Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, azgan napisał:

Moja gra wyraźnie lepiej niż te głośniki z TV gdyby tak nie było to poleciałby zwrot jeszcze tego samego dnia którego kupiłem. hennepina zestaw też gra dużo lepiej i jego wrażenia są podobne do moich więc tutaj mamy inne zdanie na ten temat ?.

Ale to ciągle vs TV, albo belka vs belka ;) 

 

Masz może słuchawki? Jak nie to kup np te: https://www.q21.pl/hifiman-he400se.html - Dobra cena za elektrostaty, premierowa oferta. I porównaj to co słyszysz ze słuchawek vs belka. 

Bo ja słyszę różnicę nawet między elektrostatami a AKG702 na zwykłych przetwornikach membranowych: https://muzyczny.pl/129124_AKG-K-702-62-Ohm-suchawki-otwarte-referencyjne.html Dzięk jest jakiś taki inne, a z plastików telewizyjnych on jest jeszcze dużo bardziej inniejszy ;) 

 

I o ile różnica między słuchawkami jest dość dyskretna, tak belka oraz TV bardzo daleko są od takich słuchawek. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belka zagra lepiej to na pewno, zacznijmy od tego ze głośniki w dzisiejszych TV są umieszczone niezgodnie z zasada dobrego ubioru dźwięku gdzie głośnik powinien być skierowany w stronę słuchacza a nie w dół i generować odbicia razem z masa zniekształceń i innych niepotrzebnych efektów. Ja rozumiem ze taki dźwięk wystarczy do niedzielnego oglądania TV lub nawet oglądania od po prostu żeby było cos słychać ale jakościowo to jest low end i tylko gorzej będzie grało jakieś chińskie badziewie z aliexpress za 1 cent.

Tak samo jak kupowanie belki która musi mieć Atmosa, już pomijam ze dziś każda belka która ma dekoder AC3 poradzi sobie tak samo jak ta która ma logo Atmos bo aby Atmos miał sens to głośniki efektowe musza być nad słuchaczem, nie żadne tam odbicia czy "znaczek na wyświetlaczu". To tak jakby kupić słuchawki i pisać ze ma się kino domowe bo się na wzmacniaczu świeci Dolby czy DTS.

Rozumiem ze komuś dźwięk może odpowiadać, ze nie ma wygórowanych wymagań ale przestańmy przede wszystkim oszukiwać samych siebie.

Wracając jeszcze na chwile do dźwięku z głośników w TV to mamy tutaj rozwiązanie w OLED'a gdzie głośniki mamy bezpośrednio za ekranem i mimo ze ekran ten nie jest "transparetny" to gra to nadzwyczaj dobrze... jak na TV ale nadal ostatnim TV z naprawdę dobrym dźwiękiem jaki słyszałem tylko w porównaniu do belki były TV Sony z głośnikami montowanymi po bokach:

Buy Sony BRAVIA KD-65X9004A X Series 4K 164 cm (65) 3D Smart (Ultra HD) LED  Television Online at Best Price in India - Snapdeal

to było 7 lat temu

 

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Minciu napisał:

Ale to ciągle vs TV, albo belka vs belka ;) 

 

Masz może słuchawki?

Mam nawet nie jedne i nadal wolę grać z dźwiękiem 5.1

29 minut temu, Minciu napisał:

 

I o ile różnica między słuchawkami jest dość dyskretna, tak belka oraz TV bardzo daleko są od takich słuchawek. 

Mam zupełnie inne wrażenia odsłuchowe z gier i filmów zdecydowanie wolę soundbar z subwooferem + tylnie głośniki oczywiście z wyjątkami od reguły 

10 minut temu, kadajo napisał:

Belka zagra lepiej to na pewno, zacznijmy od tego ze głośniki w dzisiejszych TV

I tak jest bo mam porównanie ?

Te z OLED'a LG grają bardzo dobrze na tyle innych TV ale na tym koniec "popisów". 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie piszę o przestrzenności dźwięku a o jakości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Minciu napisał:

Ale ja nie piszę o przestrzenności dźwięku a o jakości. 

Ekspertem w tej dziedzinie nie jestem ale bez problemu mogę Ci powiedzieć gdzie bardziej (lepiej) mi się gra lub ogląda filmy. Słuchawki stereo JBL mam do słuchania muzyki bo grajbelka się do tego nie nadaje ale w pozostałych warunkach wolę dźwięk z głośników 5.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Minciu napisał:

Ale ja nie piszę o przestrzenności dźwięku a o jakości. 

Porównanie słuchawek do kolumny stand alone jest moim zdaniem błędem. To kompletnie dwie różne szkoły słuchania i tutaj bardzo dużą role grają preferencje. Niektórzy nie lubią słuchawek i są tacy co siedzą ciągle w słuchawkach ale zgodzę się ze słuchawki, szczególnie te dobre jakością dźwięku gniota większość systemów audio, a belki to już w 100%.
Ale powtarzam to są dwie różne szkoły słuchania i uważam ze nie powinno się ich porównywać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, lukadd napisał:

@Minciu odpal sobie kiedyś taką gierkę jak Tetris Effect z HDR i porównaj do qleda .

Na OLED'zie w nocy te gwiazdy, efekty cząsteczkowe na czarnym tyle wgniatają w fotel i te rozbłyski światła z cudnymi kolorami. Świetna gra, również polecam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kadajo napisał:

Porównanie słuchawek do kolumny stand alone jest moim zdaniem błędem. To kompletnie dwie różne szkoły słuchania i tutaj bardzo dużą role grają preferencje. Niektórzy nie lubią słuchawek i są tacy co siedzą ciągle w słuchawkach ale zgodzę się ze słuchawki, szczególnie te dobre jakością dźwięku gniota większość systemów audio, a belki to już w 100%.
Ale powtarzam to są dwie różne szkoły słuchania i uważam ze nie powinno się ich porównywać.

No przecież nie napiszę, żeby azgan kupił sobie jakieś dwie kolumny czy dwa monitory aby powiedział, czy dźwięk z jego beli jest OK, czy jednak nie ;) Zaproponowałem słuchawki bo tutaj można dostać jakość bez worka pieniędzy jeszcze ;) 

Problem jest taki, że jak Azdan pisze, belka nie nadaje się do słuchania muzyki. Co sugeruje, że jej jakość jest tragiczna. Bo jeżeli weźniemy sobie przykładowo 4-6 kolumn/monitorów nawet takich Jamo, to zarówno filmy jak i muzyka będą miały odpowiedni poziom. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wypowiedziach azgana wyraźnie widać ze jakość belki w zupełności mu wystarcza i ze zdecydowanie woli słuchać "otwartego" dźwięku niż słuchawek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Minciu napisał:

No przecież nie napiszę, żeby azgan kupił sobie jakieś dwie kolumny czy dwa monitory aby powiedział, czy dźwięk z jego beli jest OK, czy jednak nie ;) Zaproponowałem słuchawki bo tutaj można dostać jakość bez worka pieniędzy jeszcze ;) 

Nie kupię bo i tak nie mam miejsca gdzie tego w stawić a w tym moim pokoiku do grania jestem już zawalony sprzętem. Więc możliwości są u mnie dwie albo głośniki albo słuchawki i tak gram lub oglądam filmy i jestem zadowolony więc nie czuję potrzeby coś zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie nie jestem głośnikowy, bo jadę prawie zawsze na słuchawkach. No, ale mam jakieś głośniki dla porównania.

I np. takie miniaturki jak Denon Ceol Carino to z 3 razy rozkładają na łopatki to co jest wbudowane w C9 :E

Denon-Ceol-Carino-Einstieg.jpg?fit=970,6

 

A do TV do okazjonalnego słuchania mam podłączone zwykłe Microlaby 5c. Jakoś kilka razy dzieciakowi w różnych odstępach czasowych robiłem żarciki i przełączałem na dźwięk TV, aby usłyszał tego Atmosa :E

Za każdym razem po kilkunastu sekundach był krzyk na całą chatę co ja mu popsułem z dźwiękiem :E

No, ale jest lipa, nie da się tego słuchać na dłuższą metę, szczególnie, że ja mam wysokie sufity na chacie i ten dżwięk już totalnie będzie nijaki i plastikowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kadajo napisał:

Po wypowiedziach azgana wyraźnie widać ze jakość belki w zupełności mu wystarcza i ze zdecydowanie woli słuchać "otwartego" dźwięku niż słuchawek :)

I słuchawek też. W zależności co tam słucham, oglądam lub gram ?

3 minuty temu, lukadd napisał:

Ja ogólnie nie jestem głośnikowy, bo jadę prawie zawsze na słuchawkach. No, ale mam jakieś głośniki dla porównania.

I np. takie miniaturki jak Denon Ceol Carino to z 3 razy rozkładają na łopatki to co jest wbudowane w C9 :E

Denon-Ceol-Carino-Einstieg.jpg?fit=970,6

 

A do TV do okazjonalnego słuchania mam podłączone zwykłe Microlaby 5c. Jakoś kilka razy dzieciakowi w różnych odstępach czasowych robiłem żarciki i przełączałem na dźwięk TV, aby usłyszał tego Atmosa :E

Za każdym razem po kilkunastu sekundach był krzyk na całą chatę co ja mu popsułem z dźwiękiem :E

No, ale jest lipa, nie da się tego słuchać na dłuższą metę, szczególnie, że ja mam wysokie sufity na chacie i ten dżwięk już totalnie będzie nijaki i plastikowy.

Z wbudowanych głośników w TV to od OLED'ów LG grają lepiej tylko OLED'y SONY np. A90J lub Panasonic JZ2000 ale porównaj sobie ceny ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lukadd napisał:

A do TV do okazjonalnego słuchania mam podłączone zwykłe Microlaby 5c. Jakoś kilka razy dzieciakowi w różnych odstępach czasowych robiłem żarciki i przełączałem na dźwięk TV, aby usłyszał tego Atmosa :E

Za każdym razem po kilkunastu sekundach był krzyk na całą chatę co ja mu popsułem z dźwiękiem :E

No, ale jest lipa, nie da się tego słuchać na dłuższą metę, szczególnie, że ja mam wysokie sufity na chacie i ten dżwięk już totalnie będzie nijaki i plastikowy.

No o to mi chodzi, czy są belki które grają lub TV czy nie ma?

W salonie ostatnio łączyłem się po BT z DACkiem do konfiguracji i też z miejsca żona stojac w kuchni pytała co zrobiłem z głosem. Tak BT. U mnie DAC w pokoju spięty jest z TV po BT, bo jak na razie tylko tak da się sterować głośnością z jednego pilota. 

Jakby przerysować tą różnicę, to trochę jakbym otworzył dwie grające pocztówki i uznał że mam stereo. Kolejne dwie położył za sobą i mam 4.0. Z 8 pocztówek byłoby już 8.0 i na prawdę dźwięk otaczałby mnie z każdej strony :) Tylko, że ta ilość ni jak przekładałaby się na jakość. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Minciu napisał:

No o to mi chodzi, czy są belki które grają lub TV czy nie ma?

 

Są 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, azgan napisał:

Są 

Czyli taki Pink Floyd z trasy "Pulse" (dźwięk zapisany w formacie Dolby Digital 5.1) brzmi tam na prawdę super ? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Minciu napisał:

Czyli taki Pink Floyd z trasy "Pulse" (dźwięk zapisany w formacie Dolby Digital 5.1) brzmi tam na prawdę super ? :) 

Do słuchania muzyki się nie nadają. Do muzyki tylko słuchawki stereo lub kolumny. Ja o filmach i grach pisałem. Daleko nie szukając np. ten model z tamtego roku. 

Bardzo dobra graj belka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Minciu napisał:

No o to mi chodzi, czy są belki które grają lub TV czy nie ma?

W salonie ostatnio łączyłem się po BT z DACkiem do konfiguracji i też z miejsca żona stojac w kuchni pytała co zrobiłem z głosem. Tak BT. U mnie DAC w pokoju spięty jest z TV po BT, bo jak na razie tylko tak da się sterować głośnością z jednego pilota. 

Jakby przerysować tą różnicę, to trochę jakbym otworzył dwie grające pocztówki i uznał że mam stereo. Kolejne dwie położył za sobą i mam 4.0. Z 8 pocztówek byłoby już 8.0 i na prawdę dźwięk otaczałby mnie z każdej strony :) Tylko, że ta ilość ni jak przekładałaby się na jakość. 

 

 

Ja na przykład, pomijając na chwile ograniczenia miejsca aby sensownie wykorzystać Atmosa/DTS X i zachować ta sama jakość dźwięku jaka teraz mam w swoim systemie 5.1 na sam Ampliuner musiałbym wydać około 17 tys. zl patrząc na dzisiejsze ceny i szczerze tylko dla Atmos'a jest to dla mnie kompletnie nieopłacalne do efektów jakie dostane. Żeby zrobić upgrade musialbym przejść na system końcówka mocy+procesor wiec te 17 tys już mogę pomnożyć razy 2 i ... już dalej nawet nie chce mi się wyliczać bo aż głowa boli od cen :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, azgan napisał:

Do słuchania muzyki się nie nadają. Do muzyki tylko słuchawki stereo lub kolumny...

https://hdtvpolska.com/dolby-atmos-muzyka-koncerty-dolby-ama-2019/

Ale w przypadku koncertów nagrywanych specjalnie pod dźwiek przestrzenny nie powinno być problemu z czerpaniem przyjemności z belek z Atmosem :) Jeżeli jest tam jakość nie plastik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Ja na przykład, pomijając na chwile ograniczenia miejsca aby sensownie wykorzystać Atmosa/DTS X i zachować ta sama jakość dźwięku jaka teraz mam w swoim systemie 5.1 na sam Ampliuner musiałbym wydać około 17 tys. zl patrząc na dzisiejsze ceny i szczerze tylko dla Atmos'a jest to dla mnie kompletnie nieopłacalne do efektów jakie dostane. Żeby zrobić upgrade musialbym przejść na system końcówka mocy+procesor wiec te 17 tys już mogę pomnożyć razy 2 i ... już dalej nawet nie chce mi się wyliczać bo aż głowa boli od cen :E

A że chore ceny potrafią być to inna sprawa. Ten wyżej przytoczony przykład od Samsunga też jest mocno przepłacony/drogi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kadajo napisał:

Ja na przykład, pomijając na chwile ograniczenia miejsca aby sensownie wykorzystać Atmosa/DTS X i zachować ta sama jakość dźwięku jaka teraz mam w swoim systemie 5.1 na sam Ampliuner musiałbym wydać około 17 tys. zl patrząc na dzisiejsze ceny i szczerze tylko dla Atmos'a jest to dla mnie kompletnie nieopłacalne do efektów jakie dostane. Żeby zrobić upgrade musialbym przejść na system końcówka mocy+procesor wiec te 17 tys już mogę pomnożyć razy 2 i ... już dalej nawet nie chce mi się wyliczać bo aż głowa boli od cen :E

Każda końcówka mocy to tak z 600zl za jeden kanał na prawdę dobrej jakości. 

Gorzej chyba z procesorem aby dać sygnał analogowy na te końcówki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

https://hdtvpolska.com/dolby-atmos-muzyka-koncerty-dolby-ama-2019/

Ale w przypadku koncertów nagrywanych specjalnie pod dźwiek przestrzenny nie powinno być problemu z czerpaniem przyjemności z belek z Atmosem :) Jeżeli jest tam jakość nie plastik.

Do muzyki w życiu nikomu bym nie polecił głośników tutaj albo dobre słuchawki albo właśnie dobre stereo. Do kina i gier z dźwiękiem przestrzennym spokojnie mogę polecić takie zestawy i z całą pewnością zagrają dużo lepiej od tego co ma do zaoferowania dowolny TV ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, azgan napisał:

Bardzo dobra graj belka 

Q950T ponoć w recenzjach opisują jako dobrą belkę do muzyki, czyli może nie ma tam plastiku? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, Minciu napisał:

Każda końcówka mocy to tak z 600zl za jeden kanał na prawdę dobrej jakości. 

Gorzej chyba z procesorem aby dać sygnał analogowy na te końcówki. 

I teraz postaw 11 klocków plus chodź jednego suba ... no nie... nie. To już na Atmosa wole iść do kina :)

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Meska pilka rozwija sie ponad 100 lat a kobieca, hmm moze 20. Ten Mentzen jest jednym z najglupszych politykow jakich sluchalem. Zgapil od Korwina styl wypowiedzi gdzie wszystko da sie wyjasnic jak krowie na rowie
    • Jest spoko, ale .. Pod 7800X3D jak najbardziej możesz dać sobie jakieś AiO 240 / 360 Oszczędności jak coś szukaj na dysku. Nie potrzebujesz 990 PRO. Można dać Lexar NM790, Kingston KC3000 Obudowę raczej bym dobrał z filtrem z przodu, Endorfy nie ma.   
    • Prawda taka że każdy producent ma swoje lepsze i gorsze sockety, lepsze i gorsze momenty itp. Pamiętam jak miałem asrocki p67 pro 3 i z170 extreme 4. Ale to były mega fajne płyty🙂 ok, może nie były z najnizszej półki cenowej ale super się je użytkowało, a z170 extreme 4 z 6600k podkręconym na 4,5 GHz działa u mnie bezproblemowo od 8,5 roku. Tak więc nie można generalizować że jedna marka jest lepsza od drugiej w każdym sockecie. Na am5 asrock jest zdecydowanie godny polecenia i to jest fakt.
    • https://ithardware.pl/aktualnosci/naukowcy_wiedza_jak_wyeliminowac_problem_wypalania_sie_oledow-32278.html
    • Od trzech lat posiadam tablet graficzny  XP-PEN Artist 22R Pro z którym mam spore problemy, bo PC go nie wykrywa - tablet jest podłączony przez USB-C i muszę najpierw odpiąć kabel USB od PC, podłączyć do smartfona, ponownie podpiąć do PC, jest dźwięk, wychodzi komunikat, że system nie rozpoznał sprzętu, muszę jeszcze zmieniać w ustawieniach ekranu z "rozszerz te ekrany" na "Powiel te ekrany" i ponownie na rozszerz i dopiero wtedy działa Teraz chodzi mi o coś innego: korzystam głównie z darmowego programu Krita i jest sporo rysunków, których nie da się kolorować, po prostu cała paleta barw w programie jest szara i nie da się wybrać żadnego koloru, kupiłem sobie w PDF kilkanaście rysunków do pokolorowania i z nimi jest to samo, są to pliki JPG (jpg) i czy można coś zrobić, np. jakoś zmienić typ pliku, żeby Krita go widziała i dało się kolorować?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...