Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Minciu napisał:

Rogi tragedia. DSE spore jak na świeży TV bo z czasem będzie co najwyżej gorzej. 

Ten z uszkodzonym podświetlaniem to jakiś testowy ponoć był. Uznajmy go za uszkodzonego bo jeśli tak mają wyglądać MiniLedy Samsunga to trochę słabo. 

Jak już pisałem, DSE na miniledach jest dość popularne. Może muszą więcej diodek i stref wpakować żeby było równomierniej. Najlepiej tyle co na prezentacjach każdy pokazuje. 

Przykra sprawa ale wychodzi na to że to niestety nie był pojedyńczy przypadek i zaczyna pojawiać się tego więcej 

Dramat to mało powiedziane

Przypominam tylko że ten TV kosztuje więcej niż OLED ?

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z Hockey Test jest całkiem przyzwoity jak na kilkuletniego LCDka ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Minciu napisał:

Ten z Hockey Test jest całkiem przyzwoity jak na kilkuletniego LCDka ;) 

2021 rok, MiniLED i QLED - miał być postęp a jest regres ?? Za co Samsung zatem woła więcej hajsu i czemu zamiast konkurować cenami z OLED to stara technologia LCD wychodzi drożej od nowszej?

Strach się bać jak taka matryca będzie wyglądać po dwóch latach skoro już na starcie jest :kupa:

Wygląda jakby ktoś zwymiotował na ten ekran ?

MiniLED przypadkiem nie miał zapewniać lepszej precyzcji przez większą ilość LED'ów w pomniejszonym rozmiarze? Narożników nadal nie ogarniają przy MiniLED'ach że takie niedoświetlenia ??

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Q80R narożniki są całkiem przyzwoite. DSE na starcie też było. Aktualnie po roku wchodzi w tryb, że zaczyna być to widoczne bez plansz testowych.

Gdyby nie fakt, że Q95R nie ma HDMI 2.1 ( i pewnie boxów nie wymiania Samsung na nowe :P ), to uznałbym, że Q95R był po prostu lepszym TV. Nawet jeśli ma niższą jasność, to i tak jest więcej niż przyzwoita. Za to były równiejsze. 

A co do precyzji, to 700stref podświetlania zawsze daje możliwość precyzyjniejszego sterowania diodami vs 500 z Q95R. Ale mini led sam w sobie wygląda na problematyczny jeśli chodzi o równomierność podświetlania. I chyba najbardziej jest to widoczne w pudłach, które tych stref wcale za dużo nie mają. Bo skoro można mieć kilka tysięcy stref z miniledami, to te 700 jest tylko skokiem na kasę aby pochwalić się sąsiadowi, mam MINI LEDa :) 

Może dla tego, że są małe i blisko matrycy, w dodatku w skromnej ilości to nie są w stanie równomiernie podświetlić dużego TV. Pewnie jakby dali tych diodek więcej to problemu by nie było. Ale to raczej za rok może dwa ;) 

Edytowane przez Minciu
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, azgan napisał:

2021 rok, MiniLED i QLED - miał być postęp a jest regres ?? Za co Samsung zatem woła więcej hajsu i czemu zamiast konkurować cenami z OLED to stara technologia LCD wychodzi drożej od nowszej?

Woła więcej, bo to nowość i jest marketingowo pozycjonowane jako sprzęt lepszy od tego, co było dostępne wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaliście na bezpośrednie porównanie ekran w ekran Samsunga QN90A MiniLED z LG C1 OLED - właśnie się pojawiło 

Na końcu jest podsumowanie z punktacją w szczegółach i Samsung przegrał dosłownie o włos (przewaga LG to raptem 1 punkt)

Dla wielu osób ten materiał może być zaskakujący (dla mnie był).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.04.2021 o 12:19, SPYCHCIO napisał:

Czyli trzeba obserwować ceny 77" C1.

Niezupełnie. Samsung QN90A to nadal godna uwagi propozycja która może okazać się dla Ciebie lepszym wyborem. Zachęcam do obejrzenia tego porównania wyżej jest bardzo drobiazgowe i pokazuje słabe jak i mocne strony obu "kandydatów".

Powiem Ci że trudny wybór w tym roku bo oba są świetne i idą łeb w łeb.

Jak będziesz miał problem co wybrać to rzuć monetą lub kup co taniej wyjdzie ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, azgan napisał:

Niezupełnie. Samsung QN90A to nadal godna uwagi propozycja która może okazać się dla Ciebie lepszym wyborem. Zachęcam do obejrzenia tego porównania wyżej jest bardzo drobiazgowe i pokazuje słabe jak i mocne strony obu "kandydatów".

Powiem Ci że trudny wybór w tym roku bo oba są świetne i idą łeb w łeb.

Jak będziesz miał problem co wybrać to rzuć monetą lub kup co taniej wyjdzie ?

Jak w QN90A rozrzut w nasileniu DSE pomiędzy różnymi egzemplarzami będzie taki  co w starszych modelach to sporo będzie zależało od szczęścia jaki się egzemplarz trafi. Przy tej cenie za telewizor brak obsługi Dolby Vision to niesmaczny żart.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung do jasnego pomieszczenia dla słońco lubnych osób.

A do mojego PC OLED. Chociaż zmartwił mnie ten fragment o grach. Czemu w zoomie postać prześwietliło na LG? No i nie nic o czasach reakcji i sprawdzeniu revers ghostingu. 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, eragorin napisał:

Jak w QN90A rozrzut w nasileniu DSE pomiędzy różnymi egzemplarzami będzie taki  co w starszych modelach to sporo będzie zależało od szczęścia jaki się egzemplarz trafi. Przy tej cenie za telewizor brak obsługi Dolby Vision to niesmaczny żart.

Wszystko racja i ja się zgadam z tym co napisałeś ?

16 minut temu, Minciu napisał:

Samsung do jasnego pomieszczenia dla słońco lubnych osób.

A do mojego PC OLED. 

 

Tak jak mówisz 

16 minut temu, Minciu napisał:

 Chociaż zmartwił mnie ten fragment o grach. Czemu w zoomie postać prześwietliło na LG?

Bo soft nie jest jeszcze dopracowany w C1 

16 minut temu, Minciu napisał:

No i nie nic o czasach reakcji i sprawdzeniu revers ghostingu. 

 

Otóż to tego już LCD na VA nie przeskoczy 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam TV zawsze po ciemku, to samo gry. Jestem kinomanem ?

Obecnie C1 77" mógłbym mieć za 14999zł, ale to i tak przekracza mój psychologiczny limit o 5k ? Zobaczymy jak będzie wyglądała sytuacja w okresie grudzień - marzec.

Edytowane przez SPYCHCIO
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, azgan napisał:

Czekaliście na bezpośrednie porównanie ekran w ekran Samsunga QN90A MiniLED z LG C1 OLED - właśnie się pojawiło 

Na końcu jest podsumowanie z punktacją w szczegółach i Samsung przegrał dosłownie o włos (przewaga LG to raptem 1 punkt)

Dla wielu osób ten materiał może być zaskakujący (dla mnie był).

 

lcdoled.png

 

Jednak nie wybrałbym telewizora, przez który traciłbym detale. :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mini LED to chmury w obrazie przez DSE i w dalszym ciągu tragedia do oglądania gwiazd na a czarnym niebie. 

Na ciemnych scenach w tym materiale widać mocne halo. Biały kursor na czarnym pulpicie też będzie robił mizerne wrażenie. 

Tak to działa. 

Trochę żałosne jest to, jak recenzenci zachwalają QN90 mówiąc że to pierwszy Samsung mogący rywalizować z OLEDami a moim zdaniem to bzdura, bo Q95R 2 lata temu robił to wcale nie gorzej od QN90.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to marketingowy BS który Samsung każe powtarzać przy recenzjach... LCD ma rywalizować z OLED'em... Dobre sobie ?

19 minut temu, Doamdor napisał:

 

lcdoled.png

 

Jednak nie wybrałbym telewizora, przez który traciłbym detale. :)

Nie sugerowałbym się obrazem z YT, gwarantuje ze obydwa telewizory można ustawić tak aby żadnych detali nie gubiły.

Edytowane przez kadajo
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji. Wie ktoś może jak zmienić napisy w netflixie na polprzezroczyste w Samsungu? Niby w ustawieniach konta zmieniam ale to nie bardzo działa. 

A jasne napisy podbijają podświetlanie i obniżają jak jak się pojawiają i znikają. W nocnych scenach po ciemku strasznie mnie to drażni XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przez konto Netflixa można zmieniać napisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Samsung nie potrafi ogarnąć półprzezroczystych. Szkoda. 

A może trzeba czcionkę zmienić? Albo cień wyłączyć? Nie ma nikt Samsunga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, kadajo napisał:

Przecież to marketingowy BS który Samsung każe powtarzać przy recenzjach... LCD ma rywalizować z OLED'em... Dobre sobie ?

Nie sugerowałbym się obrazem z YT, gwarantuje ze obydwa telewizory można ustawić tak aby żadnych detali nie gubiły.

Przecież to obraz z TV, który doskonale pokazuje, że Samsung ma problem z detalami.

Można to zmienić w Samsungu ? No to pokaż.

  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem żeby ustawić tak, aby nie prześwietlał napisów XD

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Doamdor napisał:

Przecież to obraz z TV, który doskonale pokazuje, że Samsung ma problem z detalami.

Można to zmienić w Samsungu ? No to pokaż.

Dobrze mówisz. Samsung traci detale przez agresywnie działający Local Dimming i nie da się tego ustawić chyba że kosztem gorszej czerni.

7 godzin temu, Minciu napisał:

Ten mini LED to chmury w obrazie przez DSE i w dalszym ciągu tragedia do oglądania gwiazd na a czarnym niebie. 

Na ciemnych scenach w tym materiale widać mocne halo. Biały kursor na czarnym pulpicie też będzie robił mizerne wrażenie. 

Tak to działa. 

Trochę żałosne jest to, jak recenzenci zachwalają QN90 mówiąc że to pierwszy Samsung mogący rywalizować z OLEDami a moim zdaniem to bzdura, bo Q95R 2 lata temu robił to wcale nie gorzej od QN90.

I małe obiekty na ciemnym tle jak np. gwiazdy dalej będą znikać na VA z FALD i tego LCD nie przeskoczy nawet na MiniLED'ach. Ale niektórym osobą nie przeszkadza to że widać mniej drobnych detali 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zupełnie jest tak, że komuś nie przeszkadza brak detali w na ciemnym tle.  Tutaj raczej masz efekt, że sercu nie żal tego czego nie widać. No bo przy VA Fald to nigdy nie wiadomo czy czegoś nie brakuje jak obok nie postawisz OLEDa. 

A to co widać dla mnie i czego nie lubię, nieustanne podświetlanie i przygaszanie ciemnych elementów obrazu w okolicy jasnych punktów. Jak ktoś zapali i zgasi kilka razy zapalniczkę w jaskini to podświetli się nie tylko postać ale i to co jest za postacią mimo iż światło zapalniczki nie powinno przechodzić przez postać która ją zapala.

I co ważne efekt halo jest na materiałach HDR i SDR. Ale na pocieszenie tylko przy zgaszonym świetle. Bo jak podświetlimy ścianę za TV to problem w zasadzie jest niezauważalny. 

39 minut temu, azgan napisał:

Dobrze mówisz. Samsung traci detale przez agresywnie działający Local Dimming i nie da się tego ustawić chyba że kosztem gorszej czerni.

Nie bardzo. Ja u siebie nie widzę nigdzie opcji regulowania czułości czy czegoś takiego dla LocalDimming. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Minciu napisał:

 

Nie bardzo. Ja u siebie nie widzę nigdzie opcji regulowania czułości czy czegoś takiego dla LocalDimming. 

Ale można wył. Local Dimming kosztem czerni ? Pytanie tylko po co wtedy kupować MiniLED z FALD z zamiarem nie korzystania z tego za co się płaci :E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Doamdor napisał:

Można to zmienić w Samsungu ? No to pokaż.

Można podbić dynamiczny kontrast. Sprawiając że ciemne detale będą się zlewać w czarne, a jasne będą się zmieniać w białe placki. Np biała żaglówka z białym żaglem całkowicie zatraci detale i będzie wyglądać jak wycięta z papieru muśnięta ołówkiem na kilku konturach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Doamdor napisał:

Przecież to obraz z TV, który doskonale pokazuje, że Samsung ma problem z detalami.

Można to zmienić w Samsungu ? No to pokaż.

Który filmuje kamera która na bank sama w sobie "ucina detale" bo jest źle ustawiona, a raczej nie ma możliwości aby pokazała zakres dynamiki przeciętnego TV.

Zresztą Vincent zawsze na początku filmiku mówi żeby się nigdy nie sugerować tym co się widzi na YT bo nie ma szans aby jakakolwiek kamera pokazała obraz tak jak to widzi ludzkie oko.

Nie spotkałem się jeszcze z TV który by robił "clipping" i nie dało się tego wyregulować, szczególnie w takiej półce cenowej, nie ważne jaka firma.

Wychodzi po prostu twój brak wiedzy w temacie stad podniecanie się filmikami na YT.

Edytowane przez kadajo
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cześć, mam na sprzedaż nowy laptop Dell G15 5530. Laptop dostałem w prezencie od rodziny, niestety nie jest mi potrzebny bo kupiłem niedawno komputer stacjonarny. Dokument zakupu z marca tego roku. Laptop wyciągnięty z pudełka w celu zrobienia zdjęć. Laptop uruchomiony raz w celu sprawdzenia czy działa. Dokładna specyfikacja sprzętu poniżej: Procesor - Intel® Core™ i7-13650HX (14 rdzeni, 20 wątków, 3.60-4.90 GHz, 24 MB cache) Pamięć - RAM 16 GB (DDR5, 4800 MHz) Dysk - SSD M.2 PCIe 1TB Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (Full HD) Częstotliwość odświeżania ekranu 340 Hz Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4060 System operacyjny Microsoft Windows 11 Home Zasilacz 330 W Zdjęcia mogę podesłać na priv. Cena 6500zł + ewentualne koszta wysyłki. Odbiór osobisty na terenie Olsztyna. Pozdrawiam.
    • Ale bez problemu sobie podróżujesz po UE. No i jakoś te miliony nielegalnych imigrantów też sobie są i podróżują po całej UE. Nikt ich specjalnie nie sprawdza i nie zatrzymuje. Na pewno są lub będą fundacje które w tym pomogą.
    • Witam. Komputer z obudową BQ 500DX w której siedzi na stock ustawieniach Ryzen 5700X na którym zamontowane jest chłodzenie Noctua UH-14S z 2 wentylatorami w push-pull Arctic P12 PWM PST. Temperatury są bardzo spoko jednak przy każdym grzebaniu w budzie, czyszczeniu czy też wymianie pasty raz na 6-12msc to już mnie krew zalewa od tych zapinek i demontażu tejże wieży. Buda dość mała więc AIO na górę to można zapomnieć o ALF'ie, a z przodu by nie pasowało estetycznie... Zresztą to komp żony więc "trochę" to utrudnia (wizualnie musi się podobać, a AIO jej się nie podoba...). 1. W oko wpadł mi ostatnio Arctic 36 ARGB - montaż wentylatorów wydaje się znacznie bardziej komfortowy niż te zapinki, wieża niższa, wydajność na papierze wydaje się OK. Jedyne czego się obawiam to 4 heatpipow i czy ram Corsair Vengeance  LPX wejdzie/zmieści się pod spód (obecnie 2 używane kanały pamięci są pod Noctua/jej wentylatorem). Co sądzicie o tym? 2. Coś innego sensownego jeszcze znajdę gdy stawiamy na komfort montażu/demontażu/czyszczenia, cisza, chłód i wincyj światełek jak na choince...?
    • Ale jak wyjedziesz dalej  jak nie masz  aktualnych dokumentów  ? W jaki sposób znajdziesz prace ,mieszkanie  , jak się zarejestrujesz  jako uchodźca   wojenny  ,  jak  zawnioskujesz  o bonusy   socjalne .... Zwykłe zatrzymanie /konrola przez policję   i nie masz aktualnych papierów i już jesteś zatrzymany . A   na pewno   w najbliższym  czasie będzie   jeszcze wiekszy focus służb na  UA  i kontroli będzie więcej  na ulicach  .   Żeby się odwołać też  trzeba mieć  konkretny i mocny argument  ,wiadomo ze będa próby  ... ale wystarczy zobaczyć    kto i w jakim wieku  wyjeżdża  na zachód . Młodzi  mężczyźni w wieku 20-25lat  to największa  grupa . I od samych ukrinców wiem ze  aby wyjechać bez  problemu  wystarczy 1200€   i masz papier z ich WKU       
    • Dzięki za odp. Najnowszy Office w wersji Home & Student. Opcja z RTX 4080 Super na pokładzie bardziej mi odpowiada. Pozwoliłem sobie wczytać koszyk z morele z zeszłego roku: https://www.morele.net/inventory/info/e12f63f5/ Rzuć proszę okiem na powyższy config. Jako CPU wybrałem wówczas Procesor Intel Core i5-13600K, 3.5 GHz, 24 MB, BOX (BX8071513600K), teraz zaproponowałeś Procesor AMD Ryzen 7 7700 AM5 OEM. Na co postawić? Co do mnie, chyba mam większą słabość do Intela, ale odłóżmy sentymenty na bok ; -). Przy wyborze nie kierujmy się też ceną (+/- 300-400zł różnicy mogę przełknąć), ale wydajnością oraz który z tych CPU lepiej będzie współpracować z Nvidią. Inne propozycje także mile widziane. Oczywiście zmiana CPU domagać się będzie zmiany MOBO. Rok temu pod Intela wybrałem: Płyta główna Gigabyte Z790 UD AX Przypomnę, że monitor, który GPU musi obsłużyć to niniejsza bestia: https://mi-home.pl/products/mi-curved-gaming-monitor-34 Dalej, potrzebuję SSD minimum 2T, zasilacz (czy 750W wystarczy, by udźwignąć kompa z peryferiami?), Pamięć Kingston Fury Renegade, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL32 (KF560C32RSK2-32) vs Pamięć Lexar ARES RGB DDR5 32GB (2x16GB) 6000MHz CL30 LD5BU016G-R6000GDLA, Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 5 140mm (SPC306) vs Chłodzenie procesora Arctic Freezer 36 Black, pozostaje kwestia dobrej obudowy i chłodzenia.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...