Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, kadajo napisał:

Czy ktoś mówił MIG? :E

Co się śmiejesz się :E Nie ma czasu trzeba klepać biedne i popsute telewizorki ?

sony.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SPYCHCIO napisał:

 

Byłem ostatnio u kolegi który ma 85" Q80T z Mad Maxem w 4K i wielki zwód. Jak to odpalił to aż straciłem ochotę na oglądanie. Było kiepsko (kolory, HDR). W porównaniu do mojego TV była przepaść w jakości obrazu. Jednak zrezygnuje ze średniej klasy TV 85" na rzecz High-Endu w 75". Będę obserwował ceny TV 75" MiniLED od Samsunga i OLEDów 77". 

To było do przewidzenia. Masz teraz TOP-TOP'ów z 2016 roku i spodziewałeś się że przesiadka na średniaka (Q80T to realnie odpowiednik Q70R z 2019 roku czyli nawet nie środek) tylko że większego załatwi temat ?? Dobrze że w porę wyciągasz wnioski bo bolesne rozczarowanie byłoby dopiero jakbyś powiesił to 85 calowe bydle u siebie w domu i uszczuplił stan konta. Jak już chcesz iść w wielkość to celuj przynajmniej w wysoką półkę jak TOP za drogi bez znaczenia czy to MiniLED czy OLED. Lepiej sobie przesunąć z 1m bliżej fotel do tych 75-77 zacnych cali niż oglądać z daleka z obrzydzeniem na 85-88 calach i uczuciem co ja zrobiłem? Dawngrade. Jak już się przyzwyczaiłeś do pewnej jakości obrazu to nie ma sensu zaniżać sobie standardów (jeśli wiesz co mam na myśli) ?. Jak zmieniać to chyba tylko na lepsze, nie ?? Inaczej to będzie zmiana dla samej zmiany. Jak kasy za mało to poczekaj i dozbieraj przecież masz TV który działa i nie jesteś totalnie bez sprzętu żeby trzeba było kupować w pośpiechu byle co - mam rację??

Edytowane przez azgan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, sideband napisał:

Co się śmiejesz się :E Nie ma czasu trzeba klepać biedne i popsute telewizorki ?

 

Daj namiary na ten Twój serwis TV może się komuś przyda z forum (będziemy podsyłać Ci znajomych). Sporo masz teraz roboty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zrozumiałem że liczy się dla mnie treść, a nie marketingowa jakość, ale może po prostu DVD na XE9305 wygląda tak dobrze :E 
Polecam dać sobie chwilę namysłu co jakiś czas. Teraz jedyne czego chcę to dobry projektor, nawet 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, azgan napisał:

Daj namiary na ten Twój serwis TV może się komuś przyda z forum (będziemy podsyłać Ci znajomych). Sporo masz teraz roboty?

Praktycznie zawsze jest robota. Jak ostrzejszy miesiąc to tylko TV jest kilkanaście. A nie tylko robi się TV tylko sporo innego sprzętu i inne usługi. W tym rejonie to tylko ja zrobię większy TV ze względu, że mam sprzęt do wyciągania matryc do 85 cali i innych gratów :E Tylko nawet takiego stołu nie mam :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kupiony na premierę LE52M86BD cały czas grał aż do wymiany w tamtym roku 85"

Ze 14 lat go mam. Szkoda oddawać to poleciał do pojemnika w łóżko jako awaryjny, jak się aktualny zepsuje 

Ja dosyć dużo oglądam więc licznik działania musi mieć konkretną cyferkę. Szczęśliwie żadnych wypaleń nie widziałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Ogider napisał:

Ja dosyć dużo oglądam więc licznik działania musi mieć konkretną cyferkę. Szczęśliwie żadnych wypaleń nie widziałem :D

Wypalenia LCDeków? Co tam ma się wypalić? 

Za to w tym temacie niektórzy przywołują ekstremalne przykłady podobnych w efekcie USZKODZEŃ lcdków po to, by w ten pokrętny sposób bronić oledowe matryce. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzały się przypadki takich "wypaleń" albo raczej trwałych powidoków. Przyczyną raczej była wadliwa partia matryc niż wina technologii. Sam miałem coś takiego w ipadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, bourne2008 napisał:

Zdarzały się przypadki takich "wypaleń" albo raczej trwałych powidoków. Przyczyną raczej była wadliwa partia matryc niż wina technologii. Sam miałem coś takiego w ipadzie.

No to nazywajmy rzeczy po imieniu. W przypadku lcdeków powstanie "trwałych powidoków" to kwestia wady czy usterki, natomiast o odniesieniu do oledów jest to typowy dla tej technologii proces. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja męczę mojego oledzika i na razie po nie całym roku zero wypaleń.

Oczywiście wszystkie hudy w grach włączone, korzystam z przeglądarek,  statycznego softu, zostawiam w przerwach włączony TV na pulpicie czy w zapauzowanych grach gdy idę na przerwę i tak potrafi się bujać włączony nieraz i po 8-12h dziennie :E. Ogólnie niczym się nie przejmuje.  No, ale jakby to przełożyć na średnią dzienną to wyjdzie ~6h korzystania z TV.

Zobaczymy ile przetrwa :E W poprzednim Samsungu LCD który premierowo starował z pułapu  MSRP ~10k pln przy podobnym użytkowaniu wyjarałem podświetlenie po ~4 latach  :E A pierwsze symptomy pojawiły się po ~3 latach.

Edytowane przez lukadd
  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.02.2021 o 22:23, sideband napisał:

Matryca to jest szczelna :E Nie jest to kwestia tylko wad konstrukcji tylko też warunków w jakich użytkowany jest TV taki syf to ja widzę w wielu modelach. Jeszcze nie widziałem by folia stopiła się od podświetlenia w przeciwieństwie do "plexy" rozprowadzającej światło w modelach gdzie zasilacz dopuszcza zdecydowanie za duży przepływ prądu i plexa potrafi popękać.

Powiedz mi - ile tv w życiu rozebrałeś. zero? No bo ja już kilka więc jeśli piszę, że w pewnych modelach nie jest szczelna to nie jest. To, że Ty nie widziałeś stopionej folii za matrycą oznacza tylko, że mało widziałeś więc dalsza dyskusja sensu nie ma.

https://allegro.pl/oferta/telewizor-samsung-ue49ks7000-4k-suhd-smart-10444122938

Proszę bardzo, dolna ramka po lewejj. I tak, to jest folia a wiem to z autoryzowanego serwisu Samsunga.

Edytowane przez MisterMaster
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz to pokaż zdjęcie nieszczelnej matrycy. Co do folii to rzecz oczywista i nie pisałem, że nie jest to możliwe. Tak jak niektórzy nie widzieli pękniętej plexy na pół. Modeli TV jest cała masa i wiele rozwiązań podświetlenia.

Ile TV rozebrałem w życiu? Tysiąca jeszcze nie będzie, ale co to ma do tematu? Skoro wiele modeli się powtarza ze względu na wadliwą konstrukcje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panele OLED do telewizorów osiągnęły rekordowo niskie ceny! Kwoty poniżej 4 tysięcy złotych staną się standardem?

LG-OLED-C1-telewizor-ok-adka

Źródło: https://hdtvpolska.com/panele-oled-do-telewizorow-osiagnely-rekordowo-niskie-ceny-kwoty-ponizej-4-tysiecy-zlotych-stana-sie-standardem/

Sony OLED A90J osiąga niemal 1400 nitów w HDR – mamy kolejne potwierdzenie! Poznaliśmy też input lag w 4K 60fps

Sony-OLED-A90-J-pomiar-jasnos-ci-1400-nito-w-ok-adka

Źródło: https://hdtvpolska.com/sony-oled-a90j-osiaga-niemal-1400-nitow-w-hdr-mamy-kolejne-potwierdzenie-poznalismy-tez-input-lag-w-4k-60fps/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry MiniLED od Samsunga. Jest już pierwsza opinia po testach 

Czy MiniLED to rewolucja? Samsung Neo QLED QN90A – jest pierwsza recenzja flagowego telewizora 4K na 2021 rok!

Samsung-Neo-QLED-Mini-LED-QN90-A-pierwsze-wraz-enia-ok-adka

Źródło: https://hdtvpolska.com/czy-miniled-to-rewolucja-samsung-neo-qled-qn90a-jest-pierwsza-recenzja-flagowego-telewizora-4k-na-2021-rok/

Trzeba przyznać że wygląda to zachęcająco i lepiej niż się spodziewałem. To może być HIT tego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze,ale jasny skurczybyk. Ktoś wie jakie będą ceny tego modelu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szmitu napisał:

O kurcze,ale jasny skurczybyk. Ktoś wie jakie będą ceny tego modelu? 

55 ~9k

65 ~13k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A czy te wielkie jasności to nie jest już wyścig na cyferki? Już 700-1000 potrafi w nocy tak dać po oczach w jasnej scenie, że oczy mrużyć. Ja wiem, realizm, ale smród to też realizm a nie wiem czy chciałbym go doświadczać przy scenie sekcji :)

Edytowane przez zdzichon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To zależy od masteringu, to nie jest tak ze dostaniesz po oczach xxxx nitow z całego ekranu a tylko z punktowego źródła w obrazie ;)

Problemem jest raczej to ze obecne ekrany nadal są mega ułomne jeśli chodzi o HDR bo aby HDR miał sens potrzebne jest od 4 do 10 tys nitow :E 

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem, że to ma byc punktowo i nadal, przy "ułomnych" 700 nitach OLEDA, jak ktoś wieczorem latarką świeci prosto w kamerę, albo reflektorami samochodzu to efekt jest fantastyczny, ale jak dla mnie juz na granicy z nieprzyjemnym. Nie chciałbym przy każdym wybuchu musieć odwracać głowy od ekranu.

 

Co ma właściwie dawać 4/10k nitów? O jaki efekt chodzi? Patrzenia w słońce bez okularów? Pytam z ciekawości nie żeby kręcić shitstorm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o dużą rozpiętość dynamiki światła danej sceny. Nikt nie mówi ze reflektory maja walić po oczach mając 10 tys nitow :E

Natomiast główny problem o którym wszyscy zapominają w tej podniecie HDR'em jest to że jest to SZTUCZNE źródło światła wiec nie jest zbyt rozsądnym dawać sobie nim "walić" po oczach :)

No ale jak ludzie kupują papierosy pomimo wielkiego jak byk napisu PALENIE ZABIJA to co się dziwić ze się będą kiedyś patrzyli w żarówki 10 tys nitów i jeszcze się tym podniecali :E

24 minuty temu, zdzichon napisał:

Co ma właściwie dawać 4/10k nitów? O jaki efekt chodzi? Patrzenia w słońce bez okularów? Pytam z ciekawości nie żeby kręcić shitstorm.

Bardzo słuszna uwaga ale mając taki szeroki zakres można naprawdę stworzyć ładny obraz jednocześnie nie oślepiając widza. Wszystko zależy czy się to przyjmie i będzie faktycznie wykorzystywane tak jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
29 minut temu, zdzichon napisał:

No wiem, że to ma byc punktowo i nadal, przy "ułomnych" 700 nitach OLEDA, jak ktoś wieczorem latarką świeci prosto w kamerę, albo reflektorami samochodzu to efekt jest fantastyczny, ale jak dla mnie juz na granicy z nieprzyjemnym. Nie chciałbym przy każdym wybuchu musieć odwracać głowy od ekranu.

 

Co ma właściwie dawać 4/10k nitów? O jaki efekt chodzi? Patrzenia w słońce bez okularów? Pytam z ciekawości nie żeby kręcić shitstorm.

Temat nitów i HDR oraz tego o czym mówisz był już poruszany przy okazji SONY ZG9 (polecam posłuchać?)

Jednym to pasuje innym nie ?

Swoją drogą SONY ZG9 nie do przebica nawet dzisiaj jeśli chodzi o jasność (kawał solidnej elektroniki) ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jedyne co jest w HDR naprawdę fajne to "metadane" które można wykorzystać do tego aby TV jak najlepiej wyświetlił scenę w miarę swoich możliwości (Tutaj w sumie najlepiej chyba się sprawdza Dolby Vision).
Ale aby zobaczyć prawdziwy potencjał takiego obrazu który ma rozpiętość do 4 tys nitów albo wyżej potrzebujemy ekranu który to wykorzysta w 100%, nie ma komercyjnie takiego TV w sprzedaży, mało tego nie zapowiada się w najbliższej przyszłości aby powstał (na przełomie 5 do 10 lat).

Jedyny chyba w tej chwili ekran który jest w stanie pokazać HDR tak jak powinien wyglądać to Dolby Pulsar, 42" monitor studyjny który kosztuje 45-55 tys. dolarow

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, azgan napisał:

Bardzo dobry MiniLED od Samsunga. Jest już pierwsza opinia po testach 

Czy MiniLED to rewolucja? Samsung Neo QLED QN90A – jest pierwsza recenzja flagowego telewizora 4K na 2021 rok!

Samsung-Neo-QLED-Mini-LED-QN90-A-pierwsze-wraz-enia-ok-adka

Źródło: https://hdtvpolska.com/czy-miniled-to-rewolucja-samsung-neo-qled-qn90a-jest-pierwsza-recenzja-flagowego-telewizora-4k-na-2021-rok/

Trzeba przyznać że wygląda to zachęcająco i lepiej niż się spodziewałem. To może być HIT tego roku.

Świetne informacje, zapowiada się naprawdę dobrze ? Teraz czekać na oficjalne ceny i testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SPYCHCIO napisał:

Świetne informacje, zapowiada się naprawdę dobrze ? Teraz czekać na oficjalne ceny i testy.

Wygląda dobrze ale jak się wczytasz w tekst to jeszcze przed premierą widać że jednak jest też sporo minusów a to jest TOP więc i wymaga się więcej. Widać natomiast też jakiś progres więc i pozytywy są. 

13 minut temu, kadajo napisał:

Jedyne co jest w HDR naprawdę fajne to "metadane" które można wykorzystać do tego aby TV jak najlepiej wyświetlił scenę w miarę swoich możliwości (Tutaj w sumie najlepiej chyba się sprawdza Dolby Vision).

Bez dwóch zdań i generalnie kupowanie TV w 2021 roku bez DOLBY VISION to dosyć słaby pomysł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...