Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Minciu napisał:

 

OK początek był trudny w Apexie, z miniaturki 34" UWQHD wskoczyłem na 48" Wide 4K. Nawet NOVI ze mnie się śmiał prze kilka pierwszych meczy :P Ale chyba ze zmianą rozdzielczości i rozmiaru to i nawet sensywność się nie pokrywała ze starym ekranem.

Przyzwyczaisz się do wielkości za pół roku te 34 cale będą w Twoich oczach wyglądać jak jakieś pizdryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, azgan napisał:

U mnie też zaczęło się od jednego OLED'a a później już patrzeć nie mogłem na LCD i zaczęły pojawiać się kolejne ?

Aktualnie zarówno "monitor" do gier jak i TV w salonie to OLED'y ?

Wczoraj chyba pisałem, jak ktoś chce OLEDa jako monitor, to będzie miał później ciężkie życie, bo nagle wszystko inne będzie qupą ;] 

Teraz, azgan napisał:

Przyzwyczaisz się do wielkości za pół roku te 34 cale będą w Twoich oczach wyglądać jak jakieś pizdryki.

 "Ale patrząc na to, że ten 48" z każdym wieczorem staje się taki coraz mniejszy, to pewnie i 55" spokojnie by mi siadło..."

Ekran w głowie też powoli mi się prostuje ;) Efekt denka już prawie nie dokucza.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Minciu napisał:

 

Tylko jak tak sobie teraz myślę 55" vs 48" i dwa lata czekania ( CX 48" rozwalał ceną i był skrajnie nie opłacalny, a C1 musiał wpierw lekko spaść, dobrze że Euro przyszło, i jeszcze karty z HDMI 2.1... ), to nie wiem czy nie lepiej było po prostu kupić te 55". Dać sobie go na ścianę z uchwytem NO GAP, który ma max 2cm i z bani by było.. No i biureczko odsunąć od ściany jakieś 5cm ? Chyba ten sam efekt by był jak teraz C1 48" stojący na biurku ;) 

Czy 55" byłby za duży? Nie wiem.. Pewnie minimalnie lepiej wyszłoby z tą powłoką i temperaturą bieli bo jednak ze 20cm na zad by poszedł z bazy. Ale patrząc na to, że ten 48" z każdym wieczorem staje się taki coraz mniejszy, to pewnie i 55" spokojnie by mi siadło...

 

Miałem 48 cali w roli monitora z tym że to nie był OLED i z wielką radością przesiadłem się na 55 cali. Przy czym ja nawet grając na PC preferowałem pada (grałem jak na konsoli) więc to też troszkę innaczej wygląda z takiej odległości. 55 cali mogłoby być dla Ciebie za duże do obsługi M+K w grach multi typu APEX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

Takie 48 się nie nadaje do multi?

Ty się nie nadajesz do Multi :D 

A mnie wczoraj mój sojusznik, z którym grałem duosy ( jakiś random ale nie imbecyl ) pytał czy gram na czitach. Więc możesz mi wierzyć, że w niczym ten rozmiar mi nie przeszkadza. Wszyscy są tacy duzi teraz, idealni do zabijania :D 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, acus231 napisał:

akurat w moim 55C1 biel jest totalnie jednolita :) Miałem problem z bielą na 2 48-mkach. Na 1 zmieniała zabarwienie na krawędzi a na drugim wpadała w róż. Na tym jest równa i bez przebarwień od lewej do prawej :)

PS. Właśnie wyskoczył mi pixel :D Kochane oledy :)

Widziałem twoje wpisy na AVF ;) Nie przejmuj się tym co tam wypisują bo oni już tam równo maja banie zryta przez te OLED'y. :E
No dlatego się zawsze dziwie jak ludzie tak płaczą o te piksele jak one mogę zdechnąć w każdej chwili. I nie, to nie oznacza ze zaraz polowa panelu zdechnie. U mnie np. od samego początku jest jeden martwy sub piksel czerwony i od 3 lat nic się nie zmieniło w tym temacie.

Edytowane przez kadajo
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Minciu napisał:

 

 "Ale patrząc na to, że ten 48" z każdym wieczorem staje się taki coraz mniejszy, to pewnie i 55" spokojnie by mi siadło..."

Ekran w głowie też powoli mi się prostuje ;) Efekt denka już prawie nie dokucza.

No cóż nie dziwi mnie to zresztą gdybyś nie lubił dużych ekranów w roli monitora do gier nie byłoby Cię w tym temacie ?

Najpierw oswajaj oczy tymi 48 calami i daj sobie trochę czasu żeby przyzwycziły się do takiej wielkości dzięki czemu ewentualne przejście na 55 będzie płynniejsze

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wal odrazu 77" nie rozdrabniaj się :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Widziałem twoje wpisy na AVF ;) Nie przejmuj sie tym co tam wypisuja bo oni juz tam rowno maja banie zryta przez te OLED'y. :E
No dlatego się zawsze dziwie jak ludzie tak płaczą o te piksele jak one mogę zdechnąć w każdej chwili. I nie, to nie oznacza ze zaraz polowa panelu zdechnie. U mnie np. od samego początku jest jeden martwy sub piksel czerwony i od 3 lat nic się nie zmieniło w tym temacie.

Dokładnie, kadajo dobrze gada. Polać mu zimnej wódki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, gret napisał:

Jest ok, po kilku godzinach pracy się rozjaśni i pewnie lekko wyrówna. 

Też jestem tego zdania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

Dokładnie, kadajo dobrze gada. Polać mu zimnej wódki.

Może nie wódki bo w pracy jestem ale coli bym się zimnej napił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

Też jestem tego zdania ?

No jakoś u mnie się to nie zrobiło, a gret pisał to samo :E 

2 minuty temu, kadajo napisał:

Może nie wódki bo w pracy jestem ale coli bym się zimnej napił :)

Lepiej wez wode :E:D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dawidoxx napisał:

No jakoś u mnie się to nie zrobiło, a gret pisał to samo :E 

Bo nie zawsze to pomaga ale na BX acus231 pomogło i jest różnica jak dzień donocy dawał zresztą foty i wygląda to jak dwa różne ekrany.

Zresztą ja też foty Ci wklejałem innego kolegi z forum to nie dawałeś wiary właśnie przez to że u Ciebie nie pomogło ?

5 minut temu, kadajo napisał:

Może nie wódki bo w pracy jestem ale coli bym się zimnej napił :)

No to coli z zimną wódką ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

Bo nie zawsze to pomaga ale na BX acus231 pomogło i jest różnica jak dzień donocy dawał zresztą foty i wygląda to jak dwa różne ekrany.

Zresztą ja też foty Ci wklejałem innego kolegi z forum to nie dawałeś wiary właśnie przez to że u Ciebie nie pomogło ?

Ale u niego pomogło po paru godzinach użytkowania.. u mnie po stu było tak samo :D 

Z resztą te paski co ma beda wygladać tak jak u mnie czyli:
2LMAszN.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kadajo napisał:

Wal odrazu 77" nie rozdrabniaj się :E

Zaraz za krzesłem mam bardzo przyjemną skurzaną kanapę ;) Ale te 77 z kanapy było by mniejsze chyba jak 48 z biurka :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się samo nie naprawi po paru godzinach to będzie LIPA ;) 

Dzisiaj mam kuriera z kolejną sztuką ale czekam na gościa bo ma być w przedziale 17-22 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dawidoxx napisał:

Ale u niego pomogło po paru godzinach użytkowania.. u mnie po stu było tak samo :D 

Z resztą te paski co ma beda wygladać tak jak u mnie czyli:
 

Ten BX wyglądał gorszej od tego co kupił dzisiaj a aktualnie ma ładne szare tło bez pasków. Jak to wytłumaczysz? Pomogło czy nie pomogło u niego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, azgan napisał:

No cóż nie dziwi mnie to zresztą gdybyś nie lubił dużych ekranów w roli monitora do gier nie byłoby Cię w tym temacie ?

Najpierw oswajaj oczy tymi 48 calami i daj sobie trochę czasu żeby przyzwycziły się do takiej wielkości dzięki czemu ewentualne przejście na 55 będzie płynniejsze

 

Raczej na kilka lat mam spokój z monitorem. Z poprzednim przesiedziałem z dobre 3 lata.. chwila..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

Ten BX wyglądał gorszej od tego co kupił dzisiaj a aktualnie ma ładne szare tło bez pasków. Jak to wytłumaczysz? Pomogło czy nie pomogło u niego? 

Ale co mnie to obchodzi ze u niego pomogło? u mnie nie i opisuje swój przypadek ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Minciu napisał:

Zaraz za krzesłem mam bardzo przyjemną skurzaną kanapę ;) Ale te 77 z kanapy było by mniejsze chyba jak 48 z biurka :P 

No byłoby mniejsze. Jak na biurko wstawisz 55 to też będzie większe od 88 z kanapy albo na jedno wyjdzie po uwzględnieniu odległości oczu od ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

Morele.net Monitor Philips 349X7FJEW/00 [outlet]
1814,03
Zamówienie z
Morele.net
Całkowity koszt
1814,03

Produkty
Morele.net Monitor Philips 349X7FJEW/00 [outlet]

Morele.net <no-reply@morele.net>
czw., 17 maj 2018, 15:11
do mnie

Dzień dobry!
Twoje zamówienie zostało zatwierdzone.
Zamówienie zostanie wysłane w dniu: 2018-05-18 o godzinie 16:00, za pośrednictwem Paczka w Ruchu - PŁATNE Z GÓRY NA KONTO .

W dniu wysyłki zostanie do Ciebie wygenerowany mail z numerem przesyłki.

 

3 lata :) W sumie chyba OK :) Klawiaturę też mam gdzies tak długo, reszta tyle mi z kompem nie ciągnie :D 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dawidoxx napisał:

Ale co mnie to obchodzi ze u niego pomogło? u mnie nie i opisuje swój przypadek ;) 

u Ciebie Youtube był nawet popsuty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dawidoxx napisał:

Ale co mnie to obchodzi ze u niego pomogło? u mnie nie i opisuje swój przypadek ;) 

Ale sugerujesz że u niego też tak będzie a tego nie wiesz bo każda sztuka jest inna i matryca inaczej może się ustabilizować. Jak zrobi czyszczenie i będzie znowu poprawa jak na jego wcześniejszym BX to dalej będziesz pisać że nic to nie daje bo u Ciebie nie pomogło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ODIN85 napisał:

Już mam popcorn. Liczę na ciekawą akcje?

Jakbyś nie był wystarczająco opasły :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

Ale sugerujesz że u niego też tak będzie a tego nie wiesz bo każda sztuka jest inna i matryca inaczej może się ustabilizować. Jak zrobi czyszczenie i będzie znowu poprawa jak na jego wcześniejszym BX to dalej będziesz pisać że nic to nie daje bo u Ciebie nie pomogło ?

BX nioe miał u niego pasów tylko całkowicie jakieś dziwne przyciemienie na połowie ekranu.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dawidoxx napisał:

BX nioe miał u niego pasów tylko całkowicie jakieś dziwne przyciemienie na połowie ekranu.. 

Tam wszystko było nierówne i było jeszcze gorzej niż to co dzisiaj kupił bo na całym ekranie wyglądało to źle przed ustabilizowaniem matrycy 

acus231 weź wrzuć ręczne czyszczenie bo chciałbym coś uświadomić dawidoxx i jak możesz to daj foty z porównania O.K ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...