Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

To oczywiście coś tam z neta na przykładzie kolumn. 

Sub nie ma problemu ze stereofonią. Ale ma problem z całą resztą jak jest gówno ulepem. Ale nie
każdy to chce zrozumieć, tak samo jak fani TN 24" FHD  uważają że ich sprzęt jest idealny :) 

7 minut temu, azgan napisał:

Pasuje mi tak jak jest. Jestem zadowolony i naprawdę nie czuję potrzeby żeby coś na siłę poprawiać ☺️

no wiem, oni też tak pisza ;) identyko :D I jeszcze mają więcej FPSów u Ultra Detale a nie jakieś WQHD, 100Hz czy o zgrozo 4K ? A HDR? pfff podbijasz jakieś badziewie w sterownikach i masz jak HDR :P A no i kąty widzenia TN są ok, bo i tak siedza przed ekranem. Zapomniałem ;)  

Edytowane przez Minciu
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kadajo napisał:

Jak komuś zależy na jakości dźwięku to niech patrzy na Yamahe albo JBL. I dajcie sobie spokój z tym Atmosem w soundbarze bo nie ma to żadnego znaczenia, chyba że ma dodatkowe głośniki które sobie powiesicie na suficie.

Zacznijmy od tego że jak komuś zależy na jakości dźwięku to kupi kino domowe, a nie zabawkowy soundbar z głośniczkami o średnicy komputerowych zabawek. Dowolne kino 5.1 bez Atmosa z średniej półki przerobi tą listwę na przecier z pomidorów. ?

PS. Satelity na suficie nie pomogą, brakuje jeszcze tyłu, a by w ogóle określić pozycjonowanie w przestrzeni.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Minciu napisał:

To oczywiście coś tam z neta na przykładzie kolumn. 

Sub nie ma problemu ze stereofonią. Ale ma problem z całą resztą jak jest gówno ulepem. Ale nie
każdy to chce zrozumieć, tak samo jak fani TN 24" FHD  uważają że ich sprzęt jest idealny :) 

no wiem, oni też tak pisza ;) identyko :D I jeszcze mają więcej FPSów u Ultra Detale a nie jakieś WQHD, 100Hz czy o zgrozo 4K ? A HDR? pfff podbijasz jakieś badziewie w sterownikach i masz jak HDR :P 

32 stopnie dzisiaj może za długo byłeś na słońcu bo zaczynasz bredzić. Ochłoń albo zjedz Snickersa.

Wcześnie twierdziłeś coś o słuchawkach no to Ci pokazałem że mam i to nie jedne, jak Ci napisałem że przesiadłem się z pierdów stereo na 5.1 to mi jakieś opowieści o skarpetach i TN 24 zaczynasz wymyślać ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, DisconnecT napisał:

Zacznijmy od tego że jak komuś zależy na jakości dźwięku to kupi kino domowe, a nie zabawkowy soundbar z głośniczkami o średnicy komputerowych zabawek. Dowolne kino 5.1 bez Atmosa z średniej półki przerobi tą listwę na przecier z pomidorów. ?

PS. Satelity na suficie nie pomogą, brakuje jeszcze tyłu, a by w ogóle określić pozycjonowanie w przestrzeni.

Nie no wszytko się zgadza ale jak ktoś się upiera przy belce to można kupić taka która zagra jakościowo lepiej niż te plastiki Sony czy Samsung. Sony i Samsung tylko z najwyższej polki jako tako gra, jak na belkę.

Zresztą dźwięk to temat subiektywny, niektórym się bardziej podoba jak gra Manta niż Focal wiec o czym my tu dyskutować możemy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ODIN85 napisał:

Mówiłem mu ale posłuchał znawcy belek na a ?

Posłuchał i jest zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.techweekmag.com/reviews/speakers/sony-ht-zf9-review/

Jak już widzieliśmy, Sony HT-ZF9 ma tak wiele ustawień dźwięku, że bardzo trudno mówić o jednym „profilu dźwięku”. Jedyna możliwość osobnej regulacji głośności subwoofera jest coś warta. Możesz albo całkowicie usunąć zakres niskich częstotliwości, albo położyć na niego bardzo namacalny nacisk, co jest wyraźnie widoczne na wykresach charakterystyki częstotliwościowej we wszystkich 12 pozycjach regulatora głośności subwoofera poniżej. Pomiary przeprowadzono w punkcie odsłuchowym w odległości około 1,5 metra od lokalizacji systemu. Głośność soundbara została ustawiona na średnią wartość, tryb dźwięku to Standard.

 

System dobrze radzi sobie z odtwarzaniem basów, ale subwoofer dodaje do dźwięku rejestru o niskiej częstotliwości coś w rodzaju „huczącego” dźwięku, co może okresowo uwydatniać wszelkie wybuchy i strzały w kinie, ale przy słuchaniu muzyki raczej nie będzie. właściwy. Jako ilustrację podamy wykres skumulowanego tłumienia widma (inaczej „wodospad” lub wodospad). Widać, że najdłużej zanikają częstotliwości w okolicach 30 Hz – prawdopodobnie do tej częstotliwości strojony jest bas subwoofera. Do tego dochodzi szczyt w okolicach 60 Hz, który opcjonalnie można powiązać z rezonansami obudowy.

 

Oczywiście wraz ze wzrostem głośności subwoofera nasilenie tego efektu również wzrośnie, więc nie należy dać się ponieść emocjom. „Wodospad” uzyskany przy maksymalnej wartości objętości dobrze nam to pokazuje.

 

Jednocześnie osobliwości basowego dźwięku Sony HT-ZF9 wynikają nie tylko z rezonansów bas-refleksu i obudowy. Jeśli spojrzysz na wykresy subwoofera i jednostki głównej, „zagłębienie” w zakresie około 100-200 Hz staje się oczywiste. Subwoofer nadal gra w tym zakresie, ale nie tak skutecznie. Soundbar też próbuje, ale tak naprawdę zaczyna się od około 250 Hz. Okazuje się więc, że mamy solidny „garb” od 40 do 100 Hz z następną porażką – stąd uczucie „hukania”.

 

ngcb38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, DisconnecT napisał:

 

PS. Satelity na suficie nie pomogą, brakuje jeszcze tyłu, a by w ogóle określić pozycjonowanie w przestrzeni.

Są tylnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, azgan napisał:

32 stopnie dzisiaj może za długo byłeś na słońcu bo zaczynasz bredzić. Ochłoń albo zjedz Snickersa.

Wcześnie twierdziłeś coś o słuchawkach no to Ci pokazałem że mam i to nie jedne, jak Ci napisałem że przesiadłem się z pierdów stereo na 5.1 to mi jakieś opowieści o skarpetach i TN 24 zaczynasz wymyślać ?

Niestety nikt nie sprawdał go z zatkanym BR :)  Czy przestaje hukać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

 

Minciu ale co mnie muzyka interesuje? Ja to do gier kupiłem. Muzyki słucham na słuchawkach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kadajo napisał:

Zresztą dźwięk to temat subiektywny, niektórym się bardziej podoba jak gra Manta niż Focal wiec o czym my tu dyskutować możemy :E

Mi się najbardziej ten podoba: https://teufelaudio.pl/cinebar-ultima-surround-power-edition-41-set-105967000

 

4 minuty temu, azgan napisał:

Minciu ale co mnie muzyka interesuje? Ja to do gier kupiłem. Muzyki słucham na słuchawkach. 

No wiem, ale ja chce uniwersalny ;) Albo wcale, bo do gier to i wbudowane głośniki mi oblecą ;) Albo KD podłączę, które i tak stoi nieużywane ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Minciu napisał:

 

 

No wiem, ale ja chce uniwersalny ;) Albo wcale, bo do gier to i wbudowane głośniki mi oblecą ;) Albo KD podłączę, które i tak stoi nieużywane ;) 

Ale ja pisałem Ci wyraźnie do czego to kupiłem i odniosłem się też do kwestii muzyki. 

22 godziny temu, azgan napisał:

Do słuchania muzyki się nie nadają. Do muzyki tylko słuchawki stereo lub kolumny. Ja o filmach i grach pisałem. 

 

Nie musiałbyś się tak gimnastykować wystarczyło przeczytać co pisałem na wcześniejszych stronach ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, azgan napisał:

Ale ja pisałem Ci wyraźnie do czego to kupiłem i odniosłem się też do kwestii muzyki. 

Ale Ty już masz :P Ja chcę odnaleźć coś dla siebie :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

Ale Ty już masz :P Ja chcę odnaleźć coś dla siebie :P 

To do słuchania muzyki Ci nie polecę żadnego takiego rozwiązania bo są inne sprzęty które tutaj sprawdzą się lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, kadajo napisał:

Nie no wszytko się zgadza ale jak ktoś się upiera przy belce to można kupić taka która zagra jakościowo lepiej niż te plastiki Sony czy Samsung. Sony i Samsung tylko z najwyższej polki jako tako gra, jak na belkę.

Zresztą dźwięk to temat subiektywny, niektórym się bardziej podoba jak gra Manta niż Focal wiec o czym my tu dyskutować możemy :E

Można, natomiast soundbar który zagra w miarę sensownie to odpowiedni wydatek, a w dalszym ciągu właściwie jest to płaski panel z subem który ponad stereo nie stworzy żadnej przestrzenności.
Nie wiem skąd się wzięła moda na soundbary, ale chyba głównie wynika z ceny, bo nawet w sytuacji gdy ktoś nie ma miejsca na słupki, można zbudować kino na dwudrożnych satelitach w Drewnie/MDF, powiesić je na ściany dorzucić sub aktywny i jakiś ampli z rozsądnej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

Ale Ty już masz :P Ja chcę odnaleźć coś dla siebie :P 

Ty chyba wcale nie chcesz znalezc belki. Tylko tak popisac jak one slabe sa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Sheeneek napisał:

Ty chyba wcale nie chcesz znalezc belki. Tylko tak popisac jak one slabe sa?

Nic na siłę. 

Wstępnie to taka belka za 5k Samsunga ponoć jest OK.. 

Ale za 5K to już jest ampli z atmosem i kilka głośników. Z takim Jamo w zasadzie to chyba nawet będzie prawie komplet XD

https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-rx-v585.html

To już na pewno ogarnie nie gorzej niż belka.

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie na audio kompletnie nie znam, chociaz za jakis czas pewnie bede szukal porady i pewnie pojde w amp i stereo.

Jak narazie i tak gram na sluchawkach bo innaczej dzieci bym budzil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taga harmony v3 w jakiejś promce na euro RTV za 1100, plus avr co Minciu 2099, cokolwiek na sufit ~600 I sub magnat 302a 800 i jest 4500 za spoko zestaw 5.1.2 do jakichś 20-30m2. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noobskie pytanie: czym różni się lg 48c11lb od 48c12lb ?   

Na porównywarkach sklepowych wychodzi sporo różnic, ale tam najczęściej głupoty wpisują jak zauważyłem z doświadczenia . 

Na forum  nie działa wyszukajka albo nie umiem znaleźć :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, DisconnecT napisał:

Można, natomiast soundbar który zagra w miarę sensownie to odpowiedni wydatek, a w dalszym ciągu właściwie jest to płaski panel z subem który ponad stereo nie stworzy żadnej przestrzenności.
Nie wiem skąd się wzięła moda na soundbary, ale chyba głównie wynika z ceny, bo nawet w sytuacji gdy ktoś nie ma miejsca na słupki, można zbudować kino na dwudrożnych satelitach w Drewnie/MDF, powiesić je na ściany dorzucić sub aktywny i jakiś ampli z rozsądnej półki.

Nie ma co sie oszukiwac na audio jezeli chcesz miec dobrze trzeba wydac.Moda na soundbar to przez prostote i cene. Ja jestem w trakcie budowania pokoju kina domowego i na same glosniki trzeba wydac nie male pieniadze. Zadne zewnetrzne w scianie + sub. Wybor padl na sonos in wall speakers. Zastapia zewnetrzne boston acoustics bravo 20 ktore sa podlaczone do amp Yamaha w 5.1 nowy system7.1 sciany i sufit. Do tego pokoj calkowicie wygluszony, sciany mata w srodku ,pod podloda guma 1cm.

Tak i mozna to zrobic jak opisales ale z czasem i to nie wystarcza.

11 godzin temu, kadajo napisał:

Nie no wszytko się zgadza ale jak ktoś się upiera przy belce to można kupić taka która zagra jakościowo lepiej niż te plastiki Sony czy Samsung. Sony i Samsung tylko z najwyższej polki jako tako gra, jak na belkę.

Zresztą dźwięk to temat subiektywny, niektórym się bardziej podoba jak gra Manta niż Focal wiec o czym my tu dyskutować możemy :E

No nie wiem czy tak subiektywnie sluch sie przyzwyczaja ale jezeli uslysztsz cos czystego i dobrze grajacego to sie zaowazy jaka czystosc leci bez znieksztalcen szczegolnie jak jest glosniej. Moj szef jak zobaczyl demonstracje zapytal sie tylko gdzie te glosniki( ladnie pochowane  mimo ze zawnetrzne) a on do akustycznych nie nalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce ktoś C1 czarnego za 4k PLN? Z MediaExpert prosto?

Mialem dwa zamówione jakby zwrot trzeba było robić a cena już była lipna XD.

Mój z Neonet zostaje ze mną został drugi w MediaExpert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki banding mam na nowiutkim 55C1.. Żadnego bad pixela - sprawdziłem :) Co myślicie? Świeży, żadnego cyklu automatycznego / ręcznego

IMG-20210618-111441.jpg

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, acus231 napisał:

Taki banding mam na nowiutkim 55C1.. Żadnego bad pixela - sprawdziłem :) Co myślicie? Świeży, żadnego cyklu automatycznego / ręcznego

IMG-20210618-111441.jpg

Jest ok, po kilku godzinach pracy się rozjaśni i pewnie lekko wyrówna. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ODIN85 napisał:

Zostawiaj.

też mi się wydaje że jest całkiem ok a na https://www.avsforum.com/ piszą że jest źle i że manualny cykl ASAP xD chryste ja jużnie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko, że na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem z Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU. W sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę ten frontowy Dynamic GP-14 140 mm. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. 3 pinowy wentyl daję możliwość regulacji obrotów ? Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
    • Silnik 8tys zł + rozrząd ORI + płyny + robocizna = 13tys zł  Tyle zapłacił znajomy za wymianę silnika w 5 letnim MK5. Robił mu miejscowy mechanik.  Skrzynia automat PS kompletny remont części+ robocizna ~14tys zł. DPF jest niezniszczalne w tym aucie. Wypala się nawet na biegu jałowym.
    • @luk21pl Z tego co pamiętam, to większość poblokowanych rzeczy, łącznie z tym Żyrafem, odblokowuje się po ukończeniu głównej misji "Skrzydła dziesiątki", czyli jak Aloy nauczy się dominować latające maszyny i używać ich jak zwykłych mount'ów (latać na nich). ... @leven Kotlet później wzbił się w powietrze z moją strzałą  Ale jak się pojawił w nowym miejscu, to już jej nie miał. Gra musiała jego model usunąć po tej animacji wzbijania się w powietrze i wczytać od nowa, tam nieco dalej, jak się szło Fokusem po śladach. ... Z takich dodatkowych ciekawostek, to tym razem grając nie bałem się podejść do tych piaskowych trąb powietrznych i okazało się, że aktywując Tarczoskrzydło można się dzięki nim wzbić w powietrze i to nawet na całkiem ciekawą wysokość Aha, graficznie u mnie te trąby z piasku wyglądają na ogół bardzo dobrze/identycznie jak wyglądały na PS5. Jedynie za pierwszym razem miałem pikselozę z nimi związaną. Obecnie w nieco ponad 90% przypadków wszystko renderuje się już poprawnie. Odnoszę wrażenie, że wystarczyło wczytać zapis na świeżo uruchomionej grze, który od razu wrzucał nas na teren z tymi trąbami z piasku. Za każdym razem teraz, jak śmigam sobie w obrębie tej pustyni, to nie napotkałem problemów graficznych.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...