Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, ODIN85 napisał:

Co tak świeci za pudełkiem?

To owe pudełko tak ocieka zajebistością . :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lukadd napisał:

Przyszedł kabelek zapakowany w takie pudełeczko

YWhTwQI.png

10 metrów i wstępne testy pozytywne na starym GPU. G-sync działa w 4k 40-60hz, 1440p 40-120. HDR też śmiga.
Teraz tylko czekać na nowe GPU, dalsze testy i zabawa.

prezentuje się świetnie, ale  na starym 2.0b grubości  palca i długości 15m tez daje rade 4k60 HDR i VRR, szkoda tylko ze złącza są tak długie w tym optyku, w sumie to wiadomo jaki dane lecą po optyku a jakie po miedzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie, żaden kabel na miedzi 7m+ nie chciał lecieć w 4k 60 10bit 4:2:2 z HDR, bo bez HDR i bez trybu "HDMI UHD Color" dało radę odpalić.
Normalnie korzystałem z wzmacniacza na miedzi.

A na miedzi w optyku zdaję mi się, że leci eARC.

No i optyk jest cieniutki, aż się zdziwiłem jak wyjąłem z pudełka.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem tez optyki hdmi 2.0 i tak mnie to zaciekawiło bo jeżeli kabel jest naprawdę dobrze izolowany to powinien chyba uciągnąć 48bit,  ten kabel co ja kupiłem ostatnio nie ma żadnych filtrów a daje rade, jedynie ten 15m ma filtry na każdym z końców ale jak by go skrócił do 2m to pewno pociągną by 120Hz a jego średnica to 8,60mm a nadruk ma jednak 1.3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optyk nie powinien mieć żadnych problemów z pełną przepustowością nawet na długich odległościach. Z miedzią to jest różnie dobre miedziaki przeważnie są drogie i rzadko można trafić z dobrym AWG poniżej 24.

A co do wielkości złącza wcale nie jest takie duże. Wyciągnąłem 3 losowe kable miedziane HDMI i pstryknąłem fotkę do porównania.

etSoowr.png

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że odżył temat kabli optycznych, dziwie się że tak późno. Jeśli ktoś chciałby kupić z polskiego sklepu w ludzkiej cenie to trzeba szukać kabli pod hasłem HDMI AOC.
Można znaleźć 50m i 70m kable od ABCvision za ~400 i 500 zł lub krótsze kable Welda.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, musichunter1x napisał:

Widzę że odżył temat kabli optycznych, dziwie się że tak późno. Jeśli ktoś chciałby kupić z polskiego sklepu w ludzkiej cenie to trzeba szukać kabli pod hasłem HDMI AOC.
Można znaleźć 50m i 70m kable od ABCvision za ~400 i 500 zł lub krótsze kable Welda.

Wcześniej nie był potrzebny. Teraz wraz z wejściem HDMI 2.1 się przyda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG 48-inch CX OLED TV Review: Best Sub-50" TV/ Monitor?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogarniał ktoś funkcje nagrywania ?, da się przechwycić źródło z portu HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Chciałbym zapytać jak to wyglądało rok temu z C9, widzę że wystartował podobnie jak CX z ceną +/- 9000zł za 55', doszedł maksymalnie do 5000zł i zniknął z rynku.
Czy na ubiegło roczny Black Friday spotkaliście się z ciekawymi ofertami na ten telewizor?
W tym roku mamy covid, euro/dolar ostro w góre w ostatnim czasie, aktualnie można kupić CX 55" za 5100zł po cashbackach i karcie podarunkowej, dobra cena czy można liczyć na coś więcej według was?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, ODIN85 napisał:

Tak,65 było za 7k.

Jest za 6.5k.
To o czym pisze też z peppera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie LG wprowadza nowa rewizje X, nie wiem czy nowa ale rzuciła mi sie w oczy ze matryca jest opisana jako 100Hz Single Tuner i 3 w opisie modelu zamiast 9, dotyczy CX i GX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, VSS napisał:

aktualnie LG wprowadza nowa rewizje X, nie wiem czy nowa ale rzuciła mi sie w oczy ze matryca jest opisana jako 100Hz Single Tuner i 3 w opisie modelu zamiast 9, dotyczy CX i GX

Czy dobrze rozumiem że nowsza rewizja dostanie 100Hz w miejsce starszej 120Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego wychodzi ze tak,  3LA jest średnio tańszy od 9la

 

fir725hr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, azgan napisał:

Czy dobrze rozumiem że nowsza rewizja dostanie 100Hz w miejsce starszej 120Hz?

szkoda że nie 60 Hz ? Jeszcze troche i najwyższy model ZXII będzie miał 75Hz i 8 BIT FRC pod HDR 600 :P Taki to rozwój ostatnio się spotyka.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to jest tak

Model leci na rynek niemiecki
OLED55CX9LA
https://www.lg.com/de/tv/lg-oled55cx9la
 

Model OLED55CX3LA leci na rynek polski
https://www.lg.com/pl/telewizory/lg-oled65cx3la

 

3LA z tego co widzę jest w jednym niemieckim sklepie, widocznie ściągają z polskiej dystrybucji.

A co jest dziwne to to, że część polskich sklepów podaje dla modelu 3LA właśnie 100hz
https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled55cx-tv-oled-uhd-4k.bhtml
https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-lg-oled55cx3la

Inne podają 120hz, raczej mi się wydaję, że on działa w 120hz, ale to musiałby ktoś sprawdzić co ma model na Polskę 3LA

9LA na niemieckim rynku ma podawane 120hz

Na UK leci 6LA

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet LG podaje takie wartości, nie wiem czy aby faktycznie 3la mial tylko natywne 100Hz

bnixa52g.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest to, że dla polskiego modelu 3LA specyfikacja nie jest szczegółowa. Jest tylko podane truemotion 100hz, to może być do filmów.

W niemieckim modelu 9LA jest bardziej szczegółowy spec bo mamy wyszczególnioną natywną częstotliwość odświeżania panelu 100/120hz
i jeszcze jest podane 120Hz przy trybie OLED Motion Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natywny format jest zawsze niższy, a Motion +pro czy hiper jest zazwyczaj programowo podkręcony,  mój przykładowo ma w SP True Motion TM200 a ogarnia tylko 120

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie sobie na https://www.displayspecifications.com tam wszystkie modele mają podane 120Hz niezależnie od oznaczenia na region ?

Pewnie to taki sam pić na wodę jak z B9 SLA który miał mieć gorsze głośniki od starszej wersji PLA a okazało się że wszystkie mają to samo 

Wątpię żeby LG do innych (dystrybucja na inny region) modeli dawało inne matryce jak to leci z jednej produkcji więc albo wszystkie mają 100Hz albo 120Hz a z tego co wyczytałem to wszystkie panele od LGD są 120Hz 

Macie nawet na YouTube filmiki z Ampere RTX30x0 i można obczaić jak to wygląda w panelu NVIDII 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem - kapiszon. Jest 120Hz przy 10bit (do wyboru 100 lub 120Hz po HDMI2.1)

Screenshot-20200927-074138-Samsung-Inter

Screenshot-20200927-074205-Samsung-Inter

U mnie w 1440p na HDMI 2.0b też 120Hz działało zanim sprzedałem PC'ta 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...