Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, sideband napisał:

Od razu jak podłączyłem pierwszy raz to ta aktualizacja weszła :szczerbaty:

sama? A jaką wersję masz w takim razie? Bo ja mam starszą ;]

1 godzinę temu, War_MachinE napisał:

Może ktoś przegapił i chce sobie odebrać LG 48C11LB z media expert za ok 4100zł ? 

 https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-oled-48c11lb-tv-4k-100hz-a9-gen4-dolby-vision-dolby-atmos

Mam zamówienie do odstąpienia bo jednak kupiłem w innym sklepie 

Ja mam do odstąpienia za 4059zl :P 

W innym sklepie to Neonet za 3700zl około Zależy jak to liczyć z czajnikiem, albo np szczoteczką soniczną dla młodego ;) ??

Szkoda że słuchawek za zeta nie dodawali :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

sama? A jaką wersję masz w takim razie? Bo ja mam starszą ;]

Ja mam do odstąpienia za 4059zl :P 

W innym sklepie to Neonet za 3700zl około Zależy jak to liczyć z czajnikiem, albo np szczoteczką soniczną dla młodego ;) ??

Szkoda że słuchawek za zeta nie dodawali :P 

Moje zamówienie w media expert w tej samej cenie chyba :)  Z górką już napisałem 4100 bo nie chciało mi się sprawdzać.

Odebrałem z neonet ale wyszło mi 3900 z groszem za tv, plus dobrałem wentylator za 150zł czyli ja liczę 4050zł za tv plus wentylator gratis :D   3700zł to było chyba tylko przez chwile i później podnieśli 200zł up. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Minciu napisał:

Nie znaleziono aktualizacji.. :) 

Aktualizacje są rotacyjne jak w smartfonach i z automatu nie u każdego będą wyskakiwać w tym samym czasie.

Jak chcesz mieć szybkie Upadte to tylko z strony LG 

13 godzin temu, Minciu napisał:

A ja poczekam XD. Niech sama wskoczy.

Nie ma czego się bać. Zgrywasz soft na czystego pendrive i instalujesz jak sterowniki do karty graficznej (wszystko obywa się i tak automatycznie).

8 godzin temu, sideband napisał:

Od razu jak podłączyłem pierwszy raz to ta aktualizacja weszła :szczerbaty:

Zależy od daty produkcji TV. Często te najnowsze mają już wgrany nowy soft i może niczego nie wykryć do aktualizacji.

10 godzin temu, Minciu napisał:

 

Mówi że CX lepszy od C1 np. dokładniejsze kolorki ?

8 godzin temu, acus231 napisał:

Jak to wypada? Nie chce mi się oglądać xd

Porównywalnie nie ma dużych różnic. Wszystko zależy od sztuki jaka się trafi 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, ODIN85 napisał:

 

OLED'y znowu najlepsze i też polecają CX w 2021 roku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, azgan napisał:

OLED'y znowu najlepsze i też polecają CX w 2021 roku ?

Nic dziwnego, swietna jakosc no i w PL ceny CX (w sumie wszystkich oledow lg) sa rekordowo niskie w porownaniu do reszty europy.

A z tego co widze juz przy konkurencji takich roznic nie ma, wiec wybor jest mega prosty.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Minciu napisał:

sama? A jaką wersję masz w takim razie? Bo ja mam starszą ;]

Pojawiło się info, że jest aktualizacja miałęm z końcówką 15, a teraz jest 23.

4 godziny temu, azgan napisał:

Mówi że CX lepszy od C1 np. dokładniejsze kolorki 

Tylko ten lolek robi mało dokładne testy. Już Rtings są lepsze, które też nie są takie super.

. Co do kolorów to z pudełka BX jest lepszy od CX i C1. Tylko powinny być robione testy z pudełka i po kalibracji co się da realnie wykrzesać. C1 nawet po kalibracji jest  nieco gorsza, ale nie jest źle.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sideband napisał:

Co do kolorów to z pudełka BX jest lepszy od CX i C1. Tylko powinny być robione testy z pudełka i po kalibracji co się da realnie wykrzesać. C1 nawet po kalibracji jest  nieco gorsza, ale nie jest źle.

To juz loteria nawet w tej samej serii jest wiec nie ma zasady, na kilka CX jakie mialem roznie wypadaly przed kalibracja.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sideband napisał:

Pojawiło się info, że jest aktualizacja miałęm z końcówką 15, a teraz jest 23.

Tylko ten lolek robi mało dokładne testy. Już Rtings są lepsze, które też nie są takie super.

. Co do kolorów to z pudełka BX jest lepszy od CX i C1. Tylko powinny być robione testy z pudełka i po kalibracji co się da realnie wykrzesać. C1 nawet po kalibracji jest  nieco gorsza, ale nie jest źle.

Już widzę jak ktokolwiek bez sprzętu pomiarowego widzi te różnice w kolorach oledów ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kadajo napisał:

Już widzę jak ktokolwiek bez sprzętu pomiarowego widzi te różnice w kolorach oledów ?

Spektrometry zamiast oczu ?

Edytowane przez azgan
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ODIN85 napisał:

Jak Pcmr widzą spadek z 60 do 59 to czemu by tego mieli nie zauważyć?

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, sideband napisał:

Od razu jak podłączyłem pierwszy raz to ta aktualizacja weszła :szczerbaty:

U mnie ciągle wersja z końcówką 21 ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, azgan napisał:

Mówi że CX lepszy od C1 np. dokładniejsze kolorki ?

 

Autor filmu jeszcze 2-3 lata temu był znany tylko z filmów typu jak przeżyć dzień za 10 zł xD Na myśl przychodziła jedynie pasta o czokoszokach.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Vivrael napisał:

Autor filmu jeszcze 2-3 lata temu był znany tylko z filmów typu jak przeżyć dzień za 10 zł xD Na myśl przychodziła jedynie pasta o czokoszokach.

Cóż ODIN85 i Minciu zamieścili filmik tego autora aż dwa razy więc obejrzałem ?

W dniu 19.06.2021 o 17:58, ODIN85 napisał:

 

W dniu 19.06.2021 o 22:39, Minciu napisał:

 

.

PS>

Jak przeżyć cały dzień za 10 zł ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, azgan napisał:

Cóż ODIN85 i Minciu zamieścili filmik tego autora aż dwa razy więc obejrzałem ?

.

PS>

Jak przeżyć cały dzień za 10 zł ??

W Polsce nikt poza nim nie kręci tego typu materiałów. Może nie jest to klasa światowa ale szanuję, zawsze wnoszą takie materiały jakąś wartość dla Polskiego klienta planującego kupno ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, azgan napisał:

 

Jak przeżyć cały dzień za 10 zł ??

Nie wyglada jakby to była dycha :E raczej stówa dziennie :E:E:E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, acus231 napisał:

W Polsce nikt poza nim nie kręci tego typu materiałów. Może nie jest to klasa światowa ale szanuję, zawsze wnoszą takie materiały jakąś wartość dla Polskiego klienta planującego kupno ekranu.

Przecież ja go nie krytykuję. Nic nie mam do Autora tych filmów sam wcześniej oglądałem jego materiał o LG CX 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma TV i wprowadza ludzi w błąd z tą ikoną PC. A nic takiego nie trzeba robić by mieć 4:4:4 do tego traci się możliwość włączenia szerokiego gamutu przy PC, a wystarczy wbić HDMI Deep Color.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sideband

Hmm?

Ta ikonka to nie jest tylko ikonka. Ona przełącza TV w tryb PC. Bez przełączenia tego nie będziesz miał chromy 4:4:4, a pomimo ustawienia 4:4:4 czy RGB w panelu to TV będzie przetwarzał obraz dalej w 4:2:2 czy tam 4:2:0.

Nie testowałem nowszych modeli bo sam mam C9 i tutaj tak jest na 100%. Bez ustawienia trybu PC nie ma chromy 4:4:4.

Z tego co pamiętam i obiło mi się o uszy czy to z materiałów Vincenta czy AVS forum na nowszych modelach Oledów jest podobnie.

Dla pewności wystarczy sprawdzić na planszy testowej czy wchodzi chroma 4:4:4 gdy ustawimy inny tryb jak PC, np. standardowe HDMI.

chroma-444.png

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lukadd napisał:

@sideband

Hmm?

Ta ikonka to nie jest tylko ikonka. Ona przełącza TV w tryb PC. Bez przełączenia tego nie będziesz miał chromy 4:4:4, a pomimo ustawienia 4:4:4 czy RGB TV będzie przetwarzał obraz dalej w 4:2:2 czy tam 4:2:0.

Nie testowałem nowszych modeli bo sam mam C9 i tutaj tak jest na 100%. Bez ustawienia trybu PC nie ma chromy 4:4:4.

Z tego co pamiętam i obiło mi się o uszy czy to z materiałów Vincenta czy AVS forum na nowszych modelach Oledów jest podobnie.

Dla pewności wystarczy sprawdzić na planszy testowej czy wchodzi chroma 4:4:4 gdy ustawimy inny tryb jak PC, np. standardowe HDMI.

 

 

Ja u siebie bez zmiany ikonki na pc w panelu dowmowym nie mogłem ustawić 4:4:4 ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się masz 4:2:2 jak nie włączysz deep color tak jak pisałem. Mogę nawet dekoder wbić i będę miał 4:4:4 10bit HDR.

Dasz PC nie masz możliwości włączenia szerokiego gamutu taka różnica na tym sofcie. W starszych modelach może być inaczej tu jest tak jak napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w ustawienia hdmi to się przekonasz. Tam masz deep color.

Przy PC wbija z automatu deep color, a innym trybie albo pyta czy włączyć lub trzeba włączyć ręcznie.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, sideband napisał:

Mylisz się masz 4:2:2 jak nie włączysz deep color tak jak pisałem. Mogę nawet dekoder wbić i będę miał 4:4:4 10bit HDR.

Dasz PC nie masz możliwości włączenia szerokiego gamutu taka różnica na tym sofcie. W starszych modelach może być inaczej tu jest tak jak napisałem.

Mam włączone Deep Colour i dla trybu PC i dla innych trybów dla odpowiedniego wyjścia HDMI. Na C9 to nie wystarcza. Dopiero przy trybie PC dostaje wyświetlaną chrome 4:4:4. W innych trybach np. HDMI mogę sobie ustawić w panelu nvidii 4:4:4, ale to nic nie da TV dalej jej nie wyświetla i konwertuje do 4:2:2. Na 100% bo sprawdzałem na planszach testowych i to samo mam dalej po najnowszym update firmware dla C9.

Z tego co czytałem na nowszych modelach też tak jest. Ale ręki nie dam sobie uciąć bo osobiście nie testowałem.

Dla tego sprawdź planszę testową przy podłączeniu z GPU i na trybie PC vs np. tryb HDMI oczywiście przy Deep Colour na ON.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...