BARDZO DOBRZE!!!! SAMSUNG ROBI W WAŁA SWOICH KLIENTÓW I ICH OKRADA, TO NIECH POCZUJĄ SIĘ JAK JA! PENISY NIEDOSTRUGANE! 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, kadajo napisał:

@VSS to jebak teoretyk i nawet regulaminu forum przeczytać nie umie.

#Potwierdzam 8:E
Do tego promuje jakieś śmieciowe LCD w temacie OLED'ów.

  

14 godzin temu, azgan napisał:

C9 już nie kupi może próbować z B9 ale te też już znikają. Z dłubaniem przy FirmWare racja - modele z 2019 roku są pewniejsze i bardziej dopracowane po CX sam jeszcze nie wiem czego można się spodziewać, 3 miesiące po premierze to niewiele na poprawki softu. We wrześniu będą nowe RTX'y a końcówka roku to premiera Next-Genów i wtedy będę mógł się wypowiedzieć szerzej na temat nowych modeli na 2020 rok.


Właśnie, miałem pytać, jak tam Twój CX? Jestem wstępnie zdecydowany na wersję 55 cali, o poprawki FW się nie obawiam, nie pierwsze i nie ostatnie, do tego TV będę brał dopiero na jesień razem w pakiecie z RTX'em.
Myślałem żeby już teraz brać, ale z drugiej strony brak możliwości pogrania w 120Hz w 4K, to trochę jak lizanie cukierka przez szybę, a pomijając matrycę, to odświeżanie i rozdzielczość to główna atrakcja tego sprzętu.

O G-Sync Compatible się nie obawiam, w monitorach już od roku się zadomowił i moduły Freesync 2.0 i Freesync Pro biją na głowę tego śmieciowego G-Sync'a V1 który migotał jak opętany :E

Edytowane przez DisconnecT
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DisconnecT napisał:


Właśnie, miałem pytać, jak tam Twój CX? Jestem wstępnie zdecydowany na wersję 55 cali,

Wstępnie mogę napisać że jestem zadowolony, aczkolwiek musisz być świadom tego że to jeszcze świeżynka i na dopieszczenie FirmWare trzeba będzie poczekać parę miesięcy. Generalnie to taki C9 na sterydach więc jeśli masz poprzedni model to raczej większego sensu robić przesiadki nie ma no chyba że jesteś technologicznym "frikiem" i masz zajawkę na tego typu zabawki?. CX względem poprzedniego modelu ma dokładniejsze kolory po wyjęciu z pudła, w trybie Filmmaker Mode obraz jest bardzo blisko tego co można wycisnąć z TV po profesionalnej kalibracji można się jedynie przyczepić do balansu bieli który podobnie jak rok temu wpada delikatnie w zielonkawy odcień (po zmianie na Ciepły1 jest trochę lepiej). Dźwięk z wbudowanych głośników w trybie AI PRO jest jeszcze lepszy niż w modelach z 2019 roku więc jak ktoś nie chcę wydawać kasy na dodatkowy soundbar to powinien być zadowolony (jest głośniej i wyraźniej). Jest kilka nowych bajerów związanych z sztuczną inteligencją mających za zadanie analizować i poprawiać obraz w locie dzięki nowym algorytmom głębokiego uczenia oraz procesorowi Alpha a9 3 generacji. Jednym z takich przykładów jest możliwość wydobywania większej ilości detali twarzy. W opcjach TV pojawiło się też wsparcie dla VRR Premium od AMD (FreeSync 2 HDR) ale nie testowałem jeszcze tego. Jeśli lubisz oglądać filmy z upłynniaczem obrazu to tutaj również widoczna jest poprawa. Jest też nowy kodek do filmów 8K oraz Dolby Vision IQ które dopasuje obraz w HDR do warunków oświetlenia. To są wszystko drobiazgi ale cieszą. 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Minciu napisał:

Ambient+ mi dzadzą czy ulepszona alternatywa to link do nowej oferty pudeł samsunga? 

Co do kuja wacława jeszcze kuźwa wytną? Gdzie to kurna było napisane, ze odbiorą po czasie funkcjonalność? 

 

Może Samsung da jakiś rabat na zakup nowego QLED'a zawsze to jakiś + ?

To co teraz będziesz brać Q80T lub Q90T? Czy dajesz sobie spokój z QLED'ami i kolejny TV to będzie już OLED?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upierdzielaja pogodynka. To jest zgodne z prawem? Sprzedać A po roku ukraść funkcjonalność nawet tak banalna jak ta?

 

Uprzejmie dziękuję za kontakt z Centrum Obsługi Klienta firmy Samsung.

Rozumiem, że kontaktuje się Pan w sprawie trybu Ambient.

Przesłany przez Pana komunikat dotyczy wyłącznie trybu informacji, w którym pojawiają się np. informacje na temat bieżącej prognozy pogody oraz nagłówki.

Tryb dekoracji i tryb  zdjęcie pozostaje bez zmian.

Mam nadzieję, iż przekazane informacje okażą się pomocne.

30 minut temu, azgan napisał:

Może Samsung da jakiś rabat na zakup nowego QLED'a zawsze to jakiś + ?

To co teraz będziesz brać Q80T lub Q90T? Czy dajesz sobie spokój z QLED'ami i kolejny TV to będzie już OLED?

Ja nie wyłączam TV tylko ambitna używam, bo nie mam wyjścia słuchawkowego z pudła i po BT się łącze z ShanlingUP2. A ten wciąż nie dostal trybu samochodowego. Jak wyłącza TV i włącza ponownie po kilku minutach, to muszę odpalić UP2 ręcznie. Na TV potwierdzić połączenie z UP2. Później na UP2 zgłosić pokrętłem i dopiero mogę używać bo nie zapamiętuje glosnoscinurzadzenia.  Głośność na UP2 sterowana jest niezależnie od TV. 

Wzmacniacza INA STA-800D Nie wyłączam, nie mam pilota to trzeba by pstrykac ręcznie. 

 

I dla tego ten Ambient i jego funkcjonalność mnie boli, jak na takiej prymitywnie funkcji cyrki odwalają.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony X900H vs. X950H 4K TV Comparison | Worth The Upgrade?

Hisense H9G Quantum Series 4K TV Review | Bright and Bold

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne recenzje LG OLED 2020 dla zainteresowanych:

Jeszcze lepszy niż rok temu. Kinomaniacy i gracze, to coś dla Was. LG OLED CX – recenzja

https://antyweb.pl/lg-oled-cx-2020-recenzja/

Nie znam lepszego telewizora do gier wideo od LG CX. Moim zdaniem takowy nie istnieje

https://spidersweb.pl/2020/07/lg-oled-tv-cx-gry.html

a tutaj dobra opcja do powieszenia czyli model GX 

LG OLED GX - test nowego, bezramkowego i beznóżkowego telewizora OLED

https://www.komputerswiat.pl/recenzje/sprzet/telewizory/lg-oled-gx-test-nowego-bezramkowego-i-beznozkowego-telewizora-oled/vwqt45z

LG OLED GX – Testujemy jak zbudowany jest pierwszy na świecie tak smukły OLED z elektroniką w telewizorze

https://hdtvpolska.com/lg-oled-gx-testujemy-jak-zbudowany-jest-pierwszy-na-swiecie-tak-smukly-oled-z-elektronika-w-telewizorze/

Sztuka minimalizmu – takiego telewizora OLED jeszcze nie było. Recenzja LG OLED 55GX

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/lg-oled-gx-test.html

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Minciu napisał:

I BARDZO DOBRZE!!!! SAMSUNG ROBI W WAŁA SWOICH KLIENTÓW I ICH OKRADA, TO NIECH POCZUJĄ SIĘ JAK JA! PENISY NIEDOSTRUGANE! 

 

Na biednego nie trafiło, a patrząc jak ludzi golili z kasy swoimi QLED, to bardzo dobrze, mam nadzieje, że wykradli wystarczająco danych, by zacząć masową produkcję OLED w niżej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...