Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Fjubens napisał:

No tak, ale sprawdziłem to z ciekawości u siebie czy powidoki jakieś zostają w ogóle przy takich długich sesjach, bo w necie serio nie brakuje wpisów upraszczających dość mocno temat wypaleń do frazy: OLED nie jest do grania (bo jak wyżej 'wypalenie'), bywały tematy gdzie ktoś zastanawiał się nad OLEDem do Konsoli i nie było tam żadnych przesłanek ku temu żeby to miała być sytuacja taka, że użytkownik będzie grać w jedną grę Multi-Player w kółko i nic więcej, a i tak odradzali mu OLEDa.

A jak widać takich dylematów w kontekście tego typu scenariusza używania OLED nie brakuje. :) 
I8UaWHv.jpg

Szczerze? Jakbym wręcz nałogowo, to znaczy codziennie i po kilkanaście godzin męczył ciągle tę samą grę z elementami HUD, których nie da się wyłączyć/zakryć, to pewnie dalej nie miałbym oleda. 

Ja natomiast raz oglądam netflixa, później odpalę youtube, korzystam też z kilku gier na zmianę, więc wypalam matrycę względnie równomiernie. W takim mieszanym użyciu nie powinno być przez najmniej 3-4 lata żadnych problemów - jak myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja nie mam nowego Chińskiego panelu, którego pakują do G1 :) Z tego co czytałem to znacznie większa część produkcji 48 odbywa się w Korei gdzie jest starszy typ paneli :)  Moje oznaczenie to WBC/ONE/PJ (panel 3S3C z Paju )

A mam produkcję z kwietnia 2021 :)

Ale to wszystko jest tak masakrycznie zagmatwane. Mój TV według tego oznaczenia nie był produkowany z MMG - nie mam pojęcia co to znaczy.
W każdym razie panele nowego typu w C1/CX działają identycznie jak te stare (piksele będą działały w tym samym trybie i jest to bez znaczenia, jaka siedzi matryca) - tylko G1 jest przystosowany do osiągnięcia benefitów z nowego typu matrycy.. Więc czy ma to jakiekolwiek znaczenie czy matryca jest z chin czy korei? 

Kolejna sprawa to problemy tych "nowych" matryc evo z Chin.. Bo aktualnie tylko w chinach produkowane sa nowe matryce do Evo. Jeden z nich to różowa poświata na białym ekranie - ja tego nie mam.. Nie mam też efektu siatki które mają właśnie te panele.. Mam tylko bardzo delikatne "żaluzje" które nie sposób zobaczyć przy normalnym użytkowaniu TV. No i teraz pytanie... Czy więcej jest pożytku czy problemu z nowego panelu? :P

@Sheeneek ty masz możliwość wbicia się do menu serwisowego na TV nr3 ? :) jestem ciekawy jaki masz panel w tej sztuce 

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, acus231 napisał:

Ja nie mam nowego Chińskiego panelu, którego pakują do G1 :) Z tego co czytałem to znacznie większa część produkcji 48 odbywa się w Korei gdzie jest starszy typ paneli :)  Moje oznaczenie to WBC/ONE/PJ (panel 3S3C z Paju )

A mam produkcję z kwietnia 2021 :)

Ale to wszystko jest tak masakrycznie zagmatwane. Mój TV według tego oznaczenia nie był produkowany z MMG - nie mam pojęcia co to znaczy.
W każdym razie panele nowego typu w C1/CX działają identycznie jak te stare (piksele będą działały w tym samym trybie i jest to bez znaczenia, jaka siedzi matryca) - tylko G1 jest przystosowany do osiągnięcia benefitów z nowego typu matrycy.. Więc czy ma to jakiekolwiek znaczenie czy matryca jest z chin czy korei? 

Kolejna sprawa to problemy tych "nowych" matryc evo z Chin.. Bo aktualnie tylko w chinach produkowane sa nowe matryce do Evo. Jeden z nich to różowa poświata na białym ekranie - ja tego nie mam.. Nie mam też efektu siatki które mają właśnie te panele.. Mam tylko bardzo delikatne "żaluzje" które nie sposób zobaczyć przy normalnym użytkowaniu TV. No i teraz pytanie... Czy więcej jest pożytku czy problemu z nowego panelu? :P

@Sheeneek ty masz możliwość wbicia się do menu serwisowego na TV nr3 ? :) jestem ciekawy jaki masz panel w tej sztuce 

Na dzis dzien chyba lepiej ze masz z korei, poprostu brak problemow. Z nowych matryc tylko evo czyli G1 bedzie mial benefity, c1/cx juz nie bedzie mial zadnych, ale za to jak widac przyniosly sporo wad :(

Jak moge to menu servisowe sprawdzic? Tylko pilotem servisowym?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
27 minut temu, Sheeneek napisał:

Na dzis dzien chyba lepiej ze masz z korei, poprostu brak problemow. Z nowych matryc tylko evo czyli G1 bedzie mial benefity, c1/cx juz nie bedzie mial zadnych, ale za to jak widac przyniosly sporo wad :(

Jak moge to menu servisowe sprawdzic? Tylko pilotem servisowym?

Apką AnyMote Smart Remote na androida.. Tylko że trzeba mieć podczerwień w telefonie.
Wrzucam swój test Peppy.  Tak jak mówiłem - tam gridding może gdzieś jest ale trzeba się postarać żeby go zobaczyć :P Tylko teraz to się zastanawiam czy to nie jest już szukanie problemu na siłę xD
IMG-20210518-094512.jpg

IMG-20210518-095245.jpg

IMG-20210518-093912.jpg

IMG-20210518-094148.jpg

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie mam podczerwieni w telefonie. Nic, zamowilem servisowy pilot z amazona za jakies 20zl, jutro bedzie razem z X-Rite i1Display Pro Plus to popatrze co tam siedzi. Mam jeszcze 1.5 tygodnia zeby tv testowac i podjac decyzje co dalej.

Co do twojej sztuki ciezko doradzic, sam musisz zdecydowac czy ci to przeszkadza czy nie, mnie w moim drazni ale napewno nie az tak jak w nr1. Mysle ze jakby bylo pewne ze za kilka miesiecy wyeliminuja te problemy to sam bym sie nie zastanawial i zaczekal, ale to moze tak byc ze juz przez dluzszy czas oledy lg tak beda mialy wiec nie ma co kombinowac.

Wczoraj pogralem w TLoU2 na obydwu TV naraz (hdmi splitter) i w porownaniu do cx stary tv ma strasznie nienaturalne tony i koszmarny kontrast. Za to w kilku miejscach cx zdecydowanie zbyt bardzo przyciamnial cienie i ciemniejsze miejsca, lekko crushowal czern. Pod tym wzgledem C1 jest ponoc lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, Sheeneek napisał:

No wlasnie nie mam podczerwieni w telefonie. Nic, zamowilem servisowy pilot z amazona za jakies 20zl, jutro bedzie razem z X-Rite i1Display Pro Plus to popatrze co tam siedzi. Mam jeszcze 1.5 tygodnia zeby tv testowac i podjac decyzje co dalej.

Co do twojej sztuki ciezko doradzic, sam musisz zdecydowac czy ci to przeszkadza czy nie, mnie w moim drazni ale napewno nie az tak jak w nr1. Mysle ze jakby bylo pewne ze za kilka miesiecy wyeliminuja te problemy to sam bym sie nie zastanawial i zaczekal, ale to moze tak byc ze juz przez dluzszy czas oledy lg tak beda mialy wiec nie ma co kombinowac.

Wczoraj pogralem w TLoU2 na obydwu TV naraz (hdmi splitter) i w porownaniu do cx stary tv ma strasznie nienaturalne tony i koszmarny kontrast. Za to w kilku miejscach cx zdecydowanie zbyt bardzo przyciamnial cienie i ciemniejsze miejsca, lekko crushowal czern. Pod tym wzgledem C1 jest ponoc lepszy.

To dawaj znać jak dojdzie Ci pilot. Możesz zrobić jakiejś dobrej jakości foto z tego filmiku który kiedyś wysłałeś (peppa)? To sobie porównamy :) Takie delikatne szumy na foto gdzie widać jakby pixele to efekt foto, tego nie ma na żywo.
Z tego co piszesz to matryca trafiła Ci się fajna poza tym 1 defektem.. Jakieś pixele walnięte masz (chyba kiedyś pisałeś że 1, ale może się pomyliłem)? jakieś inne problemy?

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, acus231 napisał:

To dawaj znać jak dojdzie Ci pilot. Możesz zrobić jakiejś dobrej jakości foto z tego filmiku który kiedyś wysłałeś (peppa)? To sobie porównamy :) Takie delikatne szumy na foto gdzie widać jakby pixele to efekt foto, tego nie ma na żywo.
Z tego co piszesz to matryca trafiła Ci się fajna poza tym 1 defektem.. Jakieś pixele walnięte masz (chyba kiedyś pisałeś że 1, ale może się pomyliłem)? jakieś inne problemy?

W tym CX nie mam zadnych pixeli padnietych, to w nr2 bylo. Tu tak naprawde jest ok, jest ten grid ale duzo bardziej subtelny niz w poprzednich,  za to ma lekkie rozowienie bieli, i delikatne vinetowanie przy bokach 1cm. Bede testowal dalej.

Tu masz filmy z gridem ale slabo na wideo widac, na zywo bardziej zauwazalne, ale jak pisalem nie jest zle.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 minut temu, Sheeneek napisał:

W tym CX nie mam zadnych pixeli padnietych, to w nr2 bylo. Tu tak naprawde jest ok, jest ten grid ale duzo bardziej subtelny niz w poprzednich,  za to ma lekkie rozowienie bieli, i delikatne vinetowanie przy bokach 1cm. Bede testowal dalej.

Tu masz filmy z gridem ale slabo na wideo widac, na zywo bardziej zauwazalne, ale jak pisalem nie jest zle.

 

 

Faktycznie. Trochę widać ale nie jest źle. Na statycznej śwince albo na niebie obok świnki widać u Ciebie te paski ? 
Wiesz, takie mega precyzyjne zdjęcie jak to moje. Najlepiej w wysokiej rozdzielczości.

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak, delikatnie wiidac, tyle ze wlasnie na nr3 to bardziej jak kratownica wyglada, na nr1 i 2 byly praktycznie paski poziome tylko., w nr1 bardzo mocno widzialne. Co ciekawe nr 1 nie mial ani rozu ani vinetowania, nr2 mial vinetowanie tylko. A obecny malo widzialne paski/kratownica za to roz i vinetowanie :)

Wczesniej myslalem ze moze LG binuje ekrany i te slabsze pcha do CX bo juz konczyc je beda i tak, ale z tego co widze takie rozowienie i w G1 jest, tak samo w tym nowym sony master series.

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, Sheeneek napisał:

Tak, delikatnie wiidac, tyle ze wlasnie na nr3 to bardziej jak kratownica wyglada, na nr1 i 2 byly praktycznie paski., w nr1 bardzo mocno widzialne. Co ciekawe nr 1 niemial ani rozu ani vinetowania, nr2 mial vinetowanie tylko. A obecny malo widzialne paski/kratownica za to roz i vinetowanie :)

Wczesniej myslalem ze moze LG binuje ekrany i te slabsze pcha do CX bo juz konczyc je beda i tak, ale z tego co widze takie rozowienie i w G1 jest, tak samo w tym nowym sony master series.

Jakieś mega wyraźne zdjęcie/zdjęcia zrobisz ?

Wiesz co, to jest skomplikowany temat. Można by powiedzieć że pchają starsze panele też do C1 - tak jak u mnie jest jeszcze najnowszy (ale jednak jeszcze starego typu) panel z Korei.. No ale co to za różnica skoro oni obcinają metodologię działania nowych paneli z "evo" do dokładnie takiej jaka była do tej pory - żeby wszystkie w C1 i CX działały identycznie? Wydaje mi się że nowy panel w tym momencie to dodatkowy grinding i różowa poświata na białym.. A jest obcięty i działa dokładnie tak samo jak starszy panel. No, ponoć nowe panele mają lepszy banding ale moja sztuka z Paju ma akurat bardzo banding xd 

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Sheeneek napisał:

W tym CX nie mam zadnych pixeli padnietych, to w nr2 bylo. Tu tak naprawde jest ok, jest ten grid ale duzo bardziej subtelny niz w poprzednich,  za to ma lekkie rozowienie bieli, i delikatne vinetowanie przy bokach 1cm. Bede testowal dalej.

 

Jak mam być szczery to nie jest zła sztuka i ja bym ją raczej zostawił. Wiadomo że w 100% nie trafiła Ci się igła ale jest nieźle inni by się zabijali pewnie żeby tylko taki panel trafić no ale oczywiście decyzja należy do Ciebie bo to Ty masz być zadowolony ?

Godzinę temu, Sheeneek napisał:

Tak, delikatnie wiidac, tyle ze wlasnie na nr3 to bardziej jak kratownica wyglada, na nr1 i 2 byly praktycznie paski poziome tylko., w nr1 bardzo mocno widzialne. Co ciekawe nr 1 nie mial ani rozu ani vinetowania, nr2 mial vinetowanie tylko. A obecny malo widzialne paski/kratownica za to roz i vinetowanie :)

Wczesniej myslalem ze moze LG binuje ekrany i te slabsze pcha do CX bo juz konczyc je beda i tak, ale z tego co widze takie rozowienie i w G1 jest, tak samo w tym nowym sony master series.

Dokładnie tak jak mówisz, nie ma co kombinować bo nie wiadomo co dalej będzie. Mój CX jest jeszcze z czasu jak matryce były produkowane w Koreańskich fabach a ludzie chcieli tańszych OLED'ów no to mają ale z Chin bo LG zainwestowało w nowy proces i fabryki. 

5 godzin temu, acus231 napisał:


Wrzucam swój test Peppy.  Tak jak mówiłem - tam gridding może gdzieś jest ale trzeba się postarać żeby go zobaczyć :P Tylko teraz to się zastanawiam czy to nie jest już szukanie problemu na siłę xD
 

Dobrze to u Ciebie wygląda z 1.2m wątpię żebyś podczas normalnego oglądania lub grania był w stanie coś wyłapać. No chyba że z nudy i na siłę zaczniesz szukać jakiś problemów to pewnie coś tam znajdziesz do czego można się przyczepić. Nie ma co cudaczyć, kupiłeś w bardzo dobrej cenie najlepszy ekran na jaki obecnie pozwala technologia i cieszą się z zakupu nowego sprzętu ?.

Edytowane przez azgan
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ktoś na pewnym forum wrzucił film na którym widać grinding.. Zrobiłem print screena, polecam sobie odpalić to foto w małym okienku i poruszać na ekranie :D Ja widzę trochę te pasy u siebie xd. Jak jest u was :P  Ciekawe czy da się tego w ogóle nie widzieć na oledzie :D Widać to lepiej niż na białym

grid.png

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, acus231 napisał:

Ja nie mam nowego Chińskiego panelu, którego pakują do G1 :) Z tego co czytałem to znacznie większa część produkcji 48 odbywa się w Korei gdzie jest starszy typ paneli :)  Moje oznaczenie to WBC/ONE/PJ (panel 3S3C z Paju )

A mam produkcję z kwietnia 2021 :)

Ale to wszystko jest tak masakrycznie zagmatwane. Mój TV według tego oznaczenia nie był produkowany z MMG - nie mam pojęcia co to znaczy.
W każdym razie panele nowego typu w C1/CX działają identycznie jak te stare (piksele będą działały w tym samym trybie i jest to bez znaczenia, jaka siedzi matryca) - tylko G1 jest przystosowany do osiągnięcia benefitów z nowego typu matrycy.. Więc czy ma to jakiekolwiek znaczenie czy matryca jest z chin czy korei? 

Kolejna sprawa to problemy tych "nowych" matryc evo z Chin.. Bo aktualnie tylko w chinach produkowane sa nowe matryce do Evo. Jeden z nich to różowa poświata na białym ekranie - ja tego nie mam.. Nie mam też efektu siatki które mają właśnie te panele.. Mam tylko bardzo delikatne "żaluzje" które nie sposób zobaczyć przy normalnym użytkowaniu TV. No i teraz pytanie... Czy więcej jest pożytku czy problemu z nowego panelu? :P

@Sheeneek ty masz możliwość wbicia się do menu serwisowego na TV nr3 ? :) jestem ciekawy jaki masz panel w tej sztuce 

Wszystko się zgadza ale na to wpływu i tak już nie mamy. Było wiadomo że wraz z tańszymi OLED'ami zajdą jakieś zmiany w procesie produkcji bo przecież LG dokładać do interesu nie będzie. To samo czeka nas z MicroLED wspomnisz moje słowa ?

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Sheeneek napisał:

Kupujesz??

Nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, azgan napisał:

Wszystko się zgadza ale na to wpływu i tak już nie mamy. Było wiadomo że wraz z tańszymi OLED'ami zajdą jakieś zmiany w procesie produkcji bo przecież LG dokładać do interesu nie będzie. To samo czeka nas z MicroLED wspomnisz moje słowa ?

Po prostu Oled staje się powoli produktem kierowanym dla zwykłego odbiorcy a nie techmaniaka czy miłośnika bezkompromisowej jakości obrazu. Klient masowy nie jest wymagający, nie analizuje każdego filmu Vincenta czy odpala namiętnie obrazy i filmy testowe żeby dopatrzeć się niedoróbek w jego telewizorze, więc producent może zaoszczędzić na procesie produkcji i kontroli jakości. Jakby wszyscy byli tak wybredni jak my na forum ? to by musieli się bardziej przykładać bo by im towar nie schodził.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, eragorin napisał:

 to by musieli się bardziej przykładać bo by im towar nie schodził.

Mi dlatego nie szkoda ich wogole gdy wymieniam tv po kilka razy. Jakby sie postarali nie trzeba bylo by...

Jedynie mi szkoda mojego czasu i ciaglego pakowania i rozpakowywania tego koromysla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Ogider napisał:

https://www.displayspecifications.com/en/news/577d593

 

AUO’s 32-inch UHD 4K inkjet printing OLED panel is driven by oxide backplane and offers industry-leading ultra-high frame rate of 144Hz with 4K 140 PPI resolution.

Cena zapewne będzie zaporowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, ODIN85 napisał:

 

Odin co ty za fachowe recenzje wrzucasz, przeciez to jakas porazka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

trochę pokaz siły. 4000$ i widać niedopracowanie ale mam nadzieję, że coś się ruszy w tym kierunku. Wykresy wyżej imponujące.

Noga monitora śmieszna. Półokrąg.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa na OLEDA muszę poczekąć jeszcze 1-2 dni, bo paczka dzisiaj doszła w takim stanie ze nie odebrałem jej od kuriera nawet - centralnie na srodku kartonu była dziura wielkości jabłka :E 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...