Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Ig0r napisał:

Sprawdziłem, wszystko jest ok. Teraz ja nie wiem czy zakręcenie zwykłą taśmą starczy...

Zacementuj... na serio zadajesz takie pytania? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu chyba miewałem gorszej jakości taśmy że rwały mi się w rękach i stąd te moje obawy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Ig0r napisał:

Po prostu chyba miewałem gorszej jakości taśmy że rwały mi się w rękach i stąd te moje obawy ;)

Nie bierz takiej dla dzieci do przedszkola tylko taką do pakowania. Przeciagasz  pod kartonem tak żeby nachodziła na boczne ścianki i się nie otworzy. A jak się obawiasz to owiń po całości 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat teko pakowania to tak na serio czy na jaja? xD

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, ODIN85 napisał:

No proszę widzę że w monitorach z HDR zacznie się pojawiać wreszcie certyfikat VESA True Black bo ktoś po latach zauważył że bez dobrej czerni nie ma dobrego HDR ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MiniLED od Samsunga już w sklepach. Można zamawiać nowe TV na 2021 rok

55 cali

https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qe55qn91a-smart-tv-uhd-4k.bhtml

65 cali

https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qe65qn91a-smart-tv-uhd-4k.bhtml

Jak na premierę nie ma dramatu z cenami ?

Samsung w tym roku postarał się z tym QN90A i zrobił bardzo fajny ekran stanowiący dobrą alternatywę dla OLED'ów. 

Jak ktoś szuka dobrego TV dla graczy w roli dużego monitora do grania na konsoli lub PC to polecam ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy 50 tak poobcinali.. Tak btw to 50 jesszcze niedostępna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, ODIN85 napisał:

Tylko brać:thumbup:

Screenshot_20210420-125221958-1.jpg

 

Z tym "jest to urządzenie spełniające wszystkie obecnie istniejące rozwiązania technologiczne" to akurat gość odleciał np. brak wsparcia dla DOLBY VISION i DOLBY ATMOS który jest już standardem od kilku dobrych lat a to nie jedyne słabostki bo tylko 1 port HDMI2.1 w 2021 roku to zdecydowanie za mało sama konsola np. PS5 + PC to są już 2 porty a jak ktoś ma jeszcze np. dekoder 4K to już totalnie jazda na limicie a gdzie jakiś zapas na przyszłość? Tak czy siak obiektywnie to bardzo dobry TV.

13 minut temu, acus231 napisał:

Ciekawe czy 50 tak poobcinali.. Tak btw to 50 jesszcze niedostępna

Samsung zawsze ucina modele 49 cali i tutaj nie ma co liczyć że będzie inaczej. Żeby nie trafić na mocnego kastrata 55 cali to rozsądne minimum. Jak chcesz 48 cali na monitor to OLED dalej lepszy bo bez cięć.

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie to chyba płatna recenzja XD

Największa wada tegorocznych modeli jest skromna ilość stref. Obstawiam za rok 1000+

To zaczy wada q90 z 2021 będzie znacznie lepszy q90 2022.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Minciu napisał:

Obiektywnie to chyba płatna recenzja XD

Raczej zamieszczona przez przedstawiciela Samsunga lub kogoś z obsługi na sklepie ?. Jeszcze nie widziałem ani nie słyszałem żeby ktoś kupił i tym się "chwalił" co praktycznie zawsze ma miejsce przy tego typu drogich sprzętach zwłaszcza w okolicy premiery ?.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Minciu napisał:

 

Największa wada tegorocznych modeli jest skromna ilość stref. Obstawiam za rok 1000+

To zaczy wada q90 z 2021 będzie znacznie lepszy q90 2022.

Tak czy siak jest to krok w dobrą stronę i sensowna alternatywa dla OLED'a co trzeba docenić. Jest to pierwszy sensowny LCD od dawna którego sam mógłbym kupić bez grymasu na twarzy chociaż nie ukrywam że wszystko mi się tutaj podoba. W tym roku ogromny plus dla Samsunga i zdecydowanie widzę dla niego miejsce na podium. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, azgan napisał:

Z tym "jest to urządzenie spełniające wszystkie obecnie istniejące rozwiązania technologiczne" to akurat gość odleciał np. brak wsparcia dla DOLBY VISION i DOLBY ATMOS który jest już standardem od kilku dobrych lat a to nie jedyne słabostki bo tylko 1 port HDMI2.1 w 2021 roku to zdecydowanie za mało sama konsola np. PS5 + PC to są już 2 porty a jak ktoś ma jeszcze np. dekoder 4K to już totalnie jazda na limicie a gdzie jakiś zapas na przyszłość? Tak czy siak obiektywnie to bardzo dobry TV.

Samsung zawsze ucina modele 49 cali i tutaj nie ma co liczyć że będzie inaczej. Żeby nie trafić na mocnego kastrata 55 cali to rozsądne minimum. Jak chcesz 48 cali na monitor to OLED dalej lepszy bo bez cięć.

 

No i generalnie dupa bo 55 jest dla mnie za duży i nie mam wyboru. Dobrze że jest "chociaż" OLED od LG xD Gdyby 50 samsunga była nieokrojona to bym pewnie ją przygarnął.

PS. Nie ma C1 w kolorze czarnym dla rozmiaru 48. .Chyba chwilę będę musiał poczekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, acus231 napisał:

 

PS. Nie ma C1 w kolorze czarnym dla rozmiaru 48. .Chyba chwilę będę musiał poczekać

Ale tylko tył jest biały lub czarny. Tak tylko mówię ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

Ale tylko tył jest biały lub czarny. Tak tylko mówię ?

Wiem wiem.. Ale kilka dni mnie zbawi a wolę z czarną dupką :P

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, azgan napisał:

No proszę widzę że w monitorach z HDR zacznie się pojawiać wreszcie certyfikat VESA True Black bo ktoś po latach zauważył że bez dobrej czerni nie ma dobrego HDR ?

 

Ten certyfikat to już jakoś ponad 2 lata temu został wprowadzony. Ale jak na razie to chyba tylko jakieś laptopy dostały.

https://displayhdr.org/certified-products/

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, acus231 napisał:

Wiem wiem.. Ale kilka dni mnie zbawi a wolę z czarną dupką :P

Typowy facet zwraca uwagę na ładną dupke więc jestem skłonny to zrozumieć ? Kobiety za to jak kupują sportowe auto to wybierają czerwone bo te są podobno najszybsze ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ODIN85 napisał:

Jest,nawet na forum już user ma ale idzie na zwrot bo pixele martwe.

Chodzi o to że się skończyły i wszędzie out of stock ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lukadd napisał:

Ten certyfikat to już jakoś ponad 2 lata temu został wprowadzony. Ale jak na razie to chyba tylko jakieś laptopy dostały.

https://displayhdr.org/certified-products/

Od 2019 https://hdtvpolska.com/vesa-oglasza-standard-displayhdr-true-black-dla-monitorow-oled-i-microled/

Teraz, acus231 napisał:

Chodzi o to że się skończyły i wszędzie out of stock ?

Normalka. Jak kupowałem CX na premierę to z całej palety znikały w ekspresowym tępię dobrze że oprócz mojej były jeszcze 3 sztuki i było z czego losować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ODIN85 napisał:

Po premierowej cenie kupowałeś a nie na premierę?

 

3 miesiące od premiery dokładnie tyle czekałem aż coś potanieje

13 minut temu, acus231 napisał:

No i generalnie dupa bo 55 jest dla mnie za duży i nie mam wyboru. Dobrze że jest "chociaż" OLED od LG xD Gdyby 50 samsunga była nieokrojona to bym pewnie ją przygarnął.

 

"i co zrobisz jak nic nie zrobisz?" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, azgan napisał:

Z tym "jest to urządzenie spełniające wszystkie obecnie istniejące rozwiązania technologiczne" to akurat gość odleciał np. brak wsparcia dla DOLBY VISION i DOLBY ATMOS który jest już standardem od kilku dobrych lat a to nie jedyne słabostki bo tylko 1 port HDMI2.1 w 2021 roku to zdecydowanie za mało sama konsola np. PS5 + PC to są już 2 porty a jak ktoś ma jeszcze np. dekoder 4K to już totalnie jazda na limicie a gdzie jakiś zapas na przyszłość? Tak czy siak obiektywnie to bardzo dobry TV.

Na kilometr widać że to płatna recenzje pisana przez mało ogarniętą osobę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety skończyło się jak zawsze. Koniec rozpływania się nad Samsungiem QN90A 

Wpiszczcie sobie na YT - Samsung QN90A New Flagship Model Same Reliability Issues? DSE & Banding na kanale all things tech

Sroga :kupa: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, azgan napisał:

No i niestety skończyło się jak zawsze. Koniec rozpływania się nad Samsungiem QN90A 

Wpiszczcie sobie na YT - Samsung QN90A New Flagship Model Same Reliability Issues? DSE & Banding na kanale all things tech

Sroga :kupa: 

Co to za przypadłość? nie bardzo kumam o co chodzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, acus231 napisał:

Co to za przypadłość? nie bardzo kumam o co chodzi 

Wystarczy obejrzeć filmik - pionowe pasy wzdłuż całego ekranu, brak jednolitości oraz przebarwienia (zabrudzenia) widoczne na matrycy i jeszcze ta gigantyczna plama (placek) jakby ktoś narobił na środek ekranu, widać też niedoświetlenie na rogach :E

Zaskakujące jest też to że świeci znacznie gorzej w SDR od Q90T z tamtego roku.

Edytowane przez azgan
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rogi tragedia. DSE spore jak na świeży TV bo z czasem będzie co najwyżej gorzej. 

Ten z uszkodzonym podświetlaniem to jakiś testowy ponoć był. Uznajmy go za uszkodzonego bo jeśli tak mają wyglądać MiniLedy Samsunga to trochę słabo. 

Jak już pisałem, DSE na miniledach jest dość popularne. Może muszą więcej diodek i stref wpakować żeby było równomierniej. Najlepiej tyle co na prezentacjach każdy pokazuje. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, azgan napisał:

No i niestety skończyło się jak zawsze. Koniec rozpływania się nad Samsungiem QN90A 

Wpiszczcie sobie na YT - Samsung QN90A New Flagship Model Same Reliability Issues? DSE & Banding na kanale all things tech

Sroga :kupa: 

Płacisz tyle, a otrzymujesz jakość, jak w budżetówkach. :szczerbaty:

Jak dla mnie tam gdzie zaczyna się cenowo OLED, kończy się LCD.

Edytowane przez Doamdor
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...