Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, DisconnecT napisał:

Jak patrzę na perypetie co niektórych z tymi OLED'ami, to mam wrażenie że mi się udało w ekspresowym tempie ustawić wszystko pod PC :E

Ja juz zapomniałęm że kupiłem oleda :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dawidoxx napisał:

Ja juz zapomniałęm że kupiłem oleda :D 

W jakim sensie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, azgan napisał:

W jakim sensie?

W takim ze nie babram się w ustawieniach, podłaczyłem konole, ustawiłem sobie ekran pod moje preferencję, kupiłem odpowiedni kabel do PC i tyle :D 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.06.2021 o 10:32, dawidoxx napisał:

W takim ze nie babram się w ustawieniach, podłaczyłem konole, ustawiłem sobie ekran pod moje preferencję, kupiłem odpowiedni kabel do PC i tyle :D 

To tak jak ja ?

 

Edytowane przez azgan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, azgan napisał:

Trochę w tym racji jest. Odkąd mam oleda do kina chodziłem tylko do imaxa3d. W każdym innym przypadku jakość lepsza w domu. Nawet imax 2d był mocno słaby np. W filmie 1917, gdzie nie było czarnego a szary lub granatowy. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

Otóż to ?

Nie moja wina, że ClearType się popsuło na nowym ekranie :D Windows powinien być mądrzejszy odemnie i po wykryciu nowego urządzenia zaproponować zmianę ustawień. Co ciekawe w trybie HDMI wyglądało to lepiej, pewnie przypadek spowodowany kompresją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

To tak jak ja ?

Jedynie co mi zostało to ogarniecie jakieś belki i to tyle :D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jakość obrazu w dzisiejszych TV nie tylko Oled już dawno przegoniła to co jest w kinach (Nie licząc kin Dolby z ekranami LGD)

Kino to cos więcej niż tylko obraz. To klimat. A esencja tego sa kina IMAX.

I nie, nie chodzi mi o masa ludzi przeszkadzających z popcornem czy cos w tym stylu ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kadajo napisał:

.. (Nie licząc kin Dolby z ekranami LGD)

Kino to cos więcej niż tylko obraz. To klimat. A esencja tego sa kina IMAX.

..;)

U mnie jest na wypasie, o takie :)  Tak tam na zdjęciu jest KINO. Krótko tu mieszkam i na początku myślałem, że po prostu w tym mieście nie ma kina. Mimo, że chyba nawet odwiedzałem SZAFY JOANNA :) 

 

Główne wejście:

Kino_Pionier_ul_Podchorazych_Zary_432610

 

Kasa z lewej i poczekalnia z prawej:

w1442-h810-k-no

 

Scena i nagłośnienie DOLBY TRUE ATMOS HD 69:15:8 :

ps-21119-1.jpg

 

Widownia i fotele wygodne jak siodełko w rowerze na wiosnę:

dscn2366.jpg

Edytowane przez Minciu
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary ale zobacz jakie klimaty tam można przeżyć, siadasz , siwy dym od papierosa, tylko ty i jakaś laska 4 rzędy od ciebie... i nagle ona się odwraca :E

A gdzie cos takiego w kinach Dolby, IMAX czy innych multipleksach :E

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolby-Vision-Xbox-2-jpeg

Gry w Dolby Vision nie dla wszystkich!

 

5 minut temu, ODIN85 napisał:

Ty się Vincentem sugerowałeś. Chyba że tak tylko z nudów jego filmikami spamujesz?

Mam własne ustawienia jeszcze do Ciebie dzwoniłem Michałku i Tobie mówiłem jak poustawiać B9 zaraz po tym jak kupiłeś pierwszego OLED'a ?

Vincenta to ja oglądam głównie po to żeby mieć jakieś porównanie i dla testów nowych zabawek 

Edytowane przez azgan
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kadajo napisał:

Stary ale zobacz jakie klimaty tam można przeżyć, siadasz , siwy dym od papierosa, tylko ty i jakaś laska 4 rzędy od ciebie... i nagle ona się odwraca :E

A gdzie cos takiego w kinach Dolby, IMAX czy innych multipleksach :E

Odwraca się tylko nie do mnie, a na fotel popatrzeć co z nim zrobić, aby wysiedzieć do końca ;) 

 

I tak jestem pełen podziwu, że mamy parter ze sklepami, na piętrze mieszkania, a w środku tyle przestrzeni. Do dzisiaj nie ogarniam jak to zrobili. Ale pierwsze wrażenie jak patrzysz się na szyld PIONIER, to po prostu rozpacz ;) 

 

Wikipedia daje kilka opcji do wyboru,

Pionier
pionier – pierwszy w danej dziedzinie, także pierwszy osadnik
pionier – żołnierz wojsk inżynieryjnych (saper)
pionier – saper niemiecki z czasów II wojny światowej
pionier – członek komunistycznej organizacji dziecięcej (w ZSRR Wszechzwiązkowej Organizacji Pionierskiej imienia W.I. Lenina)
Pionier – pierwszy polski powojenny odbiornik radiowy
Pionier – ogólnopolska sieć optyczna, do jej stworzenia powołano konsorcjum Pionier.
Pionier – wyspa w archipelagu Ziemia Północna na Morzu Arktycznym
„Pionier” – dziennik dolnośląski wydawany przez kilkanaście miesięcy (od początku sierpnia 1945 do II połowy roku 1946). W wyniku plebiscytu wśród czytelników przemianowany na „Słowo Polskie”
pionier − pełnoczasowy głosiciel dobrej nowiny Świadków Jehowy
Pionier – prototyp polskiego samochodu małolitrażowego

 

Chyba komuinistyczna organizacja pasuje.

Ale za Niemca było tam takie coś, to może ten Świadek jednak? Bo wygląda prawie jak kościół ta restauracja. Od zawsze było tu chyba dziwnie ;) 

Kino_Pionier_ul_Podchorazych_Zary_852083

Edytowane przez Minciu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

Nie pamiętam już,mam zaniki pamięci po covidzie?

Mówiłeś że kupiłeś listwę antyprzepięciową tak jak Ci doradzałem po tym jak spaliłaś starego PC'ta i jeszcze pytałeś czy można odłączyć OLED od prądu co Ci odradziłem tłumacząc że TV nie będzie miał się jak czyścić i szybciej Ci się wypali ?

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo elektronikę dobrze jest odpinać od prądu ;) Ona lubi jak się iskry sypią. Nie odpięta zużywa tylko prund. Jakiś tam ułamek wata ale jednak. 

Pamiętam jak kiedyś monitory miały guzik aby można było wyłączyć StandBy. I zawsze było tak samo. Wczoraj wyłączyłem. Rano się nie włączył ;) 

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

Może i tak było skoro Ty pamiętasz?

A Ty zapomniałeś i wywalasz dalej wszystko na listwie nawet jak idziesz siku? :) 

Edytowane przez Minciu
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Minciu napisał:

Bo elektronikę dobrze jest odpinać od prądu ;) Ona lubi jak się iskry sypią. Nie odpięta zużywa tylko prund. Jakiś tam ułamek wata ale jednak. 

Dokładnie. Urządzenie elektroniczne od prądu się odłącza tylko jak go się dłużej nie będzie używać a nie codziennie, a potem płacz ze cos padło ?‍♂️

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Minciu napisał:

Pamiętam jak kiedyś monitory miały guzik aby można było wyłączyć StandBy. I zawsze było tak samo. Wczoraj wyłączyłem. Rano się nie włączył ;) 

Tam to kurna chyba nawet licznik wciśnięć był zaszyty :D Im większa złotówa, tym szybciej płakała ale zawsze po gwarancji.

Edytowane przez Minciu
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ODIN85 napisał:

Oled jest cały czas na listwie a kompa odłączam dla pewności.

Kup zapasowy zasilacz dla pewności i na wszelki wypadek zdublował bym tez każdy podzespół :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ODIN85 napisał:

Oled jest cały czas na listwie a kompa odłączam dla pewności.

Dla pewności czego? U mnie połowa sprzętu wręcz sypie iskrami przy wpinaniu wtyczek, co sugeruje, że zawsze przy podpięciu dziwne rzeczy sie tam dzieją. Nawet łądowarka telefonu potrafi iskrzyć, gdzie w StandBy miernik watów pokazuje ZERO. Przy ładowaniu np 5W albo 10W zależy która. A na wpinanie chwilowo to tam pewnie sporo amper przerzuca na nic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kadajo napisał:

Urządzenie elektroniczne od prądu się odłącza tylko jak go się dłużej nie będzie używać a nie codziennie, a potem płacz ze cos padło ?‍♂️

Ta na pewno podłączony zasilacz pracujący na standby cały się zużywa i tak m.in padają zasilacze nie tylko w TV. Ale ja nie znam bo wcale nie naprawiam zasilaczy ?

Odłączanie i podłączenie do sieci nic nie zużywa jebnięcie prądowe i tak redukuje bardzo mocno termistor w szeregu. Od lat tak robię ze sprzętem coś nie chcą padać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak bo jakość prądu i tętnienia w sieci są wszędzie takie same jak od liniki, serio @sideband ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ODIN85 napisał:

U mnie nic nie iskrzy. Kijową instalację masz.

Albo ładowarkę laptopa (nawet bez podpiętego laptopa i to chyba kilka tak u mnie ma? :P Albo Zasilasz Corsair SF750 Platynę? Albo Corsair RMx850 Golda. Albo wspomnianą ładowarkę od telefonu. Zawsze gdzieś coś kijowego się znajdzie. Instalacja też kijowa. Na pewno. Tylko jaka by nie była, jakby podpinane urządzenie chwilowo nie pochłaniało amperów jak dziki osioł to nic by nie iskrzyło. A iskrzy ;) Oczywiście można na to nie zwrócić nawet uwagi. 

Pytanie teraz w drugą stronę, w jaki sposób ma Ci pomóc odpinanie sprzętu z sieci. Pomijając temat wyładowań atmosferycznych.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ODIN85 napisał:

Takie uroki mieszkania w poniemieckiej kamienicy że Ci iskry lecą.

Mi tylko o burze chodzi i to jedyny powód.

Kamienice nowsze i starsze. Budynki nowe. Trzy różne miasta bez znaczenia. Listwy różne chyba z 5 sztuk. Bezpośrednie nowe i stare gniazdka. A przy zasilaczach nawet złącza wewnątrz jak kabel wetkany w listwę a zasilacz nie ma pstryczka na zero. 

To jak YT i jakieś gadanie typka z sieci, że jego Q60T jest lepszy od OLEDa. I że miał OLEDa ale oddał bo w tej cenie ma QLEDa który lepszy od OLEDa. No i ten Q60T ma ponoć strefowe podświetlanie, wybitny model jak Odin XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim mu burza kompa zjarała pewnie tez się śmiał i mówił ze nie odłącza bo to przecież głupie :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...