Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, wompierz napisał:

Dalej reklamujcie największe rakowisko polskich portali technologicznych.

 

Chętnie się dowiem jaka jest alternatywa z Polskich serwisów o tej tematyce czyli skupiających się na TV oraz monitorach? Pytam oczywiście o serwisy a nie fora. YT??

Od jakiegoś czasu po zamknięciu PCLaba to ciągle słyszę że wszstko inne to rakowisko ostatnio to samo czytałem o Pure PC więc chętnie poznam te wyśmienite zamienniki żeby "bezpiecznie" przeglądać tam testy.

Może Komputer Świat?? Rozumiem że luki po dawnym Labie nic nie zastąpi (zostało tylko forum) ale nie przesadzajmy też w drugą stronę.

25 minut temu, ODIN85 napisał:

Tylko jeden ciągle.

Dla Ciebie to i tak jedyna opcja bo jak daje testy zagraniczne np. Rtings albo Vincenta z HDTVtest to ani słowa nie kumasz bo nie znasz Angielskiego i prosisz żeby było po POLSKU ?

3 godziny temu, kadajo napisał:

Są gorsze. Ale prawda jest ze HDTV polska upadło w ostatnich latach bardzo.

Pełna zgoda ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, VSS napisał:

nie narzekaj tak na nano, HDR nie jest gorszy a jeżeli chodzi o gry to jest głębia i kolory tez są na swoim miejscu, jest tez dobra czerń, do konsoli jak znalazł, VRR to kupa z nędzą w telewizorach LG, VRR działa tak samo jak Gsync i w okolicy 40 fps leci wszystko na ryj, w sumie to OLED dostał certyfikat od nV bo wsparcia sprzętowego w postaci HW nie ma. monitor Asusa 65" ma GsyncUltimate czyli wsparcie HW oraz DP i co ważne nie straszne mu dropy ale i kosztuje odpowiednio

Jest kupa na nano jeśli chodzi o jakość obrazu. IPS i HDR to się nie trzyma kupy, a jak jeszcze nie ma stref lub jest ich mało to jest lipa totalna. Do HDR VA lub najlepiej OLED. Każdy ci to potwierdzi co miał jakiś kontakt z różnymi matrycami i HDR.

Sprzętowego modułu do Gsync to już coraz ciężej szukać na rynku, większość dzisiejszych monitorów radzi sobie bez tego na swoich procesorach więc nie ma sensu na darmo podbijać ceny sprzętowym modułem gsync.

A, że g-sync się kończy na 40hz na oledach to w dzisiejszych czasach nie ma znaczenia taki zakres, zresztą kto by chciał grać poniżej 40fps, jak ktoś już musi to lock na 30fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kadajo napisał:

Są gorsze. Ale prawda jest ze HDTV polska upadło w ostatnich latach bardzo.

Mnie też najbardziej ze wszystkich wkurza ta strona. 

Odpalam linka, strona załadowana, przewijam w dół i nagle ciemny ekran bo reklama Full screen ładuje się z opóźnieniem. I nie da się zamknąć. Trzeba przemalowac, czekać na reklamę. Zamknąć i dopiero przewinąć.

Druga sprawa to kilka dni musiałem z nimi wykłucać się o HDMI 2.1 w Samsungach T na 2020. Nawet mówiłem im że cały świat mowi że HDMI 4 jest w wersji 2.1 A oni za cholerę nie chcieli przyjąć tego do świadomości, bo przecież jakiś random z sieci gówno wie i nie moze miec racji. To oni od 10 lat naprawiaja pralki będąc alfą i oegą w temacie.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 godzin temu, kadajo napisał:

Są gorsze. Ale prawda jest ze HDTV polska upadło w ostatnich latach bardzo.

Nie. Ich testy* są wręcz szkodliwe. Nie warto na nie patrzeć. Można sobie poczytać lub pooglądać zdjęcia i cyferki a podsumowanie wrzucić do translatora z zagranicznych portali.

Telewizor Oled 55"LG OLED55CX3 5158,98 Neonet

5.158,98zł Darmowa dostawa

NIE polecam zamiast monitora do normalnego korzystania ale jako ekran do gier czy to na konsole czy to na PC się sprawdzi. Lepiej byłoby 48 a najlepiej 36-42 cale ale nie ma na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś delikatnie większego od mojego obecnego Philips 49PUS6401/12 w cenie 1500-2000zł, chyba tylko używki w tej cenie?
Najchętniej 55 cali.
TV używany do filmów i trochę gier.
Znajdę coś lepszego od tego samego modelu ale w 55 calach? 55PUS6401/12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, kadajo napisał:

A w jakim formacie jest dźwięk ? bo jak PCM to wtopa. Najlepiej to podłącz Xboxa bezpośrednio do soundbara z pominięciem TV bo sporo tracisz na jakości dźwięku.

Tv LG nie maja i raczej już mieć nie będą kodeka DTS wiec jak ktoś lubi oglądać filmy z USB to zalecam kupić zewnętrzny odtwarzacz.

Robiłem dokładnie jak na tym filmiku i wszystko elegancko działa (do wyboru DTS lub ATMOS)

Wiem że na filmie inny TV ale mogę potwierdzić że ten sposób działa na LG OLED CX 

20201013-204019

Może komuś się przyda do konfiguracji XBOX ONE X i XBOX SERIES X

Myślę że z PlayStation 5 będzie to podobnie wyglądać 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.10.2020 o 12:26, ditmd napisał:

 

Up@ ditmd jak widać na screenie i tak jak mówiłem nie ma problemów z DTS jeśli masz odp. sprzęt który to ogarnie ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czytam ten temat i już wybrałem dla siebie oled od LG 65''.

W jednym ze sklepów znalazłem modele GX6LA i CX6LA.

Jest miedzy nimi różnica w cenie, ale proszę was o pomoc przy ostatecznym wyborze,

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, azgan napisał:

Robiłem dokładnie jak na tym filmiku i wszystko elegancko działa (do wyboru DTS lub ATMOS)

Ale na tym filmie konsola jest podłączona do sound-bara a sound-bar do tv więc brak obsługi formatu dźwięku przez tv nie ma znaczenia. Czy jest DTS kiedy konsola jest podłączona przez HDMI 1 a sound-bar przez HDMI 2 z eARC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, Oledy X obcinaja DTS-Atmos kiedy sygnał idzie przez nie. Chyba przez brak formatu nie przyjmują takiego sygnału, więc nie ma pass thru do kolejnego sprzętu. 

Takie były gdzieś informację na supporcie LG.

I radzę też uważać z belkami, bo te mogą np nie wspierać 4k. A już na pewno większość nie będzie wspierać HDMI 2.1. Czyli tutaj belka obetnie 120hz 4k do 60hz 4K lub niżej do FHD. I pewnie VRR też nie zaskoczy przez belke.

Moge się mylić ale polecam dobrze to przemyśleć.

Nieraz lepiej kupić zeszłorocznego OLED, tam nie było z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CX nie miały DTS bo nie, pewnie poszło o opłaty licencyjne albo wojnę formatów. Może to ogarnęli w nowszych aktualizacjach bo to kwestia programowa.

Atmos działa z wyjątkiem odtwarzania bezstratnego opartego na TrueHD Atmos-a z USB. To samo jest na serii 9, procesor w serii 9 i X nie obsługuje eARC tylko starszy ARC który ma za małe pasmo dla dźwięku bezstratnego. Działa Atmos z netflix-a bo to wersja stratna bazująca na Dolby Digital Plus o ograniczonym paśmie które mieści się w ograniczeniach ARC. Inną kwestią jest przekazywanie dźwięku np. z HDMI 1 na HDMI 2 z eARC do amplitunera/sound-bar-a. Od tego w serii 9 i X jest dodatkowy czip którego zadaniem jest przełączanie wejść oraz obsługa eARC między źródłami sygnału. I tu w serii 9 nie ma żadnego problemu, działa i Atmos bezstratny jak i jego konkurent DTS X oraz inne formaty. Problem był w serii X z DTS a nie słychać aby coś się zmieniło.

38 minut temu, Minciu napisał:

I radzę też uważać z belkami, bo te mogą np nie wspierać 4k. A już na pewno większość nie będzie wspierać HDMI 2.1. Czyli tutaj belka obetnie 120hz 4k do 60hz 4K lub niżej do FHD. I pewnie VRR też nie zaskoczy przez belke.

eARC miał rozwiązać ten problem. Belka nie musi obsługiwać 4k, wystarczy że obsługuje eARC. Resztę przekazuje TV. Możesz mieć do HDMI 1 podłączony PC, do HDMI 3 konsole a do HDMI 4 media player. I wszystko będzie działać z belką podłączoną do HDMI 2 z eARC. Całość wygodnie sterowana pilotem od TV dzięki CEC. Pod warunkiem że tv nie robi problemów np. nie wspiera DTS.

Edytowane przez Divton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Divton napisał:

Ale na tym filmie konsola jest podłączona do sound-bara a sound-bar do tv więc brak obsługi formatu dźwięku przez tv nie ma znaczenia. Czy jest DTS kiedy konsola jest podłączona przez HDMI 1 a sound-bar przez HDMI 2 z eARC?

U mnie jest soundbar podpięty pod TV po eARC z HDMI 2 (konsola leci po HDMI1) i jak widać działa. 10'tego robię przesiadkę na XBOX SERIES X i PlayStation 5 więc musi być podłączony do TV przy dwóch konsolach jednocześnie. 

Dzisiaj był jakiś Update FirmWare dla CX'ów ale nie wiem co tam poprawiali/dodawali ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Minciu napisał:

I radzę też uważać z belkami, bo te mogą np nie wspierać 4k.

Moja wspiera zarówno 4K jak i HDR łącznie z DOLBY VISION https://www.sony.pl/electronics/soundbary/ht-zf9 mam też dokupione tylne głośniki https://www.sony.pl/electronics/soundbary/sa-z9r

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w cenie do 3000 zł można wyrwać coś lepszego jakościowo do PS5/Series X niż Philips Monementum 43 cale 436M6VBPAB/00 (cena w okolicach 2500 zł)? Interesuje mnie zakres 32-40 cali + 4k +HDR, nic większego mi nie potrzeba :)

Edytowane przez Azgaroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Azgaroth napisał:

Czy w cenie do 3000 zł można wyrwać coś lepszego jakościowo do PS5/Series X niż Philips Monementum 43 cale 436M6VBPAB/00 (cena w okolicach 2500 zł)? Interesuje mnie zakres 32-40 cali + 4k +HDR, nic większego mi nie potrzeba :)

Krótko i na temat - NIE

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Hyhy. Czyli jednak konwersja HDMI na światło i ponowna konwersja światła na HDMI 2.1 to nie taka prosta sprawa?

Konwerter DP-HDMI2.1 jest zasilany dodatkowo z USB aby wykarmic układ, taka ilość danych jest do przerobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Minciu napisał:

Hyhy. Czyli jednak konwersja HDMI na światło i ponowna konwersja światła na HDMI 2.1 to nie taka prosta sprawa?

Konwerter DP-HDMI2.1 jest zasilany dodatkowo z USB aby wykarmic układ, taka ilość danych jest do przerobienia.

Konwersja sygnału elektrycznego na światło i z powrotem jest prosta potrzeba tylko odpowiednio wydajnych i dokładnych części. Sieci światłowodowe 10Gbit/s są powszechnie stosowane. W HDMI 2.1 są 3 linie po 16Gbit/s każda. Plus linia z sygnałem zegarowym oraz linia z sygnałem powrotnym. Głównym powodem wysokich cen jest niskie zapotrzebowanie. Plus marketing, widać to po różnicy cen między różnymi długościami. Każdy dodatkowy metr powinien kosztować do około 3-5 złotych więcej, w rzeczywistości różnice są znacznie większe. 

Konwerter DP 1.4 - HDMI 2.1 może potrzebować zasilania z USB z prostszej przyczyny. Na złącze DP jest wyprowadzone napięcie 3,3V dla zasilania peryferiów, dla HDMI jest to 5V. Może producent zaoszczędził na przetwornicy 3,3V/5V albo sam konwerter zużywa tyle energii że na złącze HDMI by jej zabrakło. Może to też być zabezpieczenie na wypadek braku napięcia na pinie zasilania złącza DP. Zdarza się to ponieważ wiele kabli DP-DP na rynku ma połączone piny 20 wbrew specyfikacji co w pewnych sytuacjach powoduje problemy/awarie złącz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Minciu napisał:

 

Hyhy. Czyli jednak konwersja HDMI na światło i ponowna konwersja światła na HDMI 2.1 to nie taka prosta sprawa?

Konwerter DP-HDMI2.1 jest zasilany dodatkowo z USB aby wykarmic układ, taka ilość danych jest do przerobienia.

Prosta bo kable HDMI 2.0 ciągną nawet do ~100m po optyku.

Po prostu Chińczycy coś zwalili opracowując optyczne kable HDMI 2.1 Opracowali je i wdrożyli do produkcji wiele miesięcy przed pojawieniem się realnych urządzeń wspierających ten standard. Testowali je tylko w labach i wypuścili na rynek, a dzisiaj okazuję się, że nie działają z pełną przepustowością z urządzeniami HDMI 2.1 dostępnymi na rynku.

Te kable 2.1 optyczne działają jak ta lala z przepustowością HDMI 2.0 niezależnie od długości. Ale wystarczy, że spróbujesz odpalić coś co wykracza poza standard 2.0 czyli np. 4k@60 RGB 10bit to jest wywałka  niezależnie od długości kabla.

Po prostu trzeba czekać, albo na firmowe kable, albo na chińskie poprawione, bo pierwsze chińskie serie są definitywnie schrzanione jeśli chodzi o przepustowość czy raczej kompatybilność z standardem HDMi 2.1 :/
Mój poszedł już w tamtym tygodniu na zwrot :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na miedzi 3m z Allegro za 57 zł wszystko gra. Optyczny 8m natomiast z Amazona za 7x tyle do niczego się nie nadaje i idzie do zwrotu. 3m to kawał kabla, mnie to nie urządza niestety, ale na razie jako prowizorka po podłodze niech będzie póki nie wyjdą pewniaki optyczne z czasem. :( 
LG C9 ma dostać nowy Firmware pod działanie poprawne G-Synca przy 120Hz w listopadzie. CX z tego co wiem już działa, także CX ma wszystko ogarnięte, w C9 jeszcze G-Sync został. ;'X

SDR:
L4tspJo.jpg

HDR:
OqH2C5h.jpg

@bioly87 Tak, to ten. :) 

Edytowane przez Fjubens
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Fjubens napisał:

LG C9 ma dostać nowy Firmware pod działanie poprawne G-Synca przy 120Hz w listopadzie

Czekam na update do b9.Też gsync nie działa.

Jak to poprawią to będzie to chyba najlepszy "monitor " jaki dotychczas wyszedł. 

Rgb 120hz HDR i gsync. 

Ostatnio odpaliłem Forze 7 na sztywno w 120fps Vsync HDR. Po prostu piękne. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...