Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
18 minut temu, SPYCHCIO napisał:

Dla odmiany mamy oficjalne ceny monitorów OLED od LG

27" - 13 780 zł

32" - 18 370 zł

:szczerbaty:

 

https://hdtvpolska.com/lg-podalo-cene-swojego-pierwszego-monitora-4k-oled-32-ile-przyjdzie-nam-zaplacic-za-absolutna-nowosc-na-rynku/

A kto kupuje dzisiaj monitory ??

To są panie ekrany nie do grania tylko do profesjonalnych zastosowań i raczej nie mają za wiele wspólnego z BFGD ?

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

---

Edytowane przez -arek-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

A kto kupuje dzisiaj monitory ??

To są panie ekrany nie do grania tylko do profesjonalnych zastosowań i raczej nie mają za wiele wspólnego z BFGD ?

Co nie zmienia faktu, że cena z tyłka skoro nowego 65" G1, który ma 1400nitów/120Hz można mieć za 11499zł (9500zł jak się sprzeda XSX). Ceny monitorów już dawno odleciały . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, SPYCHCIO napisał:

Co nie zmienia faktu, że cena z tyłka skoro nowego 65" G1, który ma 1400nitów/120Hz można mieć za 11499zł (9500zł jak się sprzeda XSX). Ceny monitorów już dawno odleciały . . .

LG OLED C1 77 cali 120Hz za 17 499 zł vs monitor 32 cale LG UltraFine OLED Pro 60Hz za 18 370 zł - jak myślisz co wygra w tym temacie ??

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, azgan napisał:

LG OLED C1 77 cali 120Hz za 17 499 zł vs monitor 32 cale LG UltraFine OLED Pro 60Hz za 18 370 zł - jak myślisz co wygra w tym temacie ??

Bez kitu, Twój przykład pokazuje to jeszcze dobitniej... Kto normalny kupi monitor OLED mając taki wybór jak podałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SPYCHCIO napisał:

Bez kitu, Twój przykład pokazuje to jeszcze dobitniej... Kto normalny kupi monitor OLED mając taki wybór jak podałeś.

Między innymi siedzimy właśnie w tym temacie bo monitory nie mają zbyt wiele ciekawego do zaoferowania zwłaszcza biorąc pod uwagę przelicznik - cena i opłacalność w stosunku do jakości i możliwości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, RozQ napisał:

60hz i na tym kończy się moja ciekawość, może za rok dwa pojawi się coś 30+-  4k@120

OLED to nie LCD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, SPYCHCIO napisał:

Bez kitu, Twój przykład pokazuje to jeszcze dobitniej... Kto normalny kupi monitor OLED mając taki wybór jak podałeś.

Bez sensu porównanie, monitor to monitor, ja bym kupił w tej samej cenie oleda 27" i nic by nie dało nawet jakbyście mi powiedzieli że kupię za to 800" z multikina :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Nie wyobrażam sobie zmienić monitora na takie bydle. Fajnie na TV zagrać od czasu do czasu ale monitor to monitor. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
15 minut temu, kadajo napisał:

No tak. Nie wyobrażam sobie zmienić monitora na takie bydle. Fajnie na TV zagrać od czasu do czasu ale monitor to monitor. :)

Jak się nie ma odpowiednich warunków na takie stanowisko to tak ale jak masz miejsce i warunki to praca jest czystą przyjemnością na takim bydlaku 

Da się?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da, szczególnie jak LG za to zapłaci :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, Wu70 napisał:

Wszystko się da, szczególnie jak LG za to zapłaci :D

Sam zbudowałem sobie stanowisko pod granie na "monitorze" (TV) OLED i nikt mi za to nie zapłacił ani za biurko ani za ekran 55 calowy (to ja musiałem płacić innym za te przyjemności). Osoby które nie mają warunków wybierają 48 cali bo łatwiej ogarnąć pod to stanowisko. Wiele osób czeka na 42 cale bo taki rozmiar pomieści już bez problemu wiel biurek. Jak kogoś stać na monitor 32 cale za 18 000 PLN to i znajdzie środki na odpowiednie stanowisko do pracy.

Ktoś wcześniej płacił za Twoje OLED'y? Nie. Też sam sobie je kupowałeś podobnie jak meble. Zgadza się?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, azgan napisał:

Jak się nie ma odpowiednich warunków na takie stanowisko to tak ale jak masz miejsce i warunki to praca jest czystą przyjemnością na takim bydlaku 

Da się?

Ten film nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością, sam pracuje na momentum i skalowanie w Windows nadal kuleje. Jak się pracuje na pełnym ekranie i z jednym programem to spoko może sobie siedzieć tak daleko jak na filmie. Ja praktycznie cały czas pracuje na kilku oknach i już tak kolorowo nie jest nawet jakbym chciał siedzieć dalej to i tak musze siędzieć dosyć blisko ekranu, bo nie wszystko jest ostre, więc ten film jak dla mnie jest mega naciągany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, azgan napisał:

Jak się nie ma odpowiednich warunków na takie stanowisko to tak ale jak masz miejsce i warunki to praca jest czystą przyjemnością na takim bydlaku 

Da się?

No niby tak ale na takich wielkich monitorach źle się pracuje. Jeszcze do gier czy filmów ujdzie ale praca jak obróbka zdjęć (jestem fotografem) czy nawet przeglądanie neta to mi się zawsze kojarzy z monitorami Ultra wide i tym gifem :E
Yeah it's widescreen https://i.imgur.com/cSZeJ96.gif | Wide screen, Funny  pictures, Daily funny

Jakąś ergonomie miejsca pracy trzeba zachować.
W tej chwili mam monitor 27 calowy i mógłbym jeszcze może przejść na 32" ale od praktycznie 5 lat nie mam wrażenia ze 27" z odległości jakiś 80cm to jest za mało. A większego monitora jak 32" cale z takich odległości sobie nie wyobrażam, mordęga by była a nie praca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, Hero586 napisał:

Ten film nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością, sam pracuje na momentum i skalowanie w Windows nadal kuleje. Jak się pracuje na pełnym ekranie i z jednym programem to spoko może sobie siedzieć tak daleko jak na filmie. Ja praktycznie cały czas pracuje na kilku oknach i już tak kolorowo nie jest nawet jakbym chciał siedzieć dalej to i tak musze siędzieć dosyć blisko ekranu, bo nie wszystko jest ostre, więc ten film jak dla mnie jest mega naciągany.

Im większy ekran tym skalowanie Windowsa przestaje być istotne bo można pracować w natywnej rozdzielczości i czcionka, ikonki nie są za małe. Momentum 436M6 to jest nadal mały pizdryk żeby lecieć bez skalowania zresztą większość ProSoftu jest dostosowana do pracy z wysoką rozdzielczością.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, azgan napisał:

Sam zbudowałem sobie stanowisko pod granie na "monitorze" (TV) OLED i nikt mi za to nie zapłacił ani za biurko ani za ekran 55 calowy (to ja musiałem płacić innym za te przyjemności). Osoby które nie mają warunków wybierają 48 cali bo łatwiej ogarnąć pod to stanowisko. Wiele osób czeka na 42 cale bo taki rozmiar pomieści już bez problemu wiel biurek. Jak kogoś stać na monitor 32 cale za 18 000 PLN to i znajdzie środki na odpowiednie stanowisko do pracy.

Ktoś wcześniej płacił za Twoje OLED'y? Nie. Też sam sobie je kupowałeś podobnie jak meble. Zgadza się?

Kluczowe hasło - pod granie ;) A monitor to nie tylko granie, szczególnie jak mówimy o pierwszym oledzie do zastosowań profesjonalnych i wrzucasz wyreżyserowany filmik o pracy.

Moje OLEDy nie były do pracy i ogólnego użytkowania jako monitor, w tym kontekście nie mają szans zastąpić mi monitora a taki oled 27/32 jak najbardziej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, kadajo napisał:

No niby tak ale na takich wielkich monitorach źle się pracuje. Jeszcze do gier czy filmów ujdzie ale praca jak obróbka zdjęć (jestem fotografem) czy nawet przeglądanie neta to mi się zawsze kojarzy z monitorami Ultra wide i tym gifem :E
 

Jakąś ergonomie miejsca pracy trzeba zachować.
W tej chwili mam monitor 27 calowy i mógłbym jeszcze może przejść na 32" ale od praktycznie 5 lat nie mam wrażenia ze 27" z odległości jakiś 80cm to jest za mało. A większego monitora jak 32" cale z takich odległości sobie nie wyobrażam, mordęga by była a nie praca.

Tutaj jest pokazane jak zagospodarować do pracy 55 cali i cały filmik był tak zmontowany oczym usłyszysz w nagraniu. Da się to zrobić nawet z kanapy 

Na nagraniu jest też pokazane jak podzielić ekran, przypomina to wtedy pracę na kilku monitorach które często są wykorzystywane do np. edycji, obróbki, montażu.

2 minuty temu, Wu70 napisał:

Kluczowe hasło - pod granie ;) A monitor to nie tylko granie, szczególnie jak mówimy o pierwszym oledzie do zastosowań profesjonalnych i wrzucasz wyreżyserowany filmik o pracy.

Moje OLEDy nie były do pracy i ogólnego użytkowania jako monitor, w tym kontekście nie mają szans zastąpić mi monitora a taki oled 27/32 jak najbardziej :D

Ja nie tylko na tym grałem czasem też robiłem coś innego ale fakt nigdy nie trwało to długo ?

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

Im większy ekran tym skalowanie Windowsa przestaje być istotne bo można pracować w natywnej rozdzielczości I czcionka, ikonki nie są za małe. Momentum 436M6 to jest nadal mały pizdryk żeby lecieć bez skalowania zresztą większość ProSoftu jest dostosowana do pracy z wysoką rozdzielczością.

Akurat w tej kwesti się nie zgodzę, może to się sprawdzi do obrabiania filmów, ale przy pracy z tekstem czy kodem, choc nwm jak bardzo bym chciał to tego nie widzę :E. Jak Sony xh90 55 cali wleciał na blat to do komfortowego czytania i tak musiałem dosyć blisko siedzieć, a wtedy kark już dawał znać. Idealne połączenie jak dla mnie to jest 48 cali, można siedzieć dosyć blisko, skalowanie można spokojnie ustawić na 100% no i nie trzeba tak mocno podnosić głowy do góry. Na razie czekam na rozwój sytuacji z cenami oledów z rocznika 2020 jak będzie fajna cena to się skuszę nawet na 55 cali i będzie do oglądania i grania na jakieś dłuższe posiedzenia, do pracy chyba wtedy wleci jakaś panorama 21:9, a momentum pójdźie do żyda :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, Hero586 napisał:

Akurat w tej kwesti się nie zgodzę, może to się sprawdzi do obrabiania filmów, ale przy pracy z tekstem czy kodem, choc nwm jak bardzo bym chciał to tego nie widzę :E

A widzisz możliwe bo ja nie pracowałem z tekstem tylko obróbka foto i video ?

Czasem coś tam przeczytałem ale to nie było programowanie ani klepanie kodu ale nawet nie wpadłbym na to żeby do takich celów marnować OLED'a ?

Więc też wszystko zależy jaki jeszcze rodzaj pracy wykonujemy 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej robocie - 90% tekstu po X godzin dziennie - dałbym nawet najdroższemu oledowi max 1,5 roku na pojawienie się pierwszych wypaleń.

Oled przy swoich ograniczeniach nadaje się obecnie tylko do okazyjnego (bo już nie hardcorowego, tzn. po 9-10 h na dobę) grania, a przede wszystkim oglądania filmów oraz seriali. 

Obecnie oledowy monitor nie dałby rady nawet u przeciętnej "pani Krysi" w urzędzie. Parę miesięcy i wypalenie najmniej menu start czy paska zadań w Windows gwarantowane. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, azgan napisał:

A widzisz możliwe bo ja nie pracowałem z tekstem tylko obróbka foto i video ?

Czasem coś tam przeczytałem ale to nie było programowanie ani klepanie kodu ale nawet nie wpadłbym na to żeby do takich celów marnować OLED'a ?

Więc też wszystko zależy jaki jeszcze rodzaj pracy wykonujemy 

Dodadkowa kwestia im bardziej przeskalujesz program albo nawet powiększysz widok w chociażby takmi exelu to tracisz przestrzeń :/. Najlepszym rozwiązaniem to właśnie skalowanie ustawione na 100% tylko na tyle to momentum jak sam trafnie zauważyłeś jest za male i używam 125%. Po krótkim teście 55 cali było dla mnie za duże no idealne byłoby 48 cali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
21 minut temu, LJ19 napisał:

W mojej robocie - 90% tekstu po X godzin dziennie - dałbym nawet najdroższemu oledowi max 1,5 roku na pojawienie się pierwszych wypaleń.

Oled przy swoich ograniczeniach nadaje się obecnie tylko do okazyjnego (bo już nie hardcorowego, tzn. po 9-10 h na dobę) grania, a przede wszystkim oglądania filmów oraz seriali. 

Obecnie oledowy monitor nie dałby rady nawet u przeciętnej "pani Krysi" w urzędzie. Parę miesięcy i wypalenie najmniej menu start czy paska zadań w Windows gwarantowane. ?

OLED raczej dla grafików, edycji, obróbki a nie programowania, pracy z tekstem lub arkuszami. Wszystko zależy jaki rodzaj pracy wykonujemy. Raczej nikt o zdrowych zmysłach nie zrobi z OLED'a tablicy informacyjnej na lotnisku ale za to w studiach filmowych zda egzamin 

 

19 minut temu, Hero586 napisał:

Dodadkowa kwestia im bardziej przeskalujesz program albo nawet powiększysz widok w chociażby takmi exelu to tracisz przestrzeń :/. Najlepszym rozwiązaniem to właśnie skalowanie ustawione na 100% tylko na tyle to momentum jak sam trafnie zauważyłeś jest za male i używam 125%. Po krótkim teście 55 cali było dla mnie za duże no idealne byłoby 48 cali. 

Dlatgo ja na 55 calach miałem natywne 100%. Duży ekran i duża rozdzielczość (da się to pogodzić). LG CX ma lepszą podstawkę ten SONY XH9005 unosi dodatkowo w górę ekran przez te nóżki na OLED'zie ekran jest niżej osadzony blatu.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, azgan napisał:

OLED raczej dla grafików, edycji, obróbki a nie programowania, pracy z tekstem lub arkuszami. Wszystko zależy jaki rodzaj pracy wykonujemy. Raczej nikt o zdrowych zmysłach nie zrobi z OLED'a tablicy informacyjnej na lotnisku ale za to w studiach filmowych zda egzamin 

No tak, ale zdecydowanie więcej ludzi ma do czynienia w pracy z tekstem czy arkuszami, niż z obróbką grafiki bądź edycją wideo. Z perspektywy tych pierwszych zakup oledowego monitora ma niewielki sens i wcale nie chodzi tu tylko o ceny i rozmiary.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 minut temu, LJ19 napisał:

No tak, ale zdecydowanie więcej ludzi ma do czynienia w pracy z tekstem czy arkuszami, niż z obróbką grafiki bądź edycją wideo.

Do takich zastosowań oczywiście nie polecam OLED'ów 

8 minut temu, LJ19 napisał:

 Z perspektywy tych pierwszych zakup oledowego monitora ma niewielki sens i wcale nie chodzi tu tylko o ceny i rozmiary.  

Tamte monitory są do PRO zastosowań i osoba która je kupuje raczej wie do czego służą i jak używać tego sprzętu. Do pracy z tekstem i arkuszami lub ogólnie biurowego użytku nie kupuję się raczej monitorów za 18 000 sztuka tylko wystarczy zwykły DELL na IPS'ach ?

Proponuję jednak Panowie skończyć OT i wrócić do tematu BFGD ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

LG produkuje panele i pewnie konkutencji tanio ich nie oddaja. Albo Ci drudzy maja nawalone i chca golic z grubej rury. 

Póki to sie nie zmieni mozna zapomniec o innych oledach niz LG.

 

Co do zbyt dużego ekranu i ultrawide ze strona odpaloną na caly ekran o szerokosci metra z 30cm.. 

Strony tez przegladacie z tym forum wlacznie na smartfonie trzymajac go w poziomie?

Filmy ogladacie na smartfonie trzymajac go w pionie? 

Na UW nie rzuca sie stron na cala szerokość. Ale to pewnie jest za trudne dla dzisiejszego społeczeństwa krecacego filmy na swoich iphonach i eskach w pionie. 

Godzinę temu, LJ19 napisał:

No tak, ale zdecydowanie więcej ludzi ma do czynienia w pracy z tekstem czy arkuszami, niż z obróbką grafiki bądź edycją wideo. Z perspektywy tych pierwszych zakup oledowego monitora ma niewielki sens i wcale nie chodzi tu tylko o ceny i rozmiary.  

Tutaj ludzie graja albo siedza na sraczu z telefonem w forum.

Zrozum. Kupisz LCD i żebyś sie osrał na mietko z nami wspólnie, to oleda z niego nie bedzie. Mozesz szukac, kombinowac, wyśmiewać a rzadkim klockiem tylka nie podetrzemy. Nie jeden tutaj juz próbował.

Powiem wiecej. Miniledy beda teraz pewnie przez pewien czas drozec wraz ze wzrostem stref. A oledy drukuja za grosze i jeszcze moga sporo zejść z cen bez strachu o kosmiczne przebitki.

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...