Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, azgan napisał:

Widzę że na serwerach LG jest Update ale manualnie trzeba go zrobić https://www.lg.com/pl/wsparcie/oprogramowanie

Screenshot-20201125-143757-Samsung-Inter

 

Jak myślicie kiedy będzie dostępny z automatu?

Słyszałem o tym, z ciekawości po robocie włączyłem GX'a i już był zaktualizowany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał do czynienia z HDR na Windows 10? Jak obsłużyć chociaż 144 Hz z tą opcją? Mam lock na 60 Hz z tą opcją, narzucone przez Windows`a. Monitor połączony kablem DP (G27M gigabyte) z Rx 590 8GB. 

Edytowane przez damian0914

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rok jest chudy w oledy na BF :P

Dopiero przyszły zapowiada się obiecująco, jak serio zaczną produkować masowo 77".

BX za późno wszedł na rynek, nawet ceny dobrze nie zaczęły spadać.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu za tyle C9 można było szarpać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy opłaca się brać Philips 436M6 za 2300zł czy jest jakaś alternatywa do 2500zł około 40 cali?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź, wciąż się waham przed jego zakupem, jako że monitor chciałbym podłączyć pod PC (DP 1.4) aby uzyskać 4k z HDR, przesiadka z 32 cali (HP Pavilion Gaming HDR 32) który jest świetny jak na 2560x1440 75Hz - co ciekawe producent jak i portale które go testowały podają że ma on prawdziwe 10 bitów a nie 8+FRC o ile ma to jakieś znaczenie, i niema z nim w sumie żadnych problemów, świeci równomiernie, a i od bidy HDR 600 działa nie źle w grach (maksymalna zmierzona jasność to 651).

Ale chciałbym jednak 4k i lepszy HDR.. No ale nie wiem czy dystans około 80 cm od niego normalnie i około 1m podczas oglądania filmów będzie ok, choć przyznam że lubię z bliska patrzeć i być jakby w centrum bardziej tego co się dzieje na ekranie haha, i nawet na moim obecnym 32 calowym czasem zbliżam się na te około 60 cm xD

A z wad to ponoć ten 43" Momentum ma jakiś problem z ostrością tekstu i może być problem z takiej odległości, dodatkowo dosyć się grzeję i sporo prądu bierze gdzie mój obecny jest co najwyżej letni i bierze maksymalnie 40w, sam nie wiem co mam robić.

Edytowane przez Lars_Croft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, maksimum co mogę zdziałać to niestety tylko 90cm do grania na k+m  i 1.2/1.4m do grania z padem i do oglądania filmów. Dylemat mam wielki.. te 43 cale za 2300 kuszą i to bardzo :/ 

Edytowane przez Lars_Croft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ODIN85 napisał:

To jest Bx 65 za 5600.

Wyżej pisałeś że prawie 7k pln ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43" z 80cm będzie OK :) na 100-120cm siądzie nawet 48".

Teraz, ODIN85 napisał:

Cx miało być.

No to OK :P Pasuje. I tak czekamy na serię 1. CX48 nie dali. To może seria 1 zaleje rynek 48 i 77" A wtedy 500-1000zl w dół na BF może będzie względem aktualnych ofert za Xy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Minciu napisał:

I tak czekamy na serię 1. 

Chodzą ploty że LG zmieniło nazwę specjalnie na One (1) bo to może być ich pierwszy TV w nowej (ulepszonej) technologii. Jeśli się to potwierdzi to jest na co czekać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ODIN85 napisał:

I znowu wymienisz?

Nie wiem, możliwe ale na razie o tym nie myślę bo z CX'a jestem mega zadowolony. Jak potanieją 77 calowe modele to w salonie można by podmienić 65 cali C9 na coś większego. Muszę sprawdzić do kiedy jest gwarancja. 

Godzinę temu, Minciu napisał:

Co mają ulepszyć? :)

Matryce, proces produkcji, procesor ale to nic pewnego traktuj to jak zwykłe plotki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dyskusji strony wcześniej o Full / Limited w panelu Nvidii oraz odpowiednio Black Level High / Low w LG C9, to ja jednak trzymam się kombinacji Limited+Low, już któryś raz widzę mądre głowy mówiące, że C9 wcale nie jest przystosowany tak jak monitory do odbioru Full (0-255). Np.:
https://www.avsforum.com/threads/2019-lg-c9–e9-dedicated-gaming-thread-consoles-and-pc.3123168/page-171#post-60196045

"LG OLED is, after all, designed to be a consumer television that is expecting to receive consumer video. It is not designed to be a desktop monitor connected solely to a computer, or HTPC receiving Data Range video. While the options exist within the menus to set it up this way, the internal processing of the LG does not handle a Full Range signal well at all and using this configuration will produce much worse final results. So, for this reason, Black Level High and Data Range 0-255 is not recommended at all on any LG OLED."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

World's First Certified HDMI 2.1 Cable (Ultra High Speed HDMI Cable) from Zeskit

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, azgan napisał:

World's First Certified HDMI 2.1 Cable (Ultra High Speed HDMI Cable) from Zeskit

 

 

Zobaczymy czy przyślą mi z naklejką :D

 

"According to Zeskit, they have started shipping 2m and 5m cables with the "Ultra High Speed HDMI Cable" label to customers since last week. 3m and 1m cables will be shipped with the authenticity label in 3 to 5 weeks' time, after clearing old stock."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Fjubens napisał:

Co do dyskusji strony wcześniej o Full / Limited w panelu Nvidii oraz odpowiednio Black Level High / Low w LG C9, to ja jednak trzymam się kombinacji Limited+Low, już któryś raz widzę mądre głowy mówiące, że C9 wcale nie jest przystosowany tak jak monitory do odbioru Full (0-255). Np.:
https://www.avsforum.com/threads/2019-lg-c9–e9-dedicated-gaming-thread-consoles-and-pc.3123168/page-171#post-60196045

"LG OLED is, after all, designed to be a consumer television that is expecting to receive consumer video. It is not designed to be a desktop monitor connected solely to a computer, or HTPC receiving Data Range video. While the options exist within the menus to set it up this way, the internal processing of the LG does not handle a Full Range signal well at all and using this configuration will produce much worse final results. So, for this reason, Black Level High and Data Range 0-255 is not recommended at all on any LG OLED."

Szkoda, że nikt się nie posilił o testy i nie pokazał różnic. Gry normalnie działają w trybie 0-255. W trybie low/low są konwertowane na TV do 16-235.

W takim układzie nie wiem po co TV ma opcje wyświetlania pełnego zakresu, jeśli albo nie robi tego poprawnie, albo go i tak konwertuje. Sam na planszach testowych i materiale nie wychwyciłem żadnych różnic co ciekawe w takich porównaniach. Przynajmniej na oko, bo nie mam sprzętu pomiarowego.

Musze kiedyś postawić obok TV monitor i porównać może wtedy coś wyjdzie.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdza się telewizor oled kiedy gra się na nim w 1080p? Mam w domu oled b9, i kompa z 5600xt. Sprawdziłbym sam, ale tv mam innym pomieszczeniu piętro niżej, a komputer jest dosłownie przybity do biurka przez moje głupie pomysły z cable management :), także wolę zapytać zanim wziąłbym się za przemeblowanie pokoju żeby jakoś sensownie oleda ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na PC, ale na ps4 i xsx z bliska widać rozmycie/mniejszą ostrość, ale tragedii nie ma. A najlepiej samemu sprawdzić

Edytowane przez bioly87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, lukadd napisał:

Szkoda, że nikt się nie posilił o testy i nie pokazał różnic. Gry normalnie działają w trybie 0-255. W trybie low/low są konwertowane na TV do 16-235.

W takim układzie nie wiem po co TV ma opcje wyświetlania pełnego zakresu, jeśli albo nie robi tego poprawnie, albo go i tak konwertuje. Sam na planszach testowych i materiale nie wychwyciłem żadnych różnic co ciekawe w takich porównaniach. Przynajmniej na oko, bo nie mam sprzętu pomiarowego.

Musze kiedyś postawić obok TV monitor i porównać może wtedy coś wyjdzie.

Tutaj jeszcze taki wpis dzisiejszy na AVS:

"The fact that the LG OLED's internal LUT containers can only ever be calibrated in video range (16-235) with Contrast at 100, or video extended (SDR 16-255) with Contrast at 85 proves in itself that Full Range/Data/PC RGB levels (0-255) with Black Level High on the LG are not the way to go. Sure, it is there and is configurable, but it will always give worse end results due to the Full -> Limited Range conversions that are always happening during image processing."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy w 2020r wyszło coś w podobnym rozmiarze i cenie co zagroziłoby pozycji Philips Momentum 436M6VBPAB/00 ?

Kupiłem RTX 3080 i nudzi mi się na 1440p/75Hz, wiec sobie tak pomyślałem, że poproszę Św. Mikołaja aby przytaszczył mi to monstrum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho przy dzisiejszych cenach OLEDów nie warto. ~4kpln za B9 czy ~4.2-4.5k za BX

Fakt dopłacasz sporo, ale dostajesz za to dużo lepszą jakość obrazu no i 120Hz w 4k. Takie gry jak np. DOOM, Forza Horizon śmigają jak głupie w 4k 120hz i to robi wrażenie.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, lukadd napisał:

Imho przy dzisiejszych cenach OLEDów nie warto. ~4kpln za B9 czy ~4.2-4.5k za BX

Fakt dopłacasz sporo, ale dostajesz za to dużo lepszą jakość obrazu no i 120Hz w 4k. Takie gry jak np. DOOM, Forza Horizon śmigają jak głupie w 4k 120hz i to robi wrażenie.

Czyli masz na myśli typowy TV, z tego co wstępnie sprawdziłem to zaczynają się od 55 cali, a chcę go również używać do pracy.

W chwili obecnej mam dwa monitory 32"/1440p/75Hz i 24"/1080p/60Hz, obawiam się jak go wzrokiem ogarnę :)

A jak wygląda kwestia tych wypalających się pikseli, używanie przy pracy statycznych okienek już nie robi krzywdy obecnym OLEDom ?

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Griszah napisał:

Czyli masz na myśli typowy TV, z tego co wstępnie sprawdziłem to zaczynają się od 55 cali, a chcę go również używać do pracy.

W chwili obecnej mam dwa monitory 32"/1440p/75Hz i 24"/1080p/60Hz, obawiam się jak go wzrokiem ogarnę :)

A jak wygląda kwestia tych wypalających się pikseli, używanie przy pracy statycznych okienek już nie robi krzywdy obecnym OLEDom ?

Jak nie będziesz go katował na pulpicie/progsach po 8-10h dziennie to raczej bym się nie martwił wypaleniami. No, ale optymalnie to jest jako dodatkowy "monitor" do grania i częściowo do innych zastosowań.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, lukadd napisał:

Jak nie będziesz go katował na pulpicie/progsach po 8-10h dziennie to raczej bym się nie martwił wypaleniami. No, ale optymalnie to jest jako dodatkowy "monitor" do grania i częściowo do innych zastosowań.

Smartfony OLED to już norma, tam się nic nie wypali ? :)

albo TV OLED przecież teoretycznie też może się logo programu wypalić, dziwne że OLEDy jeszcze nie zawitały w monitorach PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ODIN85 napisał:

Fony już dwa wypaliłem ale u mnie to narzędzie pracy?

taaa, pewnie w węża grałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...