Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, ODIN85 napisał:

Za drogo.

Nikt nic nie ma fajnego do 3k?

3K na Atmosa? no to na wzmacniacz możesz się szarpnąć ;) 

Skoro 3K kosztuje sam wzmacniacz pod atmosa, to co chcesz kupić za sprzęt aby grał tańczył i spiewał w tej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

Ale ja nie szukam,tylko pytam czy jakiś użytkownik mógłby Ci coś polecić bo to ma w domu?

 "Ale ja nie szukam, tylko pytam czy jakiś użytkownik mógłby Ci coś polecić bo TYLKO to ma w domu?"

 

Zjadłeś jeden wyraz i spację ;). To miałeś na myśli? Chyba że chcesz Subwoofer, to może podepnij tylko suba do TV? :) 2-3K kosztuje coś przyzwoitego.

 

Ten z zestawu Jamo 1 x subwoofer S808 - NIE WIEM, może być najsłabszym ogniwem, bo wiesz, wzmacniacz i głośnik w środku a tanio ;) 

EDIT< jednak lipa tcohę z aktywnymi, coś było pod Atmosa ciekawego ale nie pamiętam co, a to jest drogie ;D

https://www.infoaudio.pl/artykul/1422,canton-gle-496-2-active-bt-dm5-laczac-kino-z-muzyka

https://allegro.pl/oferta/bezprzewodowe-kolumny-podlogowe-canton-smart-gle-9-10467190543

 

A gdzie reszta kolumn ;) 

Ale suba już nie trzeba ?

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, ODIN85 napisał:

No ale co słyszę to każdy zachwycony taką belką.

Jak spotkam kiedyś belkę, która nie skupia się tylko na waleniu z SUBA aby zamaskować swoją beznadziejną jakość to dam znać. Ale nie gwarantuję, że prędko to nastąpi. Generalnie większość belek ma potencjał TV tylko głośniki skierowane są np prosto do Ciebie i nie potrzebują reflektora ;) A ten masz w nodze C1 48 ;) 

https://www.amazon.com/TV-Speaker-Passive-Amplifier-Set/dp/B01D0H1ILY

https://www.amazon.com/Speaker-Sound-Enhancer-Alternative-Installed/dp/B07KWJCJCS

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze żeby nie było,

Słyszałem że to jest super, ale nie do konca do muzyki. Czyli tak.... no nie wiem, jak ma być super a nie potrafi grać ale co tam:

https://www.ceneo.pl/96610888

 

I to ponoć jest też spoko:

https://sennheiser.pl/o/soundbar-ambeo

 

Osobiście wolałbym jednak JAMO :) 

 

No i oczywiście 90% wypowiedzi o super wypaśności podczas sponsorowanych recenzji dotyczy porównania do TV. Jakiegoś TV.. W najlepszym wypadku do belki innej firmy. Nigdy do normalnego KD ot chociażby takiego na JAMO. A te JAMO wieszasz na ścianę i nawet na glebie stać nie musi nic. Wzmacniacz nie musisz mieć pod TV czy obok , może być na zupełnie innej ścianie na jakiejś komodzie czy regale. nvm..

 

Satelity też wieszasz, a sufity z odbicia masz jak lubisz i chcesz zapewne ;)  Sub gabarytem wygląda jak gumowiec, zmieści się raczej wszędzie.

 

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka Atmosa w belce to nie ma pojęcia czym jest Atmos. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ogider napisał:

@Minciu @sideband dajcie znać po testach czy nadal byście myśleli o jakimś top lcd monitorze czy już bez powrotu do lcd ;)

Jeszcze nie wytestowałem do końca bo nie ma czasu i w sumie nie ma pośpiechu. Jutro dopiero kabel hdmi2.1 podepne pod kompa, ale już filmy 4k 60fps robią robotę, ale HDR nie robi jakoś większego wrażenia, ponieważ i tak OLED ma konkretny kontrast. Wiadomo wieczorem przepaść jeżeli chodzi o czerń i nawet VA z kontrastem 4000:1 przy oledzie to mleko :szczerbaty:

Śmigam na podświetleniu na zero :szczerbaty: Jak kogoś interesuje pobór mocy to pobiera średnio 42-44W podczas oglądania filmów. Czarne tło 38W, a białe 59w i nawet na zero wypalarka odpowiednia ?

Zaskoczyły mnie głośniki i nawet przyzwoity bass potrafią wygenerować.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy oswietleniu na 0 to bedziesz mial z 80 nitow albo i mniej. Nie za ciemno troche?

Jutro az z ciekawosci podepne kolorymetr i sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sideband napisał:

i nawet na zero wypalarka odpowiednia ?

 

na 0 wypalarka? chyba coś masz wrażliwy wzrok :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sideband napisał:

Śmigam na podświetleniu na zero :szczerbaty: Jak kogoś interesuje pobór mocy to pobiera średnio 42-44W podczas oglądania filmów. Czarne tło 38W, a białe 59w i nawet na zero wypalarka odpowiednia ?

ładnie. Mój starożytny 32" tv monitor jedzie 75W. 

Jedziesz na pełnym ekranie czy robisz custom res?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samsungu wygląda to fajnie, ale na Oledzie jest szczękoziws.. 

Przejabana sprawa, bo co kupić następnego do salonu jak ma być 75-85cala... 

 

Co trzeba zrobić, żeby nie było przymusi wciskania w Windowsie HDR odpalając filmik z YT w HDR? Żeby jakiś automat sam wbijał HDR jak jest materiał HDR. ??

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się tak da. Może w w11 będzie wreszcie poprawione.

mam nawet iso..ale nie sprawdzałem jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Ogider napisał:

@Minciu @sideband dajcie znać po testach czy nadal byście myśleli o jakimś top lcd monitorze czy już bez powrotu do lcd ;)

Jest problem, co zrobić z ekranem w salonie. Q80R 65" ? :P 

Top LCD? Monitor? Wpierw pokaż mi coś na poziomie tego Samsunga chociaż. Jak nie ma to nie mamy o czym rozmawiać ? 

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie:  do rozdzielczości 4k 120hz potrzebuję kabla 2.1 czy wystarczy 2.0b ?  Mam tylko opcję 4k 60hz w 48C1 :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDMI 2.1

Odpal wpierw 4K w UltrHD. Wyłacz i włącz TV i zobacz czy Ci się to pojawi:

(jest szansa że na krótkim HDMI 2.0 zaskoczy)

 

image.png.f8f59236df397a496cd8522328c8538f.png

Edytowane przez Minciu
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Minciu napisał:

Jest problem, co zrobić z ekranem w salonie. Q80R 65" ? :P 

Top LCD? Monitor? Wpierw pokaż mi coś na poziomie tego Samsunga chociaż. 

ja jadę na KD-85XG8596 ze względu na wielkość-cenę (troszkę poniżej 9k brałem). Pozbyłem się projektora. Ale obawiam się jak kupię monitor tv oled to będzie kusiło wywalić i wstawić 77" :D

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Minciu napisał:

HDMI 2.1

 

 

Dzięki. Chyba działa nawet na 2.0 :D  W panelu nvidia było maks 60hz ale przez windows poszło 120hz . Tylko chyba i tak potrzebuję lepszego kabla ponieważ dźwięk co chwile przerywa :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem Badów na trzy kolory.

Szukałem nierównomierności, na 25% nierównomierność udało mi się stwierdzić dopiero przy teście na płynność ruchu, tak żeby podążać wzrokiem za prostokątami i wyłapać coś na styl DSE, ale ledwo ledwo ledwo widoczne na 25%.

Szukałem testu z niższym procentem, coś na YT jest. Dałem aparat nad TV, zdjęcie całe prześwietlone i coś tam powiedzmy że widać z tych pasów pionowych. 

Jak co SPACJA wyłącza i włącza widok HUD/Menu, a po lewej mamy opcje regulacji testów:

https://www.eizo.be/monitor-test/

 

Jeśli mam kupić lepszy LCD od OLEDa, to chyba musiałbym być upośledzony, psychiczny aby stwierdzić że jakikolwiek LCD wypadnie lepiej.

Jeśli miałbym kupić Projektor i pluć na takiego OLEDa, to również znaczyłoby że mam z czymś problem ;-) 

 

b8baaa2fac169.jpg

2 minuty temu, War_MachinE napisał:

Dzięki. Chyba działa nawet na 2.0 :D  W panelu nvidia było maks 60hz ale przez windows poszło 120hz . Tylko chyba i tak potrzebuję lepszego kabla ponieważ dźwięk co chwile przerywa :P 

nie przenosi pasma stabilnie, wymiana ;) Zdecydowanie. Albo na razie ustaw 8bit zamiast 10bit na kilka dni az wymeinisz kabel.

13 minut temu, Ogider napisał:

ja jadę na KD-85XG8596 ze względu na wielkość-cenę (troszkę poniżej 9k brałem). Pozbyłem się projektora. Ale obawiam się jak kupię monitor tv oled to będzie kusiło wywalić i wstawić 77" :D

VA smuży, jest mniej ostry na takich ulicznych spacerach. Tęskniłem za ostrością TNki, a tutaj jest jeszcze lepiej. Coś jak TNka goniona migotaniem podświetlania. Tylko że TNka w takiej postaci jest nie użyteczna.

Strefy robią dobrą robotę do czasu, aż nie masz zmiksowanych dużej ilości elementów jasnych i ciemnych. Puszczasz ten filmik co wyżej wrzuciłem i bez problemu zobaczysz róznicę VA vs OLED. 

Posiedziałem kilka godzin przed ekranem, efekt denka powoli zanika. 

Windows w trybie HDR zrobił mi różowy znacznik do tekstu. Pierdykam ;D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Minciu napisał:

 

 

Co trzeba zrobić, żeby nie było przymusi wciskania w Windowsie HDR odpalając filmik z YT w HDR? Żeby jakiś automat sam wbijał HDR jak jest materiał HDR. ??

 

Nie da rady ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48" 4K to 4x FHD 24". Ten sam rozmiar pixela. Ale czcionki jakieś takie ostre się wydają. Wsadzam nos w ekran a nie są kwadratowate. Coś TV poprawia po swojemu czy jak? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ODIN85 napisał:

To jeszcze tylko pepa czy pasów nie masz?

Jakich pasów?

29 minut temu, Ogider napisał:

ja jadę na KD-85XG8596 ze względu na wielkość-cenę (troszkę poniżej 9k brałem). Pozbyłem się projektora. Ale obawiam się jak kupię monitor tv oled to będzie kusiło wywalić i wstawić 77" :D

 

Odpal to na LCD aby wyglądało jak na OLED ;) Podówjna matryca jedynie jakoś by ogarneła może ;) 

 

 

 

Ale tego to już nie ma szans, nie wiem czy to kwestia ustawień czy oleda, ale tutaj gwiazdki to kreski jak się ruszają.  :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sheeneek napisał:

Przy oswietleniu na 0 to bedziesz mial z 80 nitow albo i mniej. Nie za ciemno troche?

Jutro az z ciekawosci podepne kolorymetr i sprawdze.

Chyba mniej nawet dla mnie w sam raz nawet w dzień. Od lat jadę na ~60nitów czy to TV czy Monitor :szczerbaty: A samą jakieś nastawy do tych TV, bo tutaj nie ma presetów do bieli tylko płynna regulacja od zimnego do ciepłego. Ale na oko wydaje mi się, że 30 ciepłe jest ok , a HDR 20 ciepłe ok.

Godzinę temu, dawidoxx napisał:

na 0 wypalarka? chyba coś masz wrażliwy wzrok :E 

Białe tło wieczorem wypalarka robi za niezłą żarówe nawet na zero i w tym sensie wypalarka. HDR wieczorem na zero też neony i tego typu bajery kują po oczach.

Może urodziłem się wampirem ?

Godzinę temu, Ogider napisał:

Jedziesz na pełnym ekranie czy robisz custom res?

Tak jak pisałem jeszcze nie podłączałem do kompa :szczerbaty:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ODIN85 napisał:

Teraz tylko brakuje belki z Atmosem.

Może ktoś ma coś godnego polecenia?

Pojedź do hennepina i posłuchaj jak to gra a będziesz wiedział np. który tylko później żebyś znowu nie był zdziwiony jak z tymi głośnikami z TV dopóki sam sobie nie kupiłeś ?

7 godzin temu, Minciu napisał:

Chociaż muszę przyznać, że głośniki z tego LG nie są najgorsze. Raczej lepsze niż w Samsungach, nawet na pewno. Muszę jeszcze posłuchać dłużej niż kilkanaście sekund i porównać do tych stojących obok. Ale te wpierw muszę podłączyć, bo od pół roku stoją nie używane.. Możliwe że to kwestia wielkości pomieszczenia, bo tutaj jest ciasno względem salonu. Dodatkowo podstawa LG rubi tutaj za kierunkowanie głosu odbijając dźwięk bardziej do widza niż prosty blat wycelowany w sufit. 

 

Już dawno o tym pisałem ale te głośniki nie mają startu do dobrej belki z subwooferem. Te głośniki z TV są dobre na tle innych głośników z TV lub tanich belek.

4 godziny temu, sideband napisał:

 

Zaskoczyły mnie głośniki i nawet przyzwoity bass potrafią wygenerować.

Jak na wbudowane w TV grają zaskakująco dobrze. Rok temu już o tym pisałem a nawet wcześniej jak miałem jeszcze B9 tylko mało kto dawał temu wiarę a teraz ludzie sobie pokupowali takie sprzęty i "zaskoczenie" ?

Edytowane przez azgan
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Minciu napisał:

48" 4K to 4x FHD 24". Ten sam rozmiar pixela. Ale czcionki jakieś takie ostre się wydają. Wsadzam nos w ekran a nie są kwadratowate. Coś TV poprawia po swojemu czy jak? :) 

Zasługa połyskliwej matrycy przez to masz bardziej krystaliczny obraz a to też swoje robi. 

2 godziny temu, Minciu napisał:

 

VA smuży, jest mniej ostry na takich ulicznych spacerach. Tęskniłem za ostrością TNki, a tutaj jest jeszcze lepiej. Coś jak TNka goniona migotaniem podświetlania. Tylko że TNka w takiej postaci jest nie użyteczna.

Strefy robią dobrą robotę do czasu, aż nie masz zmiksowanych dużej ilości elementów jasnych i ciemnych. Puszczasz ten filmik co wyżej wrzuciłem i bez problemu zobaczysz róznicę VA vs OLED. 

Posiedziałem kilka godzin przed ekranem, efekt denka powoli zanika. 

 

Zgadza się i widzisz dochodzisz sam do podobnych wniosków o których pisałem już przy B9 ?

Cieszy za to że kolejna osoba teraz to potwierdza.

2 godziny temu, Minciu napisał:

Na samsungu wygląda to fajnie, ale na Oledzie jest szczękoziws.. 

Przejabana sprawa, bo co kupić następnego do salonu jak ma być 75-85cala... 

 

 

Posiedzisz dłużej na OLED'zie i jeszcze się okaże że do LCD nie ma już powrotu i jednak QLED to nie ta sama liga ?

OLED 77-88 cali fajna rzecz tylko swoje kosztuje 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Minciu napisał:

Jeśli mam kupić lepszy LCD od OLEDa, to chyba musiałbym być upośledzony, psychiczny aby stwierdzić że jakikolwiek LCD wypadnie lepiej.

Jeśli miałbym kupić Projektor i pluć na takiego OLEDa, to również znaczyłoby że mam z czymś problem ;-) 

Nic dodać nic ująć mam podobne przemyślenia na ten temat ?

Cieszę się że trafiła się dobra sztuka od strzała i jesteś zadowolony.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.06.2021 o 21:56, sideband napisał:

Póki co żaden piksel nie dziabnięty na 48".

Banding jeden pasek taki wąziutki po lewej stronie ledwo widoczny na niskich poziomiach szarości, ale to trzeba zapodać czyszczenie i trochę wygrzać dziada to może zniknie całkowicie.

Z takim fartem w loterii to warto pomyśleć o totolotku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...