Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, acus231 napisał:

Taki banding mam na nowiutkim 55C1.. Żadnego bad pixela - sprawdziłem :) Co myślicie? Świeży, żadnego cyklu automatycznego / ręcznego

 

Na moje to kiepsko akurat trafiłeś..


 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze czy udało Ci się zrobić zdjęcie przedstawiający stan rzeczywisty jak widzisz? :) 

Najlepiej go używaj, a jak będziesz chciał skończyć na dzisiaj zabawę to odpal to czyszczenie matrycy i zobacz co się urodzi.

8 godzin temu, MaxForces napisał:

...

Tak i mozna to zrobic jak opisales ale z czasem i to nie wystarcza.

No nie wiem czy tak subiektywnie sluch sie przyzwyczaja ale jezeli uslysztsz cos czystego i dobrze grajacego to sie zaowazy jaka czystosc leci bez znieksztalcen szczegolnie jak jest glosniej. ..

Problem się zaczyna nawarstwiać, jak w jednym pokoju masz coś porządnego, a w drugim chcesz belkę XD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, acus231 napisał:

też mi się wydaje że jest całkiem ok a na https://www.avsforum.com/ piszą że jest źle i że manualny cykl ASAP xD chryste ja jużnie wiem

Ręczne czyszczenie może nie pomóc, ale możesz puścić 1-2. Jak nie pomoże to trzeba oddać albo czekać wygrzać. U mnie ręczne czyszczenie kompletnie nic nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, sideband napisał:

Ręczne czyszczenie może nie pomóc, ale możesz puścić 1-2. Jak nie pomoże to trzeba oddać albo czekać wygrzać. U mnie ręczne czyszczenie kompletnie nic nie zmieniło.

A coś w ogóle poprawiło sytuację ? zwróciłeś ? 
Takie czyszczenie nie zużyje mi panelu? :( Trochę mi go szkoda

Na żywo wygląda to lepiej, aparat trochę podkręca efekt.
Dodatkowo - po 1 automatycznym czyszczeniu jest troszkę lepiej :) 1 foto przed i 2 foto po 4h użytkowania.

https://ibb.co/D4NCLfh

https://ibb.co/RTqhmqb

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co ja wrzucałem, to praktycznie od strzała tak wyglądało. Znaczy kilka godzin TV chodził ale bez czyszczenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, acus231 napisał:

Takie czyszczenie nie zużyje mi panelu? :( Trochę mi go szkoda

Wygrzej go dobrze przez kilka dni. Przeczyścić też przeczyść, czasami pomaga.

Z tym wymuszanym czyszczeniem to chodzi o to aby nie przesadzać i nie puszczać raz na 3 tygodnie czy na miesiąc. Jak puścisz raz na ruski rok to nie masz co się tym przejmować.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Minciu napisał:

To co ja wrzucałem, to praktycznie od strzała tak wyglądało. Znaczy kilka godzin TV chodził ale bez czyszczenia.

 

Bardzo łądnie. 0 badów i taka szarość przy 5%? Jaki to model ? Możesz jeszcze wrzucić foto z gray przy totalnej ciemi bo wtedy zdecydowanie bardziej widać na foto pasy.. Uwierz XD Ja zrobiłem totalny mrok w pokoju

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie świeci tyle co ledy na ramie, suprim, coolerze ryzena i jeden pasek na czerwono skierowany do środka budy z tego co pamiętam. 

TV to czarny C1 48/"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

U mnie świeci tyle co ledy na ramie, suprim, coolerze ryzena i jeden pasek na czerwono skierowany do środka budy z tego co pamiętam. 

TV to czarny C1 48/"

Ty nie robiłeś ręcznego czyszczenia do tej pory>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to największa wada TV to brak zakrzywienia, przez co z metra biel ma nierównomierna ciepłotę. Środek ciepły boki zimne. Kiwne się na lewo to lewa strona ciepła, środek i prawa zimna. Czego się nie spodziewałem po OLEDzie.

Teraz, acus231 napisał:

Ty nie robiłeś ręcznego czyszczenia do tej pory>?

Nie czuję takiej potrzeby. Na 15% w standardzie co daje Monitor Test to dopiero na teście smużenia jak podążałem wzrokiem za prostokątami było widać nierownosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Minciu napisał:

W sumie to największa wada TV to brak zakrzywienia, przez co z metra biel ma nierównomierna ciepłotę. Środek ciepły boki zimne. Kiwne się na lewo to lewa strona ciepła, środek i prawa zimna. Czego się nie spodziewałem po OLEDzie.

To jest oznaka tego ze siedzisz za blisko i filtr antyrefleksyjny przestaje działać prawidłowo z takiej odległości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, acus231 napisał:

A coś w ogóle poprawiło sytuację ? zwróciłeś ? 
Takie czyszczenie nie zużyje mi panelu? :( Trochę mi go szkoda

Na żywo wygląda to lepiej, aparat trochę podkręca efekt.
Dodatkowo - po 1 automatycznym czyszczeniu jest troszkę lepiej :) 1 foto przed i 2 foto po 4h użytkowania.

https://ibb.co/D4NCLfh

https://ibb.co/RTqhmqb

Ale u mnie z jednej strony ciemniejszy paseczek cieniutki jest i na razie bez zmian, przy 30% szarości już tego w ogóle nie widać. Polecam sprawdzić tło w aplikacji od YT jak tam nic nie widzisz to jest gitara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, sideband napisał:

Ale u mnie z jednej strony ciemniejszy paseczek cieniutki jest i na razie bez zmian, przy 30% szarości już tego w ogóle nie widać. Polecam sprawdzić tło w aplikacji od YT jak tam nic nie widzisz to jest gitara.

czyszczenia pixeli nie robiłeś ? później odpalę apkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, kadajo napisał:

To jest oznaka tego ze siedzisz za blisko i filtr antyrefleksyjny przestaje działać prawidłowo z takiej odległości ;)

z 20cm dalej problem prawie znika, wiem ;) Ale biały ekran to ja widzę co najwyżej w oknie przeglądarki i bynajmniej nie na full screenie. Już od czasów UltraWide odzwyczaiłem się od full screena dla forum ;) 

Da sie ty odpalić ciemny motyw?

 

57 minut temu, acus231 napisał:

Bardzo łądnie. 0 badów i taka szarość przy 5%? Jaki to model ? Możesz jeszcze wrzucić foto z gray przy totalnej ciemi bo wtedy zdecydowanie bardziej widać na foto pasy.. Uwierz XD Ja zrobiłem totalny mrok w pokoju

W totalnym mroku z szarością 5% przed ekranem i tak nigdy nie będę siedział ;) Nie wiem czy jest sens szukania problemu na siłę tam gdzie go nie ma. Problemem jest nawet odpalenie tych 5%, bo w standardzie program testujący ma 15% 

Jak pisałem, prędzej przyczepiłbym się do uciekania temperatury bieli.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Minciu napisał:

z 20cm dalej problem prawie znika, wiem ;) Ale biały ekran to ja widzę co najwyżej w oknie przeglądarki i bynajmniej nie na full screenie. Już od czasów UltraWide odzwyczaiłem się od full screena dla forum ;) 

Da sie ty odpalić ciemny motyw?

 

Na forum? Jane. Ja używam czarnego motywu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, sideband napisał:

Ale u mnie z jednej strony ciemniejszy paseczek cieniutki jest i na razie bez zmian, przy 30% szarości już tego w ogóle nie widać. Polecam sprawdzić tło w aplikacji od YT jak tam nic nie widzisz to jest gitara.

Coś mi się wydaje, że tak właśnie jest, a te 5% to prześwietlone aparatem ;) Skoro ciemność całkowita a po prawej stronie wygląda jakby coś się świeciło na czerwono? Jak prześwietlimy zdjęcie aparatem to różnicę podświetlania będzie pokazywać wielokrotnie większą niż jest w rzeczywistości. Dobre zdjęcie to takie zdjęcie, gdzie mniej więcej stan tego co widzimy odzwierciedla to co fotografujemy. Ja u siebie z góry jakoś aparat trzymałem żeby odrobinę więcej coś złapało z tej nierównomierności szarego ale żeby nie wyolbrzymiało jakoś nadzwyczajnie. 

Możemy równie dobrze dać 1% i naświetlać aparatem kilka sekund ale jakie to ma znaczenie ;) 

5 minut temu, kadajo napisał:

Na forum? Jane. Ja używam czarnego motywu.

oo to może głupie pytanie, jak to zmienić? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

oo to może głupie pytanie, jak to zmienić? :) 

Jak zajdziesz na sam dol strony to masz na środku taki napis "Styl" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XD

A ja po aktualizacji forum szukałem w ustawieniach, w profilu itp myślałem że nie ma już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba zostawię tego 55. Po kompensacji ciut się poprawił, pewnie jeszcze lepiej będzie.. On ma ewidentne plamy które lubią znikać a nie grube czarne pasy które zostają na wieki ;) 
Pikselków nie ma a dla mnie to się liczy mega.. A dałem za niego 4500 ze słuchawkami FN7 więc cena zacna :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, acus231 napisał:

Ja chyba zostawię tego 55. :)

Sądząc po zdjęciach raczej słuszna decyzja. Bo tak szczerze, to na 15% też coś widzisz co by miało dokuczać? 

Co innego jak odpalasz YT a on w pasy. No to by drażniło na maska ;) 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

z 20cm dalej problem prawie znika, wiem ;) Ale biały ekran to ja widzę co najwyżej w oknie przeglądarki i bynajmniej nie na full screenie. Już od czasów UltraWide odzwyczaiłem się od full screena dla forum ;) 

Da sie ty odpalić ciemny motyw?

 

W totalnym mroku z szarością 5% przed ekranem i tak nigdy nie będę siedział ;) Nie wiem czy jest sens szukania problemu na siłę tam gdzie go nie ma. Problemem jest nawet odpalenie tych 5%, bo w standardzie program testujący ma 15% 

Jak pisałem, prędzej przyczepiłbym się do uciekania temperatury bieli.

 

akurat w moim 55C1 biel jest totalnie jednolita :) Miałem problem z bielą na 2 48-mkach. Na 1 zmieniała zabarwienie na krawędzi a na drugim wpadała w róż. Na tym jest równa i bez przebarwień od lewej do prawej :)

PS. Właśnie wyskoczył mi pixel :D Kochane oledy :)

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, acus231 napisał:

Ja chyba zostawię tego 55. Po kompensacji ciut się poprawił, pewnie jeszcze lepiej będzie.. On ma ewidentne plamy które lubią znikać a nie grube czarne pasy które zostają na wieki ;) 
Pikselków nie ma a dla mnie to się liczy mega.. A dałem za niego 4500 ze słuchawkami FN7 więc cena zacna :)

A nie miales przypadkiem BX? Czy to dodatkowy TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Sheeneek napisał:

A nie miales przypadkiem BX? Czy to dodatkowy TV?

Dodatkowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Sheeneek napisał:

A nie miales przypadkiem BX? Czy to dodatkowy TV?

 

10 minut temu, acus231 napisał:

Dodatkowy :)

U mnie też zaczęło się od jednego OLED'a a później już patrzeć nie mogłem na LCD i zaczęły pojawiać się kolejne ?

Aktualnie zarówno "monitor" do gier jak i TV w salonie to OLED'y ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, acus231 napisał:

akurat w moim 55C1 biel jest totalnie jednolita :) Miałem problem z bielą na 2 48-mkach. Na 1 zmieniała zabarwienie na krawędzi a na drugim wpadała w róż. Na tym jest równa i bez przebarwień od lewej do prawej :)

W moim jest idealnie jednolita ale tak ze 100-120cm

A mi jakoś wypada że siedzę chyba z 90cm od ekranu :) Tyćku za blisko dla powłoki jak Kadajo zauwazył. Przy 55 raczej było by identyko, a nawet jeszcze te kilka cm dalej trzeba by odjechać.

Tylko jak tak sobie teraz myślę 55" vs 48" i dwa lata czekania ( CX 48" rozwalał ceną i był skrajnie nie opłacalny, a C1 musiał wpierw lekko spaść, dobrze że Euro przyszło, i jeszcze karty z HDMI 2.1... ), to nie wiem czy nie lepiej było po prostu kupić te 55". Dać sobie go na ścianę z uchwytem NO GAP, który ma max 2cm i z bani by było.. No i biureczko odsunąć od ściany jakieś 5cm ? Chyba ten sam efekt by był jak teraz C1 48" stojący na biurku ;) 

Czy 55" byłby za duży? Nie wiem.. Pewnie minimalnie lepiej wyszłoby z tą powłoką i temperaturą bieli bo jednak ze 20cm na zad by poszedł z bazy. Ale patrząc na to, że ten 48" z każdym wieczorem staje się taki coraz mniejszy, to pewnie i 55" spokojnie by mi siadło...

OK początek był trudny w Apexie, z miniaturki 34" UWQHD wskoczyłem na 48" Wide 4K. Nawet NOVI ze mnie się śmiał prze kilka pierwszych meczy :P Ale chyba ze zmianą rozdzielczości i rozmiaru to i nawet sensywność się nie pokrywała ze starym ekranem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...