Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, ombre070 napisał:

Czekam na update do b9.Też gsync nie działa.
Jak to poprawią to będzie to chyba najlepszy "monitor " jaki dotychczas wyszedł. 
Rgb 120hz HDR i gsync. 
Ostatnio odpaliłem Forze 7 na sztywno w 120fps Vsync HDR. Po prostu piękne. 

Ja się teraz zastanawiam nad sensem mojego monitora 1440p 144Hz. :P
Zostanie do Home Office, który nadal trwa oraz wybranych FPSów pod KB+M i gier RPG typu Baldur's Gate, Divinity: Original Sin 2. Całą resztę zdaję się już będę ogrywać na TV jak tylko LG Firmware do C9 wyda pod G-Synca.
Może nawet pomyślę jednak o przestawieniu w pokoju mebli, bo coś czuję, że przez kilka miesięcy mogę się nie doczekać kabla 6m+ pewnego HDMI 2.1. Ten 3m to chyba max z pewniaków na teraz. :( 

Mi @Wu70 jeszcze pomógł ogarnąć Atmosa z belki Samsunga do tego zestawu, bo początkowo myślałem, że przez to, że belka ma HDMI 2.0, to nici z tego żebym miał zarazem zalety HDMI 2.1, które są w C9 oraz natywnego Atmosa (Atmos po ARC nie przechodzi - za mała przepustowość), dopiero po fakcie się ucieszyłem jak dobrze, że TUF RTX 3080 ma 2x HDMI, bo jak Wu70 doradził mogę mieć podłączony zestaw po dwóch kablach HDMI:
HDMI 2.1 -> PC - TV dla 4K 120Hz RGB 444 HDR10 (+G-Sync w następnym Firmware LG)
HDMI 2.0 -> PC - Soundbar dla Dolby Atmos

Odpaliłem Gears 5 na Test czy Atmos śmiga i jest sztos, a Benchmark na RTXie 3080 UV (0.843v @ 1845MHz) przy presecie Ultra, ze zmianą zakładki z Cieniami na High daje wyniki jak niżej. Można się bawić w natywnym 4K w 100FPS spokojnie.
uTIq99Q.jpg

Na belce Samsunga niebieska dioda = potwierdzenie Atmosa, samą grę jak odpalam to też napis idzie, że Dolby Atmos się załącza, no i by nie mówić słychać efekty w pokoju. :) 
DyYEnLf.jpg
7Jttuiq.jpg

Edytowane przez Fjubens
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Fjubens napisał:


LG C9 ma dostać nowy Firmware pod działanie poprawne G-Synca przy 120Hz w listopadzie. CX z tego co wiem już działa, także CX ma wszystko ogarnięte

No był ostatnio Update, pisałem o tym.

Mówiłem że ogarną temat ?

Jak "naprawili" w CX to i C9 dadzą radę.

Nowsze TV zawsze mają pierwszeństwo w poprawkach\aktualizacjach.

C9 też dostanie ale posiadacze B9 sobie dłużej poczekają w kolejce.

PS> Widzę Fjubens po sygnaturce że wiesz co dobre i masz do zestawu z OLED'm też syty soundbar z DOLBY ATMOS ?

 

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ostatnio zrozumiałem Wincenta, to można od LG wyszarpać beta firmware normalnie nie dostępny na stronie. Tylko to jest Firmware Widmo dostępny tak samo jak RTXy3000. Nie wiem komu trzeba laskę obrobić aby dostać ten mityczny firmware :D 

firmware update 04.90.33 has fixed the G-Sync VRR blackouts at 4K HDR 120Hz with the Nvidia 3080 & 3090 graphics cards on LG's 2019

 

11 minut temu, azgan napisał:

No był ostatnio Update, pisałem o tym.

Mówiłem że ogarną temat ?

Jak "naprawili" w CX to i C9 dadzą radę.

Nowsze TV zawsze mają pierwszeństwo w poprawkach\aktualizacja.

C9 też dostanie ale posiadacze B9 sobie dłużej poczekają w kolejce.

PS> Widzę Fjubens po sygnaturce że wiesz co dobre i masz do zestawu z OLED'm syty soundbar z DOLBY ATMOS ?

 

W zasadzie już to zrobili, ale po updejta trzeba chyba zgłaszać się z tym filmikiem i konkretnymi wymaganiami 

DAWAĆ 04.90.33  I NIE WALCIE W *****. !!! Jutuberowi daliście a klientowi żałujecie? :D  

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vincent tak, testuje FirmWare i ma dostęp do Bety ale ja u siebie nie zainstalowałbym roboczej wersji takiego softu. Zresztą ona nie jest chyba ogólnie dostępna?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w większości z tego co widzę w komentarzach na YT ludzie odbijają się od drzwi :D 

Cholera wie z kim trzeba się kontaktować w jakim kraju żeby dostać ten soft.

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Fjubens napisał:

HDMI 2.1 -> PC - TV dla 4K 120Hz RGB 444 HDR10 (+G-Sync w następnym Firmware LG)

O tym nie pomyślałem . Mam 5.1 i nie wiedziałem jak to ogarnąć. 

 

1 godzinę temu, azgan napisał:

C9 też dostanie ale posiadacze B9 sobie dłużej

C9 w tym miesiącu. B9 pod koniec listopada. 

 

1 godzinę temu, Minciu napisał:

Cholera wie z kim trzeba się kontaktować w jakim kraju żeby dostać ten soft.

Kontaktowałem się już 3 razy z LG niemieckim jako że mieszkam w rzeszy. Obiecują złote góry, ale z tego co widzę jedyne co mogą zrobić to wpisać Cię na listę beta testerów. Większego wpływu nie mają. 

Jak ktoś ma mocne parcie to sam zmienia w TV na tryb inżynierski i update wskakuje z automatu. B9 i inne testowane w sieci smigaja z  gsync i innymi bajerami aż miło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ODIN85 napisał:

Ta aktualizacja wnosi coś do nowych konsol?

Nic mi o tym nie wiadomo. Z tego co słyszałem problem jest tylko w połączeniu 3080-B9C9CX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Fjubens napisał:

HDMI 2.1 -> PC - TV dla 4K 120Hz RGB 444 HDR10 (+G-Sync w następnym Firmware LG)
HDMI 2.0 -> PC - Soundbar dla Dolby Atmos

Czego się nie da zrobić na PCtach.. :D ?

4k@120 + Atmos, pewnie trochę zajmie zanim doczekamy czegoś lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, ombre070 napisał:

Nic mi o tym nie wiadomo. Z tego co słyszałem problem jest tylko w połączeniu 3080-B9C9CX

CX już załatany więc tylko B9 i C9 zostają do poprawy ?

21 minut temu, Wu70 napisał:

 

4k@120 + Atmos, pewnie trochę zajmie zanim doczekamy czegoś lepszego

Większość gier z DOLBY ATMOS jest i tak na XBOX'a 

Dolby Atmos compatible games

The current list of Dolby Atmos compatible games includes:

Kolejny tytuł z ATMOS to Cyberpunk 2077 https://www.dolby.com/gaming/ ?

Teraz czekam jeszcze na DOLBY VISION w XBOX SERIES X

i będzie można w pełni wykorzystać to za co się zapłaciło ?

59 minut temu, kadajo napisał:

Przyszłość :D Idealny dla mnie temat do 77" ale chyba nie ma takich dużych wersji... jeszcze :>

 

Panie a ceny Pan widział ??

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Wu70 napisał:

4k@120 + Atmos, pewnie trochę zajmie zanim doczekamy czegoś lepszego

Jaki zestaw głośników trzeba do uzyskania dolby atmos? 5.1? Koszt dobrego sprzętu audio to pewnie kilkadziesiąt kPLN.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kolo.d napisał:

Jaki zestaw głośników trzeba do uzyskania dolby atmos? 5.1? Koszt dobrego sprzętu audio to pewnie kilkadziesiąt kPLN.

5.1 + dodatkowe dla atmosa, czyli np 5.1.2 czy 5.1.4
Najlepiej mieć fizyczne głośniki na suficie ale takie zestawy to duże kwoty.

Dla nas biedaków trzeba ratować się imitacjami w soundbarach, ale jak poczytasz recenzje to zobaczysz że w topowych soundbarach działa to zadziwiająco sprawnie i właściciele potwierdzają. Nie wiem czy jest coś lepszego niż ostatnie 3 generacje samsunga 5.1.4 / 7.1.4, z czego k950 i n950 dało się kupić nowe za 2k, Sony i LG chyba też sobie całkie nieźle radzą, nie wiem jak reszta.

Edytowane przez Wu70
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku bez przemeblowania chyba nie ma sensu inwestować w soundbar ani głośniki 2.0/2.1? Z resztą pokój jest pewnie i tak za mały 4x3m aby to jakoś fajnie ustawić?

Tak to wygląda: 

lLvvI5C.jpg

sXHmsMP.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Wu70 napisał:

Nie wiem czy jest coś lepszego niż ostatnie 3 generacje samsunga 5.1.4 / 7.1.4, z czego k950 i n950 dało się kupić nowe za 2k, Sony i LG chyba też sobie całkiem nieźle radzą, nie wiem jak reszta.

Uważam, że zamiast pakować się w takie coś jak soundbary lepiej kupić porządne 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, kolo.d napisał:

Uważam, że zamiast pakować się w takie coś jak soundbary lepiej kupić porządne 2.0.

A co to ma do rzeczy? Możemy sobie różne rzeczy uważać ale tani atmos to obecnie soundbary i tyle.

Tani = gorszy
Jak Ci przeszkadza to możesz złożyć jakiś klasyczny zestaw 5.1.4 i tyle, zapłacisz więcej za wyższą jakość.

Dla mnie jakość odtwarzania muzyki nie ma żadnego znaczenia a dla gier i filmów liczą się efekty, więc 2.0 jakie by nie było to historia.
Do tego topowe soundbary spisują się bardzo dobrze a klasyczne 5.1.4 jeszcze lepiej

  

20 minut temu, bioly87 napisał:

W moim przypadku bez przemeblowania chyba nie ma sensu inwestować w soundbar ani głośniki 2.0/2.1? Z resztą pokój jest pewnie i tak za mały 4x3m aby to jakoś fajnie ustawić?

Ja bym tam 2.1 wstawił ;) ale nie za duze

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Wu70 napisał:

A co to ma do rzeczy? Możemy sobie różne rzeczy uważać ale tani atmos to obecnie soundbary i tyle.

Tani = gorszy
Jak Ci przeszkadza to możesz złożyć jakiś klasyczny zestaw 5.1.4 i tyle, zapłacisz więcej za wyższą jakość.

Dla mnie jakość odtwarzania muzyki nie ma żadnego znaczenia a dla gier i filmów liczą się efekty, więc 2.0 jakie by nie było to historia.

 

Dobrze zrealizowany Atmos to pewnie coś takiego.

https://www.genelec.com/-/reference/spain-s-drago-studios-expands-with-genelec

I rzeczywiście wtedy można się doszukiwać efektów, precyzyjnej lokalizacji itp.

Jeśli takie zestawy opierają się o odbicia od ścian, to nie może to dobrze działać. Coś jakby porównywać telewizor 3D do VR.

Co do jakości dźwięku to liczy się wszędzie - dynamika dźwięku, precyzja lokalizacji, wiarygodność dźwięku - dobre stereo może odtworzyć efekt trójwymiarowy z przodu i na boki. Taki soundbar, żadnego z tych cech nie będzie miał.

Z tego co widzę (link poniżej) dobra realizacja  na słuchawkach dałaby radę osiągnąć ten efekt dość tanio, soundbar nigdy.

https://antyweb.pl/3d-na-kazdych-sluchawkach-za-darmo-i-dla-kazdego/

Edytowane przez kolo.d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób Stereo zagra Ci 'trójwymiarowo'? Zgodzę się, że do muzyki dobre głośniki 2.0 są dużo lepsze od Soundbara, sam to kiedyś napisałem pod testem HW-K950 na HDTVPolska, ale w grach z Atmosem ten zestaw daje naprawdę frajdę i momentami wrażenie jest jakby te głośniki sufitowe były. Nie może się to równać oczywiście z fizycznymi głośnikami umiejscowionymi, ale efekty są dobre. W grach bardziej cenię to, że faktycznie np. skradająca się za tobą postać jest faktycznie w głośniku surround niż nieco lepsze dociągnięcia dźwiękowe na dobrym Stereo, a Atmos z x4 w tym wypadku głośnikami na bazie projekcji te wrażenia potęguje.

I tak jak Wu70 napisał, te zestawy były po 2000 zł z hakiem na iBood i w takiej cenie to jest naprawdę dobre rozwiązanie, sam kupowałem K950 na iBoodzie i mimo iż już minął kawał czasu od zakupu, to nigdy nie myślałem o zmianie Audio. Jak chcę sobie posłuchać muzyki faktycznie, to zakładam na uszy Fidelio X2HR.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kolo.d napisał:

Dobrze zrealizowany Atmos to pewnie coś takiego.

https://www.genelec.com/-/reference/spain-s-drago-studios-expands-with-genelec

aha, dzięki, masz jeszcze jakąś propozycję? ;)

2 minuty temu, kolo.d napisał:

Jeśli takie zestawy opierają się o odbicia od ścian, to nie może to dobrze działać

Działa wystarczająco sprawnie żeby było czuć, że atmos coś daje. Recenzje i użytkownicy potwierdzają ale nie bo nie i rozmowa jak z betonem.

Jak oczekujesz efektu od głupiej belki jak z zestawu za 50k to o czym my w ogóle rozmawiamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kolo.d napisał:

Jaki zestaw głośników trzeba do uzyskania dolby atmos? 5.1? Koszt dobrego sprzętu audio to pewnie kilkadziesiąt kPLN.

Nowy amplituner 7-kanałowy 5.1.2 (5 głośników na poziomie uszu, 1 subwoofery na podłodze, 2 głośniki sufitowe) to koszt od 1500-2000zł. Od 4-5 tysięcy zaczyna się sprzęt 7.2.4. Komplet nowych porządnych głośników na start to 3-5 tysięcy dla systemu 5.1.2.  Koszt przewodów głośnikowych to do 3zł/metr dla przekroju 2x2,5.

Choć można taniej zacząć. Ja kupiłem nowego Denon AVR-X1600H (5.2.2) za 1800zł, do tego podłączyłem wysłużone głośniki komputerowe Gigaworks G500 (5.1), dokupiłem na allegro dwa kolejne za 50 zł i dałem na sufit. Gra to dobrze, zapewne lepiej niż każdy sound bar. Amplituner obsługuje Atmos, DTS X, trueHD, eARC, radio FM i internetowe, ma 5 wejść HDMI 2.0 z obsługą 4k HDR i Dolby Vision, ma wbudowany media serwer dla plików audio, może służyć jako głośnik bluetooth, jest sterowany pilotem od tv dzięki HDMI CEC oraz przez apkę na androida, obsługuje automatyczną kalibrację głośników. Nie obsługuje HDMI 2.1 ale dźwięk u mnie idzie z tv przez eARC (mam LG C9). Używane amplitunery z Atmos 5.1.2 z ARC można upolować od 1000zł. Taki zestaw można stopniowo unowocześniać, u mnie pierwszy do wymiany idzie sub, przy ryku Godzilli nie wyrabia :). Ale to w przypadku 1 filmu na 50. W przyszłości dokupię resztę głośników. Przewody głośnikowe też nie muszą być od razu 2x2,5mm2, można zacząć od 2x1mm2, 2x1,5mm2. Można oszczędzić na głośniku centralnym, amplituner może puścić dźwięk z kanału centralnego na głośnikach przednich.

Tylko pamiętaj że na głośnikach sufitowych jest znacznie mniej treści niż na tylnych, w filmach głownie ptaki, deszcz, gromy piorunów i dźwięki samolotów/śmigłowców. Trzeba też jakoś poprowadzić przewody na sufit. Na tylnych masz wszystkie dźwięki otoczenia a w grach tylne głośniki są obsługiwane od 20 lat. Na forach są popularne opinie że zestaw 7.1.0 jest lepszy od 5.1.2. Każdy amplituner 5.1.2 może pracować jako 7.1.0.

Tak wygląda zalecane ustawienie głośników dla sytemu 5.1.2, głośniki mogą być w różnej odległości, amplituner potrafi skorygować różną odległość od uszu, ważniejsze jest zachowanie kątów:

5.1.2-overhead.png?width=2880

Edytowane przez Divton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Divton napisał:

Na forach są popularne opinie że zestaw 7.1.0 jest lepszy od 5.1.2. Każdy amplituner 5.1.2 może pracować jako 7.1.0.

A jakie są opinie na temat 2 czy 4 głośników dla atmosa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Wu70 napisał:

A jakie są opinie na temat 2 czy 4 głośników dla atmosa?

4 lepsze, 6 jeszcze bardziej. Tylko tu ceny amplitunerów mocno wzrastają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjście słuchawkowe w LG CX ma jakiś wzmacniacz czy coś? Bo słuchawki ISK HD9990 grają głośniej niż na integrze w MSI b450m Mortar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wu70 napisał:

 

Działa wystarczająco sprawnie żeby było czuć, że atmos coś daje. Recenzje i użytkownicy potwierdzają ale nie bo nie i rozmowa jak z betonem.

Jak oczekujesz efektu od głupiej belki jak z zestawu za 50k to o czym my w ogóle rozmawiamy.

Potwierdzam to o czym mówi Wu70 oraz Fjubens 

Sam mam belkę z ATMOSM i jestem z niej bardzo zadowolony (gry/filmy).

A do słuchania muzyki mam słuchawki 

Edytowane przez azgan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...