Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

LG OLED 8K przetestowany w grach z RTX3090 i RX6900XT

Co potrafią nowoczesne zabawki?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem mam następujący mości panowie, po zmianie tv na 55cx przy uruchamianiu komputera pokazuje się obraz normalnie w biosie natomiast w chwili kiedy powinien pojawić się ekran logowania tv komunikuje brak sygnału. Reset komputera i problem nie występuje, zawsze przy pierwszym uruchomieniu. Ktoś ma na to pomysł? Na philipsie nie było takiego czegoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie miałem na C9. U mnie pomogło wyłączenie : liveplus w tv, szybkiego bootowania i wyłączenie szybkiego startu w windows 10 (how disable fast startup windows 10 - Szukaj w Google). W nvidii mam głębie kolorów ustawioną na 10 bpc i nie wiem czy miało to jakiekolwiek znaczenie, ale zmieniłem częstotliwość ze 120Hz na 100Hz i z powrotem na 120Hz :D. Jeszcze miałem coś takiego LG OLED C9 RTX 3080 - Screen splitting after reboot - YouTube. Na ten problem pomaga wyłączenie instant game resposne i włączenie go z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio w koncu sprzedalem swojego C7, ogolnie to byla najgorsza sprzedaz w calej mojej karierze mirka handlarza 8:E

Wisial kilka miesiecy, przewinelo sie 4 zdecydowanych klientow ale albo zapomnialem odpisac po ktorejs wiadomosci, albo po telefonie wyslalem adres na portalu a nie w smsie i juz pojechali po inny itp.. :D No generalnie tak srednio chcialo mi sie go sprzedawac nie widzac zadnych ciekawych ofert na 65"

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis rano taka ciekawostka

Wyskoczyło info o pojawieniu się aktualizacji oprogramowania LG OLED BX

Anulowałem bo chciałem wcześniej poczytać na necie co przynosi owa aktualizacja

po powrocie do domu i sprawdzeniu dostępności aktualizacji - info ze brak aktualizacji :))

LG wprowadziło a następnie wycofało aktualizacje ? - chyba takie praktyki były już wcześniej ww seri CX ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ODIN85 napisał:

I co kupujesz?

Projektor ust :D Ale raczej w formie eksperymentu z ciekawosci, jeszcze nie wiem czy dlugo zostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Wasze salony, gotowe na nowe 83 cale ??

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też jest gotowy, tylko LG z ceną tego 83" chyba nie jest gotowe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, azgan napisał:

Jak tam Wasze salony, gotowe na nowe 83 cale ??

 

Salon - TAK!

Portfel - właśnie spierdala przez okno!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2021 o 13:37, kadajo napisał:

Z tym wolniejszym działaniem Bx'a to jest podejrzana sprawa bo mi to wygląda na sztuczne zblokowanie odświeżania kursora żeby wyraźnie TV "działał" gorzej od wyższego modelu.
Ja mam Oleda z 2017 roku i nie ma takich problemów. No LG nie wciśnie mi kitu ze mam lepszy procesor niż w TV o 3 lata nowszym z tej samej półki cenowej.

Może tak być, np. w przypadku B9 vs C9 i jasności HDR, to przy okazji jak podpytywałem pewną osobę z branży, to potwierdzał, że matryce fizycznie są te same w B9 i C9, natomiast niższa jasność HDR w B9 względem C9 to planowe działanie LG.
Podobnie może być w innych aspektach, choćby tym wspomnianym przez Ciebie, między BX, a CX.

Zresztą to akurat dla mnie nie byłoby szczerze mówiąc zaskakujące, to raczej już normalna sprawa, że często między danymi modelami producenta te różnice są na siłe robione po to żeby pokazać, że ten droższy model jest lepszy w czymś, ale jednocześnie ten gorszy ma zachować jak najlepsze bazowe opcje żeby nadal był atrakcyjny pod względem cena/jakość i funkcje.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek ma założony kaganiec to będzie zamulał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ODIN85 napisał:

Procek jest inny to zamula.

Trzeba być dzisiaj nie lada dzbanem, aby kolejną generację procka puścić wolniejszą niż 2 lata temu, czyż nie? XD 

Albo niezłym cwaniakiem, żeby zrobić w ciula każdego zainteresowanego. Jak kursor obcięli do 30FSP ze 120 możliwych to chyba logiczne jest WTF? :D No chyba, że kursor wymaga więcej mocy obliczeniowej, niż obróbka materiału 4K w locie z interpolacją klatek włącznie. Cóż to za kursor? :D 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kadajo napisał:

Procek ma założony kaganiec to będzie zamulał.

Procesor nie musi mieć żadnego kagańca bo fizycznie jest mniej pamięci RAM na OS i Appki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zachowanie to na pewno nie kwestia pamięci. Zresztą nawet jeśli jest jej mniej to ile jest wymagane. Te aplikacje się niczym nie różnią od tych z przed 3 czy 4 lat, działają praktycznie tak samo na tych TV ale nagle pojawia się model który działa znacznie gorzej nie wiadomo czemu. Sam OS tak samo nie poczynił jakiś dużych zmian które by wymagały więcej pamięci czy mocy obliczeniowej. Znacznie taniej producentowi jest ograniczyć działanie jakiegoś SOC niż produkować specjalnie słabsze wersje dla niższego modelu. Tak zapewne jest właśnie w tym przypadku.

Edytowane przez kadajo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zrobić tak ułomnego proca, aby nie radził sobie z kursorem a ogarniał bez problemu obróbkę video w 4K :) 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, kadajo napisał:

Takie zachowanie to na pewno nie kwestia pamięci. Zresztą nawet jeśli jest jej mniej to ile jest wymagane. 

Nie jeśli tylko na pewno jest jej mniej co widać w menu serwisowym i na mobo po rozkręceniu TV. Procesor oczywiście też robi swoje ale nikt tam nie wsadza a9 i blokuje jego możliwości tylko a7 jest po prostu słabszy w PC nikogo takie rzeczy nie dziwią więc i tutaj nie ma sensu doszukiwać się teorii spiskowych. Jedynie co sztucznie ogranicza LG to jasność określana w nitach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kursor w 30 fps to na pewno procesor i brak pamięci ?‍♂️?

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty masz z tym kursorem? O responsywność systemu operacyjnego WebOS chodzi a nie o kursor. Ja nie wiem w ilu k/s jest kursor w BX bo na oczy go nie widziałem i nawet nie ma tego jak sprawdzić. WebOS też się rozrasta i dostaje nowe funkcje w TV więc rośnie zapotrzebowanie na RAM i szybszy procesor. Lata temu to seria B i C dostawała te same procesory więc nie ma sensu nawet co tego porównywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi konkretnie o kursos żebyś przypadkiem nie przeoczył tej gorszej responsywności systemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Wu70 napisał:

No właśnie chodzi konkretnie o kursos żebyś przypadkiem nie przeoczył tej gorszej responsywności systemu ;)

Tego kursora można nie używać bo masz przecież na pilocie strzałki z kierunkami do nawigacji natomiast samego poruszania się po systemie operacyjnym nie da się już pominąć jeśli na jednym TV menu otwiera się szybciej i appka krócej ładuje a na drugim trwa to dłużej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych testach projektora ust (Xiaomi laser projector) mogę powiedzieć, że dobrej jakości ogólnie się spodziewałem po recenzjach ale jakość na zwykłej ścianie jest zaskakująco dobra albo fatalnie to sobie wyobrażałem.
Nie wiem może ściana się wyjątkowo udała ale ogólnie pokój jest fatalnie przystosowany do projekcji i pewnie na forach tematycznych czekałaby mnie egzekucja:D

Oczywiście mowa o wieczornych seansach, za dnia nie ma sensu nawet uruchamiać sprzętu bez ekranu.
Muszę jeszcze poczytać ile zyskam wieczorem dokładając ekran bo za dnia to oczywiste ale wtedy i tak nie używam. Wcześniej myślałem że to must-have od razu po zakupie (chciałem tylko dobrać rozmiar eksperymentalnie) ale teraz spokojnie mogę kupić dopiero jak trafi się okazja.

Dla fanów wielkich ekranów uważam to za o wiele lepszy wybór niż najtańsze LCD ~80" a przy moim profilu użytkowania (wieczór) i przy mocno ograniczonym budżecie można sobie poradzić nawet bez ekranu i naprawdę tanio mieć >100".

Sam system za to taki sobie, jeszcze zrobię roota i wywalę cały ten chiński crap ale tak czy siak najwyższa jakość jest możliwa tylko z zewnętrznych źródeł - tu akurat xone S w końcu się do czegoś przydał :D

W kontekście naszego tematu - do gier - jeszcze nie testowałem ale znając same liczby to powinno być bardzo słabo, raczej tylko do wolnych gier konsolowych. Obadam po zrobieniu roota bo spadnie wtedy input lag.

Fi7283G.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Wu70 napisał:

 

Muszę jeszcze poczytać ile zyskam wieczorem dokładając ekran 

Po co? Plakat z Halo od ODIN85 weź ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...