Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

A ok, to optyczne ;) Myślałem, że tyle kosztuje po prostu "certyfikowany"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Fjubens napisał:

 

dobra, 8m kupiony, opłacony, 396 zł poszło w świat xD

Mówią że gry na Next-Geny drogie a tu się po 400 zł na kabelki wydają i nie ma wielkiego oburzenia ?

10 minut temu, lukadd napisał:

Zwykły miedziak 2.1 1-3m to koszt 30-60pln na rynku detalicznym i takie będą dodawane do konsol.

Mam swoje dawałem jakie zanim się obudziliście z tematem kabli pod 2.1 ?

 

W dniu 18.09.2020 o 06:35, azgan napisał:

Ale jakie by nie były w zestawach z konsolami jak będą działać to nikt nie będzie wnikać z czego są zrobione 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelek jeden na wiele lat. Jakbym miał jak zorganizować jedno duże stanowisko, że wszystko stoi przy sobie to też bym się nie pakował w optyka, tylko wziął na miedzi za grosze 2-3m.

7 minut temu, azgan napisał:

Mam swoje dawałem jakie zanim się obudziliście z tematem kabli pod 2.1 ?

Nie rozumiem o co ci chodzi? Co mi po krótkim kablu na miedzi, który nie wystarczy od PC do do drugiego stanowiska z TV, no chyba, że sobie go po podłodze przez środek pokoju puszczę :E

Wcześniej nie było w EU w dobrych cenach kabli optycznych. Trzeba było z chin zamawiać, lub płacić ~1k pln w EU, a teraz są z natychmiastową dostępnością.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, azgan napisał:

Mówią że gry na Next-Geny drogie a tu się po 400 zł na kabelki wydają i nie ma wielkiego oburzenia ?

Mam swoje dawałem jakie zanim się obudziliście z tematem kabli pod 2.1 

 

Ten zalinkowany ma max 5m opcję. Nic mi to przykładowo nie daje. Wolę 300 zł dopłacić i nie robić całego przestawiania mebli i wiercenia czy prowadzenia listw na nowo. :P

Minimum 6m potrzebowałem. Z 5m to już kombinowalem nawet z ułożeniem listwy na nowo środkiem ściany na odcinku połowa drzwi - komputer (co i tak już by do du.. wyglądało), to i tak braknie odległości. Kabel potencjalnie służyć będzie w tej konfiguracji lata, a te 2m zapasu może się przydać jakbym coś odsuwał jeszcze albo np. kiedyś TV miał z HDMI portami po przeciwnej stronie. Wówczas jeszcze kolejne centymetry byłyby potrzebne.

@azgan "Ale jakie by nie były w zestawach z konsolami jak będą działać to nikt nie będzie wnikać z czego są zrobione" - to prawda + po prostu z krótkimi kablami typu 1.5m nie ma problemów tego typu i nie trzeba kombinować. Natomiast przesłać 48Gbps po 8 czy 10m to już inna zupełnie para kaloszy. :D

Edytowane przez Fjubens
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem to jest z przerobieniem sygnału z DP1.4 na HDMI 2.1. I to w jedną stronę.

Widzę potencjalny problem z kablem optycznym i przerabianiem sygnały elektrycznego w optyczny o ponownie z optycznego w elektroniczny. Bo tak działa kabel optyczny HDMI 2.1? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Fjubens napisał:

 

@azgan "Ale jakie by nie były w zestawach z konsolami jak będą działać to nikt nie będzie wnikać z czego są zrobione" - to prawda + po prostu z krótkimi kablami typu 1.5m nie ma problemów tego typu i nie trzeba kombinować. Natomiast przesłać 48Gbps po 8 czy 10m to już inna zupełnie para kaloszy. :D

To dobrze że ja nie mam takich problemów. W gaming roomie mam po prostu drugiego OLED'a tylko do gier i tam kabli ciągnąc po domu nie trzeba i starcza nawet te 1,5m a 5 to już z sporym zapasem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Minciu napisał:

Problem to jest z przerobieniem sygnału z DP1.4 na HDMI 2.1. I to w jedną stronę.

Widzę potencjalny problem z kablem optycznym i przerabianiem sygnały elektrycznego w optyczny o ponownie z optycznego w elektroniczny. Bo tak działa kabel optyczny HDMI 2.1? 

światłowodowe HDMI działają w jedną stronę. Czy będą jakieś potencjalne problemy to nie wiem, z tego co czytałem po jakichś avsforach to podobno mają nawet mniejsze opóźnienie przesyłanego sygnału w porównaniu do miedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło coś musi wytworzyć A później odebrać. Czyli masz dwa przetworniki które muszą działać z prędkością 40-44gbps. A to sporo danych jak się nie mylę. 2x więcej niż dla 60hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jaki dokładnie sposób jest to przetwarzane, ale nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś coś pisał o wyższych opóźnieniach na światłowodowych kablach HDMI.

"Zero Attenuation: The attenuation rate of optical fiber cable is <0.0035dB/m, which mean no signal delay"

Za to przy kablach miedzianych gdzie mamy przesyłany sygnał na większe odległości są znane różne problemy.

Jak dobrze pójdzie to w środę będę miał kabel na razie sprawdzę w 4k@60fps bo nie mam jeszcze GPU z HDMI 2.1, ale wątpię abym poczuł jakiekolwiek różnice w porównaniu do tego co miałem wcześniej na miedzi.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie opóźnienia mogą być problemem A przetworniki optyczne elektryczne. Najpierw z kompa wychodzi HDMI 2.1. Następnie kabel ma wtykę HDMI 2.1 z wbudowanym przewodnikiem sygnału elektronicznego cyfrowego na optyczny. Po drugiej stronie kabla ponownie pojawia się przetwornik z optyki na elektroniczne HDMI2.1. A ten ostatecznie trafia do TV. 

Na przykładzie adaptera dp1.4 do hdmi2.1 widać po testach że nie działa Gsync Compatible oraz były nieraz problemy przy maksowaniu częstotliwości. Trzeba było schodzić niżej bo adapter się nie wtrabial A był tylko jeden.. 

W optycznym HDMI sygnał przez aktywne przetworniki poddawany jest dwukrotnemu przetworzeniu.

Jesteś pewien że te przetworniki wyrabiania się z 40-44gbps danych? Gsync Compatible pewnie tez nie zaskoczy.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ludzie testowali te kable 4k 120hz na pewno działa. Kable mają gwarantowaną pełną przepustowość 48gbps.

Adapter z DP to kapkę inna sprawa i dla tego Gsync nie działa po przekonwertowaniu na HDMI.

Te kable optyczne 2.1 normalnie mają wsparcie dla VRR i innych technologi z HDMI 2.1. Więc nie widzę powodu, aby g-sync w trybie HDMI nie zadziałał.

Potestuje jak dostanę, na Amazonie luzik bo mam 30dni na zwrot jakby coś nie przypasowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lukadd napisał:

Jak na kable optyczne to wcale nie są drogie.

Zwykłe kable HDMI 2.1 na miedzi kosztują grosze, ale z tym może być problem aby puścić 4k 120hz 10bit powyżej 4m długości kabla.

oblukam tego optyka a na miedzi tak można pocisnąć

nnwldj77.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na miedzi też się da do pewnej odległości, ale jest problem z zakupem dobrej jakości długich kabli ~8-10m, aby wszystko zatrybiło w 10bit 120hz 4k z HDR.

W sumie to nawet nie wiem czy w europejskich sklepach jest już coś na miedzi 8-10m z HDMI 2.1 i ile kosztuje :E, tak aby ogarniało pełną przepustowość.

Do tej pory na miedzi z HDMI 2.1 to chyba max 5m widziałem w sklepach.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcześniej miałem właśnie taki jeden z lepszych 2.0b i miałem spore problemy z 120Hz a miał tylko 3m i certyfikowany pod Ethernet, dzisiaj doszedł hdmi jak wyżej 2.1 ale 2m i tu prawie na styk, mam plan użyć GX jako tafla do grania ale jak wytrzymam tydzień na 55"nano stojącym na biurku to raczej będzie GX ale juz widzę ze to jest straszny wal dla kręgów szyjnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55" to trzeba dużee i głębokie biurko i też nie każdemu musi pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, VSS napisał:

wcześniej miałem właśnie taki jeden z lepszych 2.0b i miałem spore problemy z 120Hz a miał tylko 3m i certyfikowany pod Ethernet, dzisiaj doszedł hdmi jak wyżej 2.1 ale 2m i tu prawie na styk, mam plan użyć GX jako tafla do grania ale jak wytrzymam tydzień na 55"nano stojącym na biurku to raczej będzie GX ale juz widzę ze to jest straszny wal dla kręgów szyjnych

GX'a na biurku nie postawisz możesz go tylko powiesić na ścianie. Od stawiania to jest seria CX ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, azgan napisał:

GX'a na biurku nie postawisz możesz go tylko powiesić na ścianie. Od stawiania to jest seria CX ?

proszę cie nie musisz podkreślać ze się nie da jak się da, a wyraźnie napisałem ze jako Tafla do grania czyli czytaj dosłownie a jak nie to zawsze można dokupić mocowanie stojące dla GX i będzie można go postawić prawda......

 

Godzinę temu, lukadd napisał:

55" to trzeba dużee i głębokie biurko i też nie każdemu musi pasować.

 

w sumie to GX ginie na ścianie a jeszcze jak miał by biały design to było by już rewelacyjnie, w sumie to G9 odyssey jak mój faworyt nie jest wcale taki mały a miejscy zajmuje więcej jak taki GX, jedyny problem w tych dwóch przypadkach to Gsync RDY czyli jak fps tąpnie w okolice 40 to jest totalne NoGo

 

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GX lepiej wieszać będzie więcej miejsca na biurku i dalej nieco od oczu. Uchwyt ma w standardzie. Nie ma sensu bo na siłę stawiać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja go nie chcę stawiać, wybór na GX z tego względu ze jest najcieńszy i ma świetny uchwyt na sciane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dzisiaj wieczorem spotkał monit:
oVmCWO6.jpg

Programowo to ma się uruchamiać co 2000 przepracowanych godzin, tyle wyrobiłem w 10 miesięcy na C9 zatem, fakt, że były dni, że pewnie i 10 godzin TV latał, bo jak nie grałem w coś, to oglądałem filml/serial. :D 
Od marca na pracy z domu stale jestem, też czasem TV w tle lata, co nabija godziny kolejne.

@kadajo Ja nic nie widziałem, ale jak po 3h teraz włączyłem TV, to w chmurce w prawym górnym rogu było napisane "Pixel Refresher has completed" także zakładam, że jest ok xD

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nawet złapałem ta "biała linie" raz :E Wygląda jakby jakiś laser skanował matryce :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to było lukadd... "LG nie robi nic przez 5 miesięcy"? 

Mówiłem że załatają

LG CX & C9 to Get Firmware Fix for Nvidia Ampere RTX Gsync Issues

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ODIN85 napisał:

A do B9?

Tam jest inny procesor i mniej ramu ale spokojnie też będzie Update pod Alpha a7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, azgan napisał:

To jak to było lukadd... "LG nie robi nic przez 5 miesięcy"? 

Mówiłem że załatają

LG CX & C9 to Get Firmware Fix for Nvidia Ampere RTX Gsync Issues

 

Przecież sam kilka dni temu pisałem, że to problem firmware lub sterów lub to i to. To jest w tym momencie priorytet dla LG i nvidii aby połatać G-sync w 120hz i 4k. Więc w tym wypadku nie ma co się dziwić, że się za to biorą. Już hejt zaczął na nich spływać jak ludzie dostali do łap pierwsze Ampere :E

A ten materiał nic nie ma do tego o czym wcześniej była mowa, czyli o ogólnej opieszałości LG w naprawianiu różnych mniejszych problemów związanych z firmware. Tu się wiele nie zmieniło dalej wszystko w ślimaczym tempie :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł kabelek zapakowany w takie pudełeczko

YWhTwQI.png

10 metrów i wstępne testy pozytywne na starym GPU. G-sync działa w 4k 40-60hz, 1440p 40-120. HDR też śmiga.
Teraz tylko czekać na nowe GPU, dalsze testy i zabawa.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dzięki za porady , zdecydowałem się w końcu na Asusa , konkretnie ten model https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-asus-tuf-gaming-a15-fa507nu-tt901w-15-6-ips-144hz-r5-7535hs-16gb-ram-512gb-ssd-geforce-rtx4050-windows-11-home   zamykam temat, pozdrawiam 👋 
    • Ja kupilem z KRsyetem za 3700. Przyjechal prosto od dystrybutora. Produkcja 03.2024. Wyświetlacz bez wad. W porownaniu do CX 55" mimo, ze mniejszy to jest jasniejszy i wieksze zageszczenie pikseli tez robi dodatkowa robote. Highlight'sy w HDR daja ostro po galach, wyraźnie mocniej jak CX. Ogolnie jest jasniejszy w SDR i HDR. Nie gubi detali w czerni jak robil to CX. Nie oczekiwalem wiele, a dostalem wiecej. Wreszcze gram komfortowo na biurku z odleglosci 90 cm. Just perfect. C4 42" w dniu premiery wyceniony zostal na 7699 na stronie LG. 144Hz i troche jesniejszy panel (dalej EVO) nie jest warte doplaty 4 tyś. Teraz jak wymienie to tez na ~42", ale MLA oled lub QD-oled. Ma sie pojawic w tym roku Samsung S90D z matryca 42". Zakrzywione dziwolagi z malym ekranem kompletnie mnie nie interusuja. 
    • A mam pytanie. Bylo tutaj jak poprawiac HDR w grach przy pomocy reshade i tym suwakeim Grey scale.  No i to poprawia obraz obnizajac w dol skale szarosci ale nurtuje mnie sprawa bo w niektorych grach jak Devil in me jest przy wlaczonym HDR slider jasnosci gdzie sa 3 obrazki no i jak strandardzie jeden ma byc nie widoczny drugi ledwo i trzeci ma lsnic...  Ustawia sie to przed reshade czy po ingerencji reshade?? Bo przed zeby znikl lewy to np jasnoc 45 a po ingerencji reshade juz 75.... I nie wiem czy w niektorych miejscach mam widziec co jest w ciemnosci czy jednak nie powinienem prawidlowo tego widziec... 
    • https://hdtv.com.pl/threads/lg-usa-zmienia-gwarancje-na-monitor-oled-aby-obejmowala-wypalenie.155478/
    • Możesz przemyśleć 7500f+B650+32GB+AC36, w przyszłości na AM5 będziesz mógł posadzić np. 7800X3D albo z nadchodzących cpu R9000 7500f - https://proline.pl/procesor-amd-ryzen-5-7500f-am5-oem-p8119884 ASRock B650M PRO RS AM5 - https://proline.pl/plyta-glowna-asrock-b650m-pro-rs-am5-p8119881 Arctic Freezer 36 Black -  https://proline.pl/chlodzenie-procesora-arctic-freezer-36-black-p8120973 Pamięć Lexar ARES RGB DDR5 32GB (2x16GB) 6000MHz CL30 -  https://proline.pl/pamiec-lexar-ares-rgb-ddr5-32gb-2x16gb-6000mhz-cl30-ld5bu016g-r6000gdla-p8119625 Z kart w tym budżecie proponuje: 4060ti - https://www.ceneo.pl/162916796;0280-0.htm 7700XT - https://www.ceneo.pl/162960834;0280-0.htm lub https://www.ceneo.pl/158261875;0280-0.htm 7800XT - https://www.ceneo.pl/158745310;0280-0.htm https://ithardware.pl/testyirecenzje/amd_radeon_rx_7600_xt_test_recenzja_opinia-31196.html#14 7500f to ten sam pułap co R7600/5800X3D https://ithardware.pl/testyirecenzje/amd_ryzen_7_7800x3d_test_recenzja_opinia-27296-15.html
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...