Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

cosa większego

 

984b37-1600544351.jpg

971529-1600544436.jpg

t8t7diy2.jpg

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG miało w planie też OLEDA 43" z tego co pamiętam. Ale zrobili tylko 48". A szkoda. TV BX 43" OLED miałby szansę zejść z cena w okolice 3k PLN. Rozgromiłby cały rynek monitorów do 2k PLN. Bo mając 2K na głowno każdy stanalby na głowie i dołożył do OLEDA. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na czym było odp. to HDMI2.1? Na nowych RTX'ach? Jakim kablem było to podłączone? Trochę mało informacji. G-Sync działał normalnie już po HDMI 2.0b w 4K i 60k/s o czym pisał np. Fjubens i lukkad więc może to problem softu lub samego kabla?

Na PC i konsoli XBOX ONE X bez problemu VRR z FreeSync działa 

LG CX OLED: AMD FreeSync Premium with HDR tested | Radeon (PC) and XBOX One X

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

Jeszcze nie napisał.

A jaki OLED? B9, C9 czy CX? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, ODIN85 napisał:

Możliwe że B9 ma za słaby procesor żeby to przepchać kiedyś LG wspominało o tym że z Alpha a7 mogą być problemy przy HDMI2.1 w 120k/s ale pisali o tym w kontekście TV LCD a nie OLED (tak pisał lukadd). Tak czy siak ciekawe info. Dźwięki za linka ?

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA CX też nie działa.

Ale próbować trzeba, bo jak narazie jeden gościo napisał, że na CX w trybie 4:2:0 8bit mu zatrybiło.


I notticed that if i choose the colour 4:2:0, 8Bpc and 120Hz with G-sync, everything is fine, no issue at all, but no HDR!!!!

Albo stery, albo firmaware, albo to i to. Nvidia wypuściła stery ledwie kilka dni temu, nikt wcześniej nie miał okazji tego przetestować. Nawet producenci sprzętu z tego co pisali nie mieli pełnych sterów przed premierą, aby nie było przecieków.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co piszą to 4k działa 120hz, problemy są z działaniem g-sync w tym trybie.

Ogólnie jeden typ pisze, że i na monitorze LG 27GN950-B 4K 144Hz przez DP nie działa mu g-sync na RTX 3080, więc pewnie coś i w sterach namieszane, albo też i trzeba upgrade firmware dla wyświetlaczy.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego małego druczku. Już pisałem, że komuś poprawnie zadziałał g-sync przy nastawach 4:2:0 8bit.
Problem również zaczyna się pojawiać na monitorach 4k 144hz z DP, więc na 100% okaże się o co biega za jakiś czas jak ogarną stery czy tam firmware jak również jest potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że lg nie zrobiło 43" oled. To byłby hit. I jako tv i jako monitor.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

widocznie im się nie opłacało.

Może jak dopracują tą technologię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była planowana przez LG również wersja ~40". Na razie wydali tylko 48". Możliwe, że na 2021 lub 2022 wyjdzie wersja ~40"

A ja sobie właśnie kupiłem, znaczy zamówiłem na razie kabelek :E w oczekiwaniu na nowe GPU do C9.
https://www.amazon.de/gp/product/B07MR4PRKD/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo do tej pory miałem 7m, ale zmieniłem układ prowadzenia kabla w mieszkaniu i budę wrzuciłem z podłogi na biurko. 8m mogło by nie styknąć o te 20-30cm. A krótszego kabla nie mam zamiaru prowadzić po środku podłogi :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bo stanowisko z monitorem mam w innym miejscu pokoju niż stanowisko z TV.
Tak mi pasuję w moim układzie. Stanowisko z TV jest oddzielne pod wygodny fotelik pada i kierownice :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, lukadd napisał:

Była planowana przez LG również wersja ~40". Na razie wydali tylko 48". Możliwe, że na 2021 lub 2022 wyjdzie wersja ~40"

A ja sobie właśnie kupiłem, znaczy zamówiłem na razie kabelek :E w oczekiwaniu na nowe GPU do C9.
https://www.amazon.de/gp/product/B07MR4PRKD/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Lol, mistrzu, jak Ty żeś to znalazł. Wczoraj pomierzyłem i 5m nie starczy, muszę mieć 6m lub dłuższy, tyle, że takich nie ma w ofertach w PL w standardzie 2.1, myślałem, że przyjdzie mi czekać na to. Popatrzę specyfikację tego kabla z linka w wersji 8m i zamawiam, może przyjdzie w tym tygodniu do pary z TUF 3080.

Ja mam do obskoczenia drzwi poza samą dodatkową długością, dlatego 5m nie starcza. Obecny kabel HDMI 2.0 mam 7.5m i sporo luzu. 6m by starczyło lub 7-7.5m właśnie, ale jak tego w 2.1 nie ma, to musi być 8m. :)

AdbFhAo.jpg

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są i inne optyczne HDMI 2.1, ale ten jakoś mi podpasował. W razie coś na amazonie jest 30 dni na zwrot.

A kupuję już teraz bo jak więcej GPU wypłynie do ludu to, żeby się nie okazało, że kabli zbraknie :E i trzeba będzie z chin z alliexpress zamawiać.

Ta wersja 10m wczoraj jeszcze mieli 9 sztuk na magazynie, dzisiaj już było 4 sztuki. Po moim zamówieniu zostało 3 sztuki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukadd A widziałeś może podobnego potencjalnego pewniaka 2.1 między 6, a 7.5m?

BTW. Wiem, że Ty do Niemiec, ale na PL wychodzi Revolutem 20 zł mniej przeliczając koszyk z funtami na co.uk dla 8m vs 8m:

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B08DNJ64BH/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A2ZS482V0CS6NK&psc=1&th=1

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej odległości nie widziałem inne co widziałem albo 5m albo 10m.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukadd napisał:

W tej odległości nie widziałem inne co widziałem albo 5m albo 10m.

To biorę tego, z tym że na co.uk. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na amazon UK widzę, że też mają wersje w oplocie tych kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe ceny tych kabli. A z nowymi konsolami są kable 2.1 w zestawie? Bo to wtedy >10% wartości konsoli  :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kabel na Allegro za 7 dych, zobaczymy czy się sprawdzi :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ditmd napisał:

Ja kupiłem kabel na Allegro za 7 dych, zobaczymy czy się sprawdzi :lol2:

Widziałem go jeśli to ten 5m i się do niego właśnie przymierzałem, ale niestety za krótki.

@Wu70 są, są, tylko pewnie na styku 1.5m max, ale konsolę to akurat jak kiedyś kupię, to obok TV postawię, więc wtedy to nie problem. :D

Te krótkie to nie problem akurat. Fikołki są przy więcej niż 5m potrzebnym. :(

dobra, 8m kupiony, opłacony, 396 zł poszło w świat xD

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Wu70 napisał:

Niezłe ceny tych kabli. A z nowymi konsolami są kable 2.1 w zestawie? Bo to wtedy >10% wartości konsoli  :D 

Jak na kable optyczne to wcale nie są drogie.

Zwykłe kable HDMI 2.1 na miedzi kosztują grosze, ale z tym może być problem aby puścić 4k 120hz 10bit powyżej 4m długości kabla.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Wu70 napisał:

Niezłe ceny tych kabli. A z nowymi konsolami są kable 2.1 w zestawie? Bo to wtedy >10% wartości konsoli  :D 

Tak mają być 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły miedziak 2.1 1-3m to koszt 30-60pln na rynku detalicznym i takie będą dodawane do konsol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...