Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, azgan napisał:

Belka to jest dobra opcja jak ktoś ma mało miejsca lub nie ma miejsca na kolumny ewentualnie nie chcę wydać sporo żeby poprawić dźwięk z TV.

Dla mnie dobry soundbar spełnia oczekiwania i nie ma właśnie problemu z ciągnięciem kabli etc. Nie zmienia to faktu że kinowe kolumny zagrają lepiej.

ATMOS ma swoje wymagania ale różnica TV vs dobry Soundbar jest miażdżąca. Kinowe PRO audio oczywiście zjada każdy taki zestaw ale i też kosztuje sporo więcej.

Efekty ATMOS na tych lepszych belkach są więcej niż zadawalające ale do słuchania muzyki się nie nadają tylko filmy i gry do reszty lepsze będzie stereo lub słuchawki.

Dobrze mówisz +1?

Problem jest taki ze "Kowalski" kompletnie nie rozumie czym jest ATMOS i myśli ze jak ma znaczek ATMOS na SB czy nawet ampli to juz jest sztos. Gówno jest nie Sztos, abyś mógł w pełni doświadczyć dyskretnego dźwięku wielokanałowego potrzebujesz odpowiednio rozmieszczone kolumny, nie jakieś odbicia od ścian, nie jakieś "pozorne źródła" tylko kolumny w tych miejscach w których były one jak realizator tworzył ścieżkę dźwiękową. Inne rozwiązania to marketingowy bełkot powtarzany jak mantra przez "Kowalskich" którzy nie maja pojęcia w temacie ale maja znaczek ATMOS wiec to musi działać.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbicia działają czy to się wam podoba czy nie, więc takie pisanie to właśnie taki bełkot.
To tani produkt z tańszą (GORSZĄ) realizacją więc nie będzie tak super jak droższy zestaw, naprawdę nie wiem jak można się spodziewać więcej za mniej.

Z takim podejściem to przecież żaden sprzęt nie ma sensu bo zawsze znajdzie się droższy i lepszy..

I nie wiem po co jeszcze ciągnąć ten temat, zainteresowani znajdą recenzje i opinie ludzi, które będą bardziej wartościowe niż powtarzanie nie bo nie z dopiskiem droższy będzie lepszy, wow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwiękiem odbitym od płaszczyzny jaką jest sufit możemy co najwyżej uzyskać poprawny Dolby Surround (Pro Logic I w wydaniu HS) i to tu też najlepiej z głośników dipolowych bo istota tego kodowania dźwięku było rozproszenie a nie pozycjonowanie. ATMOS opiera się na precyzyjnym lokowaniu źródeł dźwięku w przestrzeni 3D a nie jakiś odbić od sufitu. To nie ma nic wspólnego z ATMOS'em koniec kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według Dolby to w smartfonach jest atmos. Tak jak mówię powtarzanie marketingowej papki z zerowym pojęciem w temacie.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, odsyłam do recenzji i opinii zamiast bełkotu ludzi z zerowym pojęciem w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyich recenzji, Kowalskich co to słyszą sami nie widza co czy YT którym się płaci ? Proszę cie... poczytaj sobie chociażby fora Audioholics i inżynierów dźwięku co myślą o odbiciach w ATMOS.

Dolby ATMOS'a przeniosła pod strzechy tylko i wyłącznie w celu koszenia kasy za ten kodek i TM. Z ATMOS'em takim jaki został zaprojektowany te pseudowymysly marketingowców nie maja nic wspólnego.

Już "skompresowanie" 64 głośników do 4 dla HT jest masakrycznym skoszeniem możliwości Atmos'a a ty myślisz ze odbicia od sufitu to jest to samo ? :E 

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym czytał takie fora to bym zrezygnował z odtwarzania jakiegokolwiek dźwięku w obawie o słuch.

Recenzje złe, opinie użytkowników złe. Prawdę nam powiedzą ludzie którzy nie używają takich sprzętów lub audiofile, aha.

Ok, niech będzie że słyszę głosy i już podziękuję za dyskusję ;)

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z takim podejściem to trzeba było od razu ze tobie można wcisnąć wszystko tylko odpowiednio to zareklamować. ;)

I jeszcze bron boże słuchać ekspertów bo cię obudzą z matrixa ;)

Idź do kina z prawdziwym ATMOS'em albo chociaż do jakiegoś salonu audio niech ci demo zrobią. Wrócisz do swojego SB to się ze śmiechu rozpłaczesz ;) 

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zostanę w swoim matrixie i nie będę pytał kogoś o to czy ja coś słyszę :D

13 minut temu, kadajo napisał:

Idź do kina z prawdziwym ATMOS'em albo chociaż do jakiegoś salonu audio niech ci demo zrobią. Wrócisz do swojego SB to się ze śmiechu rozpłaczesz ;) 

Świetna rada, w końcu SB to konkurencja kina lub sprzętu z salonów audio a skoda to konkurencja porsche bo to i to samochód! No to chyba wiadomo który jest lepszy? ;) Ciekawe co za głąb kupi skodę

  

19 minut temu, kadajo napisał:

Już "skompresowanie" 64 głośników do 4 dla HT jest masakrycznym skoszeniem możliwości Atmos'a a ty myślisz ze odbicia od sufitu to jest to samo ? :E 

Nigdzie nie pisałem, że to to samo. Tak samo nigdzie nie pisałem że jakość w budżetowym rozwiązaniu będzie taka sama.

Ale skoro porównujesz soundbary do kina to raczej jeszcze nie odkryłeś że są różne półki i za więcej można kupić lepiej

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolby Atmos z SB i tego typu rozwiązań to jak RT na GTX... niby jest i można go uruchomić ale działa jak gówno i raczej żaden to efekt.

To taki sam "debilizm" jak SB 5.1 gdzie wszystkie głośniki są wmontowane w SB. Tylko księgowy mógł wymyślić tak głupie urządzenie nagłaśniające.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak już porównujemy Soundbar z nagłośnieniem w najlepszych kinach, to możemy też na podobnie głupiej zasadzie porównać ów Stereo 2.0 zestaw kolumnowy do najlepszych kolumn w sprzedaży w salonach audio. Czy wiesz jak blado wypadnie dźwięk na tych dwóch kolumnach np. po 1000 zł względem tego co w salonie usłyszysz na nagłośnieniu Stereo za 120.000 zł?!

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak RT na GTX to dużo lepsze porównanie. Bo to tanie i gorsze rozwiązanie bez dedykowanych głośników (jednostek) na suficie.

Ale nie zgodzę się, że efekt jest żaden. Nie jest jak w salonie audio...zejdźmy na ziemię, ale na pewno jest i to całkiem niezły jak na takie rozwiązanie.

Mam cztery głośniki wycelowane w górę, dwa z przodu i dwa po bokach, różnicę słyszał każdy komu pokazałem a ty mi piszesz że żaden efekt i w salonie audio lepiej... No dzięki za info ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na tym zakończył. Kowalski i tak to kupi. Będzie też uważał że to jest tanie i najlepsze ( 4-5k pln za plastik i papier na licencji ). 

Marketingowcy będą dalej wciskać belki bo dobrze się sprzedają. Łatwo żonę przekabacić, że system jest tak prosty, iż nie zakłuci to feng szui pokoju. Nie ma kabli, nie ma wielkich kolumn, nie ma wzmacniaczy,  amplitunerów no po prostu jak to można nie sprzedać/kupić :D Taka moda i z nią nikt nie wygra. Tak jak z RGB :) 

A efekty przestrzenne jakie by nie były, to i tak będa lepsze niż ze stereo. Szczególnie jak belka ma dodatkowe satelity. Przynajmniej do momentu kiedy posiadamy jeszcze materiał z Atmosem.

Ja tam z kina domowego przesiadłem się na Stereo. Efekty przestrzenne zdecydowanie lepsze były na KD. Chociaż mnie osobiście drażniło trochę skakanie dźwięku między różnymi kolumnami, centralna boczne i tylne kolumny. Za to jak odcina się kolumny od efektów, to stereo z KD/Belki/TV jest płaskie i gówniane. Zamykam oczy i kapciem rzucam prosto w środek głośnika. Natomiast w Stereo zrobionym z przyzwoitych gratów nie ma takiej opcji. Nie potrafię wskazać jednoznacznie gdzie stoi kolumna. I sam dźwięk jest mega przyjemny, bez przesterowanego basu z subwofera, gdzie nawet w odsłuchu opery jego głośnik nie chcesię uspokoić. Do tego czystość dźwięku, dialogów w końcu nie brzmi to jak zabawka a jak coś żywego i naturalnego. I co najlepsze soprany i nasz SZ, Ś, Ć nie kują w dziwnymi zniekształceniami. 

Z przyjemnością posłuchałbym czegoś z ATMOSem na wzmacniaczach Hypexa ( tanio, chłodno, ekonomicznie, klasa D nie A a jednak mega przyjemnie w odsłuchu ) + normalne kolumienki po 1-2k pln sztuka. Jakiś mniejszych rozmiarów. Bez jakiegoś świrowania ze sprzętem audio, którego kubatura w sumie to kilka metrów sześciennych zjedzonych z pokoju. 

 

 

zerkam jeszcze na recenzje K950 i wszędzie zachwycają się, jedynie tutaj coś napisali 

https://www.digitaltrends.com/sound-bar-reviews/samsung-hw-k950-dolby-atmos-review/

Samsung HW-K950 Dolby Atmos

Thrilling Dolby Atmos experience
 
  • Excellent matching of all components
  • Wireless, hassle-free surround sound
  • Rich and powerful bass
  • Thin enough to rest beneath your TV
     
  • Midrange can be flat and boxy
  • No DTS surround sound decoding
  • Wireless satellite speakers emit white noise

 

Jakim cudem nigdzie, nawet w polskim portalu audio nie stwierdzili, że średnica jest płaska i pudełkowa, a do tego satelity szumią? WTF :D ? 

 

 

https://www.expertreviews.co.uk/samsung/samsung-hw-k950

 

Pros 
Atmos Blu-rays sound amazing
Completely wireless setup
Good support for streaming services
Cons 
DTS soundtracks are decoded in stereo
Occasionally hissy rear speakers
Expensive for a soundbar
 
 
 
 
https://www.techspot.com/products/speakers/samsung-hw-k950-soundbar.128206/

Editors Liked

  • Thrilling Dolby Atmos experience
  • The dedicated rear speakers deliver increased immersion
  • Excellent matching of all components

Editors Didn't Like

  • Midrange can be flat and boxy
  • It's expensive for a sound bar
Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to już jest fajna, wyważona opinia i dobrze się to czyta. Dodam tylko, że 4-5K bym sam nie dał za zestaw na bazie Soundbara. Zarówno ja, jak i Wu70 braliśmy K950 w 2018 r. na dużej przecenie w iBood z dwójką z przodu, a nie cztery/pięć.

Jakbym rozważał faktycznie Audio za wymienione 5000 zł, to z całą pewnością patrzyłbym za innymi opcjami do porównania.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę że taka belka za 2K to spoko opcja do filmów i gier dla bardzo wielu ludzi. Ale ta standardowa cena następcy Q950T to 5K pln - rozbój w biały dzień moim zdaniem. Zresztą, jak kupiliście za 2k swoje zestawy, to pewnie nikt do ich zakupu wam nie dokładał i tak z marżą powinno to kosztować. Tylko to nie oznacza, że 2K to standardowa półka cenowa dla 950. 

 

No i te belki po 1,5k - STEREO to już masakra i frajesrstwo totalne, bo serio, stereo z aktywnych kolumn wypada milion razy lepiej. Znajomy kupił belkę nową na wymianę starej. Na weekend mam go odwiedzić bo jest nie zadowolony. Posłuchał stereo moich rodziców i już chce kolejną belkę kupić XD No co ja mam mu powiedzieć, czemu dźwięk z belki jest jakiś taki dziwny i nienaturalny. Przecież nie powiem mu kup sobie belkę za 5k pln to będzie mógł posłuchać normalnie wiadomości jak będą nadawać w Atmosie:D On liczy, że pomogę mu coś tam przestawić, żeby zaczęło to grać naturalnie. Sam i tak już jakoś wyciszył SUBa bo początkowo mówił, że nie było nic innego słychać. Pewnie nic mądrego tam nie wymyślę i nie zrobię. Pogoń za modą tak wygląda :D 

 

Czemu jeszcze zawsze wspominam o aktywnych kolumnach stereo, bo tutaj nie ma, po prostu nie ma ŻADNEGO argumentu o zajmowanej przestrzeni i tonie kabli. Można po BT połączyć się z TV, podpiąć zasilanie do jednej kolumny a do drugie puścić sygnał jednym kablem. Belka tutaj wypada słabo, bo przeważnie mamy dwa kable zasilające do belki i do suba, kabel sygnałowy sub -belka ale nie zawsze. Do tego belka zazwyczaj i tak wymaga cudowania aby upchać ją pod TV jak go nie zawiesiliśmy i sam SUB gdzieś też postawić trzeba. Tak więc kablologia jest prostsza przy stereo ;) 

Polecam ten filmik, apropo wpadnięcia ze skrajności w skrajność dla każdego fana prawdziwego ATMOSa!

Powiedzcie sami, czy to jest kuźwa normalne? 200tys zł wydane na co? Brakuje jeszcze, żeby zamiast kanapy też stał jakiś subwofer z poduszką i robił za pufę :D

Gościu ma szafę RAC chyba półtorej metra i mało, w planie wymiana albo cały dodatkowy pokój musi przeznaczyć na złom. Sąsiedzi już siwieją ze szczęścia, a laryngolog zaciera rączki.

 

 

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu coś innego niż gówno i nie działa, szok ;)

9 godzin temu, Minciu napisał:

Jakim cudem nigdzie, nawet w polskim portalu audio nie stwierdzili, że średnica jest płaska i pudełkowa, a do tego satelity szumią? WTF :D ? 

Dlatego cały czas pisałem o recenzjach + opinie ludzi którzy używali i wszystko wiesz.
I te recenzje łatwo można właśnie zweryfikować takimi opiniami a z nich wynika, że atmos rzeczywiście działa i niektórzy skarżą się na rozłączanie tyłu lub jego szum.
Ja osobiście tego się najbardziej obawiałem jak kupowałem i to było potencjalne no-go jakbym potwierdził u siebie. Z testów wynikło, że szum jest na poziomie przyłożenia ucha do głośnika a rozłączania nie dało się od razu sprawdzić ale teraz po czasie wiem, że nie rozłącza.

Generalnie K950 to staruszek i chyba pierwszy skok samsunga na taki poziom, większośc jego problemów zostało poprawionych w N950, a najnowszy model to już praktycznie to samo

8 godzin temu, Minciu napisał:

Ale ta standardowa cena następcy Q950T to 5K pln - rozbój w biały dzień moim zdaniem.

No jasne, że tak. To atmosowy top (w soundbarach!) = marża z kosmosu w bazowej cenie. Zarówno K950 i N950 były później tanio a generalnie teraz sytuacja jest lepsza, są po prostu tańsze modele LG czy Sony gdzie masz fizyczne 5.1, jedynie atmos  pewnie będzie trochę gorszy (2 głośniki zamiast 4)

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle u nas na forum udało się komuś wyrwać 48"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I to co pewnie zacznie interesować za chwilę sporo osób 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA na wadliwe amplitunery Denon, Marantz jak i Yamaha z HDMI2.1 - nie działa PS5, XSX ani RTX3080 https://hdtvpolska.com/planujesz-zakup-amplitunera-pod-ps5-xbox-series-x-lub-nowe-karty-nvidia-porty-hdmi-2-1-nie-dzialaja/ źródłem problemu mogą być nieprawidłowo skonfigurowane czipy HDMI od Panasonic Solutions
 

To tak jakby ktoś chciał się bawić w składanie nowego stereo zamiast soundbara ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponujesz jako alternatywę dla amplitunerów z popsutym HDMI 2.1 soundbary z HDMI 2.1 których jeszcze nie ma na rynku czy soundbary z HDMI 2.0 z eARC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie listopad a mamy premierę BXa? :D Chyba 11gen nie szybko zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Chyba Godzillę junior - trochę mała. Ta "losowość" jest świetna w tej grze. Walczyłem ze smokiem i zaraz podleciał gryf i nawzajem się naparzali. Oczywiście wykorzystałem sytuację i pojąłem walkę z dwoma przeciwnikami. Albo jechałem bryczką i gryf wleciał w nią i rozwalił na strzępy czy cyklop, który wpadł do miasta. Dużo takich podobnych akcji jest w tej grze. Nawet jeśli są to tylko skrypty, to nie widziałem czegoś podobnego w innych grach.   Dialogi jeszcze by przeszły, ale nazwy przedmiotów i umiejętności wolałbym mieć oryginalne.
    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
    • "Ale to tylko teoria spiskowa szurów!!!!"  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...